Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nova duhovna tehnika DELPHIUM

Go down 
+8
Neo
Chof09
iveec
Icecrowned
Alpha
primitive101
floridana
Legba
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimesub tra 30, 2011 5:08 am

tj,ja i ne ulazim u pricu dali ti entiteti postoje i slicno...nego jednostavno mi je logicno da ako je vec otvorena ova tema od strane vas koji ste upoznati i praktikujete to,pa bi trebali da znate i da pisete sta ste konkretno iskusili.

Takodje i da objasnite cilj i krajnji domet te metode.Tj,nije mi jasna komunikacija,gdje sam ja vise napisao o duhovnosti a ustvari bi trebao da postavljam pitanja vama,nego vi sto ste otvorili temu i upoznati ste sa njom...
[Vrh] Go down
iveec
Prašina



Male
Libra Dragon
Broj postova : 2
Age : 35
Registration date : 29.04.2011

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimesub tra 30, 2011 1:41 pm

@primitive101

Za podrobniji opis iskustava ljudi u Delphiumu uputio bih te da slijedeća dva link-a. http://delphium.mobi/hr/multimedia i http://delphium.mobi/hr/multimedia/svjedoanstva ..

Prvi su videi snimljenih treninga, drugi su svjedočanstva koja puno opsežnije opisuju iskustva nego što ja sada mogu. Na videima ja sam ovaj s dredovima. Možeš vidjeti da se vrtim, možeš vidjeti nekakve stavove tijela (Runski stavovi, Rune). Sve što se događa (pretpostavljam da te to zanima) se ne događa namjerno, mozgom. Tokom procesa svijest ti nije u glavi kao što smo inače svi navikli nego južnije, u srcu. I to se prilično osjeti. Pokreti tijela se sami događaju, ti samo bivaš u srcu i promatraš. Nakon vrtnje ti se ne vrti u glavi, nakon stavova te ne bole mišići (možda malo u početku dok se ne priviknu :)) Svjesnom aktivacijom vorteksa u srcu, srce te samo gradi. Tako sam ja narasao između 5 i 10cm (da budem iskren nisam egzaktno izmjerio) i tijelo mi se raširilo. Još uvijek "zaostajem" za svojim energetskim, koje naravno vidim. Nakon malog broja treninga aktivira se biokompjuter, koji bih sažeto opisao kao tvoja komunikacija sa srcem, slikom, zvukom, pokretima tijela ti odgovara na tvoja pitanja, upozorava te na moguću opasnost, vodi te kroz život. Želiš znati u vezi probuđenja. To iskustvo nemam još. Probuđenje se događa kada se u potpunosti prepustiš vodstvu srca. Nekima brže nekima sporije, no to nije bitno. Bitan je taj novi i jedisntveni način funkcioniranja. U vezi novaca smo svi imali sumnje, jer jebiga većini je to velika cijena. Predložio bih svima koje zanima da čitaju site jer su tamo stvari opisane puno bolje nego što ih ja mogu opisati na forumu. I to probajte ne shvaćati mozgom već osjetiti srcem. Znači, što manje misli. :)

Lijep pozdrav svima.
[Vrh] Go down
Legba
Stanica
Legba


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 24
Age : 120
Registration date : 12.10.2009

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimeuto svi 17, 2011 9:17 am

@primitive101----

evo ti link, pa poslušaj što direktno kaže medijator.

http://www.esnips.com/doc/1b7998fc-1577-4ef2-9fc5-d345e8c8a81c/Method-One-II
[Vrh] Go down
Legba
Stanica
Legba


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 24
Age : 120
Registration date : 12.10.2009

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimeuto svi 17, 2011 9:22 am

da, i još nešto, mislim da sam skroz fulala područje postanja. ovo nije duhovna tehnika. ovo je znanje atlantide. zakon jednog. univerzalno znanje. ono što je čovjeku do sada bilo zabranjeno.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimeuto svi 17, 2011 11:19 pm

posluso sam do pola,poslje cu nastavit...Ovo jeste duhovna tehnika,jer sve je duhovna tehnika od kakanja u gace do jedenja bureka.Dje je duh tu je duhovan zivot ili tehnika..

Meni se ne svidja sto te svoje metode i znanje predstavlja kao nesto novo,revolucionarno,itd te to masno naplacuje....Broj jedan to nista nije novo,i sam kaze da je jedan od bitnih elemenata Bhagavat Gite srce,a to znaju i svi ostali mistici koji se bave sobom.Jedan od elemenata,ali ima ih mnogo vise iznad srca.Ok,ako vam valjaju metode i to sve,odlicno,samo naprjed,zelim vam sve najbolje.NEgo stvarno nije u redu govoriti takve nekakve stvari kad su to elementi duhovnog puta koji su objasnjeni jos prije 2500 godina,tj govoriti za njih da su revolucionarni.

Ja ti govorim kao neko kome se desilo upravo ono sto on kaze da je jako tesko i bolno,iznenadno se probuditi skroz,i da,tjelo se jako transformisalo nakon toga.Grcilo se,patilo.To nije isto tjelo vise.Tako da tu je u pravu,sprema vase tjelo i srce za to.Ali to su sve stare metode,zaista.I da,moze se reci da su zakljucane u nama.

U pravu je i za trece oko i sve to,ali malo previse stiti to sve kao svoje itd,e to mi se ne svidja....I jos uzima ogromne pare za to.

mada ko sam ja da sudim,niko.Ko hoce nek izvoli.Slazem se da treba platiti zivot svome duhovnome ucitelju,jer on treba da siri svoje prosvjetljenje a ne da radi za 200e platu.Ali ipak ovo su prevelike pare a to mi se ne svidja.

Opet,to je cudan fenomen.Moze se desiti da vas neprosvjetljeni ucitelj prosvjetli,a prosvjetljen ne.Jer vi ste ti koji kocite svoj napredak.Zato,samo naprijed ides
[Vrh] Go down
Legba
Stanica
Legba


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 24
Age : 120
Registration date : 12.10.2009

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepon svi 23, 2011 2:19 pm

nije tehnika, i nije duhovna, ako ćemo detaljizirati- onda je to probuđenje više svijesti ili supersvijesti. ne vjerujem da će te kakanje ili burek gurnuti u tom pravcu, tko zna, možda nekima i može biti okidač za spoznaju, ali sigurno prakticirajući isto nećeš daleko dogurati. cijela ova tema o kojoj pričamo nije prezentirana kao nešto novo, dapače, vrlo je jasno naglašeno da se radi o znanju kojeg su imali i atlantiđani, znanju koje nam je izbrisano radi lakše manipulacije, implantacije i porobljavanja. što bi reklo da je sve skupa starije i od 2500god. naravno da se do svega ovoga može doći različitim putevima, i svatko je slobodan izabrati svoj osobni. najžalosnije od svega jest, što ljudi kada nađu taj put, počnu govoriti iz "iskustva", a to iskustvo je jednaki zatvor za srce, kao i ona prethodna 3d manipulacija iz koje su se uspjeli izdići. ne postoji iskustvo, jer ono čemu težimo svi, i što je jedino ispravno jest- živjeti Sada.
[Vrh] Go down
ania
Višestanični organizam
ania


Female
Virgo Dragon
Broj postova : 40
Age : 35
Location : Na srid kanala
Registration date : 19.05.2011

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimeuto svi 24, 2011 8:35 pm

kliknem na link, citam...ma sto citam, gutam tekst, jedna druga, treca stranica... Od jednom osjetim samar... CIJENA: Samo 9400 eura. Izgleda da postizanje vise razine svijesti ipak nije za mene, nemam toliko...
[Vrh] Go down
ania
Višestanični organizam
ania


Female
Virgo Dragon
Broj postova : 40
Age : 35
Location : Na srid kanala
Registration date : 19.05.2011

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimeuto svi 24, 2011 9:30 pm

ispricavam se, pogresno sam izracunala zapravo je 12400
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimečet svi 26, 2011 11:24 am

Legba je napisao/la:
nije tehnika, i nije duhovna, ako ćemo detaljizirati- onda je to probuđenje više svijesti ili supersvijesti. ne vjerujem da će te kakanje ili burek gurnuti u tom pravcu, tko zna, možda nekima i može biti okidač za spoznaju, ali sigurno prakticirajući isto nećeš daleko dogurati. cijela ova tema o kojoj pričamo nije prezentirana kao nešto novo, dapače, vrlo je jasno naglašeno da se radi o znanju kojeg su imali i atlantiđani, znanju koje nam je izbrisano radi lakše manipulacije, implantacije i porobljavanja. što bi reklo da je sve skupa starije i od 2500god. naravno da se do svega ovoga može doći različitim putevima, i svatko je slobodan izabrati svoj osobni. najžalosnije od svega jest, što ljudi kada nađu taj put, počnu govoriti iz "iskustva", a to iskustvo je jednaki zatvor za srce, kao i ona prethodna 3d manipulacija iz koje su se uspjeli izdići. ne postoji iskustvo, jer ono čemu težimo svi, i što je jedino ispravno jest- živjeti Sada.

Meni jedino nije jasna tolika elitisticka cjena tih tehnika.Prouci zivote duhovnih ucitelja,majstora i mistika,danasnjih ili proslih i vidices da su svi oni posvetili svoj zivot ucenju ljudi svim tim vjestinama koje spominjes,ali popuno besplatno i to sa blagoslovom.U vremenima kad ljudi nemaju da jedu,naplacivati duhovni rast i transformaciju po meni jedino znaci da je upravo cjela ta tehnika i taj projekat ustvari direktan proizvod i dar kreatora ovog zasljepljujuceg matriksa.

Mislis ti da iz iskustva hrist,buda ili takva bica ne bi popizdila i napala ovaj sistem naplate? pa buda se pobunio protiv hindusa i njihovih brahmana koji su na isti nacin prodavali svoja znanja o brahmanu ili svjesti,i parazitirali vjekovima...

Sve najbolje

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimečet svi 26, 2011 11:41 am

A zašto ne bi bila cijena tih tehnika tolika? Mi do tih znanja možemo doći potpuno besplatno, postoje ljudi koji imaju iskustva u tome i koji su spremni ta iskustva podijeliti sa nama besplatno. No opet postoje ljudi koji to ne cijene, jednostavno ne cijene ono što je besplatno i više žele nešto što moraju platiti. Pa kad je tako zašto tim ljudima koji to žele ne omogućiti da plate te stvari. Tako i onako se njihov sustav vrijednosti bazira na novcu i ono što je skuplje je i bolje. Pa kad je tako onda zašto im ne omogućiti da plate i ta znanja ;)
[Vrh] Go down
Legba
Stanica
Legba


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 24
Age : 120
Registration date : 12.10.2009

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimečet svi 26, 2011 8:23 pm

iskreno, ne zanimaju me duhovni učitelji i njiihove biografije, pa ne bi imala dovoljno koncentracije za čitanje. dovoljno si o tome rekao, primitive. vjerovat ću ti na riječ ;)
dakle, cijela metoda vam se sviđa, osim cijene ????

:)
[Vrh] Go down
ania
Višestanični organizam
ania


Female
Virgo Dragon
Broj postova : 40
Age : 35
Location : Na srid kanala
Registration date : 19.05.2011

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepet svi 27, 2011 1:48 pm

metoda ok, teorije mogu proc, ali tolika cijena mi bas i nije jasna scratch
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepet lip 03, 2011 2:43 pm

naravno,upravu si Chak,u tome je i tuga civiliyacije. affraid Vidi se gdje je ljudima interes....

Legba,nista mi ne vjeruj,ali eto,cisto neka ti ostane u svjesti. :ides

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepet lip 03, 2011 5:21 pm

@Legba...teoretski ti niti ne trebaju duhovni ucitelji niti njihove biografije ali mozda s vremenom pokazes interes...
Sto se tice ove metode o kojoj se diskutira...mislis da bi ljudi bili vise zainteresirani da je jeftinije?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepet lip 03, 2011 6:50 pm

Možda i ne bi Alpha, postoje potpuno besplatne tehnike i ljudi uopće nisu zainteresirani za njih. Ova tehnika bi možda bila popularnija kad bi bila jeftinija možda upravo zato što je nekad bila jako skupa, pa bi bilo ooo idem vidjeti što je tamo bilo tako skupo :)

@prim nije to tužno kao što rekoh postoje besplatne tehnike, na nama je da izaberemo. A najbolja tehnika za naš duhovni razvoj je tehnika koju mi sami razvijemo ;)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimened lip 05, 2011 10:26 am

Mislio sam da je tuzno to sto nam je interes kako zadovoljiti 5 cula,um i tjelo,a zamisli da zaista nismo ni tjelo,ni cula ni um...E to je onda veliki zajeb affraid

U pravu si za svoju tehniku,ali najcesce sve sto otkrijes u funkcionisanju svoga tjela,podsvjesti,misli itd vec neko drugi je otkrio,jer ipak,tjela i um su nam manje vise isti,jedino ih punimo razlicitim smecem,pa ce onda moj nacin za ciscenje moga smeca biti razlicit od tvog,ali samo zbog toga jer je smece drugacije.Ako me kapiras :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimened lip 05, 2011 11:20 am

Da slažem se, ali naša tijela i umovi jesu više, manje isti, ali ipak nisu identični, tako da mora postojati i razlike u tih tehnikama. Na kraju krajeva kad pogledaš sve te tehnike i jesu slične, zasnivaju se na istom, ali opet svaka ima neku svoju specifičnost, baš kao što i svatko od nas ima nešto svoje ;)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepon lip 06, 2011 3:16 pm

Da,na slicnoj osnovi funkcionisu,medjutim snovi koje izgradimo(a koji nas potom zarobe) su razliciti,tako da ja te metode zovem razbijacima snova. :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepon lip 06, 2011 3:29 pm

Cini mi se da bi ljudi htjeli "instant" prosvjetljenje :P
[Vrh] Go down
Legba
Stanica
Legba


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 24
Age : 120
Registration date : 12.10.2009

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepon lip 06, 2011 3:46 pm

kolika god ta žarka želja za prosvjetljenjem bila, to ipak nije moguće u kratkom periodu. dugačke su stube do vrha..............

nekako ne vjerujem da bi netko mogao samo tako osmisliti svoju tehniku. ipak trebaju postojati neke predispozicije, zar ne?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepon lip 06, 2011 4:02 pm

U stvari vrijeme uopće nije važno, jer ga imamo koliko god želimo ;) Uz to ono što je nekome kratko, drugome je jako dugo i obrnuto. No prosvjetljenje se može postići i u kratkom vremenu (po našoj definiciji) samo je pitanje da li mi to želimo, jer bitno je kako do tog prosvjetljenja dođemo i u kroz tu muku kroz koju prolazimo nešto naučimo, tako da nije uvijek prednost što brže doći do cilja :)

A što se tiče predispozicija, svi ih imamo, samo je pitanje da li ćemo ih iskoristiti ili će ostati na razini potencijala ;)

@prim razbijači snova, dobra interpretacija i definicija lol!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepon lip 06, 2011 4:14 pm

Ako smo napravili potrebnih 99 koraka onda cemo u 100 doci do prosvjetljenja i cinit ce se kao da se sve zbilo u trenu. Tako da se, na neki nacin, do prosvjetljenja dolazi i polako i momentalno :D

@Legba...svatko ima predispoziciju. Tocno onu koju je izabrao kada je dosao ovdje :)
[Vrh] Go down
Legba
Stanica
Legba


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 24
Age : 120
Registration date : 12.10.2009

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepon lip 06, 2011 4:20 pm

da, jedino je bitna volja. i želja. i hrabrost. :) sve ostalo dolazi samo po sebi.
ali ipak, imamo ograničeno vrijeme u ovoj dimenziji. ljudi žele prosvjetljenje u ovom životu, otud ideja za izmišljanjem šarlatanskih instant kvazimetoda.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepon lip 06, 2011 4:21 pm

Da se uključim malo u temu. miga

Citat :
No prosvjetljenje se može postići i u kratkom vremenu (po našoj definiciji) samo je pitanje da li mi to želimo, jer bitno je kako do tog prosvjetljenja dođemo i u kroz tu muku kroz koju prolazimo nešto naučimo, tako da nije uvijek prednost što brže doći do cilja...
Zanimljivo je da se ovdje cijelo vrijeme spominje pojam "prosvjetljenje", kojeg smo se dotakli i na drugim temama. miga
Pitanje je što ono znači i da li se uopće može definirati nekom općom definicijom. misli

Kada se priča o prosvjetljenju, nekako uvijek imam dojam da se radi o nekoj gotovo nadljudskoj kategoriji ili se ona tako postavlja, poput nekog apsoluta istinske radosti i prožetosti osjećajima povezanosti sa sobom i drugima.
Za mene se ono ne može objektivno definirati, već se radi o subjektivnom dojmu pojedinca, temeljenom na nekom "stanju duha".
Obzirom da na sam termin "prosvjetljenja" gledam pomalo kao na nešto što superiorno nadvladava ono zemaljsko, "nesavršeno", mišljenja sam da za ovog života ne možemo doživjeti potpuno prosvjetljenje. scratch

Možemo iskoristiti svoje potencijale i osjećati radost radi vlastitog napretka (pritom ne mislim na nužno hedonistička uživanja usmjerena isključivo prema sebi), ali vjerujem da je sva punina i sklad emocija, osjeta, stapanja "u sebi", "sa sobom", i "oko sebe", rezervirana za bivanje izvan zemaljskih okvira.
Naravno, vjerujem da postoje ljudi koji osjećaju da su doživjeli prosvjetljenje, ali za mene se radi tek o jednom segmentu zamišljenog blaženstva.
Tako svjedoče i mnoga iskustva ljudi koji su prešli neke granice ovozemaljskog, u ekstremnim situacijama.

Ipak, to uopće ne znači da minoriziram potrebu čovjekovih težnji da se približi "prosvjetljenju", realizaciji svojih potencijala ili nečemu trećemu (kako god to želi definirati), samo smatram da nije izvjesno postizanje apsolutnog stanja prosvjetljenja. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitimepon lip 06, 2011 5:02 pm

@Legba...desit ce se u nekom zivotu, pa zasto ne u ovom ;)

@Athena...upravo radi svog poimanja pojma "prosvjetljenosti" mislis da je to "zamisljeno blazenstvo". Sto se tice spominjanje radosti vlastitog napretka tu ti je odmah prvi kamen spoticanja. Kakvog napretka? U poslu mozda ili tako nesto? Ako si nesto napravila to je ocito bilo u sklopu tvojih mogucnosti. Cemu onda posebna euforija i radost oko toga? Ljudi se poistovjecuju sa svojim umom, ulogama u drustvu, stavovima. A sve je to igra ega. Ego ti ne dozvoljava da pokontas o cem se radi kada se govori o prosvjetljenju jer onaj cas kad skontas to bi mogao biti njegov pocetak kraja.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nova duhovna tehnika DELPHIUM   Nova duhovna tehnika DELPHIUM - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nova duhovna tehnika DELPHIUM
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» DMT - duhovna molekula
» nova vjera... pridruzite se..
» DMT - duhovna molekula
» Nova godina
» Nova Balkanska unija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: