Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Registration date : 23.01.2010

Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?   Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost? - Page 2 Icon_minitimesri sij 26, 2011 4:04 pm

Green je napisao/la:

Pa ne može nastavnik odma od početka biti kriv, naravno. Bitno je kako on te probleme rješava. Krivi odgoj i krivo stanje u društvu pogoduju razvitku nasilnika, slažem se, no s tim nasilnicima se na krivi način obračunava. Obzirom da postoje profesori koji s njima mogu i znaju raditi, očito nije nemoguće i nije sve izgubljeno.
Ti profesori koji, kako veliš, mogu raditi s takvim učenicima uglavnom s njima ne mogu raditi kao s ostalim učenicima. Istina, mirniji su pod tim satovima, ali da je slučajno i takav profesor zaključio 1 tom učeniku, zar misliš da bi ga snašla drugačija sudbina?
Uostalom, kako se onda obračunati s takvim učenicima kad je već profesor mrtav? Naravno, trebalo je spriječiti da to toga uopće dođe. No reci mi, zar ijedan nastavnik razmišlja o tome kako će ga neki njegov učenik ubiti samo zato što mu je ovaj zaključio 1 na polugodištu/kraju godine?
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green

Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Registration date : 26.12.2010

PostajNaslov: Re: Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?   Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost? - Page 2 Icon_minitimesri sij 26, 2011 5:15 pm

Takav profesor ne bi takvom učeniku zaključio jedan jer ne bi imao potrebe, takav učenik iz predmeta takvog kvalitetnog profesora bi imao dovoljno pozitivnih ocjena da mu se zaključi pozitivno za kraj.

Već sam spomenula našu predivnu i milu RH i kako se u njoj obračunavati na konkretan i koristan način ne može niti trenutno postoji ikakvo iole normalno rješenje.

Ne bi vjerovao, koliko je profesora u strahu, da, postoje oni koji se boje, možda ne za svoj život, ali za svoju imovinu i pokretnine itekako da.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?   Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost? - Page 2 Icon_minitimesri sij 26, 2011 5:55 pm

Green imaš ti djece koju jednostavno ne zanima ništa što se uči u školi i njih ne možeš naučiti ničemu, koliko god dobar profesor bio. Takva djeca postanu problematična jer se od njih ipak nešto traži, ali oni ne žele ništa niti učiti niti bilo što raditi. E sad je pitanje da li sa takvima imati problema ili im pak dati dva, pa nek se netko drugi muči sa takvim osobama.

Naravno ovo je društveni problem jer je takvih dosta i danas sutra će takvi ljudi se negdje zaposliti i naravno ni tamo neće ništa raditi. I onda ćemo mi na forumu kritizirati suce, državne službenike, ministre... :) Pitanje za sve što mislite kakav su ex ministri Šuker ili Polančec bili kao učenici :)

PraGlodavac
Green

Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Registration date : 26.12.2010

PostajNaslov: Re: Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?   Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost? - Page 2 Icon_minitimesri sij 26, 2011 6:24 pm

Takvoj djeci nije mjesto u školi nego u određenim ustanovama no problem je što u RH takve ustanove ne funkcioniraju. U slučaju da pojedinac konstanto radi probleme bez ikakvog povoda i to jedini u razredu, tada je očito emocionalno oštećen i potrebna mu je pomoć. Treba ga se udaljiti iz škole i obitelji i LIJEČITI.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?   Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost? - Page 2 Icon_minitimečet sij 27, 2011 1:14 am

Green, iz moje osnovne iz razreda od 28 učenika takvih je bilo 6. misli Hoću reći da je to preveliki broj. Čak i kada bi išli liječiti takve ljude, ne bi bilo dovoljno novaca za to. A meni to nije za "liječenje". Tako jee kako je Chak rekao... djeci je prirodno učiti... zanimaju se. Ne znam zašto i kako djeca omrze učenje u školi.

Baš sam danas pričao s jednim dečkom koji ide u prvi osnovne. Kaže da jedan učenik namjerno svira harmoniku za vrijeme sata da bi mu je profa uzela, a onda se dere i radi gluposti da mu je vrati nazad. Onda je profa uvela minuse, a 5 minusa 1. Ljudi su se počeli natjecati tko će dobiti više minusa! Taj dečko s kojim sam pričao nije dobrica. On je isto nestašan i lud kao svako njegovog godišta. Ali ima usađene moralne vrijednosti.
Eto, ja se sjećam kako je to funkcioniralo u moje doba. I mi smo radili sranja. To je normalno. Ali smo pokušavali to sakriti od učiteljice. Kad je učiteljica uvela minuse, mi smo pokušavali ne dobiti ih. Sami pojam toga da je učiteljica nas opomenula je nama značilo puno.
Evo, dvije generacije kasnije ta ista učiteljica kaže da se i njeni natječu u jedinicima. Natječu se u tome tko je više puta otišao ravnatelju. Zanimljiv hobi... što reći...

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?   Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost? - Page 2 Icon_minitimečet sij 27, 2011 11:36 am

Legi to me u stvari ne začuđuje, možda na prvi pogled da, ali ako razmisliš malo ima smisla to što ta djeca rade. Jedinica ima svoju težinu ako ju dobije jedna osoba u nekom trenutku, no ako svi dobiju jedinicu i to ako svi dobiju po nekoliko jedinica onda ta ocjena/kazna više nema nikakav značaj. U stvari se odgovornost prebacuje na tog profesora. Jer kakav je to profesor koji stalno dijeli jedinice. Bit će da s njime nešto nije u redu, nije moguće da su djeca za to kriva. Naravno u takvom slučaju bi trebala postojati stroža kazna, ka što je bio ukor u moje vrijeme. Ne znam da li tako nešto i sada postoji i u konačnici prebacivanje u drugu školu.

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?   Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost? - Page 2 Icon_minitimečet sij 27, 2011 6:48 pm

Učiteljica nije niti dijelila jedinice stalno. Uostalom, "u moje vrijeme" u prvom mahu uopće nije moglo doći do te situacije da se dogodi to da je djetetu svejedno što dobiva jedinice. Evo... primjer moje učiteljice. Ista osoba, slične metode... naravno, to podrazumijeva da se učiteljica nije opustila ili tako nešto. Samo je napredovala.

PostajNaslov: Re: Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?   Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Nasilje nad nastavnicima - hrvatska stvarnost?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2