Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru

Go down 
+7
Fantom
Collector604
wanderer
Athena
Chakotay
floridana
Legionar
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 10:08 am

meni su svi otočani čudni. kod njih je jako razvijeno to zajedništvo, ali su rezervirani prema nepripadnicima njihove skupine.

Citat :
BBC je objavio priču o skupini spasioca iz Velike Britanije koji su morali otići iz Japana jer ambasada u Tokiju nije dovršila potrebnu papirologiju. Ambasada im nije dala papire jer bi bila "legalno odgovorna za njih", prenose britanski mediji


to mi više liči na ego trip. u stilu- mi možemo sami, ne treba nam tuđa pomoć. kad ti kuća gori onda sigurno nećeš reči susjedu da možeš sam ugasiti nego ćeš ga pozvati u pomoć.
ima li negdje podatak, ja ga ne mogu naći, koliko i da li su uopće pristigli u pomoć spasioci i uostalom stručnjaci za atomsku energiju i nuklearke iz drugih zemalja?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 10:59 am

Flo to je dobro pitanje, izgleda kao da Japanci ne žele pomoć, ja ne znam zašto je to tako, trebalo bi malo proučiti njihovu kulturu i način razmišljanja. Ali da, dobro si zaključila, nisu pozvali nikoga da im pomogne, nikoga od stručnjaka za atomske elektrane ili možda da im se dostavi hrana, pitka voda, odjeća...

Koliko sam ja skužio u njihovoj naravi je tako da oni ne žele opterećivati nikoga sa svojim problemima. Od malena ih se uči da o svojim problemima ne pričaju drugima, ne traže pomoć, već da učine što god mogu da to sami riješe.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 11:03 am

pogledajte satelitske snimke iz Japana

rastegnite mišem lijevo/desno sliku da bi vidili razliku.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 11:07 am

Chakotay je napisao/la:
Flo to je dobro pitanje, izgleda kao da Japanci ne žele pomoć, ja ne znam zašto je to tako, trebalo bi malo proučiti njihovu kulturu i način razmišljanja. Ali da, dobro si zaključila, nisu pozvali nikoga da im pomogne, nikoga od stručnjaka za atomske elektrane ili možda da im se dostavi hrana, pitka voda, odjeća...

Koliko sam ja skužio u njihovoj naravi je tako da oni ne žele opterećivati nikoga sa svojim problemima. Od malena ih se uči da o svojim problemima ne pričaju drugima, ne traže pomoć, već da učine što god mogu da to sami riješe.
kužim, ali ovdje se radi o katastrofi koja ima i svjetske razmjere. ona će imati utjecaja i na susjede, bilo radijacijom ili eventualnim raseljavanjem stanovništva ukoliko dođe do totalne katastrofe u nuklearkama. dakle, problem nije samo njihov.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 11:14 am

Ako budu trebali pomoc trazit ce ju. Zapadu je to malo nejasno. Nije ni cudo. Ako te u Americi netko napadne moras vikati "Pozar", a ne "u pomoc" jer na "pozar" ljudi jos reagiraju (cisto da njima nesto ne izgori, ne radi tebe) al pomoc ti nece susjed. Japan ima resurse i pomaze sam sebi dok moze.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 11:21 am

problem je u vremenu. ako treba požar ugasit, ako treba nači ono preostalo ljudi šta je možda ispod ruševina preživilo, onda je vrijeme vrlo važan čimbenik. a toliko ljudi je nestalo, poginulo, gladno i promrzlo, tj. nefunkcionalno, tako da bi im svaka pomoć izvana u ljudskim resursima dobro došla.
i pustite priče o tome kako su oni jaka nacija. i njih boli kad se udare. ooo....itekako pokazuju emocije u tim prilikama. nisu kamen.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 11:45 am

Ali te puste price plasiraju novinari kojima je glavno da imaju pricu i bombastican naslov. Naravno da im je tesko i da pokazuju emocije. Samo mozda na malo drugaciji nacin dozivljavaju ovu tragediju u odnosu na neke druge narode. Ljudi su skloni samosazaljevanju kad im se nesto desi. Skloni su pitati Boga "zasto bas meni". Daju si pravo biti agresivni jer je njima lose. I tako. A oni su vise pomirljivi. Je li to odgoj ili vjera ili nesto. Ne znam...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 12:16 pm

Mislim da je i jedno i drugo. Roditelji ih uče da su pomirljivi i da se ne bune. S druge strane, zen budizam ih uči isto tome, samo na još fundamentalnijoj, dubljoj razini. Stoga oni na probleme gledaju tek kao na prolaznu pojavu u vječnosti, a na svoj krhki život kao na kratak boravak na ovoj materijalnoj razini.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 12:21 pm

Mislim da unatoc tome sad vec trebaju pomoc.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 2:02 pm

Tesko je razumjeti Japansku filozofiju... confused

Onih 50 heroja sto je ostalo(dobrovoljno) da gasi atomski pozar u elektrani Fukosima su vec
napisala oprostajna pisma obiteljima... affraid

Recimo,Japancima na prvom mjestu u zivotu je Japan,drugo posao a tek na trecem obitelj... scratch


Pitali nekog Bosanca da i on poreda ove vrjednosti:
Kaze on,na prvom mjestu mi je obitelj,na drugom posao a jebe mi se za Japanom... cerek

Stavimo ruku na srce,nama zapadnjacima je zaista na prvom mjestu obitelj i nemozemo i
nikada necemo moci da razumjemo Japance.

Da pomenem samo Japanske kamikaze,heroje Japana a za nas obicne samoubice u drugom
svjetskom ratu.
Popiju casicu sake-a(rakija od rize),oproste se od obitelji,sjednu u avion pun eksploziva,
obidju jedan krug oko planine Fudji i sa povikom"za Cara i domovinu" zakucaju se u Americki
nosac aviona.

Ne,to meni nikada nece biti svatljivo ili ja a i ostali zapadnjaci jednostavno nemamo muda za tako nesto.
Bit ce da je ovo drugo u pitanju... confused

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimepet oľu 18, 2011 10:52 am

"Gambarimasu, jedan je od najupotrebljavanih glagola u Japanu. Može se to kazati za sebe ili to poručiti drugima. Može se prevesti kao 'ustrajati' ili 'dati najbolje od sebe',iako pravo i kompleksno značenje te riječi transcendira sam čin volje i sažima dio kolektivnog duha japanskog društva koji ovih dana, unatoč znakovima umora i opravdanim kritikama na račun vlasti, još jednom zadivljuje svijet zbog njegova integriteta."

Zanimljiv tekst o Japancima i njihovom prihvačanju stvarnosti. Više na T-portalu

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 24, 2011 10:55 pm

Što potres razruši, radišni Japanci poprave u samo šest dana.

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 60433990

Iako je dio autoceste izgledao kao prizor iz filmova apokalipse, Japanci su joj vratili prvobitan izgled u samo šest dana.

Potres je oštetio dio autoceste Great Kano u Naki, a radovi na njoj počeli su 17. ožujka. Već jučer ona je ponovno puštena u promet, a fotografije zorno prikazuju da se tu nije radilo niti o jednostavnom poslu, niti o nečemu što bi se inače brzo saniralo. Pogotovo ako uzmemo u obzir obnovu prometnica u Hrvatskoj, i recimo stijenu koja je pala na Jadransku magistralu kod Vrgorca.

Japanska obnova nakon razornog potresa i tsunamija, koji su tu zemlju pogodili 11. ožujka, privukla je mnoge investitore, poput Amerikanca Warrena Buffeta, koji je katastrofu doživio kao veliku priliku za jeftinu kupnju na tržištu novca, piše Daily Mail. To što se trenutno odvija prava humanitarna katastrofa i što Japanu prijeti i nuklearna radijacija, navedenog milijardera i tržište novca ne zanimaju. Još manje ih zanimaju žrtva, odnosno njih sad preko 25.000, što poginulih, što nestalih.


IZVOR

Kad malo bolje razmislim,mi bi to isto uradil za 3 dana,ali u FOTOŠOPU... zubi

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimepet oľu 25, 2011 11:52 am

Mislim da bi nam i za to trebalo duze :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimepet oľu 25, 2011 12:15 pm

Fenomenalno što su uspjeli napraviti u tako kratkom vremenu.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimepet oľu 25, 2011 12:19 pm

Vau super su to posložili. Mislim da će se oni jako brzo oporaviti od svih tih nedaća koju su ih zadesile :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitimepon tra 04, 2011 12:38 am

35 M $ vs. 40 M EUR

Procjena stete u Japanu je nekih 35 milijardi dolara, a nas vanjski dug oko 40 milijardi EUR.

Da ponovimo zajedno:potres od 9 po rihteru, tsunami od 10 metara i nuklearni fallout naprave manje stete od vladavine HDZa kroz 10 godina.. zubo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru   Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Potres u Japanu magnitude 8,9 po Richteru
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Potres od 5 stupnjeva po Richteru pogodio Kosovo
» Potres na Haitiju
» Potres u Kini
» Jak potres u Italiji
» Potres na podrucju Splita

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: