Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Elizabeta Báthory - krvava grofica

Go down 
+13
Dantalion
Fear
Buby30
Einar
Emilius7
Green
Adam Weishaupt
Legionar
Athena
Sin_Nanna
guitar_master
Chakotay
Alpha
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimečet lip 02, 2011 2:51 pm

Elizabeta Báthory ili Krvava grofica, Bloody Lady of Čachtice, Lady Dracula


Elizabeth Bathory, rođena u Mađarskoj 1560. godine, bila je plemkinja, članica bogate i moćne obitelji. No, već u ranoj dobi razboljela se od jedne vrste epilepsije. Osjetljivo je dijete trebalo pažnju, no majka se nije bavila njome – sva je briga prepuštena dadilji, koja joj je u svemu povlađivala i ugađala. Prijelomni trenutak u razbuktavanju njene poremećenosti bio je kad je kao mala prisustvovala izvršenju smrtne kazne nad Ciganinom optuženim za izdaju – rasporili su jednom konju trbuh i ušili nesretnika unutra. Okrutnost tog čina nije je dirnula, naprotiv – shvatila je da može raditi što želi s onima koji nisu plemićkog roda.

Udala se vrlo mlada, s 11 godina (neki izvori kažu s 15), za 26-godišnjeg Ferencza Nadasdyja. Rodila je troje djece, dvije djevojčice i sina, koje je nedugo po rođenju predala dadilji. Unatoč tome što je potpuno ignorirala vlastitu djecu, u tome je bilo i nešto dobroga – nije ih uključila u mučenja kojima se «u slobodno vrijeme» bavila.

Mučila je samo mlade djevojke, one na pragu djevojaštva. Primjerice, između nožnih prstiju umetnula bi im papir i zapalila ga, smijući se dok bi one pokušavale mašući nogama ugasiti plamen. Slamala bi im vrat otvarajući im usta do krajnjih granica, dok im vratna kralježnica ne bi pukla. Ako je bila dobro raspoložena, morale su «samo» posluživati gole, među mnoštvom muškaraca. Što je bila starija, izmišljala je sve gora mučenja – namazala bi sluškinje medom i ostavila ih među kukcima i grabežljivcima, ili bi ih izbacila na najveću zimu i polijevala ledenom vodom dok se ne bi smrznule.

Nakon muževe smrti postala je opsjednuta svojom ljepotom i mladošću. Jednom ju je sluškinja pri češljanju slučajno počupala, na što ju je ošamarila do krvi. Učinilo joj se tada da joj je koža na ruci, na mjestu koje je bilo poškropljeno krvlju, mekša i glatka. Uputila se svojim savjetnicama, vješticama Darvuliji, Heleni Jo i Dorki, koje su joj rekle da može očuvati mladost ako se kupa u krvi djevica. Odmah je ubila nesretnu sluškinju i okupala se u njenoj još toploj krvi.

U godinama što su uslijedile iz sela u okolici dvorca nestale su stotine djevojaka. Elizabeth je imala posebne sprave za njihovo mučenje i «cijeđenje» krvi, a jedna je čak služila poput krvavog «tuša». Te su se strahote dugo zataškavale jer je tada plemić bio vlast u svom kraju, a mogao mu je suditi samo kralj. No, čak ni bogata i utjecajna Elizabeth Bathory nije mogla zataškati smrt više od 650 djevojaka, koliko ih je bilo na popisu nađenom u njenom pisaćem stolu.


Uhvatili su je kad joj je ponestalo žrtava u okolici pa je otvorila školu za mlade plemkinje nižeg ranga, koje se nakon dolaska u Csjethe nikad nisu vratile kućama. Nakon što je bio svjedok stravičnih prizora u dvorcu, grof Thurz ju je do suđenja stavio u kućni pritvor.

Suđenje se održalo 1610. godine, no ona mu nije prisustvovala. Njene savjetnice vještice osuđene su na smrt, dok su nju zazidali u jednu prostoriju kule njenog dvorca i ostavili joj samo jedan otvor za zrak, hranu i vodu. Umrla je 1614., u dobi od 54 godine, nakon što je prethodno odbila čitav niz svećenika koji su joj nudili posljednju pomast i odrješenje grijeha. Dokumenti sa suđenja, koji potvrđuju istinitost ove priče, čuvaju se danas u Budimpešti, u državnom arhivu.


Krvava je grofica pokopana u obiteljskoj grobnici, uz cvijeće i neke počasti, za razliku od stotina mladih žena koje je ubila, čije su kosti po šumama razvukli vukovi ili su istrunule u magli oko njene kuće strave i užasa. izvor

Dodatno s wikipedije

Grofica je počela gristi svoje žrtve. Doslovno bi odgrizla dijelove mesa s njihovih vratova, obraza ili ramena. Krv je postala grofičina opsjednutost, a nastavila je mučiti svoje žrtve s žiletima, bakljama i vlastoručno načinjenim posebnim srebrnim pincetama.
Stigla je u dvorac unijeti i najokrutnije instrumente za mučenje. Slavni „robot“ poznat kao Željezna djeva bio je smješten u njezinoj sobi za mučenje. To je zapravo bila lutka ljudske veličine i boje, a imala je satni mehanizam. Gola, obojana, prekrivena draguljima s plavom kosom koja je sezala do poda imala je mehanički uređaj tako da je mogla micati oči i nasmiješiti se. Da bi proradila, bilo je nužno dotaknuti jedan od dragulja na njenoj ogrlici. Elizabeth bi poručila sluškinji da popravi dragulje na 'Željeznoj djevi', a kad bi se određeni dragulj pomaknuo, 'Djeva' bi ugrabila djevojku, šiljci bi izašli iz grudi, a djevojka bi ubrzo iskrvarila do smrti.
Grofica je dala napraviti jedan oblik 'željezne djevice', kutiju oblikovanu po ljudskom tijelu s oštrim šiljcima koji su stršali u unutrašnjost kutije. Mučitelj bi u kutiju zatvarao žrtvu, a kada bi zatvorio poklopac kutije, šiljci bi probili tijelo uzrokujući nevjerojatne boli i patnju te obilno krvarenje. Potom bi željeznu djevicu užad povukla u viseći položaj, a jedna od grofičinih sluškinja bakljom bi palila žrtvu te bi se ona vrpoljila u agoniji i sve jače nabijala na šiljke. Grofica bi sjedila ispod kaveza, a krv bi curila po njoj.
Sadističko i erotsko značenje ovih postupaka potvrđeno je činjenicom da je sprava za mučenje imala nacrtane stidne dlake i crvene bradavice. Postojali su i posebno konstruirani kanalići kojima je krv mogla istjecati, filtrirati se i sakupiti u posudu te pohraniti i kasnije koristiti za grofičine krvave kupke.
Kavez, prenizak da bi se u njemu stajalo, ali preuzak da bi se u njemu sjedilo bio je grofičina najdraža igračka. Kavez je imao mnoštvo šiljaka koji su ulazili u njega, a njihao bi se kako bi djevojke unutra ostale razderane u dijelove zbog šiljaka.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimečet lip 02, 2011 3:15 pm

Gadna je ova bila, no nije joj pomoglo niti tuširanje krvlju djevica niti bilo što drugo. Ipak je umrla u 54. godini...

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepet lip 24, 2011 4:47 am

ovo me podsjetilo na rad iz engleskog jezika..imao sam za temu drakulu, ali sam naravno naletio na par podataka o elizabeti bathory :) na kraju me toliko zaintrigirala da sam sve što se dalo pronaći na internetu o njoj pročitao :D
i zbilja se mora priznati da se većine načina mučenja ne bih mogao dosjetiti sve i da hoću, a njima (njoj i tepešu) je to samo nailazilo..zbilja kreativni umovi, poremećeni, ali kreativni :)
naravno sigurno je bilo još takvih primjera drugdje u svijetu, ali nije vjerojatno ostalo dokumentirano kao ovo
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepet lip 24, 2011 4:13 pm

Drakula i ona su najpoznatiji po tome pa zato sigurno imaju samo podaci o njima.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepet lip 24, 2011 6:56 pm

Nevjerojatno zastrašujuća priča. face
Dakako da sam čula za njeno ime, međutim nisam opširnije znala po čemu je dotična poznata.
Inače me zanimaju povijesne knjige, uključujući i one srednjovjekovne tematike, iako je sasvim sigurno da su se u tome periodu događali zločini počinjeni na najbrutalnije načine.
Uvijek pomislim kako svi mi imamo sreće da živimo u današnje doba, jer uz sve nedostatke modernog doba, takve stvari i samovolja poremećenih vladara se ne toleriraju.

U svakom slučaju, ova priča je definitivno dobar podložak za neki horror film, što je već ranije uočeno.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimesub lip 25, 2011 6:33 pm

Ovo je strašno! Strašno poremećen um. Koliko je samo jadnih, nevinih i mladih djevojaka uopće umrlo tako?? Strašno! Još gore je što je cijela mašinerija ljudi podržavala te činove.
Postoji li ikakvo objašnjenje za ovakve postupke ljudi? Kakvi su to umovi, kakve duše? Ne znam je li gore to što je žena uživala mučeći ili to što je oduzela živote stotinama djevojaka samo radi svoje ugode.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimeuto lip 28, 2011 4:49 pm

Što je najgore iz priče o ovoj grofici, takve stvari (i još gore) se dešavaju i danas. Pogledajte samo kakvih sve užasa ima oko nas i u svetu.
[Vrh] Go down
Adam Weishaupt
Stanica
Adam Weishaupt


Male
Aquarius Broj postova : 22
Age : 276
Location : Berlin
Registration date : 31.08.2011

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimesri kol 31, 2011 2:45 pm

Grofica je zapravo krvno bila povezana sa starim mletackim duzdovima za koje je opcepoznato da su isisavali svinjku krv i kupali se u njoj u nadi da ce zivjeti duze.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimesri kol 31, 2011 4:46 pm

A ocito su zakljucili da je djelotvorno.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimesri kol 31, 2011 7:14 pm

Mislim da nije bolovala samo od epilepsije shock
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimesri kol 31, 2011 11:29 pm

Da, bolovala je i od nedostatka empatije, razuma, duse i sl.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimečet ruj 01, 2011 9:19 am

Ma žena je bila udarena u glavu malo žešće. Drugog objašnjenja nema.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimečet ruj 01, 2011 11:04 am

Legi je dobro pitao...kakvi su to umovi i kakve su to duse? Zbilja kakve su to duse?
Ima ljudi koji su serijski ubojice (i sve sto uz to ide) za koje nema pomoci. Neke rehabilitacije ili neceg. Za koje su psihijatri se slozili da je ta osoba jednostavno, iskonski zla. Sto bi ga to znacilo zapravo?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepet ruj 02, 2011 1:34 pm

Psihijatri ti nikad neće koristiti pojam "zla osoba" Oni, ali i svi mi, takve osobe stručno nazivaju sadisti, a sadisti su upravo to što si rekla, po našim mišljenjima zli, jer rade ono što mi smatramo zlim, uživaju u nanošenju ili gledanju tuđe boli. Mislim da tu nema nekog dobrog lijeka, čini mi se da kao i sa ostalim psihološkim poremećajima njih samo nakljukaju sa drogicama za smirenje i zatvore ih u četiri zida.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepet ruj 02, 2011 2:16 pm

Cula sam svasta od psihijatara tako da... ;)

Uglavnom, slazem se da bi se to definiralo kao sadist ili neki drugi izraz ali zapravo se radi o efektu "nije govno, nego se pas posra" :P
Zapravo, namjerno sam kazala "zlo" jer postoje one tv emisije koje istrazuju stvarne dogadjaje vezano za zlocine i zlocince gdje i psihijatri daju osvrt na njih. Uglavnom, radi se tome da su se (psihijatri) susreli sa takvim likovima da su na kraju morali kazati da je ta osoba jednostavno iskonski zla. Da nema nikakvog objasnjenja, logike, icega...i zato su morali doslovno to definirati kao zlo. Znam...a sto je to tocno zlo? Definirajmo zlo. Da. Unatoc tome bili su "prisiljeni" da upotrijebe tu rijec conf1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepet ruj 02, 2011 2:54 pm

Po meni je zlo svako uživanje u tuđoj patnji bez obzira da li ju mi nanijeli ili samo gledali kako ju netko drugi nanosi. Doživjeti sreču u tuđoj boli je zlo, veliko zlo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepet ruj 02, 2011 3:37 pm

A biti nesretan radi tudje srece? Jel bi i to moglo dolazit iz istog izvora?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Emilius7
Prašina
Emilius7


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 5
Age : 44
Registration date : 02.08.2011

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepon ruj 19, 2011 7:08 pm

Poremećeni um, definitivno. Mislim da zlo nije problem definirati bar na ovom forumu. Sotona, đavao, demoni i ostale zle sile. Ne možeš reći da se ljudsko biće može raditi takve stvari samo od sebe. Nešto ti mora pomračiti um i zaslijepiti te.
[Vrh] Go down
Emilius7
Prašina
Emilius7


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 5
Age : 44
Registration date : 02.08.2011

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepon ruj 19, 2011 7:13 pm

Biti nesretan radi tuđe sreće je poznatije kao zavist i ljubomora koji kreću iz velike oholosti.
Mali crni na ramenu ti stavi crne naočale da ne vidiš kako treba i šapće ti na uho da si prevaren i nesretan ako je drugi sretan... evil
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepon ruj 19, 2011 8:02 pm

mislim da se to definira pojmom sociopata i psihopata.
psihopat ima psičkih mentalnih problema i postoji pun kufer takvih bolesti sa prikladnim i neprikladnim terapijama koje to obično uklone. To su one, depresija, šizofrenija i sl.

sociopat je osoba koja nema savjest. Uživa u svemu zlom i kreira raznorazne opscene umjetnosti.

to sam učio na psihologiji.
po meni, postoje još i opsjednute osobe koje rade dernek kad djavo udje u njih.
[Vrh] Go down
Emilius7
Prašina
Emilius7


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 5
Age : 44
Registration date : 02.08.2011

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimepon ruj 19, 2011 9:27 pm

Citat :
Uputila se svojim savjetnicama, vješticama Darvuliji, Heleni Jo i Dorki, koje su joj rekle da može očuvati mladost ako se kupa u krvi djevica.

Pa budući da su joj vještice bile savjetnice, a zna se čije su one sluškinje, onda nema sumnje po kom duhu je sve to radila.
Nisu sva opsjednuća kao iz filma Egzorcist. Ima ih raznih vrsta...
A slažem se da se to u psihologiji definira kao psihotičnost i shizofrenija.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimesri ruj 21, 2011 5:03 pm

Vjestice ne postoje. Barem ne u obliku kakve smo vidjeli u prici Snjeguljice i 7 patuljaka. Ako je imala savjetnice to su bile zene poput nje. Sadisti. I nemojmo uklanjati odgovornost sa ljudi pripisujuci sve nekim tamo demonima. Ona i njeni pomocnici su jedini demoni u toj prici.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimesri ruj 21, 2011 5:43 pm

ne moraš bit opsjednut da bi radio dernek, vragu se služi na mnogo raznih načina, biti opsjednut NIJE jedan od njih (obično osoba nije kriva što radi to što radi dok je opsjednuta).
znači, ne pričam o demonima.
ona je sociopat. nema savjest niti bilo kakvo suosjećanje (empatiju) prema ljudima. u njenom iskvarenom umu je to nešto normalno. takvi ljudi obično pomiču granice perverzija svih vrsta.
vještice? nazovi to kako hoćeš, to nije bitno. ako osoba služi vragu na takav način za mene je otpisana i već gori u paklu.
možda ću zvučati ko neki srednjovjekovni inkvizitor, ali mislim da bi lomača bila jako učinkovita u uklanjanju takvih osoba. makar to nije jako kršćanski od mene.
pitanje je, je li opravdano uzeti život takvoj osobi kao što je ta grofica?
[Vrh] Go down
Emilius7
Prašina
Emilius7


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 5
Age : 44
Registration date : 02.08.2011

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimesri ruj 21, 2011 5:55 pm

Lomača lol! To bi bilo lijepo ides
Odgovor na pitanje znamo. Nismo mi dali nikom život i nemamo ga pravo oduzeti.
Svi se slažemo da je bila jaaako bolesna u glavu, a što kako i zašto treba pustiti psihijatrima i psiholozima da se igraju...

I vještice postoje... ;)
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitimesri ruj 21, 2011 5:58 pm

naravno da postoje. čak i one ko iz snjeguljice

nije konkretno bolesna u glavu, ali ona nema savjest. that's my point.

to nije za psihijatre i psihologe nego je kazna koju je dobila veoma pravedna. (s obzirom da lomača ne bi došla u obzir)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Elizabeta Báthory - krvava grofica Empty
PostajNaslov: Re: Elizabeta Báthory - krvava grofica   Elizabeta Báthory - krvava grofica Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Elizabeta Báthory - krvava grofica
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Kriptozoologija-
Forum(o)Bir: