Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mobiteli i kultura njihovog korištenja

Go down 
+2
Melkior
Green
6 posters
Autor/icaPoruka
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 10:36 am

Nasmijao me danas Mile sa svojim blogom pa sam odlučila otvoriti temu o ovome. Je li vam se kada dogodilo da razgovarate s nekim a on/ona usred razgovora počne natipkavati poruku? Razgovori od deset minuta na mobitelu, a vi sjedite prekoputa sa svojom kavom i ne vjerujte? Meni osobno je to znak nepoštivanja sugovornika, a vidim to sve češće. Smatram da smo malo zaboravili na bonton odnosno nismo ga naučili prakticirati kada se radi o mobilnim uređajima.
Zanima me kako vi gledate na ovu temu. Jeste li se susreli sa ljudima kojima je mobitel važniji od živog sugovornika i jeste li spremni priznati da ste barem jednom u životu i vi bili takvi.

Evo što Mile misli
:)


Bonton mobilnog telefona

Njezine ruke stalno klize u torbicu. Vadi oba mobitela. Kratki pogled na ekrane. Ništa. Pokušavam ne obraćati pažnju. Ali ne ide.
'Očekuješ neki poziv? Neka nova švalerčina za koju bih trebao znati?' podjebavam prijateljski.
'Ma ne ne, samo tako. Ništa važno', vraća ih u torbicu.
Zašto ih uopće sprema u torbicu ako će za par minuta opet baciti pogled? Neka ih stavi na stol.
U svim životnim fazama uvijek smo se mogli barem napričati. A onda se pojavila mobilna telefonija i razgovori su nam postali nalik filmovima na privatnim televizijama - isprekidani do granice podnošljivosti.

Možda bi trebalo uvesti neki službeni bonton koji bi regulirao korištenje mobitela u društvu. Ako postoji, nisam ga pročitao, ali evo moje nepotpune verzije:
1. Nije pristojno pisati poruku u društvu osim kratkih kao što su : OK, u redu, javmseposlj, štima, ne, da i slično.
2. Nije lijepo javiti se i pričati duže od 30 sekundi ako sugovorniku nisu na raspolaganju dnevne novine, križaljke, sažetak Lige prvaka, grickalice ili drugi ljudi spremni da mu skrate vrijeme.
3. Nepristojno je vrištati u mobitel histerično, oduševljeno, bijesno, naročito ako ste u tramvaju, busu ili u društvu koje upravo pokušava razgovarati.
4. Nije dolično hvaliti se preformansama svog touchscreen high tech uređaja, ovdje posebno mislim na I-phonere, zaboli me što njihov stroj posjeduje aplikaciju za svaku životnu situaciju, što je Apple zakon, a Steve Jobs bog.
5. Apsolutno je zabranjeno imati uključen mobilni uređaj dok vam partner pokušava otkopčati grudnjak, a kamoli se javiti.
6. Moralno je upitno, da ne kažem sadistički, ako vam je rington jedna te ista pjesma već godinama. Na taj način mučite svoje bližnje polako i natenane.
7. Nije po bontonu slati poruke: 'Nazovi me, nemam kuna na mobitelu', ukoliko vlasnik ima preko dvadeset godina i mentalno i fizički je zdrav. Još je pokvarenije kratko pozvoniti i odmah prekinuti.
8. Sladunjavo je i apsolutno besmisleno slati forvardirane čestitke, a osobito ako su rimovane i uključuju malog Isuseka, svjetlost, zimu i početak: 'Neka vam...' Još neukusnije su one napisane u parovima ili većim formacijama: 'Marko i Tatjana žele vam...' Ili: 'Marko, Tatjana i mali Filip žele vam...'
9. Nije lijepo, ni pristojno, a kamoli po bontonu zvati neprekidno, bjesomučno, luđački, opsesivno kompulzivno svakih pet minuta. Pošalji jebenu poruku, napiši: „Samo da ti javim da ti je umro tata i izgorjela kuća“, pa ću ti se javit ako mogu. Nemoj me zvati k'o pomahnitao, nemoj me skidati s WC školjke, majku ti psihopatsku! Postoji popis propuštenih poziva! Znat ću da si zvao.
10. Ako si žensko i patiš od tika neprestanog provjeravanja, a usto posjeduješ čak dva mobitela, onda ih lijepo oba stavi na stol ili objesi oko vrata kao finu ogrlicu, samo prestani kopati po toj torbici.

LINK
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 4:23 pm

lol! hahaha, baš mi je ovo popravilo dan... :-)) ... slažem se sa 1. do 10. iako su neke postavke više vezane za osobnu narav one osobe koja nema mobitel kod sebe... ali u većini slučajeva su sigurno iritantni slučajevi, kod mene to ne smeta previše, ali sigurno nekad bude iritantnih slučajeva, priznajem da i ja sam ponekad činim nešto od toga... !
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 5:25 pm

Definitivno se slazem da treba postojati bon-ton mobilne telefonije ali ako bismo uklonili mobilni telefon iz svih prigoda koje bi nekog mogle zasmetati onda ga slobodno mozemo neimati jer se gubi njegova svrha, a to je - dostupnost u svakom trenu. Da, znam, nece svijet stati ako svi nismo stalno dostupni ali to je danasnji svijet.

I sama sam odrastala u vremenu kada smo dogovarali kave par dana u naprijed, cekali se (i docekali), a da nismo niti znali da ce jednom postojat nesto cime cemo slati poruku "kasnim 5 min". Dapace, ljudi ce se danas i uvrijedit ako im netko kasni - a nije niti poruku poslao :P Pretjerivanje? Da, pomalo (ili puno) ali to su danasnja vremena.

Sto se tice tipa koji je napisao tekst...mislim da bi bilo blago reci da je emotivni egoist.

Evo mog osvrta na njegove tocke:

1. Naravno da nema smisla 10 min prckati po mobu i tipkati Ilijadu i Odiseju. Dapace, ako poruka koja je pristigla nije bitna onda nema potrebe odmah ni odgovarati. Medjutim moze biti vazno. I gdje je onda problem da se odvoji minuta za odgovor? Druga osoba moze piti kavu, gledat kroz prozor, kontemplirat, i sama poslat poruku...no, nece joj past kruna s glave. Mislim, to je isto kao da ne odes na wc da ovaj s kim si na kavi ne ostane 5 min sam.

2. Isto kao i prvo. Kratko ako je moguce. Ali sto kad te npr. nazove majka kojoj kazes "vani sam s drustvom, nazovem kasnije" ali ona bas nema razumijevanja za to dok ne kaze sto je naumila. Mislim, jel joj treba spustit slusalicu? Ili joj se ne javljat pa nek zvoni? Ne, javis se, poslusas i gotovo.

3. Nepristojno se derati u svakom smislu pa tako i mobitelskom pa se ipak ljudi ponekad deru (recimo kad se dvije teenagerice susretnu na cesti pa krenu vristat ko da se nisu vidjele od posljednjeg ledenog doba, a ne od jucer nakon skole) :P

4. Ne kuzim to bas. Mene recimo zanimaju gadgeti pa tako i mobiteli. I zanimljivo mi je vidjet sto neki mob moze. Ne patim za time niti cu kupiti to al me zanima vidjet. OK mi je kada se osoba pohvali novim mobom jer je to za tu osobu nesto posebno. Kao kada zena kupi nove cipele ili slozi novu frizuru pa se pohvali frendicama. Druga stvar je ako se osoba hvalise jer time kompenzira neke frustrtacije ali i to je za razumjeti, jelte zubi

5. Prije mobitela postojali su telefoni na koji su se ljudi javljali ili se nisu javljali iako su bili u sred nekog posla. Recimo sexa. Ili rucka. Ili dubljenja na glavi. Meni bi bilo draze da se osoba javi na telefon nego da isti stalno zvoni (jer ljudi su skloni zvati svakih par min ako im se druga strana ne javlja).

6. Koga briga za tudji ringtone sve dokle se ne dere tako glasno da stakla pucaju. Dapace, draze mi je kad je melodija ista jer onda znam sto je to. Ima ljudi koji stalno mijenjaju zvono pa se svaki put opet sokiravam koji bog sad svira. Osobno drzim mobitel na stisano jer ne volim zvonjavu.

7. Ne kuzim kakve veze imaju godine i zdravlje nekog s time jel ima love. U biti mi je posteno da netko posalje poruku ako ima bas nesto vazno za kazati, a nema love za poziv. S druge srane, slazem se da je pizdunski zvrcnut i poklopit pa kao "zvao sam te al ti nisi cuo".

8. Da, cirkularne cestitke u rimi su sladunjave i, zapravo, neosobne ali jbg. neki ljudi to vole. Kao i mailove raznih slicnih sadrzaja. Takodje ne vidim problem ako se napise "Marko i Tatjana žele vam...' Mislim, taj tip koji je napisao ove tocke ima ozbiljan problem u glavi. Nekoc su se pisale cestitke (ne one virtualne nego prave pravcate) i bilo je pristojno napisati tekst bas od prilike u tom stilu... Sada vise nema cestitki (tj. ima ih zanemarivo malo) pa se pise u sms-u. A sto bi htio ovaj lik...da mu se napise sms "Krkane, puno jebacine i opijanja zeli ti tvoj Pajdo"

9. Ako netko nekog bjesomucno zove, a s druge strane se nitko ne javlja onda ga druga strana najvjerojatnije ne cuje. Inace bi se ili javila ili odbila poziv ili ugasila mobitel. Naravno, ima trenutaka kada nije tako ali oni najcesce ne traju toliko dugo da bi druga strana (ona koja poziva) imala vremena zvati "milion" puta.
Osobno, zvrcnem nekog jednom ako nije nista bitno ali ako jeste bitno sklona sam zvati i 10 puta pokusavajuci uloviti moment da netko napokon cuje mobilini...mislim...citava poanta mobilnog je da se druga osoba javi...da nije tako bili bi nam dovoljni ispisi broja na telefonima (koje takodje svi imamo).

10. Koja je ovo fora "ako si zensko pa patis..." jer muski kao ne pate od toga roll U biti je upravo nepristojno drzati mobitel na stolu. Osobno, koliko god nepristojno bilo, mobitel drzim na stolu. Ako dojde poruka pogledam tko je i prvih par rijeci koje se vide odmah na zaslonu te ako nije bitno niti ne citam odmah, kamoli da odgovaram. Ako zvoni javit cu se i kazati da cu nazvati kasnije.


Sve u svemu mislim da je doticna osoba napisala ove tocke iz vrlo konkretnog razloga...mislim da mu se ta zenska koja ga ja ignorirala radi mobitela tj. mobitelu pridavala dosta pazenj iako je u njegovom drustvu svidja. A on se njoj ocito ne svijda dovoljno. I onda je tip frustriran pa se iskalio na mobitelima. Jer kao nije to da se on njoj ne svidja nego su mobiteli krivi. Da, aha, mos msilit roll

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 5:53 pm

Alpha je napisao/la:

Sve u svemu mislim da je doticna osoba napisala ove tocke iz vrlo konkretnog razloga...mislim da mu se ta zenska koja ga ja ignorirala radi mobitela tj. mobitelu pridavala dosta pazenj iako je u njegovom drustvu svidja. A on se njoj ocito ne svijda dovoljno. I onda je tip frustriran pa se iskalio na mobitelima. Jer kao nije to da se on njoj ne svidja nego su mobiteli krivi. Da, aha, mos msilit roll

Mislim da si tu to sve lijepo sažela. Radi se jednostavno o tome da joj taj muškarac nije bio dovoljno zanimljiv pa nije željela trošiti vrijeme na njega.
Mobiteli su samo sredstvo, nikad i svrha. Dečki, zapamtite to sljedeći put kad cura pored vas stalno nešto prčka po mobitelu i javlja se ili šalje čudne isprike preko moba. Nije stvar u mobitelu, vjerojatno čak nije stvar ni u vama. Stvar je samo u tome da nije zainteresirana za vaše društvo., a što vrijeđa vaš ego. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 5:54 pm

Joj Alpha... :)
Tip koji je to pisao je oženjen i ima dijete ili djećicu (nisam sigurna kolko ih ima) pa sumnjam da je isfrustriran radi neke ženske. Inače je zanimljiva i humoristična osoba koja voli reći što misli o svemu što se vidi i u pjesmama njegova benda.
Sve što si navela donekle i stoji, mislim da on nije pisao radi ovakvih poput tebe nego onih drugih (kojih ima više) koji su sa mobitelima uistinu iritantni jer njima ignoriraju živu osobu pored sebe. Ono što je žalosno je to da Mile nije pretjerivao niti karikirao, osobno sam upoznala jaaaaaaaako mnogo ljudi koje je on opisao, pogotovo žena koje zovu muževe svakih 5 minuta. Ima i muških takvih, naravno, ja sam ih samo upoznala mnogo manje.
Nije mu sigurno bila namjera uvrijediti nekoga tko se drži nekih osnovnih pravila bontona već one koji žive i dišu sa svojim mobitelima, pa ne vidim razloga zašto bi se ti vrijeđala :)
Mislim da u svemu treba biti umjeren, pa tako i u korištenju mobitela, on je opisao neumjerenost, a ti umjerenost. 5
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:01 pm

MoW je napisao/la:
Mobiteli su samo sredstvo, nikad i svrha. Dečki, zapamtite to sljedeći put kad cura pored vas stalno nešto prčka po mobitelu i javlja se ili šalje čudne isprike preko moba. Nije stvar u mobitelu, vjerojatno čak nije stvar ni u vama. Stvar je samo u tome da nije zainteresirana za vaše društvo., a što vrijeđa vaš ego. :)
Pa ne vrti se sve oko ega :P
U biti sam često puta otpisao osobe koje su se tako ponašale u mojem društvu na što su se one našle uvrijeđene. Naime, stvar je u tome da su mnogi ljudi itekako ovisni. Nekad pratim ljude u tramvaju što rade na mobitelima jer mi nije jasno što toliko puno imaju raditi s njima. Bezveze idu po mobitelu, gledaju alarm, provjeravaju nekoliko puta za redom stanje računa na mobu, traže na chatovima ljude, a pritom slušaju i muziku na slušalicama. Zašto pobogu? Uništit će vam živce to.

@Alpha, uživam čitati ove tvoje analize. Kad god su neki zakon 1, 2, 3... odmah se nasmijem jer znam da ćeš ti to već nekako prokomentirati cerek
@Green, mislim da se Alpha nije našla uvrijeđena temom. No u pravilu, slažem se s tobom. Ona prezentira umjerenost, a onaj tekst se odnosi na neumjerene ljude.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:03 pm

Bolesnih ljudi je uvijek bilo, ali nisam svjestan da je epidemija mobiteliranja uzela toliko maha. Koliko ste zaista takvih ljudi dobro upoznali pa da znate razloge takvog ponašanja, @green i @legi? :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:05 pm

Više manje, 20% ljudi moje generacije ima taj problem. Moja škola nije baš reprezentativni uzorak pa mi je malo teško gledati. Više od 20%.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:08 pm

Pa ni ne velim ja da je mobitel kriv, krivi su ljudi, naravno. Mobitel je samo još jedno u nizu sredstava na kojem pokazuju svoju opsesiju nebitnim i izbjegavanje bitnoga. A sad, zašto su ljudi takvi kavi jesu i koji su im povodi je već druga tema. Opčenito živimo u vremenu veličanja krivih vrijednosti. Mobtel se mnogima pretvorio iz nečeg što olakšava život u nešto što prikazuje vrijednost, staus i modu pojedinca.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:16 pm

@Green...pa, ja se ni na koji nacin nisam nasla uvrijedjenoj niti se prepoznala u navedenim kategorijama. Napisala sam komentar jer, kao i taj tip, i ja volim kazati sto mislim o puno toga (ako se osjetim prozvana da kazem). To sto on ima djecu i zenu ne znaci nista. Naravno ne znaci nuzno ni da mu se zenska koja ga je inspirirala svidja na sexualan nacin ali definitivno mislim da se njegov ego nasao uvrijedjen. To vrsiti iz skoro svake tocke. Naime, ne cini mi se da je tu opisana neka pretjerana neumjerenost npr. tocka 1., 2., 4., 6., 7., 8. su totalno normalne situacije koje se nekom mogu vise ili manje svidjat ali bi svatko trebao biti svjestan da nije mjerilo svijeta samo zato jer njemu/njoj nesto smeta. Tip je zadao norme po kojima on smatra da bi se ljudi trebali ponasat. Sto bih ja rekla: ma vidi kurca roll

Slazem se da nije normalno da netko tipka u drustvu (pogotovo ako se radi o samo 2 osobe) ali kao i bjesomucno tipkanje tako su i tih 10 tocaka (uglavnom) pretjerane.

@Legi...tesko je reci zasto netko visi na mobitelu (u tamvaju ili negdje). Da li je stvarno ovisnik ili se neugodno osjeca u guzvi pa si gleda po mobitelu da se necim kao zabavlja. Ne kazem da nema ovisnika i cega sve ne ali stvarno mislm da je to jedan manji postotak i to mahom mladje generacije.
U svakom slucaju mi je drago da te zabavljaju moje analize zubi


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:23 pm

Ma nisam napikirao nekoliko ljudi i rekao:"Aha, vidi ti ovih ovisnika!". Promatram već duže vrijeme, jer me na neki način užasava. No, što ti ne vidiš da su skoro svi mlađi u tramvaju na mobitelima. Određeni postotak (ja navodim nekih 20%) uistinu čačka svako malo. U tramvaju i dok čekaju tramvaj, u školi na satu i odmoru, na kavama, na igralištu, dok se šeću, u pekarni, u dućanu, posvuda... mislim da čak i dok čekaju popravak mobitela imaju neki rezervni po kojem čačkaju cerek
Da, samo naprijed sa svojim analizama. E, inspirirala si me za novi potpis :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimesub sij 08, 2011 6:38 pm

Bonton za mobitele je dakako napisan u šaljivom stilu, radi se o blogu, međutim iako su neke točke iskarikirane (primjerice 8. i 9.) više-manje su odraz (ne)kulture današnje komunikacije, u kojoj se često puta primat daje mobitelima, a ne sugovorniku.
Često držim mobitel u blizini, iako ga ponekad isključim, kad ne želim da me netko smeta, bilo da sam u društvu ili nečem trećem.

Inače, kad god sam u nečijem društvu pa radilo se i o poznanicima ili neznancima, izbjegavam tipkanje, čitanje poruka, telefoniranje i slično.
To je za mene znak poštovanja prema sugovorniku i nema veze sa spolom i dobi osobe koja je u mom društvu.
Ukoliko se radi o nečem hitnom, nakratko ću se ispričati, pročitati i kratko proslijediti neku poruku. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimesub sij 08, 2011 8:13 pm

Inace volim sarkazam i zabavno mi je citati ovakve stvari "po tockama" ali ono sto me je u ovom konkretnom slucaju zasmetalo jeste postavljanje pravila po ideji autora. Kao "to treba biti tako". Ma vidi kurca gica Jedino sto treba biti jeste da se mobiteli stisaju u kinu, kazalistu i sl. te da se ugase u avionima, bolnicama i sl. A to da ce se netko naci uvrijedjen ako druga osoba poprica 2 min na mobitel mi je vise nego pretjerano. Mislim, kuzim da je tip bio iziritiran jer kad netko stalno gleda na mob imas dojam da si mu dosadan do Boga ali s druge strane valjda znas s kim sjedis i jel ta osoba inace ima obicaj virit u mob a da to nista ne znaci (ko sto ja znam cesto pogledat na sat ali zapravo uopce ne pogledam koliko je sati nego imam neku cudnu naviku).
Imam frendicu koja cesto tipka na mob (ponekad i kratko prica) dok smo vani (recimo na kavi) i u pocetku mi je to stvarno smetalo i smatrala sam da nije u redu. Mozda i nije ali prihvatis to i na kraju se prilagodis situaciji. Ako tipka ona pogledas i ti imas li poruku ili odes u wc ili pitas "tko pise, sto pise, sto ti sad pises" zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitimesub sij 08, 2011 9:39 pm

Pa jest, napisao je naputke po točkama, ali to tako jest sa bontonima.
Inače, kad su moji prijatelji sa mnom u društvu (osobito ako se radi da sam nasamo s nekim), zna se dogoditi da netko otipka neku brzu poruku ili se kratko javi, ali se prethodno ispriča.
S druge strane, jedna je stvar kad je netko na dužnosti, dakle kad se mora javljati na mobitel i odgovarati na poruke, a nešto je drugo kad se osoba u društvu druge osobe ne može suzdržati od zivkanja, čitanja i pisanja poruka.
Zašto bi netko morao odgovoriti na poruku iste minute? Cura, dečko, muž, žena, drugi prijatelji mogu malo čekati, a ako ne mogu, onda imaju ozbiljni problem. roll

Barem ja gledam tako na to. miga Osobno ne bih željela da se netko u mom društvu totalno neobazrivo ponaša, a niti sama ne bih "manijakalno" odgovarala na neku poruku, koja nije toliko hitna (osim ako se ne radi o elementarnim nepogodama, hitnoj obiteljskoj ili poslovnoj stvari zubi). Ljude koji to konstantno rade, smatram jednom vrstom ovisnika.
Pitam se kako bi reagirali da moraju biti odvojeni od moba tjedan dana ili više. misli

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mobiteli i kultura njihovog korištenja Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli i kultura njihovog korištenja   Mobiteli i kultura njihovog korištenja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mobiteli i kultura njihovog korištenja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kultura
» Junastvo,kultura i multikultura...???
» mobiteli
» Mobiteli

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: