Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mrtve ptice i rakovi ?!?!

Go down 
+7
Legionar
Archangel
hawara
biga
Chakotay
Athena
Melkior
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimečet sij 06, 2011 4:48 pm

U par proteklih dana mogli ste na vijestima uhvatiti članke i informacije vezane uz hrpe mrtvih ptica u Americi, a evo zadnji sličan događaj je pojava uginulih rakova na obali Kenta.

Dalje.com o mrtvim pticama je napisao/la:
Samo nekoliko dana nakon što je preko 3000 mrtvih ptica palo na područje Arkansasa i Louisiane u SAD-u, sličan se slučaj dogodio u Švedskoj gdje je na grad Falkoeping palo nekoliko desetaka ptičjih leševa.
Neke od njih nakon pada udarili su automobili dok druge nemaju vidljivih ozljeda. Uzroci pomora ptica na dva kraja svijeta i dalje su nepoznati iako američki stručnjaci pretpostavljaju da je ptice mogao usmrtiti stres nastao zbog vatrometa.
S obzirom da u Falkoepingu u posljednjih nekoliko dana nije bilo vatrometa, u Švedskoj ne odbacuju mogućnost bolesti ili masovnog trovanja zbog čega je pet uginulih ptica poslano na analizu.
Blogeri su otišli korak dalje pa su na svojim stranicama pomor ptica počeli povezivati s najavljenim "krajem svijeta" 2012., tajnim eksperimentima američke vlade dok neki zastupaju teoriju da je sve to djelo izvanzemaljaca.

Rtl o rakovima je napisao/la:
Oko 40.000 mrtvih rakova je more izbacilo na obalu u Kentu. Preptostavlja se da su uginuli od hladnoće.


Nakon desetaka tisuća mrtvih ptica koje su padale s neba u Arkansasu i Švedskoj te pomora riba u Brazilu i na Novom Zelandu, englesku su obalu preplavile na tisuće mrtvih rakova. Dosad ih je pronađeno oko 40.000.

Pretpostavlja se da ih je u Kentu izbacilo more te da su uginuli od hladnoće, piše New York Daily News. List Daily Mail prenosi izjave stručnjaka koji tvrde da he prosinac 2010. u Velikoj Britaniji bio najhladniji u posljednjih 120 godina.

Smatra se da su niske temperature odgovorne i za pomor riba dok se za ptice u Arkansasu gotovo sa sigurnošću tvrdi da su uginule tijekom novogodišnjeg vatrometa.

Bez obzira na sve, na internetu se već razvila živa rasprava o tome kako masovna smrt riba ptica i rakova zapravo znači da nam se bliži smak svijeta.

googlajte za više informacija...

Ja sam duboko potresen i zaintrigiran ovim događajima na koje ljudi baš i ne obraćaju pozornost, ja se prvo sjetim one serije ako ste gledali "Flash forward" u kojoj se događaju sl. događaji!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimečet sij 06, 2011 5:06 pm

Ne znam što da mislim o svemu tome. misli
Uglavnom, sumnjam da su niske temperature odgovorne za ovako masovni pomor riba.
Brojka od oko 40 000 rakova i oko 2 milijuna riba u Marylandu je frapantna.

Teško mi je nagađati radi li se o nagovještaju smaka svijeta, međutim ne vjerujem da je vatromet uzrok ugibanja ptica. Pitam se je li došlo do velike bolesti među pticama (to mi je najizglednije) te kako će se to reflektirati na druge životnjske vrste i ljude.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimečet sij 06, 2011 5:23 pm

Strašno, tko zna jesmo mi kao ljudi za ovo krivi ili je pak to doista zbog prirodnih nepogoda kao što je hladnoća ili neka bolest, no nekako mi se čini da nije zima, jer nije ništa puno hladnije nego što je to bilo prošlih godina.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimečet sij 06, 2011 9:19 pm

ovo je jako čudno. ako nestane ovako neke vrste tko zna kako će se to odraziti na prirodnu ravnotežu.
i stvarno ne znam koje djete više može pušiti da je tisuću ptica pomrlo zbog vatrometa. to se prije nije događalo, a i prije je održavan vatromet.

ne znam tko je rekao:
kad nestane pčela za nekoliko godina će nestati i ljudi.

ne znam koliko ste vi upoznati, al pčele u ljudi masovno umiru zanjih godina...
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 35
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimečet sij 06, 2011 10:36 pm

Nešto je tu jako čudno...Različiti kontinenti- isti problem.... hmmmm
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimečet sij 06, 2011 11:24 pm

Sumnjam da se to desilo samo od sebe - danasnja situacija sa covjekom i njegovim odnosom prema ostatku prirode, koju on, kao najjaca zivotinja, treba stititi - oduzima realnu mogucnost za to. Cak i ako se doista radi o nekoj prirodnoj pojavi pomijesanoj s koincidencijom. Moj glavni sumnjivac je nesreca na nekom brodu koji je prevozio otrovne hemikalije (ili cak radioaktivni otpad), doslo je do izlijevanja te materije u more, a morske struje su to raznijele na razne krajeve svijeta. Neka ptice, poznate kao velike capalice svega crknutog, stanu capati tako ribu uginulu od hemikalije, unesu je i u sebe i otruju se. Kompanija odgovorna za nesrecu, omudrila primjerom BP-a, cuti ko kucka i nada se da ce to sve proci a da niko ne uperi prst u nju. Ako je ista od ove moje pretpostavke istina, ovo je samo uvertira u jedno jos sveobuhvatnije i masovnije izumiranje, jer okeani povezuju svijet, a zivotinje (tu ubrajam i covjeka, naravno) zavise jedne od drugih, tako da... scratch

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:00 am

@biga, Einstein je to rekao... conf1

Da, Archangel, prirodna ravnoteža je osuđena na propast od kada je čovjek kao najjača životinja prestao štiti i počeo iskorištavati prirodu.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:26 am

Ma nije problem to sto on nju iskoristava, to rade sve zivotinje, uzimaju iz nje ono sto im treba da prezive a tako je i covjek sve donedavna radio, ali postao je toliko jak da mu vise nije cilj puko prezivljavanje, njegova volja za moci koja je prije sluzila da ga samo odrzi nastavlja svoju pjesmu nesmanjenom zestinom, hoce uvijek da posjeduje vise, tjera covjeka da nemilice lapa i lapa doj god ima sta lapati, a usto se i povecava broj onih koji lapaju tako da se resursi trose brze nego se obnavljaju i taj modus operandi opasno prijeti opstanku citavog zivota ovdje, a sto se mene tice, tema o kojoj je ovdje rijec predstavlja samo najnoviji i najglasniji dokaz toga. 8)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 1:51 am

O pčelama i njihovom vrlo stvarnom nestanku koji se događa...

Što se Einsteina tiče evo jedan poprilično zanimljiv članak (link) jednog blogera, te njegovo mišljenje o tom fenomenu...

Ivica Ursic je napisao/la:
Iako situacija u našoj zemlji nije alarmantna kao u nekim drugim dijelovima svijeta, zabrinjava činjenica da su protekle zime brojni iskusni domaći pčelari ostali i bez 90 posto svoje pčelinje populacije, kaže dr. Nikola Kezić s Agronomskog fakulteta...

... nadalje, o problemu nestanka pčela, ima jedan iznimno zanimljiv članak na Web pcelinjaku u kojem se spominje i naš dragi vrlo poznati znastvenik iz Donjeg Kraljevca Rudolf Steiner uz komentare autora članka Krešimira Mišaka ...

Web pcelinjak je napisao/la:
Poznato je da je Steiner u predavanjima vizinarski govorio i o pčelama. Jednom se jedan profesionalni pčelar, neki Müller, jako uzbudio kad je Steiner počeo pričati o greškama koje čine pčelari objašnjavajući da će korištenje larve pčela radnika u rasplođivanju matica imati na duge staze izuzetno štetne učinke. Na kraju je Steiner odustao od objašnjavanja tvrdoglavom pčelaru slijedećim riječima:"Za sto godina prestat će svako razmnožavanje pčela ako se u pčelarstvu budu koristile samo umjetno uzgojene pčele. Istina je da to danas ne možemo pokazati, to se mora odgoditi za kasnije.

glas pčelarskog naroda možete vidjeti i na pcela.hr forumu.

[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 1:59 am

karta pomora životinja u par proteklih tjedana.

Mrtve ptice i rakovi ?!?! 96987203



preuzeto sa portalko.net
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 2:11 am

Potrovace nas Ameri. Sve od njih. Da njih nema bilo bi i ozonkog omotaca i svega lepog na zemlji. A za nauku tu su Rusi.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 4:44 pm

MISTERIJ SE NASTAVLJA ... MRTVE PTICE U ITALIJI!

IPRESS je napisao/la:
Nakon mrtvih ptica koje su padale s neba u Švedskoj, SAD-u, pomora riba u Brazilu i na Novom Zelandu te pomora rakova u Velikoj Britaniji, u Italiji su padale mrtve grlice. Na ulicama Faenze leži na stotine grlica s plavim mrljama na kljunu.

Puni članak na IPress
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 5:49 pm

Već dvadeset godina znamo da će doći do sranja. I svaki tjedan čitamo da će biti sranja. I znamo da će sranja prvo pogoditi najosjetljivije. Zato se tješimo jer smo stoka koja misli, ah, počet ćemo reagirati tek kada vidimo da ćemo nadrapati i mi. I onda dođu prvi znakovi. Poplave, tornada, nevremena. I mi ne vidimo. Kažemo (jer smo gamad kakve nema):"Ajde dobro, bit će sranja, ali tek kada nas pritisne počet ćemo djelovati". I onda pritisne ljude. Ali i dalje ne vidimo sranja. Zapravo, boli nas briga što se netko tamo utopio u poplavi. I onda počnu misteriozne smrti. Počnu trovanja. Počnu izumiranja. I mi se čudimo! Mi smo šokirani i potreseni! Odjednom si mislimo odakle ovo, dovraga. Kako sad to? Joj, nismo spremni. Mislim da se i sami bog u grobu okrenuo na ovo. Planeta nikada nije bila spremna za ovakvu gamad s inteligencijom. Ali nas nije briga jel planeta spremna. Samo grabimo više. Sada nitko neće pitati niti čovjeka, niti životinje niti biljke jesu li spremni. Sada će svi nadrapati isključivo zbog jedne, najprimitivnije vrste.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:08 pm

Ne zna se od čega umiru te ptice, ribe, rakovi... neće se ni znati dok znanstvenici ne smisle kako što uspješnije plasirati svjetskoj javnosti priču o novom i nepoznatom supervirusu od kojeg će jedini spas biti u cjepivu koje će se na brzaka sklepati, nedovoljno ispitano, od kojeg će biti više štete nego koristi. conf1
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:13 pm

Joj pa da, zašto ne bismo zaradili na našem samounišavanju? roll

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:18 pm

Elita će zaraditi, a mi ,obični ljudi, ćemo se brojčano smanjivati. Osim ako se sve ne izmakne kontroli, pa nadrljaju i oni koji misle da su nedodirljivi.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:29 pm

Melkior je napisao/la:
O pčelama i njihovom vrlo stvarnom nestanku koji se događa...

Što se Einsteina tiče evo jedan poprilično zanimljiv članak (link) jednog blogera, te njegovo mišljenje o tom fenomenu...

Ivica Ursic je napisao/la:
Iako situacija u našoj zemlji nije alarmantna kao u nekim drugim dijelovima svijeta, zabrinjava činjenica da su protekle zime brojni iskusni domaći pčelari ostali i bez 90 posto svoje pčelinje populacije, kaže dr. Nikola Kezić s Agronomskog fakulteta...

... nadalje, o problemu nestanka pčela, ima jedan iznimno zanimljiv članak na Web pcelinjaku u kojem se spominje i naš dragi vrlo poznati znastvenik iz Donjeg Kraljevca Rudolf Steiner uz komentare autora članka Krešimira Mišaka ...

Web pcelinjak je napisao/la:
Poznato je da je Steiner u predavanjima vizinarski govorio i o pčelama. Jednom se jedan profesionalni pčelar, neki Müller, jako uzbudio kad je Steiner počeo pričati o greškama koje čine pčelari objašnjavajući da će korištenje larve pčela radnika u rasplođivanju matica imati na duge staze izuzetno štetne učinke. Na kraju je Steiner odustao od objašnjavanja tvrdoglavom pčelaru slijedećim riječima:"Za sto godina prestat će svako razmnožavanje pčela ako se u pčelarstvu budu koristile samo umjetno uzgojene pčele. Istina je da to danas ne možemo pokazati, to se mora odgoditi za kasnije.

glas pčelarskog naroda možete vidjeti i na pcela.hr forumu.

imam košnice i pčele. prije 2 godine je zazimilo 40 košnica. varoa(neki japanski vrag, uš) ih je srezala na 4 komada. pa neka američka gnjiloća... ima pun kufer bolestiju u pčela koje do prije 10 godina jednostavno nisu postojale.

iskreno nikad nisam čuo za to korištenje larve radnica u rasplođivanju matica. zar matice ne rasplođuju trutovi???

Legionar je napisao/la:
Već dvadeset godina znamo da će doći do sranja. I svaki tjedan čitamo da će biti sranja. I znamo da će sranja prvo pogoditi najosjetljivije. Zato se tješimo jer smo stoka koja misli, ah, počet ćemo reagirati tek kada vidimo da ćemo nadrapati i mi. I onda dođu prvi znakovi. Poplave, tornada, nevremena. I mi ne vidimo. Kažemo (jer smo gamad kakve nema):"Ajde dobro, bit će sranja, ali tek kada nas pritisne počet ćemo djelovati". I onda pritisne ljude. Ali i dalje ne vidimo sranja. Zapravo, boli nas briga što se netko tamo utopio u poplavi. I onda počnu misteriozne smrti. Počnu trovanja. Počnu izumiranja. I mi se čudimo! Mi smo šokirani i potreseni! Odjednom si mislimo odakle ovo, dovraga. Kako sad to? Joj, nismo spremni. Mislim da se i sami bog u grobu okrenuo na ovo. Planeta nikada nije bila spremna za ovakvu gamad s inteligencijom. Ali nas nije briga jel planeta spremna. Samo grabimo više. Sada nitko neće pitati niti čovjeka, niti životinje niti biljke jesu li spremni. Sada će svi nadrapati isključivo zbog jedne, najprimitivnije vrste.
da, potpuno si u pravu...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:11 pm

Jedan od naslova Ključni krivac za pomor životinja je internet . Nisam ni sumnjao da će optužiti one koji prenose vijesti, da njih nema, ne bi se to niti dogodilo, kakve su to znanstvene akrobacije rofl2

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:21 pm

Internet je definitivno glavni krivac, jer da ga nema, ne bi ni znali da se to dogodilo pa samim
time problema vjerojatno ne bi niti bilo :P

Da li Zemljino magnetsko polje može direktno ili indirektno uzrokovati takav pomor?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:35 pm

mislim da može... ako magnetno polje može biti odgovorno za nasukavanje dupina, možda se i ptice previše uzdaju u njega...
nitko nije imao u planu da će čovjek ovako skršiti sve na ovom planetu...
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:39 pm

Archangel je napisao/la:
Sumnjam da se to desilo samo od sebe. Moj glavni sumnjivac je nesreca na nekom brodu koji je prevozio otrovne hemikalije (ili cak radioaktivni otpad), doslo je do izlijevanja te materije u more, a morske struje su to raznijele na razne krajeve svijeta. Neka ptice, poznate kao velike capalice svega crknutog, stanu capati tako ribu uginulu od hemikalije, unesu je i u sebe i otruju se. Kompanija odgovorna za nesrecu, omudrila primjerom BP-a, cuti ko kucka i nada se da ce to sve proci a da niko ne uperi prst u nju. Ako je ista od ove moje pretpostavke istina, ovo je samo uvertira u jedno jos sveobuhvatnije i masovnije izumiranje, jer okeani povezuju svijet, a zivotinje (tu ubrajam i covjeka, naravno) zavise jedne od drugih, tako da... scratch

Ovdje se u potpunosti slažem s tobom. To je i meni prvo palo na pamet...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:42 pm

Skulp, mislim da baš nitko od forumaša, pa čak i svjetskih znanstvenika, nije sposoban odgovoriti na to pitanje budući da još nije skroz jasan sistem kako se životinje, posebice ptice, orijentiraju. Ali da ima veze, ima.


Otrovana hrana u Njemačkoj: Hranili ih otpacima biodizela?

Stravična vijest pogodila je Njemačku, svi su u strahu.

U Njemačkoj je zatvoreno više od tisuću farmi, a tisuće zaraženih životinja je smaknuto jer je pogriješila jedna tvrtka.

Naime, za otrov dioksin koji je pronađen u svinjskom mesu i jajima odgovorna je tvrtka Harles&Jentzsch. Tvrtka se nalazi u gradu Uetersenu, a njezin direktor je priznao kako je godinama ostacima biodizela hranio životinje koje je kupovao od proizvođača biogoriva.

Navodno je to radio nenamjerno jer je mislio kako se smjesa koja nastaje proizvodnjom biodizela zapravo treba stavljati u stočnu hranu. Policija je obavila premetačinu tvrtke, a pretpostavlja se da je dosad prodano 527 tona zaražene hrane. Nijemci su u strahu da je otrovni dioksin već došao i u ljudsku hranu.

Pokušava se ući u trag više od stotinu tisuća jaja koja su na tržište otišla prije 23. prosinca kada je trovanje pilića kancerogenom hranom otkriveno.

Problem je što je dioksin kancerogen, ali i može izazvati spontani pobačaj. Ipak, ravnatelj Hrvatskog zavoda za toksikologiju prof. dr. Franjo Plavšić rekao je kako je 16 od 170 vrsta dioksina stvarno opasno i kancerogeno. Navodno se ništa ne bi trebalo dogoditi zbog konzumacije nekoliko takvih jaja jer se kancerogenost javlja nakon dugotrajne primjene onečišćene hrane.
Izvor

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:44 pm

biga je napisao/la:
mislim da može... ako magnetno polje može biti odgovorno za nasukavanje dupina, možda se i ptice previše uzdaju u njega...
nitko nije imao u planu da će čovjek ovako skršiti sve na ovom planetu...

Na koji način magnetsko polje uzrokuje nasukavanje?
Prije par godina su ameri testirali neki novi sonar koji glasniji od 180dB pa su
se kitovi i ostali vodozemci masovno nasukavali čak i tisućama kilometara daleko.
Pretpostavlja se da su bježali od tako glasnog zvuka.

Jadne životinje nemaju kud više.
Nemaju mira ni na kopnu ni u zraku a ni pod morem.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:47 pm

Legionar je napisao/la:
Skulp, mislim da baš nitko od forumaša, pa čak i svjetskih znanstvenika, nije sposoban odgovoriti na to pitanje budući da još nije skroz jasan sistem kako se životinje, posebice ptice, orijentiraju. Ali da ima veze, ima.

Za neke ptice je dokazano da se orijentiraju prema magnetskom polju.
Primjerice golubovi, oni čak i imaju neku vrstu metala u "nosu".

Podvrgnuli su ih izmijenjenom magnetskom polju pa su na taj način dokazali da
im je to orjentir. No zanimalo me da li se to teoretski ikako može povezati s obzirom
da su ptice uginule a ne da su se samo izgubile.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitimepet sij 07, 2011 7:49 pm

ma čini mi se da sam negdje čitao da se kitovi i ribe orjentiraju prema magnetskim polovima. al nisam sigur. nekako mi je ostalo u glavi da je to to... možda griješim....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mrtve ptice i rakovi ?!?! Empty
PostajNaslov: Re: Mrtve ptice i rakovi ?!?!   Mrtve ptice i rakovi ?!?! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mrtve ptice i rakovi ?!?!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ptice

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: