Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ženstvenost

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitimeuto sij 11, 2011 12:59 am

Prošli mjesec sam slućajno okrenula program na Latinicu i pratila je temu Gdje je nestala ženstvenost?
čitava emisija se bavila teorijom što je to ženstvenost kod žene? Pod ovim nije ubrajana inteligencija ni pamet već samo zračenje ženske osobem njezini maniri.
Zašto su neke žene više ženstvene? što njih odvaja od drugih ili je i to dio ukusa i mode svijeta?

[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Re: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitimeuto sij 11, 2011 1:34 am

Iskreno, ocekivao sam ovu temu da ce neko otvoriti odmah nakon te emisije... ;) Da, "zracenje"...! To je jako dobra definicija, i mislim da se "vjecno zensko" ne moze nauciti, to je nesto sto se odgaja. Kulturoloska podloga ovdje igra sporednu ulogu - ona odredjuje samo fizicke okvire kroz koje se zena reklamira suprotnom polu, ali ne mijenja srz. Zena ima mnoge kvalitete - moda i kultura cesto naglasavaju samo jednu - dvije, a ostalo, od cega se "vjecno zensko" sastoji ostaje zanemareno. Najbolja moja definicija je da je zenstvenost sve ono sto nekoj zeni omogucava da privuce i zavede onog muskarca kojeg trazi njena DNK. 8)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Re: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitimeuto sij 11, 2011 1:55 am

mislila sam tad je otvoriti.. samo sam zaboravila dok sam došla do kompa :)

ja nekako gledam ženstvenost da je više od lova na dobrog muškarca iako ga jednostavno ne mogu prestati povezivati s time kada krenem ovako razglabati:misli:

dosta ljudi misli da to stanje može biti čak i odgajano ... naravno ako ima predpozicija za to.. ako je čovjek u duši nemiran i krut eh onda se to ne može postiči osim ako nisi glumac u filmu pa kad policajku izdepiliraju, izšminkaju i izvade sendvič iz usta istave joj celer u ruku i onda je ona kao ženstvena Boink
više da se ženstvenost sastoji od pokreta, mjere i prepoznavanja ne nametljivog ukusa
npr. takvu definiciju pokušavaju jako prodati kozmetički proizvodi
same reklame za parfene diktiraju veliki i romantizirani osjećaj ženstvenosti
naglašavanje ženskih atributa jednako tako...
ali ako gledamo u komercijalnom pogledu ženstvenost se drugačije tretira s godištima žena
Ženama u zrelom dobu se pripisuje kao majčinstvo i gledanje na detalje
a u starijem dobu na isijavanje mudrosti
meni na pojam ženstvenosti je asocijacija elegancija

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Re: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitimeuto sij 11, 2011 11:48 am

Slazem se dijelom s ovom sto kaze Arch. Ne mogu se sloziti sa
Citat :
zenstvenost sve ono sto nekoj zeni omogucava da privuce i zavede onog muskarca kojeg trazi njena DNK.
iako kuzim sto hoce reci i u teoriji bi pilo vodu ali u realnosti nije tako. Ima tu puno psihologije i jos kojecega sto nema veze sa DNK.

Inace cula sam da se u emisiji pricalo kako se zenstvenost uci. Kao sto ste do sada kazali takodje smatram da je to samo (manji) dio tog necega sto cini zenstvenost tj. ono sto je jednoj osobi zenstveno ne mora biti drugoj (opet radi psihologije i kojecega drugog).
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Re: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitimeuto sij 11, 2011 3:16 pm

Ženstvenost....teško je definirati sam pojam, ali se definitivno preopoznaje.
Postavlja se pitanje da li uopće postoji neka univerzalna definicija ili je "ženstvenost" općenito kod svake žene individualna kategorija, koja ne trpi "ukalupljivanje"? misli

Mislim da ipak postoje neke zajedničke odrednice koje neku ženu čine ženstvenom.
Za mene ženstvenost nije kategorija koja bi imala posebnu poveznicu sa senzualnošću niti seksualnošću. Ona bi podrazumijevala jednu dozu profinjenosti.
Ženstvenu ženu percipiram damom, u punom smislu te riječi.
Takva žena bi trebala znati gdje je granica dobrog ukusa i ponašanja.

Epitet ženstvenosti odražavale bi njene geste, ponašanje, pokreti, karizma...dakle, radilo bi se o spletu različitih sastavnica (uključujući i onu fizičku) koje je utjelovljuju u jedinstvenu pojavu.
Ženstvenost definitivno podrazumijeva samopouzdanje, čija egzistencija nije uvjetovana reakcijama i potvrdama okoline, već isijava iz same žene.
Bitno je "doziranje" cjelokupne njene pojave i to sa ukusom. miga
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Re: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitimeuto sij 11, 2011 5:03 pm

Antropoloska definicija :

Zenstvenost je norma ponasanja zene u dvopolnom drustvu a usvojena uslijed moralnih
nacela kojima se to drustvo vodi....ovo...sex (dobro,moze malo zubo ).....no no... nono ..... cerek
Prostije receno,ono sto zenu cini vise njom....recimo ovako hekla ... zubi

Najjednostavnije...stvar percepcije... miga
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Re: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitimeuto sij 11, 2011 10:38 pm

fantome ja tebe nisam ništa razumjela i ne znam tko je... a bojim se uopče probati

U biti imamo dvije definicije ženstvenosti za sad .. onu koju spominje Arch ta više vuče kao erotična žena, ne u smislu sad divljaka već zračenja
i Athena a to je profinjena žena

da ženstvernost nije malo jedno i drugo, ovisno o situaciju u koju je žena dovedena?


Ne znam kako učiti ženstvenost xD to jednostavno iskustvom i karakterom dobivaš confused
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Re: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitimesri sij 12, 2011 1:47 am

Mislim da je Athena imala pravo kad je rekla da je upitno da li se zenstvenost uopste moze definisati. Za mene to i nije nesto sto bi se "shvatilo" u intelektualnom smislu, vec nesto sto spada u podrucje instinkta. Ja kad gledam neku zenu ne razmisljam puno o tome da li drzi casu lijevom ili desnom rukom, ili nesto takvo, vec je instinktivno prepoznajem kao zensko po tome kako i koliko utjece na moju muzevnost, na instinkte "vjecno muskog" u meni. Ako nema te instinktivne reakcije moze biti eroticna i senzualna ko Estella Warren - ne bi je regristrovao "kao prisutnu"... Eroticnost i senzualnost su samo sredstva izrazavanja a ne srz zenstvenosti. Esentially, kako rekoh, to se ne da nauciti u 2 dana, vec valja njegovati od puberteta, najbolje uz pomoc nekog zenstveno-ustanovljenog uzora, npr. majke. starije sestre i sl.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Re: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitimesri sij 12, 2011 11:13 am

@Arch...je, ali to najvise vrijedi u situacijama kada procjenjujemo neku nepoznatu osobu gledajuci ju sa strane i bez njenog/njegovog znanja. I recimo da tvoje tijelo u njenom mirisu prepozna DNK kojeg zeli i ti zakljucis da te neopisivo privlaci i pridjes joj...i...zenska zine, zanjace nesto i tebi momentalno padne...
Kazu da nam izbor partnera jako ovisi o roditeljskom uzoru tj. da decki cesto biraju cure na kalup majke i kceri na kalup oca ulazeci tako u vec vidjeni obrazac (recimo kada cura kojoj je otac alkoholicar izabere istog takvog partnera).
Hocu reci...prva privlacnost, DNK, feromoni...sve to stoji do jedne granice ali psihologija i "ono nesto" igra najvecu ulogu. Naravski, ako osoba prijedje korak dalje od feromona ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ženstvenost Empty
PostajNaslov: Re: Ženstvenost   Ženstvenost Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ženstvenost
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: