Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Moja razmišljanja

Go down 
+3
MoW
Melkior
Alpha
7 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimečet vel 17, 2011 10:00 pm

Cesto se desi da nesto hocu prokomentirat ili samo kazat pa evo jedna tema za tako neki tok misli.

................................................................................................................................................................


Sjedim danas u jednom shoping centru i jedem sladoled. Tu je najbolji pogled na sve te ljude koji prolaze. Upravo ispred mene susretne se par zena i stanu da popricaju. Jedna drugoj pokazuju cizme. Ovih dana je ovjdje prilicno toplo. I suncano. Moze se slobodno u nekim cipelicama hodat. Medjutim one su bile u cizmama. I to poluvisokim i visokim (znaci do pola potkoljenice i do koljena). Hlace su im bile u cizmama. Vrlo brzo su se razisle, a ja sam nastavila promatrati obucu zena koje prolaze. Gotovo sve su bile u cizmama i hlacama uguranim u te cizme. Cizama je bilo svih velicina i oblika. Od ravnih do onih na vrtoglavo visoke pete. Bilo je i nekih koje idu preko koljena. Ali sve su to cizme. I sve hlace su ugurane u cizme. Bez obzira da li je zena niska ili visoka, da li je vitka ili debela, je li stara ili mlada, da li ima krive noge ili nema - cizme su bile tu i nogavice (naravno uskih hlaca ili tajica) u cizmama. Izracunala sam da je negdje 95% zena bilo obuceno na taj nacin. Iznimku je radila jedna starija gospodja koja je imala normalne hlace i ravne cipele te jos najvise dvije zene.
I sad...pitam se...jel ja imam neki problem? Jel ja nesto propustam? Jer nikako ne uvidjam u cem je fora identicnog oblacenja. Jel se to one kolektivno probude jedan dan i kazu "zelim izgledati kao sve druge zene u gradu"? Kako meni promice ta kolektivna svijest...mislim...i ja sam zena.
Kada sam kao klinka pocela nositi crno svi su me zaj**** i davali glupe komentare. Tada to nije bilo in. Dapace bilo je cudno nositi tu boju osim ako ne ides na sprovod. Medjutim kroz koju godinu crna najednom postaje in i pocinju je nositi svi. I svi su si super u crnom i svi su si coooool. Nitko se vise ne sjeca da je ikad rijec reko protiv crne. Neeee. Bozesacuvaj. Svi amneziju dobili. Jedva sam docekala da bude in neka druga boja zubi

Tako je bilo onda, tako je i danas. Ako je in svi ce na sebe stavit i govno ako treba. Zivjeli klonovi kava
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimečet vel 17, 2011 10:25 pm

Ja sam toliko ogorčen tom pojavom (trendom, modom, ne znam kak to nazvati, ukratko - duhom uma o potrebi iskazivanja odjeće i obuće). Nisi sigurno jedina koja obraća pozornost na takve stvari i pojave. Ja isto to ponekad radim, kada nekoga čekam u nekakvom "mall" centru, jednostavno počneš uočavati potpuno iste uzorke, prvo misliš da je sinkronicitet i da si doživo prosvjetljenje nekakvo, ali onda skužiš da svi hodaju u onim "popularnim" UGGs čizmama (koje meni izgledaju kao šlape za po doma - moje mišljenje na koje imam pravo, a drugi se nema pravo uvrijediti ako mu to kažem, a najćešće to nije tako!).

Drugi dan dođeš, te primjetiš kako su sve žene našminkane s tonom šminke i sjajnog nakita da izgledaju "dopadno, lijepo i primamljivo" (KOME?! ... pogotovo ako jedna djevojka ide s dečkom vani čisto neformalno, zašto mora biti sređena, i zašto mora biti sređena na 90% sličan način kao i SVE ostale žene u tom "mall" centru... NE RAZUMIJEM!?), te da se "ugodno osjećaju" (ja to ne razumijem, ali to sam samo možda ja), a pored svega toga dolje obuku trenirku, onu pamučnu najobičniju (ali da ne bi bila tako obična trenirka, ona za vježbanje, na njoj piše lacoste ili ima nekakve srebrne džiđe i natpise što je danas vrlo "moderno"), te na noge obuće ČIZME! Pa eto draga Alpha, nisi jedina, iako vjerojatno imamo različita promišljanja o tome što je moderno, vjerujem da i ostatak forumaša zaokupljaju ovakve pojave, i to percipiranje svakako ne smatram opsesivno kompulzivnim poremecajem već to vidim kao poremećaj sustava koji postaje naporan kao osica sa svojim "suvremenim modnim izričajem".

Iza te cijele priče o modi vjerujem da se tu radi o kapitalizmu i ispiranju mozga suvremenog "potrošačkog - normalnog društva". Vrijedi ono nepisano pravilo, s kim si takav si. Tako da ovdje ustvari govorimo o tome što znači biti normalan i tko je onaj koga nazivamo nenormalnim, te kako se odnose ta dva pojma i kada zamjenjuju mjesta. Očito je da mijenjaju pozicijie, kao iz primjera sa crnom majicom, ili kao iz primjera majlonki (muške najlonke).

Takozvana modna amnezija, koju si odlično skovala, je sjajna sintagma koja opisjue istrenirani um suvremenog potrošača koji je prije svega opterećen vlastitim egotripm i vlastitom dobrobiti nego altruističkim razmišljanjem, te bi se iz ovoga moglo zaključiti da većina s ovog foruma više teži luđacima po većini nekih razmišljanja o životu i njegovim pojavama nego nečemu što se danas ustaljeno shvaća kao normalno (čak i normalno kao medicnski potvrđeno).

NHF Ženski rod!
:)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimečet vel 17, 2011 11:35 pm

Slažem se s @Alphom da je to nešto nevjerojatno kako sve žene imaju totalno sličan izgled robe, koji očito diktira netko izvana, a one lijepo, kao kokoši, to prate.
Varijacije na zadanu temu su male, a sastoje se u tome da su nekima čizme do koljena, a nekima malo niže, neke imaju ovakve kopče, neke onakve, treće pak imaju kao nekakve špage na čizmama što podsjećaju na traperske čizme. No gotovo sve imaju odjeću u čizmama.
To je naravno, zato da se istaknu čizme. NOT! To je zato jer je to neki modni kreator tako rekao.
Eto, povodljivo bezglavo društvo pod modnim (i ne samo modnim) diktatom izvana revno prati sve što je novo pa makar to bilo i potpuno blesavo. I često samo o tome i priča. A o čemu bi drugom, ne valjda o znanosti ili duhovnosti? Bože sačuvaj. :D


[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimečet vel 17, 2011 11:46 pm

@Melk...a sto li ga ti ponavljas da nisam jedina koja to zamjecuje ko da sam kazala da jesam :P U biti bas obratno. Obicno ne gledam sto je tko obukao od ljudi koji setaju ulicom. Medjutim kada tako sjedim i promatram masu...zamjeti se face
E, UGGsice i meni djeluju ko neke termo papuce za po doma. Ili nesto u cime ces cistit neku staju i onda ih bacit zubi
Sto se tice trenirka-mode...hehe, to je prica za sebe. Zenska se srediiiii ko da ce u kazaliste i onda - puf - trenirka. Jer kao ona je sportski tip rofl2


@MoW...znas sta mi je najveci horror. Kad u modu dojde nesto sto osobno volim nosit i onda se na tren uklopim u masu. Prestrasno :P

Sad tu ispada da furam neki individualizam pod svaku cijenu. Nije. Ali je zbilja zabrinjavajuci taj postotak od cca 95% uskladjenosti Moja razmišljanja 524555
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimečet vel 17, 2011 11:50 pm

Gore bi bilo samo da svi moramo nositi iste uniforme. Ili ne bi, onda bi to barem bilo službeno službeno, a ovako je neslužbeno službeno. :D
Ti se uostalom, po svim svojim karakteristikama ne uklapaš u masu. Čak i ako imaš istu odjeću, ne djeluješ isto kao i drugi, jer drugačije zračiš. :)

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimečet vel 17, 2011 11:52 pm

A, jok. Uniforme su super. Pogotovo u za posao/skolu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 12:22 am

Meni su uniforme u školi i na poslu zakon, iz razloga što se time ne pravi razlika između određenih učenika/zaposlenika drukčijeg materijalnog statusa.
Mislim da se na taj način smanjuje pritisak okoline na pojedinca, posebno adolescenata i mlađe dobi, kako bi trebali nositi određeni tip odjeće, po mogućnosti sa potpisom i time se smanjuje fokusiranost na "različitosti".

Inače, ne ravnam se isključivo prema okolini i onome što je u trendu, ali slučajno volim balonere i čizme. I sama ponekad znam nositi čizme na uže hlače itd.
Tako sam i prošli put nosila navedenu garderobu, kad sam se planirala naći sa jednim frendom.
Hodam ja sa jedne strane pločnika, kad preko puta, eto ti mene br.2. :P
Baš sam se zagledala pomalo sumnjičavo u žensku.

Isti stil, kosa skupljena na isti način, fizička sličnost. Dođem do odredišta, nađem se sa frendom i vidim još tucet žena sličnog looka.
Onda sam komentirala kako smo mi, žene u biti skoro sve iste.
On je to potvrdio i naglasio da su "drukčije" uglavnom samo metalke, alternativke i darkerice. cerek

Ukratko, ne volim sličiti drugima kao jaje jajetu, ali više nisam u fazi da me smeta činjenica da su mi druge žene slične primjerice po stilu oblačenja i fizičkom izgledu.
Nekako sam prešla te faze. Sad nosim ono što mi se sviđa, bez obzira na druge, eventualno napravim neke manje varijacije.
Kad sam bila u osmom razredu i srednjoj školi, isticala sam se sasvim drukčijim odijevanjem od većine cura. Furala sam neki muški look, kratku kosu i XXL majice.
Sada ne brinem o tome, iz razloga što niti ne razmišljam koju ću poruku odaslati ako se odjenem slično većini žena. To mi je manje bitno.

Što se pak tiče isticanja, osobno mi je često čak ugodnije stopiti se s masom, nego nositi nešto ekstravagantno što plijeni pažnju, samo zato da bi netko prokomentirao kako je moj stil "originalan".
Jednostavno, smatram da odjeća nije nešto što će meni, kao osobi dati epitet "izvanprosječnosti". Za zaključak je li neka osoba "tipično žensko" potreban je malo dublji uvid, a odjeća je ionako samo površina. miga
Ipak, činjenica je da što sam starija to više dolazim do zaključaka da su sve žene općenito više-manje iste, kao i svi muškarci.
Možda su "nastup" i polazište malo drukčiji, ali u konačnici sve dođe na isto. :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 12:30 am

Ne znam, prirodno je za osobu da se istakne na neki svoj način. Ako se neće istaknuti odjećom u školi, tada će se istaknuti prema znanju. To je vjerojatno prihvatljivije za takvo okruženje. :)
Istina, meni uniforma ne bi nimalo smetala. Uostalom, mislim da izgledam jako dobro u uniformi. zubi

Ono što Athena kaže je zapravo istina - žene se u pravilu ne vole isticati, zato većina i fura slični look, da se ne bi društvo na nju okomilo i da je većina muškaraca ne bi zaobilazilo. Da ima veću šansu. To je uvijek bilo tako... ipak, srećom po neke cerek, postoje iznimke, kako kod žena, tako i kod muškaraca. Mene recimo prosjek nije nikad zanimao i uvijek su mi bile zanimljive žene koje su dosta odudarale od prosjeka, po raznim aspektima. To uključuje i odjeću i specifičnost njezinog stila. Nekonformizam cijenim, ali uvijek do neke granice. Darkerice i metalke me zato nikad nisu privlačile... :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 12:45 am

Primjerice, kod nas na faksu se zaista može vidjeti primjer konformizma po stilu odijevanja.
Ja ne spadam u tip šminkerica sa štiklicama niti ne nosim make-up, međutim vrlo sam slična većini ostalih studentica koje nose hlače i klasične veste, majice.
S druge strane, tu su šminkerice, međutim neće se naći alternativaca niti nekoga tko se posebno ističe stilom odijevanja, frizurom itd.
Toga najviše ima na Filozofskom faksu, a kod nas se na to baš ne bi gledalo blagonaklono ni od strane profesora niti kolega.

@Mow, ne znam da li većina muškaraca zaobilazi djevojke koje furaju neki svoj posebni stil, ali rekla bih da to ovisi o tome o kojem se "stilu" radi. misli
Ako se radi primjerice o piercevima, kožnjacima i tamnoj, darkerskoj odjeći, možda dolazi do zaobilaženja, međutim može se raditi i o kratkim suknjama ili dekoltiranoj odjeći, koje su s druge strane pomalo netipične, ali većinom nisu odbojne.
Uglavnom, meni pretjerana pažnja na bilo koji način, temeljena isključivo na vlastitom stilu odijevanja nije potrebna. miga
U par navrata sam se uvjerila da ono što se nosi ni u kom slučaju ne mora biti adekvatni pokazatelj nečijeg karaktera niti karizme.
Na prvi pogled svi uglavnom vidimo "površinu", a za zaključak o "nutrini" i posebnosti je potrebno malo više od toga.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 12:49 am

Sorry, nakupilo mi se... :D NHF
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 1:01 am

A propos same teme (btw. odlična je), sad kad smo pričali o različitostima u odijevanju, a samim time i povukli neke paralele o eventualnom isticanju pojedinaca po raznim aspektima, sjetila sam se što mi je nedavno rekla jedna osoba.
Razgovarali smo i onda je ona spomenula kako treba biti vrlo oprezan u upotrebi samih termina "odskakanja" i "različitosti od drugih".
Naglasila je da postoje ljudi koji su zaista po mnogim stvarima različiti od većine i odskaču od prosjeka i oni koji nastoje biti "različiti" upravo radi titule "različitosti", a da to zapravo i nisu. misli

Ima li većina ljudi potrebu isticati se (posebno stilom odijevanja) upravo zato jer oni jesu zaista različiti ili da bi ih okolina takvima percipirala?
Moramo li naglašavati svoju "posebnost" okolini ili bi to ona sama morala prokljuviti, što je dakako teže, jer ljudi su površni.
To je sad vrlo diskutabilna teza koja mi se vrti po glavi.
Koliko sam ja stvarno različita od drugih, koliko susjed Marko...confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 11:19 am

@Athena...htjeli mi ili ne poruku odasiljemo i svojim odjevanjem i kretnjama i energijom...sad sve zavisi koliko je druga osoba senzibilna i sto ce "ulovit" kao prioritetnu poruku.

Pa tako, da se vratim na "problem" odjece...cinjenica jeste da smo svi "tu negdje". Cak i ti alternativcki, darkeri, punkeri i td. Oni su isto svi isti u svojoj "razlicitosti". Medjutim, to mi je nekako ok jer je to njihov ukus, a ovo kad se citav grad krene oblacit isto jer su vidjeli to u novinama na nekoj Nives Celzijus ili tako nekom...mislim... Pa nije moguce da je svima sve super i to bas u tom periodu vremena dok bi te koju godinu ranije u istoj odjeci gledali ko seljaka. Sto je najgore ne stoji svima trenutni modni stil. Pa jel te zene misle svojom glavom? Jel su u stanju proturit vlastitu konkluziju?

Mislim, kuzim da kada je u modi jedna boja ili neki model cipela nema sanse da uopce najdes nesto drugo. Sjecam se kada su u modi bile cipele na spic. Ma ne bi nasao neke koje nisu sve da ti zivot ovisi o tome. I naravski da i radi toga makar djelomicno svi licimo jedni na druge al sto je puno puno je :P


@MoW...ne znam zasto bi zene imale vise sanse ako se prilagode masi? :misli:Inace, vise puta sam cula od muskog roda da im se ne svidja kad sve zene izgledaju ko klonovi. Koliko ja znam uvijek najvecu sansu ima ona koja se istice. Nju se uocava. A s druge strane ponekad se desi da skuzim curu totalno u svom stilu. Sminkeraj totalni ali nesto sto se ne bi svatko usudio obuci. Malo dramaticnije boje (boje su inace nesto sto se dosta izbjegava ili ako se koriste ona jedna u kombinaciji s nebojama ili neke umjerene boje boja) i tako svasta nesto. I sad, da to vidim u novinama ne bih uopce zamjetila nesto neobicno ali u masi ljudi isto obucenih...istice se ko govno u puncu. I onda ju svi zivi zamjete.


@Melik...ih, pa naravski :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 11:46 am

Hmm... zato što ne gledaš samo ti na tu ženu, već na nju gleda i čitava tvoja okolina, uključujući i prijatelje, roditelje, rođake i ine. Žena koja je tu negdje - blizu sredine je u prosjeku najprihvatljivija. Dakle, ne govorim o kratkotrajnoj privlačnosti koja se može izazvati izazovnijom odjećom ili onom koja odskače od prosjeka.
Naravno da će takvu svatko primijetiti. No tko će se na nju zaista nakačiti? Uglavnom će to biti netko koga ta žena najmanje želi.
Kažem da je ta želja da se bude dio čopora toliko ukorijenjena u ljudskoj svijesti (da ne kažem u prvoj čakri), da ju je teško, a možda nije ni dobro, izbaciti. Poznato je i u biologiji da najbolje, ali i prosječne jedinke najbolje nalaze partnera. Najteže je onima koji nisu najbolji, a razlikuju se od okoline.
Zato je za djevojku uvijek izuzetno riskantno furati neki svoj stil, zato što je moguće da će ju okolina na prvi pogled diskvalificirati. Čak i ako je najbolje stvorenje na svijetu. Iznimke su uvijek postojale, i to su u pravilu najbolje alpha jedinke kod kojih uopće nije bitno kakav stil nose, jer će uvijek zabljesnuti. Takvih je međutim malo. :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 9:31 pm

Slažem se da je prosjek najprihvatljiviji u većini slučajeva.
Da, muškarci (i žene) zapaze sve ono što odskače od prosjeka, jer je navedeno samo po sebi zanimljivo.
Ipak, rekla bih da se većina njih opredjeljuje više-manje upravo za prosjek.

Često možemo čuti da tip kaže da mu neka žena zrači (naglašavam, "zrači" na prvu zubi), a da nije čuo niti boju njenog glasa niti kako "slaže rečenicu", a uzgredno spominje da je bila sexy odjevena i lijepo se kretala.
Takve priče su mi nadasve smiješne, a bogme sam ih se naslušala iz ustiju intelektualaca i površnijih tipova. :P
Razlog tome leži u činjenici da prvi dojam, onaj koji steknemo u roku par sekundi, vizualno promatrajući neku osobu obično nije potkovan dubljim temeljima, koji se stječu postupno i naknadno. To je moje mišljenje, a iz istog razloga izbjegavam napraviti generalizaciju ljudi na temelju stila njihova odijevanja.

Inače, nikad nisam gledala na odjeću kao na sredstvo kojim ću odaslati neku poruku i privući suprotan spol, iz razloga što smatram da je sama odjeća pa i pojava isključivo "dojam na prvu", nešto što je površno, jer ne involvira dublji uvid. misli
Zato, više-manje niti ne želim nositi nešto što bitno odskače, osobito odjeću koja jače naglašava seksepil.
Ne želim doći u tako predvidljivu situaciju da tip npr. gleda moje noge i postavlja ono tipično pitanje: "Možemo li se upoznati?" "Mogu li te častiti pićem" itd., jer misli da sam očito neka praznoglava tuka koja pada na skupe aute i dobar izgled.

Mislim da se mogućnosti takvog scenarija posredno dotakao Mow, a odnosi se na najizgledniju kategoriju ljudi, koju ćemo privući isključivo odjećom i tjelesnom pojavom, osobito ako bitno odskače.
Vjerujem da će se u prvim redovima naći praznoglavi muškarci, kojima je fizička pojava dovoljna da se zainteresiraju za ženu.
Meni to primjerice nikad nije bilo dovoljno kod suprotnog spola i nije mi interesantno sve imati servirano na pladnju u najljepšem rasporedu. miga
S druge strane, neki "siroviji look" npr. piercevi, obrijana ženska kosa, kožnjaci, napadna šminka će obično imati kontrefekt.

Mnogi ljudi smatraju da prvi put trebaju ostaviti najbolji dojam "sebe" u svoj punini.
Takva nastojanja pojedinaca da u društvu stvore sliku sebe kao "najboljih" smatram isforsirano-iluzornim.
Nitko nije uvijek ni najbolji ni najljepši, a zanimljivo mi je postepeno upoznavati "fragmente" neke osobe, koji su zapravo vrlo zakučasti i uvijek uključuju i nesavršenstva.

Što se tiče samog stila odijevanja, da se malo vratim na temu. :)
Danas sam u gradu vidjela hrpu djevojaka i sve su nosile kraće, uske jaknice, tenisice i šal oko vrata. Mislim da je i takav look totalno tipičan. scratch
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 11:50 pm

Sve su žene više-manje iste, što se odijevanja tiče, osim nekih koje baš odudaraju nekim posebnim stilom. Hlače, majica, čižme, uz malo varijacija na temu. Kod nas na faksu ženske baš i ne nose čižme, ali su opet sve slične jer furaju hlače+majica+cipele/patike/tenisice. Kako god okreneš, sve su iste raspa
Meni ionako svejedno, dapače, čižme u nekim kombinacijama super pašu, pa ako bi sve tako nosile, imao bi što za gledati rofl2
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimepet vel 18, 2011 11:57 pm

Kod mene na faksu svi šminkerice zbunjeno gledaju lol!
Večina nas je u martama ili tenisicama, trapericama ili dugim crnim suknjama. Ima rockera, gotičara i metalaca i izrazito malo nazovi normalo odjevenih ljudi. I svi su divni, svi imaju neki svoj stil, nešto svoje posebno, nema klonova. Oduševljavaju me ti ljudi, zaista.

U srednjoj sam imala mnogo faza odjevanja, ali niti jedna nije bila šminkerska u potpunosti jer bi i na šosić obula marte ili kravatu. Mislim da nikad nisam previše patila da se uklopim i iz istog razloga prije će me na prvi vizualni dojam privući netko neobičan nego još jedan klon. U gomili ću primjetiti onog jednog neobičnog, a još nek i neki zeleni detalj ima, uf, oborena sam s nogu :)

Alpha, ti si imuna na kolektivnu svijest odijevanja, be proud! :)
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitimened vel 27, 2011 9:23 pm

mene vise iznervira, kad neko tako zapne o neciji ,pa nek je i kolektivni , stil oblacenja...to govori da je tom nekom podjednako vazna moda kao i ovim kolektivcima koji prate trend...
zar je uopste vazno ko sta ima na sebi...ja da vidim devojku u ultra kratkoj uskoj leopard print haljinici ,i devojku u poderanim leviskama ,starkama...ne bih mogla na osnovu vizuelnog da ih ni jedan posto procenim....mislim ...takav vid procene se prerastao jos u osnovnoj...po meni su ravne one devojke koje zele da po svaku cenu budu in, sa devojkama koje po svaku cenu zele da bude drugacije...Ja licno,nosim iskljucivo teksas hlace...klasicne...i uglavnom crne uske majice...imam starke,martike,imam i uggs...uggs nosim jer su prokleto udobne, a martinke jer su prokleto savrsene za ovo odvratno vreme ....i sta sad tu nekom ima biti cudno....

prosto,ne mogu da verujem da se jos uvek raspravlja o ovakim temama....

[Vrh] Go down
Sponsored content





Moja razmišljanja Empty
PostajNaslov: Re: Moja razmišljanja   Moja razmišljanja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Moja razmišljanja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Moja igra
» Moja isprika
» Moja igra(Mystery of Seven swords)
» Koja avantura! (moja knjiga)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: