Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 LHC Cern - epohalno otkriće

Go down 
+8
FrozenFlameBiH
Chakotay
Archangel
biga
Green
MoW
primitive101
petarbosni4
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimepet ruj 23, 2011 1:52 pm

Ajde fala bogu (recenicna govorna figura uvjetovana drustvom u kojem sam odrastao :P ) da su i to nasli. Vec dugo cekam dan da se nesto takvo nade, dokaze i da srusi ideju o nemogucnosti prelaska te brzine..

Jos samo da rijesimo kako cemo to iskoristiti a da nije oruzje iako mislim da negdje neki general vec ima ideju -.-
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimepet ruj 23, 2011 9:58 pm

Evo i link na izvorni članak, pa pogledajte koga zanima... http://arxiv.org/abs/1109.4897

A ovdje je članak u Guardianu u kojem se pobliže objašnjava težina otkrića:

http://www.guardian.co.uk/science/2011/sep/22/faster-than-light-particles-neutrinos
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimesub ruj 24, 2011 7:41 pm

Meni je to super vijest, samo se pitam kak oni ubrzavaju neutrine, oni su neutralni, jel se njih može ubzavati u akceleratorima iako nemaju naboja?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimesub ruj 24, 2011 8:47 pm

Koliko ja razumijem fiziku, neutrini se ne mogu ubrzavati, već oni putuju konstantnom brzinom, za koju se dosad vjerovalo da je blizu brzine svjetlosti, ali ipak nešto manja jer imaju konačno malu masu.
Ubrzavaju se druge čestice (tipično protoni), ili možda muoni (čestice slične elektronu) i pri njihovom snažnom sudaru nastaju između ostaloga i misteriozne čestice zvane neutrini. Tada ti neutrini putuju od mjesta sudara do mjesta gdje ih se detektira, i to praktički pravocrtno. Komplicirane su koliko razumijem dvije stvari: oblikovati cijev tako da omogući nesmetan prolaz neutrinima, i precizno odrediti lokaciju sudara da bi mogli odredili brzinu neutrina.
Ima naravno i brdo drugih problema s kojima su se istraživači i inženjeri susreli, a koje su opisane u članku kojeg preko pola ne razumijem, jer je preusko stručno napisan.
Poanta je u tome da svaki dio sustava detekcije ima svoje tolerancije kašnjenja i onda kad se sva ta kašnjenja zbroje, ona ne mogu objasniti kako su neutrini došli brže od Cerna do Italije od fotona...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimesub ruj 24, 2011 10:01 pm

Aaa tako dakle, moram pročitati taj članak koji si linkao
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimesub ruj 24, 2011 10:04 pm

Slobodno, imaš s desne strane daljnji link na puni članak u pdf obliku. Nisu ni bitni svi detalji, općeniti koncept se da razumijeti ako posvetiš tome dovoljno vremena. :)
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimepon sij 16, 2012 11:09 am

Ja sam ovdje relativno novi,ali teme su zanimljive pa sam se raspiao k"o velki lol

-relativnost nije nikako potpuna i ima velikih mana,a fizičari je se drže ka kršćani križa svaka je kritika zabranjena,neki nobelovci nakon kritiziranja relativnosti tj. upućivanja na njezine mane su odmah izopćeni iz akademskih krugova ona je postala sveti gral. NE BUDITE NAIVNI NAPREDAK SE SKRIVA I PUNO VREMENA TREBA DA IZAĐE NA VIDJELO CRKVA JE SLUŽBENO PRIZNALA DA ZRMLJA NIJE U SREDIŠTU TEK 2003 smiješno i tužno
-što se tiče samoga odnosa brzina-masa je nebrojeno puta oboreno kada su izlazni rezultati bili brzine veća od svijetlosti,to se vodilo kao greška mjerenja zapravo se radilo o nepravilnosti akceleratora tj. u njegovoj geometi, zbog toga se rade kružni,a ne konusni,eliptični akceleratori KAKO BI SE RELATIVNOST ODRŽALA cern je obična nebuloza znanstvena lakrdija,još je TESLA 30-ih govorio o brzinama većim od svijetlosti i kako ih je detektirao,a da ne spominjem lokalnost/nelokalnost svemira

U SLJEDEĆEM POSTU ĆU IZNIJETI DOKAZ tj. ISTINU O ETERU,KOJA SE SKRIVA amen





-
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimepon sij 16, 2012 11:34 am

Ja se baš ne kužim u fiziku, ali sam u jednoj knjizi "Teorija svega ili teorija superstruna" pročitao da su neutrini došli sa jedne supernove brže nego što je došla svijestlost. To je u toj knjizi bilo napisano kao nešto potupno normalno i uobičajeno, a knjiga je pisana negdje cca '95. Kasnije sam to malo komentirao sa Legijem i on mi kaže da je i on čuo za to. E sad kako je to moguće? Meni je to super dokaz da neutrini mogu putovati brže od c.

Što se tiče etera, po meni bi on vrlo lako mogao objasniti dvojnu prirodu fotona i elektrona. Naime ako je foton i val i čestica, onda može biti val samo ako postoji nešto kao što je eter u kojem se taj val ostvaruje. Nekako mi se čini da nema valova u praznom prostoru. E sad možda ja uopće ne kužim fiziku, pa lupam bez veze. To je isto moguće zubi
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimepon sij 16, 2012 1:08 pm

ISTINA O ETERU
Isaac Newton nastojao je dokazati da je eter statičan kako bi spriječio špekulacije o njegovom izravnom sudjelovanju u kretanju i upravljanju nebesima.On je tvrdio da ta uloga pripada antropomorfnom bogu koji je zahtjevao da nevjernici u to vrijeme budu mučeni i spaljivani na lomači
Tako je prošlo mnogo godina da se eter nikad nije detektirao
Nešto kasnije fizičar Dayton Miller je objasnijo zašto rani pokušaji mjerenja,etera nisu uspjeli,primjetio je da se eter povlačo za površinom zemlje također da se brže kreće na višim visinama.Prijašnja mjerenja su se radila u podrumima zgrada
2. Zaključio je da metal reflektira eter,prijašnji instrumenti su imali metalno kućište
Ono što je on otkrio je da na višim visinama pomoću uređaja sa drven kućištem može izmjeriti eter,tjekom 30 godina napravio je preko 100 000 pokusa sa istim 100% učinkom
POTPUNO SUPROTNO TOME poznat je Michaelson-Morleyev eksperiment koji je ukupno trajao 6 sati vršen tokom 4 dana 1887. tu se navodi kako je pokušaj završio kao potpuni neuspijeh to je bio trenutak kad se odustalo od ideje o eteru u korist relativnosti,kvantne mehanike i praznoga svemira
Millerov rad nikad nije pobijen,a kad je umro svi su odahnuli,zato svaki udžbenik fizike započinje laži da eter nikad nije bio izmjeren,fizika je kao znanost postala vojno orjentirana rastuća industrija milijarde odlaze u atomsko naoružanje,idiotske akceleratore i "zvijezdane ratove"
VELIKI PREOKRET I NEŠTA ŠTO VIŠE NITKO NE MOŽE SAKRITI SAMI MOŽETE PROVJERITI

Wilhelm Reich otkriva nepoznatu energiju i naziva ju orgon da li je to eter??
Za Reichov rad važan je MIllerov dinamični eter kretao se brže na većim visinam i metali su ga reflektirali to su ujedno i osnovne karakteristike orgona on također zadovoljava i ostale potrebe etera: sveprisutan je i bez mase te osigurava medi za prenos elektromagnetskog podražaja također pulsira i sudjeluje u stvaranju života,materije i energije ALI IZBACIMO TABU RIJEČI KAO ŠTO SU ORGON O KOJEMU SU SVE KNJIGE BILE SPALJENE I RIJEČ ETER
američki astrofizičar Halton Arp napravio je običnu fotografiju u svemiru mostova izeđu objekata u svemiru gdje ti energetsko/materijalni mostovi nisu smjeli biti,mržnja je bila tolika da su mu zabranili korištenje velikih teleskopa te je morao pobijeći u Njemačku
Hanens Alfven također je doživio progon kad je poput Reicha sugerirao da je svemir ispunjen plazmičkom strujajućom energijom DO DANAŠNJEGA DANA ZNANSTVENICI ODBIJAJU POSLATI SONDE TAMO GDJE ON KAŽE DA BI TREBALO
Jer kad bi znanost to konačno prihvatila relativnost,kvantna dinamika,teorija velikoga praska bi pale u vodu
A POVIJEST NAS UČI KAKO NIKAD NIJE BILO LAKO NAPRAVITI NEKI POMAK PROTIV OVAKVIH DOGMATSKIH UVJERENJA SJETIMO SE SAMO KAKO SU PROŠLI Galileo I Giordano Bruno
ALI VRIJEME ĆE POKAZATI






[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimepon sij 16, 2012 1:42 pm

Ono što meni nije jasno, zašto se zakopava znanje o tome, kome to služi, mislim svima je u interesu da se sazna što više, zar ne?

I dobrodošao na forum mase
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimepon sij 16, 2012 2:34 pm

Hvala
Pa kaže se znanje je moć,vjerojatno se zbog toga ograničava, SAD-ov crni budžet godišnje troši milijarde za tajne projekte
npr. Zamisli da ti ne mogu naplatiti struju tj. da je primaš običnom antenom iz zraka da ne trebaju bandere i tisuće i tisuće kilometara kablova cijele bi kompanije propale ili da možeš voziti bez nafte,a prvi automobil koji je prešao brzinu od 100km/h je bio električni,ali onda su se umiješale kompanije,jedan ruski znanstvenik je uspio ponoviti teslin eksperiment odaslao je struju impuls u ibližnji gradić bez žice,nedugo nakon toga je izboden nožem,a mislim da ti je poznata priča o taksiju koji je udario teslu
Jedan nevjerojatan primjer je slučaj Maxwella koji je kad je kako priča kaže došao do pola formuliranja svojih zakon tj. principa elektromagnetskih valova posjetila grupa određenih još nejasnih ljudi koji su mu doslovno zabranili da ide u smijeru u kojemu on želi i rekli mu kako dalje onda je on odustavo od svega i na koncu konca nije ih on ni dovršio
Izgleda da glavnu riječ vode oni koji upravljaju svijetom,a to su kompanije i neka tajna društva Iluminati ,masoni ili kako već. To je moje skromno mišljenje suspect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimepon sij 16, 2012 4:07 pm

Ne znam da li je to tako, mislim ne postoji besplatna energija u smislu konačnog korisnika. Jer za sve je potrebna infrastruktura i održavanje tih postrojenja. To što bi bio bežični prijenos ne znaći ništa, kao što danas imamo mobitele pa nam se opet naplaćuje usluga i to jako skupo, dok je cijena te usluge možda desetina onoga što mi platimo, ako ne i manja.

No i dalje me mući to da li oni znaju da postoji eter ili da je moguće ići brže od svjetlosti pa to negiraju ili pak niti oni to ne znaju tj. uvjereni su u svoje teze?
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitimeuto sij 17, 2012 6:59 pm

Pa u jednom se slažem sigurno bi našli način da nam naplate fo
Da bi došlo do napretka prvo se društvo mora promjeniti od toga da voda i struja budu besplatne da svi imaju zdravstvenu pomoć,da profesori imaju veće plaće od političara kad shvatimo koliko je glupo za božić posjeći smreku koja je u šumi rasla 5godina,a onda je ubijemo u 5min samo radi nekoga običaja,kad uvidimo koliko je zapravo glupo diviti se dijamantima običnom kamenju
Tada samo tad će biti istina vidljiva svima daz
[Vrh] Go down
Sponsored content





LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: LHC Cern - epohalno otkriće   LHC Cern - epohalno otkriće - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
LHC Cern - epohalno otkriće
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» CERN-ov eksperiment 10. rujna 2008.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: