Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Gay parada

Go down 
+24
AngelOfBlue
Madonna
Mama
Foto
Archangel
orca
wanderer
Kahali
tinityrannical
Korplikan
Magic
Einar
amenities
Buby30
hanuman
kika13
Gea
Legionar
Fantom
Chakotay
Athena
Deti
Alpha
Blizzard
28 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Podržavate li gay parade?
1. Da, uglavnom podržavam
Gay parada - Page 4 Icon_vote_lcap17%Gay parada - Page 4 Icon_vote_rcap
 17% [ 7 ]
2. Ne, uglavnom ne podržavam
Gay parada - Page 4 Icon_vote_lcap83%Gay parada - Page 4 Icon_vote_rcap
 83% [ 34 ]
Ukupno glasova : 41
 

Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 1:47 pm

I sto su to dobro isposlovali gejevi svojom paradom ove godine? kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 2:16 pm

Athena je napisao/la:
biga je napisao/la:
a dobro, za šta se to oni bore?
nitko ih i ne dira dok ne počnu izazivati tom paradom. nit koga zanimaju, nit tko razmišlja o njima.
Pa mislim da je jasno za što se bore. Uopće nemaju nikakva prava kakva ostvaruju ostali parovi u bračnoj i izvanbračnoj zajednici, ni po pitanju nasljeđivanja niti ničega trećeg.
Osim toga, napadi na homoseksualne osobe su itekako česti.

Pravo na okupljanje se ne može nikome oduzeti pa kako to nitko ne osporava prosvjednicima ili bilo kome trećem, ne vidim po kojoj bi se osnovi isto onemogućilo gayevima.
kakva prava to imaju parovu u bračnoj i izvanbračnoj zajednici?
misliš na djecu? pa par vodi ljubav, spermić i jajna stanica vode ljubav nekoliko sati poslje, pa se onda stope, to se počne dijeliti i nastane čovjek. to nije nikakvo pravo, to je prirodno proces za koji je potrebna jajna stanica i spermij, nešto kao + i - pol u magneta, inače se magnet odbija.
ja ih u potpunosti podržavam. nek rađaju djece koliko žele, ali stvar je u tome što ne mogu, baš kao što se + i + ili - i - u magneta nikad neće privlačiti.
mala manjina terorizira većinu, a čitav svijet stoji iza njih.

u prošloj godini u HR je bilo 41 uhićenje radi napada na homoseksualce. od toga 40 uhićenja je bilo za vrijeme povorke. onda o kakvim napadima pričamo??

da, ali baš se oduzelo pravo na antigej protest koji je bio prijavljen kod policije, koliko sam upoznat nisu poštovali rutu koja im je bila data(možda griješim), jasno im je rečeno da obilježja ne ističu, a neki hajvan u autobusu imao i kasnje se žalio što mu je autobus hukao, koliko je kafića zatvoreno, 2 milijuna kuna potrošeno da 500 budala prošeta po rivi, upali čovjeku u stan jer su imali "dojavu" da pravi 200 praćaka, ej za toliko praćki trebaš u stan unijet 3 kubika drveta!! naravno ništa nisu našli. uhićivali djecu koja su šetala SVOJIM gradom bez osobne.

o kakvoj ravnopravnosti pričamo??? mjestu gdje 500 ljudi(od kojih je možda 30% stranaca) namjerno živcira 200 000 građana i kasnje se žale što se iz tih 200 000 nađe 50 da ih gađa jajima, kamenjem, praćkama, šta ja znam čime.

zakoni se ne donose na cesti, nek izvole se pojaviti u saboru, jer ona gospoda su odgovorni za promjenu zakona, a ne jadna raja iz split koja nije mogla popit kavu zbog budala, pa bile te budale gejevi, torcida, BBB ili bilo tko drugi.

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 2:26 pm

Ako muskarac i zena zive u izvanbracnoj zajecnici dulje od, cini mi se, tri godine oni imaju ista prava kao da su vjencani. Ako dva decka zive tri godine zajedno oni nemaju nikakva prava....medjutim....kontam da bi se to dalo pravno rijesit tako da se napravi oporuka ili odluka da u slucaju klinicke smrti ta i ta osoba odlucuje sto napravit i td.

Parade bi trebale poraditi na senzibilnosti gradjana...da ih se navikne na razlicitost i tome slicno ali to kod nas bas ne funkcionira. Odnosno postize kontraefekt pa bi bilo bolje da se parade ni ne rade tamo gdje su ljudi preprimitivni i hoce da ih razbiju kamenjem il necim.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 2:36 pm

Homofobi jedni! Vaši komentari su neoprostivi gica
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 2:52 pm

Citat :
I sto su to dobro isposlovali gejevi svojom paradom ove godine?
Budući su došli i europski dužnosnici, moguće je da će ubrzati proces ostvarivanja nekih njihovih prava.
Što se tiče reakcije policije, ja mislim da je dobro što se radilo na tolikom osiguranju i time se spriječio debakl od lani. Dakle, institucije su pokazale spremnost da zaštite nečija prava od napada, bez ograde.

Citat :
Parade bi trebale poraditi na senzibilnosti gradjana...da ih se navikne na razlicitost i tome slicno ali to kod nas bas ne funkcionira.
Slažem se, čak organizatori parada tvrde da to još 'nije to', dokle je potrebna tolika salva osiguranja aktivista.
Citat :
da, ali baš se oduzelo pravo na antigej protest koji je bio prijavljen kod policije, koliko sam upoznat nisu poštovali rutu koja im je bila data(možda griješim), jasno im je rečeno da obilježja ne ističu, a neki hajvan u autobusu imao i kasnje se žalio što mu je autobus hukao, koliko je kafića zatvoreno, 2 milijuna kuna potrošeno da 500 budala prošeta po rivi, upali čovjeku u stan jer su imali "dojavu" da pravi 200 praćaka, ej za toliko praćki trebaš u stan unijet 3 kubika drveta!! naravno ništa nisu našli. uhićivali djecu koja su šetala SVOJIM gradom bez osobne.

o kakvoj ravnopravnosti pričamo??? mjestu gdje 500 ljudi(od kojih je možda 30% stranaca) namjerno živcira 200 000 građana i kasnje se žale što se iz tih 200 000 nađe 50 da ih gađa jajima, kamenjem, praćkama, šta ja znam čime.

zakoni se ne donose na cesti, nek izvole se pojaviti u saboru, jer ona gospoda su odgovorni za promjenu zakona, a ne jadna raja iz split koja nije mogla popit kavu zbog budala, pa bile te budale gejevi, torcida, BBB ili bilo tko drugi.
Za to, koliko su djece neopravdano uhitili ne bih znala, ali sigurna sam da je od onih 70-ak uhićenih lani bilo itekako razloga da ih se zatvori.
Isto tako, mislim da su normalni i 'tolerantni' građani mogli doduše otežano prošetati taj dan dijelom Splita, bez straha da budu uhićeni.
Nenošenje osobne podliježe određenim sankcijama i pravo je službene osobe da je zatraži u bilo koje vrijeme.

Ako se mogu tolerirati raznorazni prosvjedi ili skupovi, zašto ne bi i gay parade, jednom godišnje? :P
Što se tiče 200 000 građana, mislim da će tolerantni građani gay paradu prihvatiti čisto kao još jedan prosvjed/totalno indiferentno i da ih uopće neće dirati to što se baš oni odluče okupiti, što je njihovo pravo.
Naposljetku, zašto bi bilo opravdano da se parada ne održi, samo zato jer eto...nekima 'parada smeta'?
Ljudima ugroze komociju i mnoge druge manifestacije i prosvjedi, ali zanimljivo je mnogima otežano baš otrpiti gay paradu.
Isto kao da ja očekujem da će zabraniti pravo na okupljanje nekim drugim skupinama/kategorijama, jer mene to neopisivo živcira.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."


Zadnja promjena: Athena; uto lip 12, 2012 3:06 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:02 pm

Atheno, ti neodržavanjeparadofobičarko gica

Nema problema oko parade. Političari i policija neka preuzmu odgovornost ako se desi nešto nepredviđeno i mirna bosna. Naročito vrijedi za Beograd :kaFa:
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:12 pm

U nekim zemljama su ti peder marsevi ko maskembal u Riu pa se od svega napravi show, dojde gomila svijeta i napravi se odlican promet na citavoj stvari....ali mi nismo te neke zemlje...mi potrosimo preko milion kuna da bi oni mogli imat skup.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:14 pm

Citat :
Atheno, ti neodržavanjeparadofobičarko.
Nisam ja neodržanjeparadofobičarka. kava
Samo naglašavam da je pravo na okupljanje nešto što se ne smije dovesti u pitanje. Ako gayevi iz nekog razloga žele paradu/okupljanje, to bi im se trebalo osigurati kao i svima drugima.

A to što je za osiguranje potrebno utrošiti toliko novaca iz budžeta, zasluga je prvenstveno onih koji su primitivni i netolerantni pa idu toliko daleko da su spremni grubo napasti nekoga iz povorke.
Dakle, nisu gayevi krivi to što je iz proračuna za njihovu paradu trebalo biti osigurano toliko novaca, krivi su oni koji su svojim primjerom pokazali da država u ovim kriznim vremenima mora biti 'rastrošna radi gluposti'.

Citat :
U nekim zemljama su ti peder marsevi ko maskembal u Riu pa se od svega napravi show, dojde gomila svijeta i napravi se odlican promet na citavoj stvari.
Je, samo što bi kod nas to ugrozilo ćudoređe :P pa bi bilo još gore.
Što se tiče tih gay showova vani, moram priznati da su mi neke stvari, od golotinje, pretjeranog egzibiocionizma itd. stvarno pretjerane.
Mi ne bi podnijeli niti Rio maskenbal, jer jednostavno nismo takva kultura, prekonzervativni smo.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."


Zadnja promjena: Athena; uto lip 12, 2012 3:19 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:18 pm

Pih, kao da je problem rastrošnost. Ako se u stanju krize moglo olako spiskati 40 milja za dolazak pape, onda je ovo prava sitnica. pop

@ Athena
Pa to je najbolji dio neke parade, dok polugole ženske plešu i rade show. Dobro, ne bih volio vidjeti muškarce da to rade. Ali šljiviš paradu bez toga face
Nek si gejevi dofuraju takve nekakve komade da plešu među njima, tada neće biti ni drvlja ni kamenja, onda će se gledati i fapati na prizor rofl2
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:28 pm

@Athena...oprosti al jesu krivi. To je isto kao kad neki debilni turist ode planinarit u japankama i bez vode pa ga traze 2 helikoptera, 40 ljudi i 32 psa, a sve to na racun drzave. Aj nek se gejevi okupe i sami plate svoje osiguranje. Isto vrijedi i za financiranje crkve iz dzepa poreznih obveznika. Nek oni koji hoce daju novce za to.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:30 pm

@Blizz
I nema veze što su ženama seksualno privlačne samo žene, glavno da se pokažu u prirodnom izdanju, ha? :P Ne znam za značenje predpredzadnje riječi, nikad čula. scratch
Sad bi bilo vrijeme da malo prestanem trabunjati ovdje, doći će valjda i svježa krv i podijeliti s nama svoje mišljenje o gay paradama. miga

@Alpha
Zakonom je propisano koja sredstva idu iz budžeta države i za koje prilike. Kako za sve ostalo, tako i za gay okupljanja za koje se ne može reći da su nebulozna ili debilna pa da same po sebi ne zaslužuju zaštitu.
Mislim da nigdje ne bi prošlo da gayevi sami plate održavanje parade, a da se policija distancira i ne uloži sredstva u njihovu zaštitu prava na okupljanje. To je uvijek zadaća policije. :)
Slažem se i sa Blizzom, jer uz sav pokradeni novac iz proračuna i sve propuste, sredstva za zaštitu gayeva na paradi su kap u moru i opravdanost takvog 'trošenja' se ne bi trebalo dovoditi u pitanje.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."


Zadnja promjena: Athena; uto lip 12, 2012 3:47 pm; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Nadopuna rečenice)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 3:36 pm

Athena je napisao/la:
Ne znam za značenje predpredzadnje riječi, nikad čula. scratch

A nevinašce jedno, malo cerek
Naučit ćeš, godine donose mudrost mudri
[Vrh] Go down
DakotaSkye
Stanica
DakotaSkye


Female
Taurus Snake
Broj postova : 16
Age : 34
Location : Nothingtown
Registration date : 12.06.2012

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesri lip 13, 2012 11:36 am

naravno da podržavam. uvijek podržavam da ljudi traže ona prava koja im ionako pripadaju.
a što se tiče potrošenog novca iz državne blagajne, to ne bi bilo ni potrebno da s druge strane nisu huligani koji su spremni nekog ubiti jer je netko "drugačiji". razumijem da netko ne podržava nešto (ne samo gay pride nego općenito), al ne razumijem i ne podržavam nasilje! tko nam garantira da ti koji tuku "pedere" jer su "drugačiji", neće jednog dana tući nekog drugog zato jer se ne uklapa u neka nepisana pravila po kojima većina živi?
i kako to da nam sada toliko smeta što jedan dio novaca iz gradskog proračuna ide na pride, a ne smeta nam kada nam uzimaju kojekakve poreze i prireze (od kojih neki ni ne postoje), ne smeta nam kad nas tako očito potkradaju nama ispred očiju? lako je boriti se protiv manjine koja ne može uzvratiti udarac, al nitko se ne usudi boriti se protiv one manjine koja je "iznad nas" i koji su na tu poziciju došli našim glasovima.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesri lip 13, 2012 2:39 pm

Mislim da te njihove parade ne služe baš samo tome, jer oni žele nešto mnogo više od toga.

Mene malo nervira ubacivanje u "zamku", tj., prozivanje ljudi da su homofobi i necivilizirani ako se ne slažu sa nekim njihovim pokušajima.

Prvo, nitko normalan homoseksualce neće kamenovati, tući, diskriminirati, niti im učiniti ništa nažao... Bože moj, ljudi su kao i svi mi ... Neka imaju prava kao parovi u izvanbračnoj zajednici itd . Šta se mene tiče neka se i žene. Ali kako u ovom trenutku nitko ne može reći, niti govori, da li bi posvajanje djece bilo štetno za njihov zdrav razvoj, ja nisam za to.

I moraju shvatiti, da nikoga na silu ne mogu natjerati da ih prihvati. Ni da postane tolerantan preko noći.



_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesri lip 13, 2012 4:06 pm

Mrzitelji će uvijek naći i vrijeme i razlog da napakoste subjektu mržnje. Nogometni navijači su najbolji primjer. Netko tko zbilja mrzi gejeve, njegovo mišljenje se neće promijeniti, jedino što se može jest kazniti ga ako počini glupost.

Ipak, vidim jednu bitnu razliku između prihvaćanja gejeva i prihvaćanja parade gejeva. Ovo prvo neki ne prihvaćaju jer ne mogu prihvatiti. Oni koji ne prihvaćaju paradu, među njima ima puno onih koje zapravo briga za gejeve, protiv kojih nemaju i ne žele što reći, povode se za "svatko neka živi svoj život", a opet ne podržavaju paradu.

Zato se pitam za kakvo prihvaćanje se tu gejevi bore sa paradom. Ljudi će prihvatiti to da je milijun policajaca oko njih i da ne mogu ništa napraviti po tom pitanju, a pritom neki neće prihvatiti ni gejeve ni paradu. Ako čak i oni koji prihvaćaju gejeve ne mogu prihvatiti paradu, kako onda to očekivati od onih koji niti gejeve ne prihvaćaju? Njihovo mišljenje se promijeniti neće kao što ne možeš promijeniti mišljenje tvrdoglavog Dinamovca da mora mlatiti Hajdukovca koji ga krivo pogleda, tako ni ovo. Govorim o tima koji moraju bacati kamenje i ostale gluposti.

Da, znam šemu sa "zapadnim" društvima, ali mi to nismo niti smo ikad bili kao oni. Teško će se naš mentalitet samo tako promijeniti. Dok je u jednom zapadnom društvu ovakva parada uobičajena stvar, kod nas je to praktički prisilno tjeranje vode na mlin. Ne bismo trebali izjednačavati nas i zapadna društva, kao što ne bismo trebali izjednačavati Nizozemce i Poljake recimo. To ne ide.

A što se samih prava tiče, gejevi imaju sva prava osim onih vezano za brak i djecu, koliko ja znam. Ako netko namlati pedera, kaznit će ga se isto kao da namlati navijača. Što se braka i djece tiče, to je nešto što treba sabor donijeti u zakone, a ne ljudi na ulicama. Ja im sigurno ne budem donio taj neki zakon kad nemam moć za tako nešto. E sad dodatna je i veoma otežavajuća stvar to što i da se donese zakon s pravom na brak i posvajanje djece, da to narod možda neće najbolje prihvatiti. Kako navesti narod da to prihvati, paradom? Nitko sretniji od mene da narod sve to lijepo prihvati i da nema nikakvih provokacija i slično. Samo nemam povjerenja u to da se tako nešto može postići paradom. U Francuskoj možda može, ali mi nismo Francuzi. Niti bismo trebali biti uostalom. Liberalnosti nam svakako nedostaje, to je de facto.

Što se tiče provokacija od strane sudionika parade, toga skoro svaki puta ima. Od svakakvih transparenta koji im zbilja nisu potrebni, pa do provokacije riječima, i to onih majmuna koji im bacaju kamenje. Pa ako si tako glup da ideš provocirat, zar se trebaš čudit ako te gorila koju provociraš odalami? Mene možeš provocirat jer ti neću ništa napravit, ali onom koji ti kune sve po spisku i dere se "vi niste Hrvatska", a ti mu uzvratiš da je majmun i idiot, zna se ishod toga.
Na toj paradi ne treba biti natpisa tipa "ja volim guzu" i slika koje prikazuju nekakve lezbe i ostalo. U bazi to nije provokacija, ali uzimajući u obzir KOMU oni šalju poruku, onda moram reći ili da su glupi ili da ne znaju kakvi majmuni su oko njih. Da, sigurno će te majmun prihvatiti ako mu ti napišeš da voliš guzu, ne znam u kojem to svijetu bi prošlo. Ima sasvim dobrih parada bez takvih detalja, a ima i tih ne baš primjerenih za ove prostore. Pa ni meni se ne sviđaju ti neki natpisi, kako će se onda pobogu svidjeti nekome tko ne prihvaća gejeve, a zbog kojih je parada i organizirana.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesri lip 13, 2012 4:14 pm



zubi zubi zubi
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesri lip 13, 2012 5:42 pm

Blizzard je napisao/la:

Ipak, vidim jednu bitnu razliku između prihvaćanja gejeva i prihvaćanja parade gejeva. Ovo prvo neki ne prihvaćaju jer ne mogu prihvatiti. Oni koji ne prihvaćaju paradu, među njima ima puno onih koje zapravo briga za gejeve, protiv kojih nemaju i ne žele što reći, povode se za "svatko neka živi svoj život", a opet ne podržavaju paradu.

Zato se pitam za kakvo prihvaćanje se tu gejevi bore sa paradom.
Tu je bitno kako se sagledava sama 'parada', odnosno 'povorka'. miga
Mislim da se istoj daje u prvom redu neki cirkusantski akcent, obzirom na naziv (on je u startu promašen, po mom mišljenju), dok zapravo ne mora biti tako, posebno u Hrvatskoj.
Osobno, nisam pratila kakve sve transparente nose, ali vidjela sam neke reklame u kojima se zalažu za vrlo konkretne stvari na kulturni način i mislim da bi se jedino takav način trebao tolerirati.
To je njihovo pravo. Isto kao što je pravo svih drugih skupina (npr. radnica Kamenskog) da prosvjedima naglašavaju kako su diskriminirane po nekom pitanju i nitko im neće reći da svoja prava trebaju tražiti samo redovnim putem, ulaganjima žalbi itd.
Zato, nije opravdano da se ostalim diskriminiranim skupinama kaže kako za ostvarenje njihovih prava postoji samo jedan način ili da se aludira kako njihovi problemi zasad nisu gorući. To što se meni okupljanje LGBT povorka ne sviđa, nije dovoljno dobar razlog da tražim da se ista onemogući interesentima.Gay parada - Page 4 Confused0024

Manjine pa tako i homoseksualci su diskriminirani.
Ne tako davno, napadi na homoseksualce se nisu kažnjavali na odgovarajući način, potrebno je donijeti još dosta zakona u kojima će ih se
bolje zaštititi i u kojima će biti manje diskriminirani po nekim pitanjima. U pitanje posvajanja djece, zasad ne ulazim.

Međutim, činjenica je da mnogi ljudi uopće neće biti isprovocirani nekulturnim transparentima gayeva, ali neće im trebati niti taj povod da ih napadnu. Tako da je većina takvih priča, u kojima leži odgovornost gayeva za reakciju drugih ljudi-napade, zapravo samo opravdanje za postupke agresivnih pojedinaca koji nisu spremni tolerirati različitosti.
Ili...spremni su ih tolerirati, ali samo skrivene između četiri zida. lol!

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesri lip 13, 2012 8:39 pm

Athena je napisao/la:
To što se meni okupljanje LGBT povorka ne sviđa, nije dovoljno dobar razlog da tražim da se ista onemogući interesentima.Gay parada - Page 4 Confused0024

Želje su sad u drugom planu, primarno pitanje je korist takvih parada na našim prostorima.

Citat :
Međutim, činjenica je da mnogi ljudi uopće neće biti isprovocirani nekulturnim transparentima gayeva, ali neće im trebati niti taj povod da ih napadnu. Tako da je većina takvih priča, u kojima leži odgovornost gayeva za reakciju drugih ljudi-napade, zapravo samo opravdanje za postupke agresivnih pojedinaca koji nisu spremni tolerirati različitosti.

Opravdanja za takve napade nema. Transparenti nisu opravdanja za tako nešto, već mogu biti povod između ostalog. Meni nitko ne brani da se u dinamovom dresu šećem po Splitu, na to imam pravo. Druga je stvar što mogu ili ne moram biti svjestan da ću kad tad naletjeti na idiota i da takvim činom izazivam sreću. Ako nisam svjestan, morat ću se uvjeriti na teži način, tako to ide.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesri lip 13, 2012 9:17 pm

Blizzard je napisao/la:
Athena je napisao/la:
To što se meni okupljanje LGBT povorka ne sviđa, nije dovoljno dobar razlog da tražim da se ista onemogući interesentima.Gay parada - Page 4 Confused0024

Želje su sad u drugom planu, primarno pitanje je korist takvih parada na našim prostorima.
A tko će to biti nadležan objektivno reći kakve su 'koristi' od gay povorki na našim prostorima? miga
Oni koji ih organiziraju, očito smatraju da ima potrebe da jasno kažu kako diskriminacije postoje (više puta), ne žele šutjeti, već u javnosti naglasiti kako se neke stvari trebaju mijenjati.

Eto, možda njima puno znači što su ovdje došli i neki europski izaslanici i što je policija (država)...omogućavanjem neometane povorke poručila da ih se (donekle) uvažava. Moguće je da smatraju kako će time ubrzati neke procese- dobivanje većih prava.

Možda nema koristi ni to što neki ustaju protiv lopovluka u Dinamu ili protiv beskrupuloznih poslodavaca, ali nitko im neće moći osporiti pravo da prosvjeduju, zato jer od toga nema koristi. Tako je i sa ostalim skupinama koje se smatraju diskriminirane.

Što se tiče same zaštite, dužnost je policije da zaštiti interesente. Ako bi se zahtijevalo da se zaštita osigura isključivo materijalnim sredstvima nekih interesenata, to ne bi bilo dobro.
To bi značilo da je zaštita nekih diskriminiranih/interesnih skupina isključivo uvjetovana i ovisna o njihovoj materijalnoj situaciji.
Drugim riječima, ako nemaš novaca, nemaš prava ni zaštite. miga
Tako da država baš i ne može rezati nešto što smatra neisplativim, ako time onemogućuje ostvarenje određenih prava.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimečet lip 14, 2012 2:33 pm

Athena je napisao/la:
A tko će to biti nadležan objektivno reći kakve su 'koristi' od gay povorki na našim prostorima? miga
Oni koji ih organiziraju, očito smatraju da ima potrebe da jasno kažu kako diskriminacije postoje (više puta), ne žele šutjeti, već u javnosti naglasiti kako se neke stvari trebaju mijenjati.

Nema tu objektivnosti, to je stvar procjene, kako ti procjenjuješ da parade jesu potrebne, a ja procjenjujem da nisu. Objektivnost? Nema je. Uvijek i svugdje vlada volja jačega, ponekad sa slaganjem, a ponekad neslaganjem većine. Ovdje su političari glavni i ti ni ja tu ništa ne možemo, osim davati mišljenja.

Ti podržavaš paradu jer smatraš da je epitet parade na borbi za prava i borba protiv diskriminacije. Ja ju ne podržavam jer prije svega mislim da je to pod broj 1 guranje "liberalnopj" Europi negdje (uostalom oni su i davali te neke uvjete da se parade moraju osigurati i održati, zar ne?), tek onda sve ostalo. Da Hrvatska nema neke potencijalne koristi iz tih parada u europskom smislu, drek bi se one tako organizirale i davalo toliko para. Borba za prava pojedinaca u zemlji gdje se krade na svakom koraku od tih istih organizatora? Ja kažem da tu netko ima debelo koristi iz tih parada, prije svega financijskih potencijala, a tek onda dolazi na red neka borba za prava. Danas na svijetu se ništa ne radi besplatno, a za sve se daje opravdanje epiteta dobre volje i borbe za prava. Zar se igdje išta radi bez uvjeravanja da iza toga stoje dobri ciljevi? Uvijek je to tako i bit će, treba ljude uvjeriti da nešto podržavaju.

Pa i ja bi tako uostalom, ako kontroliraš mase s njihovom voljom, možeš napraviti baš sve. Lijepa je to priča o borbi za prava, samo je epitet negdje drugdje. Ništa nije besplatno, tko to vjeruje je naivan. Tko gdje išta daje besplatno, a da pritom ne očekuje neki profit iz toga. Tako je, nigdje.

Uostalom, je li se davanje 40 milja za papu u kriznom trenutku bilo tek to - davanje? Zar zbilja, bez ikakvog plana? O, ima tu i plana i razloga, nitko nije lud da daje toliko para samo za to da papu dovede u Hrvatsku i da se ljudi pospominaju s njim. Zaboli nekog za papu, razlog je bio nešto drugo. Jedino je pitanje što i je li razlog bio imalo inteligentan, ili po običaju za naše političare glup.

Pitaš se sad opet gdje je tu objektivnost? Nema je. Tebi su sve ovo što pričam vjerojatno gluposti i stvaranje bezvezne urote, dok je meni ovo tvoje čista naivnost. Nema tu objektivnosti, samo mišljenja. Tako si ti iz svojih uvjerenja spremna podržavati paradu, a ja bi s druge strane bio spreman potpisati peticiju da se iste više ne održavaju. A to ne bi imalo imalo veze s tim što je to parada gejeva, može biti parada bilo čega, potpuno nebitno.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimepet lip 15, 2012 7:43 pm

Blizzard je napisao/la:

Tebi su sve ovo što pričam vjerojatno gluposti i stvaranje bezvezne urote, dok je meni ovo tvoje čista naivnost. Nema tu objektivnosti, samo mišljenja. Tako si ti iz svojih uvjerenja spremna podržavati paradu, a ja bi s druge strane bio spreman potpisati peticiju da se iste više ne održavaju. A to ne bi imalo imalo veze s tim što je to parada gejeva, može biti parada bilo čega, potpuno nebitno.
Ne kažem ja da su to gluposti, ali kako je pravo na okupljanje i održavanje prosvjeda dozvoljeno svima, tako treba biti dozvoljeno i gayevima, bez obzira na troškove i to što neki misle da od parada u konačnici neće biti puno konkretne koristi.
Međutim, to pravo se ne može onemogućiti nijednoj kategoriji i to je jedino što mi je bitno. miga

Već sam rekla kako smatram da je naziv 'parada' neprimjeren, jer se zaobilazi bit, ono što bi se trebalo paradom propagirati.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimepet lip 15, 2012 10:46 pm

Možda se zakonski ima pravo na tako nešto, ali mi je pritom bezveze zanemariti sve posljedice koje to nosi sa sobom. Jer je onda isto tako sasvim legalno i opravdano ako ja nađem rupu u zakonu i legalno ga iskoristim u svoju korist (krađa recimo), hipotetski pričano. Ako su zakoni isključiva mjerila, naravno.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesub lip 16, 2012 5:44 pm

Blizzard je napisao/la:
Možda se zakonski ima pravo na tako nešto, ali mi je pritom bezveze zanemariti sve posljedice koje to nosi sa sobom. Jer je onda isto tako sasvim legalno i opravdano ako ja nađem rupu u zakonu i legalno ga iskoristim u svoju korist (krađa recimo), hipotetski pričano. Ako su zakoni isključiva mjerila, naravno.
Teško da itko može reći koje posljedice gay parada ima, osim što su za istu utrošena određena sredstva, što je normalno.
Mi ne znamo da li neki prosvjed, povorka, okupljanje ubrzava određene procese u društvu, ali jedno je sigurno- da su se homoseksualci i ostale deficitarne skupine i dalje skrivali unutar svoja četiri zida i da nisu inicirali neke promjene na glasniji način, vjerojatno se danas niti ne bi radilo na njihovoj zaštiti i smanjenju diskriminacije.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesub lip 16, 2012 7:21 pm

Jako sam se iznenadio dok sam maloprije pročitao da je danas u Zagrebu bio pride. Opet pojma nisam imao, a bio sam prošao ne tako daleko od njih rofl2
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitimesub lip 16, 2012 7:44 pm

Blizzard je napisao/la:
Jako sam se iznenadio dok sam maloprije pročitao da je danas u Zagrebu bio pride. Opet pojma nisam imao, a bio sam prošao ne tako daleko od njih rofl2
Mogao si im dati podršku i mogao si malo sve to pogledati iz bliže perspektive? Što bi falilo? cerek Baš ništa.
Inače, oko Zagreba nije dizana tolika pompa pa pretpostavljam da se osiguranje nije bilo ni približno veliko, kao u Splitu.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gay parada - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Gay parada   Gay parada - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Gay parada
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: