Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Drzim kompletan kurs magije

Go down 
+15
timaritelj
Kahali
Astral WOlf
Izida
Neo
hmhm696
Chakotay
Floridain
Legionar
julija81
bros
Collector604
Alpha
primitive101
Wsmack
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimeuto lis 08, 2013 5:43 pm

primitive101
Uglavnom ti hočeš reči da si ti pred Bogom u boljem pložaju nego ja?
















'
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimeuto lis 08, 2013 8:22 pm

''primitive101
Uglavnom ti hočeš reči da si ti pred Bogom u boljem pložaju nego ja?''.

Ne,hoću reći da sam ja Svjestan da Ja Jesam Bog,a ti to nisi Svjestan.To je jedina razlika.

Nema tu boljeg ili lošijeg položaja,nego manje ili veće patnje kao posljedice odvojenosti od te iskustvene Spoznaje ;)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimečet lis 10, 2013 12:14 am

Citat :
Ne,hoću reći da sam ja Svjestan da Ja Jesam Bog,a ti to nisi Svjestan.To je jedina razlika.
nisi do kraja... jer da jesi onda bi bio svjestan samo da je to što ti jesi moguće utrpati u ograničeni koncept ta tri slova "b o g", a to i nije neki doseg jer tog "bog-a" su stvorili ljudi, a ne on njih....kao što i sam znaš o moj lukavi i predani Arjuna.
.... "b o g" je manifest.. kreacija, akcija ili 4, ta akcija se naziva i Jehovom i Alahom itd. oni su takvi kakvi jesu, ti si ih nekada gledao kao na moguće đavle ...i možda i jesu ..
....ali kada postaneš svijestan neizrecivog izvora kreacije koji podcrtava svu postojanost, svu kreaciju a neobjašniv je i vječan, a koji je možda najbolje opisan upravo u Hinduizmu kao Brahman .. koji je Tišina / Moksha to je onda echo kojim kada si obavijen i on odjekuje u svakom napisanom slovu svakog čovjeka koji jesi i nisi ti istovremeno... takav osvješten Yogi, koji možda je svjestan da je Brahma ali ne i Brahman ne piše po forumima kako je svjestan da je on Bog... iako je.
....je ali nije sad "sa njim", samo sa ovim "malim" i to samo djelomice, sa onim kojemu jedan dan traje 4 milijarde godina...
a kada si "samo" sa njim onda znaš da još ne znaš... ne sve, ne još ..
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimened lis 13, 2013 5:05 am

primitive101 je napisao/la:
''primitive101
Uglavnom ti hočeš reči da si ti pred Bogom u boljem pložaju nego ja?''.

Ne,hoću reći da sam ja Svjestan da Ja Jesam Bog,a ti to nisi Svjestan.To je jedina razlika.

Nema tu boljeg ili lošijeg položaja,nego manje ili veće patnje kao posljedice odvojenosti od te iskustvene Spoznaje ;)
Po mojim uvijerenjima Bog može boraviti u čovijeku al da čovijek može biti Bog je nemoguće jer je čovijek ograničeno biće.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimened lis 13, 2013 8:40 pm

@timaritelj Nije li i Isus bio Bog kao što je bio i čovjek? :)
Dakle, po čemu je to čovjek ograničeno biće? Nije li možda jedino ograničenje nedostatak znanja o božanskome u njemu?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimepon lis 14, 2013 1:56 am

MoW je napisao/la:
@timaritelj Nije li i Isus bio Bog kao što je bio i čovjek? :)
Dakle, po čemu je to čovjek ograničeno biće? Nije li možda jedino ograničenje nedostatak znanja o božanskome u njemu?
Zar Isus nije govorio da je Bog u njemu ili zar nije na Isusa sišao duh sveti kad se krstio?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimepon lis 14, 2013 5:17 am

MoW je napisao/la:
@timaritelj Nije li i Isus bio Bog kao što je bio i čovjek? :)
Dakle, po čemu je to čovjek ograničeno biće? Nije li možda jedino ograničenje nedostatak znanja o božanskome u njemu?
upravo tako ..
  kada kažeš čovjek i referiraš na neku osobu, personu .. tada je on/ona ograničen(a) samim tim što je identificirana sa nekom ličnošću, sa nekom personom, sa ogradom.... konceptom o sebi .. a svaki umni koncept je privremen i ograničava i većina ljudi ga ima (ali ne svi i ne stalno) ...
   kada recimo kažeš Čovjek (sa velikim "č") ili se poigraš nekim takvim neodredjenim i maštovitim terminom koji ne postoji, ali koji bi za nas sada primjerice dogovorno predstavljao nešto 'neograničeno' (kao recimo što neki učiniše sa tim terminom "BOG", iako vremenom i njega ogradiše i u lance ga svezaše, u tamnice koncepata zatvoriše ... pa i "bog" postaše ograničen) i kada tako referiraš na "Biće" recimo, tada je "biće" pojam koji ne mora biti ograničen nijednim konceptom, ni jednom definicijom ili trenutno važećom zabludom , a pogotovo ako to stvarno nije ...

   a to kada netko ili To stvarno nije ograničeno znači da djeluje bez uma... iz bezumlja ali iz Svijesti...
    Spuštanje svijesti Crest'na (to jest Krishna u jednoj eri, to jest Krist u drugoj) je upravo taj proces Spoznaje za kojeg je netko rtekao da se desio prilikom "krštenja" ali to može biti samo kao simbol križanja ličnosti, ega ... uma ..  kod tog stanja bezumlja koje omogućava tada prilično neograničenu svijest tj. Svjesnsot. imamo Biće koje jest beskrajno, koje jest sve i koje jest ništa...
 
    Svaki ograničavajući pridjev kojeg ti imaš dati za "svog boga", a da bi daj pridjev ogradio mogućnost da netko osvijesti da je on dio tog principa i samim tim dio Boga i u zadnjoj onzekvenci sam Bog, je pridjev koji ograničava nešto što se ograničiti ne može ...
   
   Pa te eto povodom ovoga svega i pitam: što je to taj Bog, pa da Čovjek (sa velikim Č) ili Biće sa malim "b" ne može postati (ili osvijestiti) da je on upravo TO (tj Bog) ?
    Što ga, Bog-a, razlikuje od malog 'Ja' ili 'Ti' ako je sve uvijek dio samo "Njega" ... Bog-a... zdravo razumskim pristupom i sa malo dedukcije svatko otvoren i predan ovom pitanju dolazi do toga da kada se taj mali i odvojeni netko do kraja (s)pozna da postaje (osvještava) dio "oceana" i holistički i cijelokupno kojeg je oduvijek dio, nisi više kapljica ograničena na ime ili broj, rasu ili naciju, nego sva ta 'voda Bog-a' pa ti je smiješno što si ikada i pomislio da ti nisi sve TO.

   Evo, to ti je jedna stara ali zdrava vježba sa sobom ... jako stara i jako zdrava,,, ona učini malog čovjeka sa velikim Č, puno manje sigurnim da bilo što zna .. a istovremeno učini ga fasciniranim svim ne znanim dijelovima sebe ili drugim riječima fasciniranim "bogom" ...

      Ovo je filozofija Advayte ili nedualnosti objašnjena na jedan od mnogobrojnih nespretnih načina, ali koja je odvela mnoge na pravi put do Bogu-milih-a-ni-vragu-nisu-mrskih Puteva....

Svaki koncept boga od strane čovjeka, svaki text ili slika, svaki opis o "njemu" ili "njega", svako pravilo ili zakon jest kreiranje boga od strane ljudi (sa malim lj) i trpanje neobjašnjivoh principa u kutije sa etiketama, cijenama, rasama i klasama .... dakle svaki je "Bog" danas kreairan od nas, a ne mi od njega, a kada se igraš ovoga gore opisanog tada nema više trpanja u ladice, jer trpanje je kukavičluk, bijeg i strah od feedback-a pravog "ti".... :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimepon lis 14, 2013 11:23 am

timaritelj je napisao/la:
MoW je napisao/la:
@timaritelj Nije li i Isus bio Bog kao što je bio i čovjek? :)
Dakle, po čemu je to čovjek ograničeno biće? Nije li možda jedino ograničenje nedostatak znanja o božanskome u njemu?
Zar Isus nije govorio da je Bog u njemu ili zar nije na Isusa sišao duh sveti kad se krstio?
Tako je. Bog je u njemu jednako kao i u svima nama. Čim je Bog u nama, time automatski imamo djelić božanskoga u nama. Zar ne? Ekstrapolacijom razumijemo da ne samo da imamo dijelić božanstva u nama, već da je cijeli Bog u nama. Drugim riječima, prestajemo razmišljati o Bogu i nama kao različitim entitetima. To je ovako laički objašnjeno. :)
Krštenje je samo simbolika inicijacije u duhovni put. Duh Sveti je princip akcije koji nas vodi na duhovnom putu. Danas se krštenje često tek reda radi i to porođenjem djeteta, zato jer to "svi rade", a da uopće ne razumiju šta je krštenje. Nema nekog velikog smisla krstiti nesvjesno dijete. Mislim, ne može ni štetiti, ali nema smisla, jer je inicijacija svjesna odluka. Bilo da se iniciraš u kršćanski, budistički ili hinduistički duhovni put. Konačno, svi putevi vode u istom smjeru, samo se razlikuju po svjetovnim ritualima.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimepon lis 14, 2013 8:50 pm

timaritelj je napisao/la:
Zar Isus nije govorio da je Bog u njemu ili zar nije na Isusa sišao duh sveti kad se krstio?
No, nije li Krist rekao kako On i njegov Otac prebivaju u svima nama... Tako da, ono što je napisao Mow u svojem zadnjem postu je točno.

Prijatelju, Nikola Tesla je govorio da možemo biti poput bogova. Istraživao je kako da se svaki čovjek rodi kao Krist, Buda, Zaratustra. A znaj da je Tesla bio jedan od izuzetno velikih mistika i vjernika!...


Zadnja promjena: 2pac; uto lis 15, 2013 7:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Rafael89
Stanica



Male
Pisces Broj postova : 13
Age : 2012
Registration date : 11.12.2012

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimepon lis 14, 2013 9:56 pm

svejedno mi je jer je SVE JEDNO....lol! 
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimečet lis 17, 2013 3:04 am

2pac je napisao/la:
timaritelj je napisao/la:
Zar Isus nije govorio da je Bog u njemu ili zar nije na Isusa sišao duh sveti kad se krstio?
No, nije li Krist rekao kako On i njegov Otac prebivaju u svima nama... Tako da, ono što je napisao Mow u svojem zadnjem postu je točno.

Prijatelju, Nikola Tesla je govorio da možemo biti poput bogova. Istraživao je kako da se svaki čovjek rodi kao Krist, Buda, Zaratustra. A znaj da je Tesla bio jedan od izuzetno velikih mistika i vjernika!...
pa da kao što sam i napisao Bog može biti u nama ali čovijek ne može biti Bog jer čovijek je ograničeno biće a Bog je svemoguć
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimečet lis 17, 2013 11:35 am

@timaritelj

Da, točno si to napisao, BOG jest svemoguć, On je apsolut. Sve posjeduje što postoji i nepostoji, jel On jest sve to. Zato sam i rekao ono što je -MoW- napisao je sasvim točno. "Čim je Bog u nama, time automatski imamo djelić božanskoga u nama." -to je sasvim točna rečenica, samo mi imamo još više.

Prema tome BOG je u nama i mi smo u Njemu. Da BOG ne posjeduje sve, da On nije apsolut, onda ne bih bio ono što jest. A mi, ljudska bića kao jedno bili bih vječni, besmrtni. Samim time koncept dobra i zla otpada, jer da je sotona odvojeno stanje jedinstven i pravi BOG ne bih vladao nad svime. Sotona bih bio vječni bog.
Zato mi smo svi jedno, u BOG-u i On u nama...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimened lis 20, 2013 12:18 am



Citat :
Da, točno si to napisao, BOG jest svemoguć, On je apsolut. Sve posjeduje što postoji i nepostoji, jel On jest sve to.
-Bog- je termin 2pac, naziv ... ime, riječ, ljudska riječ, leksik ...

..to ne znači da nešto što neki pod tim terminom podrazumjevaju ne postoji, samo je bitno da ga taj termin opisuje jako loše.

.... no sada kada si počeo polako kužiti tu šprehu i tu, zapravo advaytističku (nedualnu), ideju Boga (a falim te "bože" da jesi) onda ju probaj koristiti ispravno;
Mislim nemoj me pogrešno shvatiti ja sam pre-sretan što si se malo opustio, pa si ili priznao ili shvatio neke stvari (ako ne iskustveno onda logikom, ali i to je velika stvar i dobar početak) jer si donedavno prilično drugačije i pričao i mislio i pisao....
.. bilo je brate i vrijeme da se polako odvojiš se od toga Biblijsko-kršćanskog koncepta boga (koji je puno bliže nekom mračnom sadističkom Demiurgu nego nečem što i ti sam ovdje provlačiš i objašnjavaš kao 'apsolut').

... samo jedna ispravka dakle ovdje na tvoju rečenicu:
Bog 2pac ništa ne "posjeduje", "posjedovanje" je čisti ljudski koncept (kao što je i 'Bog') i ako si već stvarno shvatio da on jest "sve" onda nema smisla ulaziti u oksymorone i govoriti kako je "sve njegovo" zato jer je ili "sve njegovo" ili "sve jest on", ali jedno i drugo odjednom ne idu zajedno.
Nećeš za sebe naglašavati da posjeduješ svoju ruku jer ona je ti, pogotovo tako si i ti i govno i ja i galaksija i škoda octavia dio "toga" što ti zoveš apsolutom, mi nismo u njegovom "Posjedovanju".. kužiš ?
A kada to iskustveno spoznaju i postanu sve tvoje fizičke i nefizičke "(s)pore" tada nema razlike izmedju sadašnjeg "malog ti" i tog "sve ti" i polako se ta membrana privremene odvojenosti topi.



Citat :
Zato sam i rekao ono što je -MoW- napisao je sasvim točno. "Čim je Bog u nama, time automatski imamo djelić božanskoga u nama." -to je sasvim točna rečenica, samo mi imamo još više.
i sa ovim se slažem i oko ovoga primitive i ja mnogo pričasmo u detalje i evo ovo je isto jedan krasan novitet u tvom promatranju i percipiranju ovih stvari;
moram reći da me ugodno iznenađuješ 2pac i da nisam očekivao to od tebe;

jedino ovo što kažeš "mi imamo još i više" malko je labavo; nemamo mi "malko više" ili ovo što MoW kaže "dijelić njega u nama" već je svaka tvoja stanica i svaka subatomska čestica dio tog Apsoluta, u protivnom bi riječ "apsolut" imala drugačije značenje.
Cijela ta igrarija riječima i nomenklatura svega (što treba i što ne treba) općenito je smiješna i uzrok mnogim groznim dogadjajima kroz povijest, a karakteristična je za ljude koji moraju imati sve u terminima i definicijama da bi prividno imali stvari "pod kontrolom", da bi bili u području koje im je poznato .... da bi imali dojam da im je sve jasno (pa čak i onda kada ni izbliza nije) i zato je davno počeh bježati od takvih konačnih termina, konačnih kutija i ladica ili pogotovo konačnih zaključaka;

Svaki termin i svaki pokušaj definiranja bilo čega, a pogotovo nečeg neograničenog ili neobjašnjivog u startu je pogrešan, u startu je "trenutno važeća zabluda" (to je inače moja definicija bilo koje 'definicije').

Advaytisti i neke srodne tradicije imaju stav o tome (koji je naravno privremen) kako je jedino što nije dio "boga" zapravo misao ili ideja tj bilo koji Um-ni proces kao i sve drugo što iz susreta raznih umova proizlazi i zato se Um smatra najvećom (i jedinom) preprekom do stapanja sa "Keter-om" ili "apsolutom" ...

... sve što je nastalo iz Apsoluta je proces tj. kreacija i manifestacija ili najbolje 'igra' koja je nastala iz pra-jednote i nakon prvog razdvajanja - dualnosti prelazi u četiri tj. Tetru, iz Tetre u Octo i tako dalje u milione multiplikacija, komplikacija i dimenzija sve dok se toliko ne udalji od Izvora da dođe do same ivice "sveobuhvatnosti" da bi na taj način došlo tj. da bi omogućilo toj 'igri' da otvori ili stvori okolnosti koje još nisu "nikad bile" dio Apsoluta a odakle ono "samonadopunjava" svog beskonačnog "Ja" kojeg prije nije "imao" kao dio sebe...

Ta samonadopuna dakle, kako prije tako i za vrijeme i nakon nje, proces je koji kroz cikličko strujanje istovremenosti rezultira 'vraćanjem' Tišini-pra-mokshi (koja podcrtava sve) smatra se samom suštinom i svrhom postojanja pa zato kod onih koji ovako poimaju praideju i općenito svijet, ovom logikom ruše koncept grijeha i svega što ide uz njega te zajedno pada u vodu i sa "kaznom", sa "iskupljenjem" i "sotonom" i zapravo svim ostalim "narandžastim nosorozima" na nebu ili sličnim "štrumpfovima i gargamelima" na Zemlji u koje neki vjeruju...

Oslobađajuće je ovo spoznati iskustveno, a ujedno budi i skromnost prema onome čega si tanani dio pa zato ujedno i okida proces odgovornosti prema procesu spoznaje (a koji je jedan konačni cilj) jer se nakon igranja u šumi treba vratiti kući jelte.

Citat :
Prema tome BOG je u nama i mi smo u Njemu. Da BOG ne posjeduje sve, da On nije apsolut, onda ne bih bio ono što jest. A mi, ljudska bića kao jedno bili bih vječni, besmrtni. Samim time koncept dobra i zla otpada, jer da je sotona odvojeno stanje jedinstven i pravi BOG ne bih vladao nad svime. Sotona bih bio vječni bog.
Zato mi smo svi jedno, u BOG-u i On u nama...

eto dakle, osim "posjedovanja", kojeg smo riješili, ostaje nam samo da "ubijemo boga".
I eventualno napravimo novog.

"Ubijemo Boga" zato jer je taj Bog kao rekosmo termin stvoren od ljudi i medju ljudima ta Riječ odzvanja kao prijetnja svima onima na koje se ne odnosi taj Bog dok na druge utječe na razne druge načine, ali rijetko na ijedan pozitivan.
Svi oni koji ne ubiju sve koncepte o Bogu neće upoznati ono što jest "Bog" i sve dok to ne učine i dalje ćemu pripisivati razne osobine, imena i pridjeve, mane ili kvalitete, a koje sa "bogom" nemaju ama baš nikakve veze.

Bog koji treba ostati na životu je onaj koji se ne zove riječju 'Bog', kojeg ne ograničavamo našim ograničenim leksikom i kojeg ne povlačimo po novinama, molitvama, psovkama ili salonskim raspravama i obijesnim stavovima....

Bog ne može imati recept ili formulu pa tako ni naziv ili termin.
Što bi Hamsa Yogi rekao "kako ne-hrana može imati recept?"; ne može nešto što zauvijek nije i oduvijek jest može biti obučeno u odjeću, biti našminkan(o) ili imati spol ?...
kada kažem ja naprimjer da je Bog "beskonačni bljesak Svijesti" to je moj limitirani Um pokušao zatvoriti "to" u ladicu, u zatvor u kojem "to" ne možeš zatvoriti.
I zato kada kažeš "On" napravio si toliko grešaka koliko ih ne možeš izbrojati, a kada kažeš da nešto "posjeduje" još i više....
"to" nije moćno ili nemoćno, svemogućno ili sverprisutno, već samo jest.

Ubij Boga prije nego što u ime nekog drugog Boga "On" ne ubije "tebe" ....
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimeuto lis 22, 2013 9:27 pm

Ne bih imalo smisla sve citirati, jel sa svime se u potpunosti slažem ovo što si napisao u svojem postu.

Nisam baš "dobar" s vremenom (faks), pa ću samo ukratko...

Prijatelju dragi, ja koristim riječ BOG, jer je to najjednostavnije za opisat sve, (jest da drugi mogu drugačije protumačiti), ali kad kažem -BOG- onda mislim na apsolut. No, da zaista je bog ljudska tvorevina, riječ...

Ovo za -posjedovanje- što sam rekao, istina, malo (malo puno) sam se krivo izrazio.

Zaista se potpuno slažem s tobom prijatelju. Znaj jednu stvar, nije mi bitno dali ćeš mi vjerovati. Ja dok sam bio mlađi, čitao bih Bibliju i druge vjeske knjige (nisu bile teško štivo) i uvjek bih se zapitkivao dali ima smisla koncept dobra i zla i još puno toga. Ali, na kraju sam uvjek mislio da sam otišao krivo ili pre daleko pa sam jednostavno imao strah i odbacio takve ideje. Iako nisam ja protiv Biblije, nego mislim da su je ljudi krivo protumačili i Isusa Krista...

No, ovo što si napisao je potpuno točno.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitimečet lis 24, 2013 5:55 am

uh.. tko bi rekao 2pac ha ?
eto nas u slaganju ... meni uvijek drago ... kada nije samo uporno ponavljanje prežvakanih stavova.. ovo recimo neki forumaši nebi nikada sebi dozvolili pa taman se i slagali (ne govorim samo o ovom forumu već o bilo kojem danas);
Živ ti meni bio i DOPUSTI si otići dalje .. kada budeš iamo vremena..
Što studiraš 2pac ?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Drzim kompletan kurs magije   Drzim kompletan kurs magije - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Drzim kompletan kurs magije
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: