Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 'Probili smo brzinu svjetlosti'

Go down 
+19
Michael Wittmann
GoodAlien
silver
Alpha
vladimir
kayser
Dr. Funk
(CroM)Flash
gloria_g
sanja
Svjetloisjena
jave
indigocakra
zvezda
Blizzard
userNejm
Aleksandar Veliki
malena
Rain
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimečet pro 27, 2007 12:49 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Ima li vrijeme smisla tamo gdje nema živih bića da ga osjete i dožive?

Itekako ima ako tamo ima i energije. Recimo da tamo vremena nema gdje nema živih bića, tada bi se sve desilo u trenutku i lako bi nastala crna rupa velikih razmjera koja bi utjecala na veliku okolinu pa tako i počela proždirati galaksije...

Sve je to povezano uz ravnotežu svemira. Ako negdje nema vremena, tada je to dio svemira razdvojen od drugih djelova i tko tamo dođe, trebat će mu vječnost da se vrati. Sve vuče na crnu rupu, jelda? scratch
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimečet pro 27, 2007 2:01 pm

ne vjerujem da vrijeme samo za sebe postoji.
postoji samo dok je i nas kao promatrača.
osim toga - za nas postoji iz prostog razloga što je naše fizičko tijelo određenog roka trajanja.

"kužimo vrijeme" zato što kužimo kako nam tijelo stari.

zamislite da nemate tijelo - stojite i gledate oko sebe. i nakon 1000 god sve bi bilo isto - noć, dan, noć, dan bi se izmjenjivatli, a vi nebi imali tijelo koje je propalo i ostarilo, koliko bi mislili vremena da je prošlo???
[Vrh] Go down
(CroM)Flash
Dinosaur
(CroM)Flash


Male
Aries Tiger
Broj postova : 438
Age : 86
Location : Inside your computer!
Registration date : 30.11.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimesri sij 02, 2008 5:40 pm

ja cu samo reci...da sve sto nam je skriveno i neznam sta..mi neznamo ni pol istine od svega sto danas ljudi znaju..imamo kompjutere,mobitele i neznam jos sto..i mislimo da smo na razini..ono filmovi 3000 godina...a ustvari.smo gabor i to sam taki...jer da znamo sve sto drugi znaju i sve sta je skriveno...ola la..sam sto zbog ljudi kao sto su hitler, i neznam ko..da se to otkrije..nebi nas jos dugo bilo...zato je ocito..bolje da jos nebude u javnosti..
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimečet sij 03, 2008 5:42 pm

Ako se na vrijeme misli više kao pojam, tada ono postoji samo ondje gdje ima živih bića. No ako se na vrijeme misli kao na ''pojavu'', tada je ono uvijek bilo i uvijek će biti.
[Vrh] Go down
Dr. Funk
Prašina



Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 1
Age : 35
Registration date : 20.01.2008

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimened sij 20, 2008 5:41 pm

Rie je napisao/la:
...za pokretanje objekta brzinom većom od 30 000 kilometara u sekundi bila bi potrebna beskonačna količina energije.

Međutim, dr. Gunter Nimtz i dr. Alfons Stahlhofen sa sveučilišta u Koblenzu, kažu da su možda narušili ključnu postavku te teorije. Proveli su pokus u kojem su mikrovalni fotoni - energetski paketi svjetlosti - putovali "trenutno" između para prizmikoje su bile razmaknute do tri stope.

možda sam u krivu ali fotoni nemaju masu pa nije potrebna beskonačna količina energije jer nema mase
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto sij 22, 2008 7:07 pm

Ja sam taj tekst prenio iz jednog časopisa, nisam ga ja pisao, ali ja sam uvijek mislio da foton jest svjetlost, a po tome bi brzna svjetlosti bila brzina fotona. misli
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto sij 22, 2008 9:42 pm

Rie je napisao/la:
Ja sam taj tekst prenio iz jednog časopisa, nisam ga ja pisao, ali ja sam uvijek mislio da foton jest svjetlost, a po tome bi brzna svjetlosti bila brzina fotona. misli

Foton je zamišljena virtualna čestica bez mase prijenosnik informacija. Ne prenosi samo svjetlost.

Brzina svjetlosti je konstanta u lokalnom sustavu, prenosi se porcijama energije kvantima
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto sij 29, 2008 10:23 pm

brzina svjetlosti je moguća, samo je mi još nećemo savladat.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto sij 29, 2008 11:32 pm

kayser je napisao/la:
brzina svjetlosti je moguća, samo je mi još nećemo savladat.

Zbog tromosti tijela s masom nije.

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Formula9yo

Evo i formule. Lijevo je relativna masa tijela. Ako uvrstiš da je v=c , tada dobiš beskonačno. Zato nije moguće.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto sij 29, 2008 11:33 pm

Ti mora da dobro znaš fiziku. Ja nažalost nemam pojma stoga ti moram vjerovati na riječi.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto sij 29, 2008 11:40 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ti mora da dobro znaš fiziku. Ja nažalost nemam pojma stoga ti moram vjerovati na riječi.

Ne moraš ti meni vjerovati. :)
No ako želiš uvjeri se sam.

Relativnost sa svime

Svinuće prostorvremena

Ako želiš, pročitaj sve.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto sij 29, 2008 11:41 pm

Nisam te još skužio na forumu.
Dođi malo na PF-muškarac, pa da tamo lupimo par muških. gica
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimened vel 03, 2008 7:18 pm

brzina svjetlosti je povezana s einstainovom teorijom relativnosti, i ona je veoma ogranicena.

a moje skromno misljenje je da u svemiru nista nije ograniceno, uvijek ima nesto vise.

usto, brzina svjetlosti navodno nije stalna. evo ti clanak pa mi reci sto mislis.

http://www.vjesnik.hr/pdf/2003/01/19/29A29.PDF
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 6:19 pm

Brzina svjetlosti je stalna samo za lokalni sustav
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 7:38 pm

lokalni sustav? scratch

mislis li na lokalni sustav tipa Zemlja ili sustav tipa suncev sustav ili nesto trece
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 8:51 pm

Ovisi. To može biti cijeli Sunčev sustav, a može biti i neki mnogo manji ili veći prostor.
Uglavnom gdje god se nalazimo, svjetlost oko nas će prividno imati brzinu 3*10^8 m/s, dok to iz nekog drugog sustava može izgledati sporije.

Dakle ne možemo prestići svjetlost vlastitom brzinom
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 2:34 am

cry
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 7:42 pm

...no svjetlost možemo prestići putovanjem prostorom određenim višim dimenzijama :)
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 8:09 pm

ili možda sažimanjem prostora, tipa warp?

da li je moguće zaoblit prostor tako da se dvije udaljene točke približe?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 11:23 pm

kayser je napisao/la:
ili možda sažimanjem prostora, tipa warp?

da li je moguće zaoblit prostor tako da se dvije udaljene točke približe?

Takav efekt se dobi kada se tijelo s masom giba brzinom bliskoj svjetlosti. Baš zato se predmet čini manjim.

I bilo koja masa približava točke u prostoru, ali prividno su te točke jednako udaljene u svim dijelovima svemira.

Da bismo mi mogli to iskoristiti, trebamo otkriti što osim mase i brzine može približit točke prostora. Mislim da ćemo biti bliže ako otkrimo tajnu gravitona.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimesri vel 06, 2008 12:01 am

ja to uoste ne verujem:stavite kabal od Pariza do Zagreba,pritisnite dugme i sijalica se upali i sta moze biti brze od toga sem misao
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimesri vel 06, 2008 12:11 am

Ne vjeruješ jer ne možeš to vidjeti, a ne možeš vidjeti zato jer svjetlost ne može u više prostore određene višim dimenzijama, može se gibat samo unutar 3 dimenzije po geodezicima.

To je dosta neistraženo područje, ali opet formulama poprilično dokazano. Nije to lako shvatiti, treba uložiti truda i volje.

Misao se u ovom slučaju ne računa, iako brzina misli se određuje brzinom prijenosa impulsa neuronima, a to je pak jako sporo u odnosu na svjetlost. Naravno zamisliš da si u Andromedinoj galaksiji, ali nisi tamo.
Kada bi mašta bila istinita, tada bismo mogli zaustaviti širenje svemira.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimesri vel 06, 2008 12:23 am

Znaci to je samo teorija a u praksi se ne moze uraditi.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimesri vel 06, 2008 12:31 am

Zasad je samo teorija. Da bi se to uradilo, moguće da treba ''pobijediti'' silu koju još ne poznamo, a koja nas drži unutar 3D prostora. Kada bismo se uspijeli odljepiti od te ''membrane'' 3D prostora, tada bismo mogli biti prividno brži od svjetlosti.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitimesri vel 06, 2008 12:35 am

Da li bi se onda na taj nacin moglo putovati kroz vrijeme?
Pitanje jest besmisleno no ipak,ak se to uspe u praksi?
[Vrh] Go down
Sponsored content





'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
'Probili smo brzinu svjetlosti'
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: