Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Otvorenost/zatvorenost čakri

Go down 
+11
Mama
Kahali
Athena
primitive101
MoW
Chakotay
Green
Kepler
Legionar
floridana
Alpha
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Icon_minitimepon lip 04, 2012 10:31 pm

Sta znam,vrlo moguce da ima,al opet ne mora znaciti...Cudno mi je da nastaju pa nestaju...kada su to stacionarni biljezi tipa bradavice,mladeza,pristica,fleke ili slicno na tim mjestima,to se moze smatrati nekim znakom da si u proslim zivotima radila kultivacionu praksu na tom odredjenom djelu uma/cakre/tjela pa je to preneseno kao podsjetnik ili napomena.

To mi ima smisla,ali trenutno ne znam nista vise o tome...

Cakre se balansiraju najlakse tako sto KONSTANTNO vjezbas "nevezivanje" i odbacivanje svega sto ti um donosi,konstantno pretvaranje sadrzaja uma u prazninu.

To je mudri,jednostavni i nacin koji GARANTUJE da neces da se vezes za formu ili oblik sto je cesta pojava (zapravo katastrofa,jer temelj Uma nije dat u formi) kod praktikanata koji vole slozene tehnike i objasnjenja cjelog sistema nadija,cakri,energetskih tjela itd.

Kako su Um i prana povezani i zapravo ekvivalentni,svaka blokada u nadijima ili cakrama,zapravo znaci postojanje dvije stvari :

1.Vezanosti izmedju izvorno praznog Uma i nekog njegovog objekta prianjanja(osjecaj,koncept,forma,oblik,fizicko tjelo ili cula itd)

2.Te analogno tome odredjenu zivotnu energiju pranu koja je zacahurena u tome Umnom objektu,koja je blokirana u nesto fiksno i kruto

Vjezbajuci konstantno pretvaranja svega sto izlazi iz Uma u prazninu razlazu se te Umne energetske strukture i vezanosti,te se prana vraca u slobodno,cisto i optimalno stanje,sto zapravo znaci da je ta cakra postala prohodna,barem sto se tice trenutnog stanja i "vrste" pranickog tjela.

Znanje o svemu tome je zapravo mac sa dvije ostrice,slicno kao da zelimo da vodimo ljubav sa partnerom a non stop nam kroz glavu idu podaci vezani za fiziologiju srca,pluca,crjeva,ociju,jezika,mozga,usiju.........Velika je sansa da ce nas to odvesti daleko od cilja i vezati za nove koncepte i forme...

UOPSTE nije potrebno znati nista o svemu tome(barem do detalja,nuzna su ipak osnovna poznavanja zakonitosti odredjenih razina i kako se Umne strukture razlazu i "trose"),da bi se postiglo oslobodjenje od vezanosti i patnje,barem je tako bilo u mome slucaju.

komplikovani i zesci nacini se sastoje u raznim pranayamama,kundalini kriyama,vippasani i slicno.

Ali svaka blokada znaci zapravo blokada prane,dakle neke strukture Uma.Ko kontrolise pranu,kontrolise Um i obrnuto.

Ljecih ih tako sto ljecis sama sebe,postanes svjesna svih svojih potisnutih sranja,trauma,projekcija i unutrasnjim Okom Istine pokusas da dobijes direktan i dubok mudronosni Uvid u te strukture,da pratis sa kojim drugim strukturama postoje veze,uzroci,posljedice,da vidis gdje u tjelu ti se nesto "grci" jer tu prana ne ide kako treba.

To je ovako ukratko,jer siroko ti je pitanje previse :)
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Icon_minitimepon lip 04, 2012 10:55 pm

@primitive101 jedno pitance mene ne bas nacitane

Kundalini, i podizanje kundalini energije. Sto ako se ne odradi dobro i u nekoj od cakri ostane blokirana? Koji su simptomi i koje su opasnosti krivog "dizanja" kundalini energije?
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Icon_minitimeuto lip 05, 2012 1:33 pm

uhhh hvala, e ali prištić i madež znamenka ni isto. hehhe.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Icon_minitimeuto lip 05, 2012 10:51 pm

Ne bih rekao da postoji krivo dizanje,koliko moze biti fatalan i pogresan nacin ophodjenja prema nama samima nakon sto se Kundalini kao nas duhovni evolutivni motor probudi i pocne da nabija sve psihicke strukture do Svjesti,gdje svaka struktura zapravo preuzme nasu Volju u odredjenim trenucima.

Svako skretanje Kundalini po perifernim nadijima(dakle mimo sushumne,centralnog kanala,koji spaja medjicu i unutrasnje Oko) dovodi do aktiviranja nekih misli,emocija i osjecaja koje preuzmu nashu Volju,jer istih nema samo u samadhiju,ne-umu,a to se moze desiti samo kada je Um uvucen u sushumnu kosntantno,i kada prana kruzi kroz taj kanal(ali i sve ostale zapravo) bez smetnji.Dakle kad Kundalini aktivira nesto iz psihe to se MORA uvuci u centralni kanal i dovesti do Oka duse koja ce da zapali tu vezanost izmedju Uma i te neke misli,senzacije,emocije,i na taj nacin se ta blokada slobodnog kretanja prane razlaze i prana cirkulise slobodno(barem na tom trenutnom stadijumu prociscenja) .

Zakljucak je da se sve to izbjegava TOTALNOM PREDANOSCU Objektivnoj Stvarnosti i Istini o svemu onome sto smatramo Sobom,jer predanost prirodno otvara sushumnu i dovodi sve sto nije stvarnost i blazenstvo(dakle vezanosti,projekcije,generalno patnja) do Oka istine koje sve to ubija.

Drugi zakljucak je da se svi ti problemi uvecavaju ukoliko odlucimo da se pravimo pametni,da vrsimo svoju Volju a ne Volju Stvarnosti/Boga/Svjesti te da "silujemo" Kundalini na taj nacin sto ne zelimo da priznamo sami sebi sva nasa sranja i pokajemo se zbog njih,do samog kraja,tako da u nama ne ostane nista sem cistog Uma bez misli i beskonacne Svjesti.Kundalini zna najbolje sta u nama nije Bog,jer njena svrha je da se spoji sa Kosmickom Kundalini/Duhom Svetim,koji je zapravo na neki nacin Volja kreatora Svemira,impuls koji pokrece kreaciju i sa cijim uskladjivanjem Vrsimo Volju Svemira,Tao-a,Dharme,Sklada,naravno ne skupljajuci novu karmu i posljedice djela,jer ih tada kroz nas vrsi Svemir ili Kreator(a On zna biti itekako nelogican u svojim planovima hahah :) ).

Da ne duzim o tome jer zapravo nisi pitala kako da se izbjegnu sranja,nego koji su simptomi tih sranja.

Nabrojacu samo neke koje sam ja imao(dok se nisam opametio i potpuno predao),mada sam ja dosta nekih specificnosti imao dodatnih(ogroman broj astralnih tvorevina koje sam skupljao od bliznjih cjeli zivot,koje su se utrosile na meni,pocetno totalno neshvatanje sta se desava jer zapravo nisam ni svjesno probudio Kundalini,sa znanjem o svemu tome itd,uglavnom ja nisam trebao da prezivim sve to):

1.Totalno dislocirana sva mjesta presjecanja suptilnih djelova Uma(dakle cakri i nadija) sa fizickim tjelom prije svega u podrucju kicmenog stuba,pocevsi od dna stuba pa do vrata,koje je trajalo nekih 2 godine(moram napomenuti da sam samo to namjestao,tj vracao prsljenove u normalne polozaje,nisam isao kod fizioterapeuta za to,ne pitaj zasto,kreten sam,znam :) ).U prevodu,ZAPALJENA KICMA,dislocirani SVI prsljenovi,ZAROBLJENI TOKOVI PRANE U SVIM TIM dislociranim prsljenovima,a kako je Um=prana,to znaci da su mi i djelovi Uma/psihe bili zaglavljeni na tim mjestima,sto je dalje znacilo da nisam mogao da na normalan nacin uvucem tu pranu u sushumnu i zapalim tu vezanost izmedju Uma i objekta uma i oslobodim pranu.Zapravo cak i kad bih uspio to da uradim,prana bi i dalje ostajala zaglavljena u kicmi,i nisam mogao da je koristim za druge stvari niti da povecam energetski nivo tjela koji je bio NUZAN za "dizanje" u neke cisce,bozanskije i blazenije sfere moga Ja.Ogromna bol u kicmi,non stop,kao milion nozeva zabodenih(bukvalno) u nju.

2.Problemi sa disanjem,koji su samo logican nastavak svega ovoga gore sa pranom(dah=prana).

3.Gorenje mozga,bukvalno hahahahah :) :P Povecanje temperature na nekih 42-43 stepena,gdje je izgledalo da nema sanse da se smanji ta temperatura,pa sam mislio da cu da umrem vrlo brzo.Dio izmedju ociju,dakle prednji rezanj mozga,bez kojeg nema Homo Sapiensa i logickog razmisljanja je bio STAO na nekih 0.01 posto funkcije,i bio je zgrcen do same granice bola.Zapravo,u najtezim trenucima,cjeli mmozak i Um su bili pretvoreni u infinitezimalnu tacku BOLA,gdje sam ja bio bol,i tada sam stvarno mislio da cu da umrem,te sam napisao cak i govor za sahranu(iznimno dobar,ponosim se na njega).Bio sam bez Volje nekih 3mjeseca,kao neko sa Parkinsonovom bolescu,dakle nije bilo razmjene dopaminskih neurotransmitera izmedju neurona,sto u prevodu znaci da je svaki dovod informacija preko cula u djelove mozga koji to trebaju da izanaliziraju bio pracen BOLOM,dakle nisam mogao da mislim i razmisljam,da zapravo bilo sta voljno radim.Bio sam po prvi puta fasciniran i srecan sto postoji Autonomni Nervni Sistem,zaduzen za varenje,otkucaje srca,metabolizam,hormone itd,jer da sam se ja tu ista pitao,sve bi to stalo :)

4.Ogromno ziganje u podrucju sljepoocnice(ljeve pogotovo),gdje bi me svaki zig maltene bacao na pod od bola i patnje.

5.nemogucnost da se zaspe,iako sam bio mrtav umoran,jer nisam mogao da smirim Um jer bi stao,a kako je vec bio stao na nekih 0.01posto funkcija to je bila paradoksalna situacija.Moram pokrenut neurotransmitere inace me mozak boli i grci se do tacke totalnog grcenja(jer ne radi) a to ne mogu postici tako sto cu da se relaksiram i smirim,jer ce tako i ono malo dopamina da otidje u nepovrat(da ne ulazim sad u dublju analizu po svim djelovima mozga sta se tu sve desavalo,mogo bi knjigu,dosta strucnu samo o tome napisati).dakle ne mogu zaspati,kukam i placem,a ako ostanem budan mozak mi se grci i sve me boli,neizdrziva bol,Ja Jesam Bio Bol :) cjeli pretvoren u bol i strah...Bezizlazna situacija,nekih 4mjeseca.

6.Totalne psihoze i dionizijska ludacka ekstaza i divljanje jer Kundalini seta po perifernim nadijima i sve podsvjesne strukture preuzimaju Volju Uma.

Ukratko,npr to,dakle to nisu KLASICNI SIMPTOMI BUDJENJA KUNDALINI,nego simptomi kad bas skroz bjesis od samog sebe(sto je tada nemoguce) koji skoro nikad nisu ovako ekstremni i bolni kao sto je bilo kod mene.Ovo je bilo bas specificno.

Dakle,moze laganice nastati przenje,zapaljenje(bukvalno) fizickog tjela,jer OGROOOOMNA kolicina zivotne energije koja je potisnuta moze da "izbije" kroz neki ili vise nadija i elektricno se isprazni u tjelu.

Smrt,invaliditet,teske i lake bolesti,mentalni poremecaji,emotivni poremecaji,socijalni poremecaji,biraj,sve se moze desiti.

Moze se takodje desiti i oslobodjenje za zivota,utemeljenje u Bogu i Stvarnosti,totalna ekstaza,blazenstvo,spajanje Zivota sa Svjesti,uvid u Bozju Volju itd i ako mene pitas,definitivno bih sve to opet prosao da bih dobio ovo sto "imam" sada.Mada kad bolje razmislim,imam osjecaj da sam ja ovakve stvari radio vec masu puta.

Jbg ja nisam imao fizickog Ucitelja,tako da sam morao pratiti ne-fizicke,a problem sa njima je taj da kad nesto fulam i zaserem da nema fizickog ucitelja sa fizickom rukom da me fizicki udari shakom posred moga fizickog nosa i da mi do znanja da sam nesto fulao i krenuo put pakla :)






[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Icon_minitimeuto lip 05, 2012 11:01 pm

Primitive zahvaljujem ti na ovako opseznom odgovoru. Koliko sam shvatila iz onog sto si napisao, moja Kundalini jos uvijek spava tamo gdje treba spavati, i neka tako i ostane.
Sto se tice otvorenosti i zatvorenosti samih energetskih tokova iliti cakri (neznam zasto rijec cakra mi nikad nije lezala kao lijepa rijec, no nebitno), mislim da su i oni manje vise otvoreni i prohodni. Poraditi na redovitom "ciscenju' nije na odmet :P
Znaci Kundalini, i krivo odnosenje prwma njoj moze jako nastetiti individui... Dobro je znati.
Jos jednom, tnx!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Icon_minitimečet lip 07, 2012 5:24 pm

Zamjeni rjec kundalini sa rjecju zivot i postaje ti odma jasno zasto je lose postupanje prema Kundalini zapravo ekvivalent sjebanog zivota :)
Kundalini je sama pokretacka energija nasih radnji,akcija,govora,misljenja,osjecaanja,sama srz naseg zivota...
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Icon_minitimesub srp 30, 2016 10:45 am

7 svetih biljaka za otvaranje energetskih centri iliti chakri.
http://www.svastara.biz/ljekovito-bilje/7-svetih-biljaka-koje-aktiviraju-i-uskladuju-vase-cakre/
Ajmo svi u prirodu ubrati darove prirode još dok nam i to nisu uzeli!^
[Vrh] Go down
Sponsored content





Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Otvorenost/zatvorenost čakri   Otvorenost/zatvorenost čakri - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Otvorenost/zatvorenost čakri
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: