Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Copy paste generacija

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Copy paste generacija Empty
PostajNaslov: Copy paste generacija   Copy paste generacija Icon_minitimepet lip 10, 2011 1:04 pm

Studenti priznaju: Mi smo copy paste generacija, Google nas je poglupio.

Copy paste generacija Studenti_401652S1

U srednjim školama ne učimo s razumijevanjem i to je glavni krivac za loše rezultate, kažu studenti

ZAGREB - Znate onu poslovicu “Google makes you stupid”? E, pa čini mi se da nas je Google sve oglupavio. Mi smo vam “copy paste” generacija! - otvoreno mi priznaje brucoš s Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Mislav Tomljanović, koji je ovim riječima najbolje opisao što je uzrok poraznih rezultata istraživanja koje je na Fakultetu elektrotehnike i računarstva pokazalo da su studenti sve manje motivirani za učenje, da ne znaju kritički razmišljati, da na fakultet dolaze bez predznanja iz srednje škole i da zbog toga imaju sve lošije ocjene.

I elita je sve lošija
Dok razgovara sa mnom ne zamuckuje, a vokabular mu je bogat. Međutim, ne da mu se previše čitati knjige ni učiti. O svemu se informira preko internet. Tako je položio i državnu maturu, napisavši esej o “Zločinu i kazni”, a da knjigu nije ni vidio, a kamoli pročitao!

- Ne znam koji su bili njihovi kriteriji i nije mi jasno kako sam prošao, ali očito je ta državna matura prelagana i trebalo bi je pooštriti, ili ponovno uvesti prijemne ispite, inače će se na fakultete upisivati bilo tko, bez stvarnog znanja. “Zločin i kaznu” nisam pročitao već sam na Wikipediji pronašao informacije o fabuli, glavnim likovima te kako završava knjiga i - napisao esej - priznaje mi Mislav, koji je završio IV. gimnaziju u Zagrebu i kaže da je to elitna škola, ali da su i tamo generacije sve lošije i lošije.

Mislav, kao ni većina njegovih vršnjaka, ne zna kritički razmišljati.

- Sigurno je glavni problem što studenti ne uče s razumijevanjem, nego samo štrebaju. Ja sam išao u MIOC pa donekle imam znanje, ali oni koji su došli iz nekih drugih škola zapinju na matematici i fizici. Moramo naučiti razmišljati i učiti s razumijevanjem - kaže mi Goran Vladika, student 2. godine FER-a.

Matura je prelagana
Njegov kolega, Dino Medvidović, smatra da je glavni razlog neuspjeha kombinacija sve težih ispita i neučenja.



IZVOR

Pitanje je,da li se danas bez copy paste uopste moze zivjeti...??? confused
Copy paste je od uvjek medju nama,nekada je trajalo satima ili danima,iscrpljujuce prepisivanje i dodavanje nekih svojih bisera a danas je to mnogo lakse i jednostavnije,
samo jedan klik.
Ja ipak mislim da copy paste ipak ne zaglupljuje jer prvo morate procitati ono sto kopirate a
samim tim ce nesto od toga i ostati u vasim glavama.
Danas bilo koji covjek moze biti pravnik,ekonomista pa cak i doktor,dovoljno je pitati gospodina googla i rijesenje tu.
Fali nam samo titula i pecat da bi sve bilo regularno.
Kako ce to sve izgledati u buducnosti,Bog dragi samo zna... confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Copy paste generacija Empty
PostajNaslov: Re: Copy paste generacija   Copy paste generacija Icon_minitimepet lip 10, 2011 3:26 pm

U moje doba postojao je tzv. "Vodic kroz lektiru" ili tako nesto koji je davao skracene sadrzaje knjiga i tome slicno. Prije toga postojalo je prepisivanje lektire od starijih generacija. Dakle, tko nije htio procitat knjigu nego samo kratki sadrzaj uvijek je nalazio nacina.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Copy paste generacija Empty
PostajNaslov: Re: Copy paste generacija   Copy paste generacija Icon_minitimepet lip 10, 2011 4:29 pm

.... a najjednostavnije je bilo pitati nekoga tko je pročitao knjigu da ti ju prepriča i kaže bitne stvari i ako imaš malo inteligencije, znaš koja su bitna pitanja i pitaš tu osobu pod odmorom i tako na satu možeš izgledati kao da si jako temeljito pročitao knjigu zubi
Eh te današnje generacije školaraca, da im uzmeš ineternet bili bi izgubljeni :)

No to uopće nije bitno, svatko od nas je koji puta preskočio pročitati knjigu ili napisati zadaću, ali važno je da to nije redovito. Danas je (čini se) normalno da se ne čita, da se ne pišu zadaće, da se ne uči... Ali usprkos tome se danas djeca puno više žale na učitelje, knjige, ocijene nego prije. Meni nije palo na pamet žaliti se na profesora kad bi dobio jedan, danas je to pod normalno...

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Copy paste generacija Empty
PostajNaslov: Re: Copy paste generacija   Copy paste generacija Icon_minitimepet lip 10, 2011 8:28 pm

Meni se cini da je najveci problem u ovom sto si zadnje rekao. Prije kada bi dijete dobilo jedan jos bi doma dobilo i batine. Danas dobije jedan i onda mu bijesni roditelji idu u skolu tuci profesora :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Copy paste generacija Empty
PostajNaslov: Re: Copy paste generacija   Copy paste generacija Icon_minitimepet lip 10, 2011 8:44 pm

Drugim riječima, djeca su razmažena, neotesana i još pritom sve gluplja. Ima li šta pozitivno u novijim generacijama uopće?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Copy paste generacija Empty
PostajNaslov: Re: Copy paste generacija   Copy paste generacija Icon_minitimepet lip 10, 2011 9:41 pm

Chakotay je napisao/la:
Eh te današnje generacije školaraca, da im uzmeš ineternet bili bi izgubljeni :)
To nije istina. Mi se dogovorimo da jedan pročita knjigu pa ispriča za vrijeme velikog odmora. Ne da nam se niti copy/paste s interneta :P

Mislim da u zadnjih 5,6 godina nije značajno pao standard znanja u srednjoj. Onaj koji je htio učiti naučio je, a tko nije htio nije ni naučio. Ali problem je u maturi.
Prije su učenici, čak i ako nisu učili u srednjoj, morali naučiti temeljito za prijemni. Na kraju se svelo na isto, samo što su se ovako više patili.
Ova matura je prelagana. Sve formule koje trebamo znati su napisane na papiru, a mi moramo znati prepoznati koju formulu koristiti i uvrstiti brojeve. Stvarno jadno. I nitko ne mora učiti za prijemne pa se ljudi provuku s neznanjem.

O drugim maturama da ne pričam. Ove godine na esejima iz hrvatskog su bile abnormalne recenzije. Učenici moje profe (koja je položila nekoliko stručnih programa za ocjenjivanje eseja, a njen muž je glavni sastavljač eseja te je napisao knjigu kako napisati esej na maturi) koji su redovno dobivali 5-ice su bili ocijenjeni od jednog recenzenta sa 95%, a od drugog sa 65%. Jedan je u pravopis dao 4/4 boda, a drugi 0/4. Jedan je u razumijevanje dao 4/4, a drugi 1/4. Kako je to moguće? U takvim slučajevima se poziva treći recenzent, no on je doslovno puknuo aritmetičku sredinu, što nikako ne smije (jer bi podaci ispravljanja trebali biti tajni). I tako...
Mi imamo sreće pa imamo valjda jednu od najboljih profa u Hrvatskoj, ali drugi razredi u MIOC-u nemaju. Dok smo mi gledali pitanja s mature smijali smo se njhovoj težini (odnosno lakoći), dok su se drugi razredi, u istoj školi, zgražali nad njihovom težinom. Pa sada tko je tu lud... očito je da se u školama ništa ne radi. Zato je i postojala takva halabuka da je matura teška - a nije.

Sve u svemu, toliko novca uloženo u projekt koji će propasti. Ništa novo.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Copy paste generacija Empty
PostajNaslov: Re: Copy paste generacija   Copy paste generacija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Copy paste generacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» This copy of Windows is not genuine.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obrazovanje-
Forum(o)Bir: