Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Formula 1

Go down 
+8
Jedi Mind Tricks
2pac
Madonna
Korplikan
Floridain
Fear
biga
Chakotay
12 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimečet vel 24, 2011 10:48 pm

Tema za razgovore o Formuli 1, momčadima, utrkama, vozačima...

Mene je danas obradovala vijest da ćemo i ovo sezonu Formule 1 gledati na televiziji, doduše ne na HRT-u, nego na lokalnim televizijama, ali će cijela Hrvatska biti pokrivena. Više na linku...

Formula 1  Prijenosi-formule-1-mozda-lokalnim-televizijama-z1-jadran-tv-net-slika-306609

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimečet vel 24, 2011 11:02 pm

bravo!!! imam jadran!! super vijest... i drago mi je što kažu da će biti i treninzi i utrka... uhhh 4 dana formule tjedno... cura i roditelji će me se odreći ove sezone... hehehe...
edit: inače vijesti o Kubici.. dobro se oporavlja u Italiji. može lagano micati prstima i ima pomalo osjeta u ostatku ruke...

možda ipak odvozi koju utrku ove sezone...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimečet vel 24, 2011 11:18 pm

Da super što se tiče prijenosa. Također super što se tiče Kubice, baš mi je žao što se ozlijedio jer je Renault rađen za njega. Ako će odvoziti i koju utrku to će biti na kraju sezone i bit će više kao priprema za 2012.

Što se tiče omjera snaga u 2011. izgleda da su i dalje najjači Red Bull, odmah ih slijedi Ferrari. McLaren je izgleda napravio prerevolucionaran bolid i izgleda da neće uspjeti istestirati sve dijelove do početka sezone. No Lewis je brz i nadam se da će pokazati puno ove sezone.

Formula 1  Images?q=tbn:ANd9GcTP9bkZbiZ_kB88aQ-Aa2tTRaCPEZh_G66Ve-vg5mXPxf04DA2xow&t=1

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 32
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimened oľu 06, 2011 10:13 pm

Pirellijeve gume bi mogle više odgovarati Buttonu nego Lewisu jer on bolje čuvva gume. A sad Lewis je brži i veći broj zaustavljanja nudi više mogućnosti za agresiju i leteće krugove. Samo da McLaren uspije dovesto bolid u red jer ima potencijala samo ga treba prepoznati.
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimened oľu 06, 2011 10:34 pm

Volim fudbal,tenis,košarku,rukomet,hokej,vaterpolo,skijanje ali nemogu da shvatim ljude koji vole utrke.Zar nije dosadno gledati kako po dva sata se voze i prestižu jedan drugoga.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 12:07 am

@Fear i ja se nadam da će McLaren biti na prošlogodišnjoj razini i da će se ravnopravno boriti za pobijede. Da Pirelijeve gume više pašu Buttonu, no također više pašu i Massi i Schumacheru, tako da bi mogli vidjeti i njih sa malo boljim rezultatima nego prošle godine.

@Floridain, ne, nije dosadno, u stvari je jako zanimljivo, jer se ne radi o bilo kakvoj vožnji, već o vožnji koja je na granici najbolje moguće vožnje, ne samo da se ti vozači voze najbrže što mogu nego i savršeno precizno i to iz kruga u krug.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 2:06 pm

@Chakotay baš zato što je monotono ne mogu to gledati, ali neka svako gleda ono što voli ja ipak više volim fudbal i tenis.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 2:59 pm

svaka čast, poštujem tuđa mišljenja, al meni F1 nije monotona. možda nekome tko to ne voli, al nije to samo kruženje 20 bolida 60 krugova...
svaki krug se nešto drugačije dogodi, a još kad pratiš uz to na internetu live timig i iz sektora u sektor gledaš tko je koliko brži, sve dođe na svoje...

pa nekad netko prodimi, netko izleti, pa sudari, preticanja... ima tu dosta događanja u tih 60 krugova... ;)

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 3:07 pm

Sudari su zanimljivi.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 3:16 pm

misliš na nešto ovako???


_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 3:22 pm

Da upravo na to.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 3:26 pm

a vidiš ovakve stvari meni nisu zanimljive kad ih u reprizama gledam... ili ove sezone kad je kubica u čini mi se 10 krugova prestigao 7 auta... to je uživancija gledati... čak sam se budio u 6 sati da bi gledao one utrke koje rano počinju....

znam da ti to ludo zvuči, i mene su moji doma zezali zbog toga...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 3:30 pm

U mome gradu ne gledaju baš previše Formulu1.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 4:05 pm

Meni sudari uopće nisu zanimljivi, mislim da nisu ni jednom pravom ljubitelju F1, jer sudar u najboljem slučaju znači odustanak jednog ili više bolida. Možda to izgleda spektakularno, ali tih bolida više nema u utrci. Jednako tako kao što mi ni Monte Carlo utrka nije zanimljiva iako je spektakularna i najpraćenija od svih utrka. No na stazi uopće nema dešavanja.

Dok je primjerice užitak gledati utrke u Belgiji ili u Japanu na Suzuki. To su staze koje prate konfiguraciju terena i prelijepo je vidjeti kako bolid F1 juri tim stazama.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 4:41 pm

Pa vidiš ja ne volim utrke ali mi je zanimljivo gledati skretanje sa staza, sudare i sl. ja to ne gledam sa sportske strane.
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 32
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 9:03 pm

Ako pratiš F1 i sa tehničkog gledišta onda ti je užitak pratiti što sve um čovjeka može smisliti, primjerice prošlogodišnji F-duct ili blown difuzor. Da i ne govorim o vozačima koji su za mene nadljudi.

Onaj tko prati F1, kad njegov vozač pobijedi ili kad bude 1-2, taj osjećaj se ne može opisati. oops
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimepon oľu 07, 2011 9:12 pm

eh, jbg, ove sezone neće biti 'mog vozača', pa ću trebat navijati za Vetela. ne znam jesam li to ovdje napisao, al 2007. kad je Kubica imao onu nezgodu na stazi(čini mi se u Kanadi), onda ga je Vettel zamijenio jednu utrku. tada sam ćaći rekao, vidit ćeš ovog momka kako će voziti kad postane redovni vozač(mislim kad počne voziti utrke)...

i eto, pogodio sam. 3 godine poslje toga Vettel je osvojio prvenstvo... ;)

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 32
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 12:27 am

svatko može biti prvak u brzome bolidu..a pitanje je koliko si dobar u underperformed bolidu, da Hamiltonu nije pukla felga i da nije doživio brojne nezgode okitio bi se krunom...ali što je tu je, život ide dalje, biti će prilika...
samo želim da bolidi budu bar koliko toliko ravnopravni pa da možemo gledato kvalitetne borbe za pole positione i pobjede a ne kao red bull prošle sezone
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 10:55 am

Pa čuj ne može baš svatko biti prvak u brzom bolidu. Alonso je prošle godine imao jako brz bolid i u zadnjoj utrci je trebao biti ispred vozača sa osjetno sporijim bolildima pa to nije uspio. Webber je imao isti bolild kao i Vettel pa nije postao ukupni pobjednik iako je tokom sezone briljirao u par utrka. Da bi bio svjetski prvak vozač mora biti jako brz i konstantan tokom sezone. Konstanta je ono što je primjerice prošle godine falilo Hamiltonu, što zbog pogrešaka što zbog problema sa bolidom.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 2:49 pm

Za mene je najveći vozač svih vremena iako ne gledam F1 Šumaher.Ako sam dobro čuo u protekloj je godini čak i vozio malo.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 3:41 pm

Odvozio je on sve utrke prošle godine, a ako sve bude u redu bude i ove. Nadam se da će ove godine imati malo bolji bolid, pa da ga vidimo bliže vrhu poretka

Formula 1  Images?q=tbn:ANd9GcR8jhAnPsyQUALEAIUX4bsfi5Bm_ZA_CEqGB5h_-Sca0oiyxkEMnA

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 4:34 pm

Možeš li mi malo bolje objasniti Chakotay to "bolji bolid" ja sam mislio dan svi imaju jednake bolide.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 6:35 pm

ne, nemaju svi iste bolide... npr, sada najveću prednost donosi aerodinamika...
prošle sezone su neke momčadi uvele tzv F duct, uglavnom, to je nešto što je pravilo drugačiji protok zraka i davalo naizgled sićušnu prednost(mali dio sekunde) ali na broju krugova i brzini je to jako veliko.

opet svi bolidi nemaju jednake motore, pa smo tako imali da ove nove momčadi zaostaju po krugu čak 3 ili više sekundi...

onda i međuosovinski razmak igra svoje... i puno tih sitnica koje čine malešne razlike koje timovi iskoriste... ;)

@ Fear, Hamilton po meni nema mozak pobjednika. ove sezone je imao priliku osigurati pobjedu, a on se zabio u bolid ispred sebe.(čini mi se da je to bio Webber)
i kao što je Chack rekao previše oscilira od fenomenalnih utrka do totalno glupih pogrešaka i loših vožnji.

al se i slažem s tobom. uvijek uzimam primjer Kubice.(možda sam malo i dosadan s njim)
čovjek je pretprošle sezone skoro imao priliku ući u borbu za prvenstvo, a BMW je prestao razvijati bolid. usprkos tome, sa slabim bolidom je uvijek skoro bio u bodovima. imao samo jednu grešku, kad je izletio u pjesak i odustao.

prošle sezone sa isto tako lošim renautom je opet imao jako malo grešaka, ali prespor bolid. al ni to ga nije sprečavalo da se uvijek uplete između red bulla, mclarena i ferrarrija, i završi kao čini mi se jedan od tri vozača koji je svaku kvalifikaciju odvozio do kraja.

možda da je vozio odje sezone bolji bolid, sad bi možda bio i prvak...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 6:48 pm

Hvala na objašnjenju.
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 32
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 8:08 pm

Chakotay je napisao/la:
Pa čuj ne može baš svatko biti prvak u brzom bolidu. Alonso je prošle godine imao jako brz bolid i u zadnjoj utrci je trebao biti ispred vozača sa osjetno sporijim bolildima pa to nije uspio. Webber je imao isti bolild kao i Vettel pa nije postao ukupni pobjednik iako je tokom sezone briljirao u par utrka. Da bi bio svjetski prvak vozač mora biti jako brz i konstantan tokom sezone. Konstanta je ono što je primjerice prošle godine falilo Hamiltonu, što zbog pogrešaka što zbog problema sa bolidom.

Nisam navijač alonsa ali nije ništa mogao učiniti nego čekati da Petrov učini neku pogrešku. Renault je imao vjerojatno najbolji f-duct sistem a u Abu Dhabiju su jedine šanse za prestizanje baš tamo gdje je alonsov ferrari bio sporiji od Renaulta i koliko god mu se približio kroz zavojite sektore na ravnici bio zaostao.. Nevjerojatno je koliko područja i aspekata potrebno obuhvatiti da bi se razumjelo ponašanje bolida i pojašnjenje određenih situacija i to je jedan od razloga zašto volim pratiti F1.

A što se tiče Hamiltona otvoreno priznajem da sam njegov fan još od Australije 2007 kad sam ga prvi put vidio kako vozi. On je jedan od onih hardcore vozača kakvi su postojali u vrijeme turbo ere koji ne vozi glavom nego srcem i zbog toga ga cijenim.

Ono se dogodilo u Monzi, ušao je pod lošim kutem u šikanu, Massa je bio na trkaćoj liniji i nije se obazirao na njega i tako je došlo do kontakta u kojem je pukla prednja desna osovina na Hamiltonovom McLarenu. Ali isto tako se onda sjećaš i puknute felge u Španjolskoj koja ga je koštala drugog mjesta, otkazivanja mjenjačke kutije u Mađarskoj, Singapura gdje je ostao bez trećeg mjesta iako je pri pretjecanju Webbera bio za gotovo dužinu bolida ispred njega no to Webbera nije omelo da uđe direktno u njega na kočenju te tako onesposobi McLarenov bolid Hamiltona. Tu ću naravno spomenuti i Suzuku gdje je u vidno bržem bolidu jurišao na alonsa i ali ga je bolid izdao te je izgubio prve tri brzine i tako je morao 'dopuzati' do cilja. Opet ću spomenuti i Webbera koji je još jednom uništio Hamiltonu utrku u Australiji gdje je izgubio vrijedne bodove.

Kao što vidiš nije Hamilton za sve kriv, ali kaj je tu je, nova sezona je rped vratima, nadajmo se najboljemu. zubi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Formula 1  Empty
PostajNaslov: Re: Formula 1    Formula 1  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Formula 1
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Sport-
Forum(o)Bir: