Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?

Go down 
+18
tinityrannical
MoW
leptir
Lyra
Archangel
biga
Alpha
kadija
tomovujevic
Tonks
Dantalion
Chakotay
Foto
Gea
floridana
Legionar
Athena
Deti
22 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimened srp 03, 2011 2:06 pm

Postoji mnogo teorija o tome zašto sanjamo, jedno od objašnjenja je da je riječ o metodi kojom mozak prerađuje informacije koje je tijekom dana nesvijesno "upio". Ako spavate preporučenih 8 sati, tijekom noći proći ćete kroz pet ciklusa spavanja, a u svakom od tih ciklusa sanjat ćete 20 do 40 minuta, prenosi Telegraph.

Ako želite shvatiti značenje svojih snova, važno je da snove nakon spavanja zapamtite.
Najbolji način za ovo je da nakon buđenja, umjesto da odmah ustanete, ostanete još jednu minutu nepomično ležati u krevetu i razmišljate o onome čega se sjećate iz snova. Još jedan od načina da snove zapamtite je da ih odmah nakon buđenja zapišete na papir. Ne morate se prisjetiti svakog detalja, već je bitnije da ovo radite redovito.

Jedan od najčešćih snova je san da vas netko progoni, što zapravo znači da vas nešto muči s čim se nemate hrabrosti suočiti.
Idući na listi najčešćih snova je san da vam ispadaju zubi, što znači da zbog nečega sumnjate u sebe.
Treći san je nemogućnost da pronađete zahod, što znači da da se uvijek trudite ispuniti potrebe drugih, a zanemarujuete sebe.
Ako često sanjate da ste nagi na ulici, u stvarnosti se osjećate ranjivo, a ako sanjate da ste na ispitu za koji se niste dobro spremili, prestrogi ste prema sebi.
Ako sanjate da letite, oslobađate se nečega što vas sputava, a ako u snu padate, ovo je signal da se trebate opustiti.

Lucidni snovi su snovi u kojima ste svjesni da sanjate. Dok postanete svjesni da sanjate, recite samom sebi da što duže ostanete u snu i s vremenom ćete moći utjecati na radnju sna.
Na ovaj način možete riješiti neke probleme koji vas muče u stvarnom životu. Na primjer, ako vas netko progoni, okrenite se i pitajte ga što želi od vas.

I na kraju ono što nitko ne voli: iako ponekad strašne, noćne mora su zapravo zdrave, jer vam na taj način vaša podsvijest pokušava privući pažnju na neki problem koji vas muči, a s kojim se odbijate suočiti.

Izvor
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimened srp 03, 2011 4:17 pm

Ja najčešće sanjam da padam, obično nakon što se popnem na vrh stepenica.
Često puta sanjam i da bježim, a ne mogu pobjeći, nemam snage. no

Možda ima neke istine u značenju snova i navedenih radnji, koje često sanjamo. :)
Zanimljivo je da se često puta i borim sa neprijateljima, a ponekad osjećam da moram napasti prva (često puta nožem face) i preduhitriti imaginarne neprijatelje. :x
Ti neprijatelji uglavnom simboliziraju osobine koje ne volim kod ljudi i mahom su nepravedni pa ja ispadam nešto poput božice osvete. :P

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimened srp 03, 2011 5:50 pm

U zadnje vrijeme ne sanjam niti jedan od ovih klasičnih snova; isključivo razgovore s drugim ljudima. Obično se samo ujutro sjećam tih razgovora, te porazmislim o tome što se iz sna reflektiralo kako se trebam dalje ponašati.

Prije sam često sanjao kako sam gol i pokušavam se sakriti, ali nikako ne mogu. Slažem se da je to značilo da se osjećam ranjivo. Također, kada sam letio u snovima zapravo sam se oslobađao nekih svojih strahova.

E, da, i nikada nisam sanjao da mi ispadaju zubi ili da ne mogu naći zahod?? WTF? :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 12:46 am

ja sanjam da padam na ispitu. svi prolaze samo ja padam. katastrofa.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 12:10 pm

JA imam noćne more.. da me si ignoriraju i da nitko neće pričati samnom no to kad u biti razmislim je i moj jedan veliki strah.. biti osamljena

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 12:25 pm

ja uglavnom sanjam sex i mislim da nisam imao nikad nocne more..osim neko vrijeme se jedan san ponavljao di su neke velike krumpiraste stvari lebdjele oko mene i sve bi bilo ok dok nisu pocele brzo letjet, onda bi me bilo strah, a onda bi opet stale. ali osim toga uglavnom sex :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 12:27 pm

škorpion si i u podsvjesti :P

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 12:28 pm

sad sam i paranoicno sumnjicav suspect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 12:33 pm

Citat :
JA imam noćne more.. da me si ignoriraju i da nitko neće pričati samnom to kad u biti razmislim je i moj jedan veliki strah.. biti osamljena
To je izgleda karakteristično za osobe rođene u znaku škorpiona, strah od napuštanja i mene to mući...

Ja najčešće sanjam da sam u liftu koji ide ili prema dole ili prema gore, no brzina je takva da je nemoguće da će se zaustaviti i tako jednostavno juri, no još ni jednom nisam došao ili do dna ili do vrha, već se probudim prije....

Deti je napisao/la:
Lucidni snovi su snovi u kojima ste svjesni da sanjate. Dok postanete svjesni da sanjate, recite samom sebi da što duže ostanete u snu i s vremenom ćete moći utjecati na radnju sna.
Na ovaj način možete riješiti neke probleme koji vas muče u stvarnom životu. Na primjer, ako vas netko progoni, okrenite se i pitajte ga što želi od vas.
Eh kad bi to bilo tako lako, tada to valjda niti ne bi bila noćna mora :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 12:43 pm

Ja sam bila lucidni sanjar, sada tako sanjam rjeđe, ali mislim da mi ne bi bilo teško utjecati da lucidni snovi opet zažive.
Lucidno sanjanje možda dijelom ima veze i sa svijesti pojedinca u svakodnevnom životu, možda čak i karakternim osobinama. misli

Što se tiče noćnih mora, stvarno mogu reći da ih već nisam imala barem deset godina.
Posljednji put, noćnu moru sam imala kad sam prvi put spavala u tuđem stanu pa je to možda povezano sa promjenom ambijenta, a prije toga u djetinjstvu.
Padanje i bježanje su mi i dalje uobičajeni snovi. :P
Osim toga, često sanjam da razgovaram se nekim ljudima, nešto pojašnjavam ili dogovaram. Na taj način izbjegavam potencijalne opasnosti.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 12:51 pm

@Chak inače što se tiče liftova ... ti si valjda 5 škorpion koji je izjavio neku neugodnos od njih, neki dan smo o tome pričali i ispalo je da svi ne volimo nešto vezano za lift, sad ne znam da li je to opčenito za sve.. ali bilo je zanimljivo pošto smo svi bili istog znaka :D


_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 12:56 pm

Hm vidiš uopće mi nije palo na pamet pomisliti da je to do horoskopskog znaka, mislio sam da je to do mene, jer se ja inaće bojim visine i zatvorenog prostora, a lift je kombinacija toga :) Misliš da se većina škorpiona boji liftova misli

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 1:13 pm

Pa ja osobno da... ako mogu idem stepenicama.. pa sam imala nesreću da mi je kuma na zadnjem katu nebodera -.- Ali i ovi ostali su izrazili isto jedino neki imaju problema s ići u vis s liftom dok im se spuštati i nije tako jako grozno

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 1:21 pm

Ja obožavam liftove. Nekada se bespotrebno vozim njima koliko su mi fora :D

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 1:23 pm

Je Legi ali ti nisi škorpion ti si skorz na drugoj strani spektra zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 1:44 pm

Ma mogu ja biti što god vi želite da budem :P

Koliko često sanjate u polusnu? Kako ja imam problema sa spavanjem, nakon koja dva budna sata u krevetu počnem sanjati, iako sam još polubudan. Tada mi se miješaju misli iz jave s onima iz snova. Obično mi padne na pamet pogledati mobitel radi provjere jesam li budan ili ne. Kada pogledam mobitel, pročitam SMS-ove koji su totalno u skladu sa stvarima iz moje podsvijesti, i onda shvatim da sam se ustao u snu. Tada se ustanem i zapravo. :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 1:49 pm

Pa i meni se to dogodi.. ali samo ako ne mogu dugo zaspati pa obično sanjam da sam budna i čekam san... ali zna se i nešto drugo dogoditi.. da me se jedan dio vuće u madrac i od tamo čujem zvukove i događaje... kao da sam na dva mjesta od jedno.. i kad počenm razmišljati o tome oni nestanu

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 1:50 pm

Ja u tim stanjima često sanjam da vozim bicikl i izgleda prerealno. Nekada skužim da uopće ne vozim bicikl nego zapravo letim, pa skužim da sanjam i probudim se :D

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 1:56 pm

ja sam znao sčesto sanjati kako hodam, pa se spotaknem i padam, taj pad je trajao cijelu vječost. a kad sam se našao tik glavom od tla probudio sam se u šoku, skočim iz kreveta, zadihan i većinom znojan.
i nekoliko puta sam sanjao pravi horor. doma sam u dvorištu i nešto je došlo, pobjegnem u kuću. zatvaram vrata, a vrata su uža oko centimetar. nemogu zuatvorit vrata i zaključat, tijelom se odupirem u vrata, neka nepoznata sila, biće, neznam šta, pokušava uć u kuću, osječam veliku negativnu energiju sa druge strane, želi mene uništiti i sve u kući, zadnje atome snage koristim držeći vrata, sam sebi govorim da se probudim iz ovog strašnog sna. bezuspješno. nemogu se više oduprijet, opuštam se i vrata se otvara, a ja se budim is sna u šoku i strahu sav zadihan i mokar od glave do pete
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto srp 05, 2011 2:53 pm

Uuuu zeznuto je to sa vratima, kod tebe se baš jasno vidi da imaš problema suočiti se sa time što te mući, jer kad popuštat vrata i kad bi se trebao suočiti sa time što je iza vrata ti se probudiš.

@Legi vidiš sad si me podsjetio da ja nikada ne sanjam da se vozim bicom, što je jako čudno jer sad u javi puno na bicu. No moguće je da odvozim svoje pa me to ništa ne mući :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimepon kol 08, 2011 5:40 am

ti polusnovi su fora, bar je meni tako. Kad sam umorna tj, preumorna da bih odma zaspala prvo uzivam u polusnu i zamisljam gdje bi sad volila biti i onda nastavim sanjati o tom mjestu ili o toj osobi :) preeeedobrooo
[Vrh] Go down
tomovujevic
Stanica



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 27.12.2011

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimeuto pro 27, 2011 4:28 pm

zubi su sto posto nesreca ispadanje zubi
[Vrh] Go down
kadija
Prašina



Male
Libra Dog
Broj postova : 2
Age : 29
Registration date : 08.04.2012

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimened tra 08, 2012 4:23 pm

a sta mislite dali snovi su neka vrsta dejavu-a? dali se ispravnim tumacenjem snova moze otkriti buducnost?
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimened tra 08, 2012 8:42 pm

može, ponekad sanjaš isto kako će se desiti, a ponekad drugačije, pa kad to doživiš sjetiš se i shvatiš šta je san zapravo značio
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitimened tra 08, 2012 8:53 pm

noćas. imao sam dva sna, jedan sam napisao u drugoj temi.
naime, noćas tjekom sna i snova, u jednom trenutku našao sam se u potpunoj tami oko sebe. mračna praznina. gledao sam svuda oko sebe i tada se ispred mene na nekih 5 metara pojavila svjetlost, nalik na neki entitet, okruglog maglovitog oblika sa plavkastim obrubom. isto to sam prije deset dana vidio u sobi jednog stana, bio sam budan tad
[Vrh] Go down
Sponsored content





Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Empty
PostajNaslov: Re: Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?   Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Letite, padate, bježite - Što znače vaši snovi?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: