Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Priručnik za glasnje za prave katolike

Go down 
+12
Magic
orca
Mama
Einar
wanderer
Blizzard
Foto
Deti
biga
Chakotay
Athena
Alpha
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepet lis 21, 2011 5:54 pm

sad zbog nadobudna dva tukca mi tu ljudi pljuju po katolicima. Zapravo, u redu je to, po meni, ta zabrana umj. oplodnje, pobačaja, gej brakova i eutanazije, nije to nikakvo srednjovjekovno razmišljanje.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepet lis 21, 2011 9:54 pm

@Einar, mislim da danas treba poštivati slobodnu volju čovjeka.
Ako je osoba bolesna i odluči da ne može više patiti, eutanazija je, po meni, u redu. To je pravo svake osobe.
O gay brakovima da i ne govorim. Već mi je dosta da se od toga radi pravi bauk. Gay parovi bi trebali imati pravo na ljubav i iskazivanje ljubavi u javnosti.
Umjetna oplodnja je toliko parova usrećila i omogućila im rođenje malih anđela, tak da dalje ni ne moram komentirati.
A što se tiče pobačaja, puno puta su prisutni neki nama nepoznati razlozi (poput različitih deformacija djeteta koje bi bile pogubne za dijete, a možda i za majku; žena je možda bila silovana itd.). I tu treba poštivati odluku žene, odn. para.

Da se vratim na priručnik - vjerujem da je to borba za dio kolača (kak je Chakotay rekel). Ja naravno, razmišljam na način suprotan onome koji je poželjan u Crkvi tak da taj priručnik nem ni čitala jer bi se crkva mogla zrušiti :D
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimesub lis 22, 2011 11:52 am

nemogu nikako prezalit sto se ne zaredih.. stvorio bi od kc organizaciju jacu od kineskih trijada.. kokaina bi djeliooooooo... kao misno vino =)

[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimesub lis 22, 2011 5:58 pm

Ja osobno se malo bojim umjetne oplodnje :( Nisam siguran dal je radeno ikakvo istrazivanje, ali nekako ako se netko rodio neplodan, a ne zbog neke bolesti ili nezgode, dal ce onda taj genetski materijal koji cemo prisilo natjerati da se prosiri u biti pridonjeti tome da se siri i veca mogucnost za neplodnost?

Zamislite da je to istina, to bi znacilo da za neko vrijeme, tipa...500 godina...bude puno vise populacije neplodno. Kroz neko duze vrijeme i cijelo covjecanstvo.

Pa sada, da ili ne? Kuzim da bi ljudi htjeli dijete, ali opet, dal je cijena prevelika, pogotovo jer ima puno djece koja mogu biti posvojena.

Naravno, ako se to moze naslijediti.
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimesub lis 22, 2011 6:13 pm

Moje mišljenje o umjetnoj oplodnji je grozno. Nisam neki vjernik/katolik ali zar se djete ne bi trebalo roditi iz ljubavi u obitelji?

Ako e možeš imati djete, posvoji ga. : )
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimesub lis 22, 2011 7:07 pm

to je jednostavno previše neistraženo. A i meni je nekako krivo. Magic je u pravu. A što se tiče gej brakova, zakonom bih takvo nešto gonio. to je borba protiv prirode čovjeka. a eutanazija...heh...znam tipa kojeg su htjeli eutanazirati. bio je u vegetativnom stanju nakon operacije i sa gadnim ozljedama. malo šansi da preživi. dan prije same eutanazije je došao sebi i kad je čuo da su ga htjeli isključit s aparata popizdio je. Citat: "J*** vam pas sve po redu! ste vi normalni?! Ubit ste me htjeli!!!"
to je rekao prikopčan na aparate na rubu života.
sad ti isključi njega
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimesub lis 22, 2011 9:36 pm

Meni je umjetna oplodnja ok. Ne vidim zašto dijete začeto umjetnom oplodnjom ne bi bilo dobiveno iz ljubavi. Kad par ne može imati dijete, taj par isto tako iz ljubavi pristupa cijelom procesu. Pokušaju, pa ako ide dobro, ak ne, onda sam i ja za posvojenje. Ali to je na svakome da odluči.
Medicina ide naprijed. U zadnje vrijeme bolesti su sve više istražene i medicina je napredovala u liječenju istih. Po meni je neplodnost isto jedno stanje koje se može pokušati liječiti ili se može koristiti potpomognuta oplodnja.
Zašto ne dati šansu parovima koji ne mogu lako začeti dijete?

@Einar, ne znam zašto takva mržnja prema homoseksualcima? Kome oni štete ako se ožene? I ko veli da to nije dio prirode čovjeka? Pa zna se da su oduvijek postojali homoseksualni odnosi. Ima ih i u životinjskom svijetu.
Koliko ima heteroseksualnih brakova di se ljudi varaju, zlostavljaju itd. Kvaliteta odnosa između dvoje ljudi se vidi u međusobnom poštivanju i ljubavi, a nema veze s tim dal je par hetero ili homoseksualan.
Danas, na žalost ima toliko zločina prema djeci i ljudima općenito koje treba istražiti i zatvoriti odgovorne.
A ne se baviti ljudima koji samo traže pravo na ljubav.

A kaj se eutanazije tiče, trebalo bi svaku punoljetnu osobu pitati što o tome misli i zapisati to u karton za svaki slučaj. Pa ak se osoba ne da isključiti, ok. A kaj je s osobom koja trpi strašne bolove i ne može više, a ni liječnici joj ne daju još puno vremena, a želi se "isključiti"? Zašto toj osobi oduzeti to pravo?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 12:11 pm

Katolici su sustavno kroz vrijeme ubijali ljude upravo u ime Isusa i to su činili prilično uspješno uzevši u obzir brojke i statistiku. S
Samo je Maleus Malificarum u ime Boga i Vatikana pobio milone žena tijekom 300-tinjak godina pod izlikom da su vještice.
Dans objavljuju ovakve moronske publikacije koje su toliko daleko, pa čak i često u suprotnosti, od bilo kakvih Isusovih učenja da mi je neugodno kada sam uopće strpan u isti koš sa njima.
Nekoliko vrlo jasnih dogadjaja iz povijesti govore nam o tome kako su u sve jake organizacije i u sve velike religije involvirani odredjeni ljudi koji su sustavno mjenjali i zakone i vrijednosti pa čak i svete manuscripte. Tako danas imamo 5 verzija Biblije (ne prijevoda nego baš Verzije) i tako imamo gomilu ljudi koja se pretvorila ili u fanatike ili u vikend-vjernike.
Kako uvijek kažem sama vjera je nedostatak Znanja i Spoznaje, ali ovakav nedostatak zdravog Razuma iz ovog 'Priručnika za Glasanje' već postaje alarmantan...
Mislio sam da su to neki tamo ljudi po nekim zabitima koji su jadni izmanipulirani što okruženjem, što polu-primitivnim odgojem ali eto svojim očima sam se uvjerio i na ovom forumu da netko defakto bez problema piše kako je to ok i kako se slaže sa tom hrpom kretenoida.
Ja sam rodjen u Katoličkoj familiji, ujak mi je Biskup koji je nominiran za nobelovu nagradu za mir i sl. ali sam uspio shvatiti što je što i zbrojiti dva i dva, tako da nikome nije izlika "ah pusti, tako su ga odgojili.."

i ljudi, sve to ok, mislim malo se smijemo plitkim ljudima više nego što se na njih ljutim ali kakve vi katolike spominjete prije 2000 godina, pa tada ni kršćani nisu postojali a ne Katolici, u 11 stoljeću se spominju prvi put kao organizacija i to St.Peter-ova verzija iz 4 st. nakon velikog crkvenog raskola 1054-te, to su elementarne stvari.

[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 12:28 pm

@mama
parovima koji nemaju djece dao bih šansu. eno im, neka si posvoje dijete. sigurno postoji neka budala koja ne želi imati djece ili neki siromašni ljudi koji bi umrli od gladi kad bi imali još jedno dijete.
moja poanta je da dijete nastaje iz ljudbavi. ne iz čina ljudske reprodukcije.
Ne mrzim homoseksualne parove. Jedino me smeta što je tako nešto neprirodno. Da je Bog htio pedere bili bi Adam i Stevo. Samo ću to reć.

@Kahali
Brojke i statistika su izmanipulirani. Tako nešto ne bi došlo u obzir s obzirom da je, recimo, u francuskoj u 1400.oj živjelo 4 milijuna ljudi. Inkvizicija nije pogubila neki znatan broj ljudi. A i to je bilo više zbog nekih drugih interesa nekih drugih ljudi. (tako dolazimo da španj. inkvizicije koju je započeo španj. kralj da može napraviti etničko čišćenje svega nešpanjolskog).
Maleus Malificarum je samo knjiga. Glupa knjiga. Ali ona samo govori o nerazvijenosti svijeta u ono doba. Ali, majke mi, nožem bih išao na onog ko mi oskvrne neku crkvu :x pop

A što se priručnika tiče, rekao sam. To su nadobudni tipovi kojima se i katolici smiju. A pravi katolici su i tako protiv abortusa i svega toga.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 12:34 pm

I još jedna stvar, ne radi se ovdje ljudi slažemo li se mi sa pederlukom ili ne, slažemo li se sa eutanazijom ili ne, ovdje se radi o tome da mi u 21 st. i dalje namećemo jedan drugom što netko smije a što ne smije činiti, ovdje se pitamo i bavimo tim kako još uvijek živimo u 'kravici-barici' u kojoj se brčkamo i prdimo jer nam je u njoj toplo i ne želimo van iz sustava u kojem je dano puno pravo odluke nekoliko "predstavnika ljudi" da donose zakone kakve hoće i da fizičkom silom sprečavaju da činimo slobodnu volju.
Dakle možda meni nebi bilo najmilije da mi se sin oženi sa prijateljem sa košarke ali mi nebi palo napamet da ja branim ostatku od 4 miliona ljudi da čine slobodnu volju.
Ja ga dakle kao roditelj pokušavam educirati o konzekvencama, opasnostima ili što god znam o tome (i to i negativnom i pozitivnom aspektu ako postoji) a na njemu je da odluči, bilo kakvo primoravanje bilo koga je stupidan i ograničen čin frustrirane, primitivne i često agresivne individue ili grupe individua koji misle da čine svijet boljim dok si zapravo farbaju svoju karmičku sliku najtamnijim temperama u paleti.
Sve vrijednosti koje današnja Katolička crkva propagira u suprotnosti su sa pravim i istinskim vrijednostima o kojima je govorio i Mahavira i Budha i Jesus-Jeshua-Isa koji je bio ništa manje od prosvijetljenog-čarobnjaka (mudraca) i kada bi se kojim slučajem prošetao po bilo kojoj katoličkoj zajednici na Zapadu nebi imao nikakva posla sa njima.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 12:43 pm

Ne.

Nitko ne nameće većini ništa. Osim vlade. Stvar je demokracije da u ovoj mojoj lijepoj Republici Hrvatskoj ima 87.9% katolika. Znači da će ti većina zabraniti da ti se sin uda za prijatelja s košarke. Ne ja, ne Đuro, niti Pero niti kardinal. Nego svi mi zajedno.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 12:56 pm

Einar je napisao/la:
Ali, majke mi, nožem bih išao na onog ko mi oskvrne neku crkvu :x pop
A što se priručnika tiče, rekao sam. To su nadobudni tipovi kojima se i katolici smiju. A pravi katolici su i tako protiv abortusa i svega toga.

Ovaj komentar dovoljno govori o tebi i o tome kakvi su danas "pravi Katolici" i kada smo kod "pravih Katolika" čuo sam to i čitao u internim scriptama stotina (doslovno stotina) denominacija katoličkih sekti koje danas aktivno djeluju, iskreno Dominikanska sekta mi je bila najsimpatičnija u ono vrijeme dok mi se još dalo proučavat' religiju od koje nije ostalo puno i u kojoj nije ostalo mnogo Mudrosti.
Nadji mi jedan pasus bilo gdje u starom ili novom zavjetu (oba sam pročitao nekoliko puta do 23-će godine) u kojem Isus za sebe govori da je bog ili mi nadji bilo koji pasus ili izjavu bilo koga od sinova božjih (Od Abrahama do Mojsija koji su svi djeca božja isto kao i Isus) u kojem se priča o ovom "pravom katoličkom" uvjerenju.
Takodjer bih volio da shvatiš kako Crkva nema nikakve veze sa onim o čemu je Jeshua pričao i da su te materijalne strukture nazidane od strane manipulativnih Župnika koji su tamo skupljali i djelili hranu a tko raspolaže hranom taj vlada narodom. Ništa se nije promjenilo od onih vremena crkve a za sve te 'Nerazvijene' ljude u ono i u ovo vrijeme crkva je ponajviše odgovorna. Ljudi su morali goriti na lomačama da bi se dokazalo da je Zemlja okrugla.
I ako si ti među "pravim Katolicima" dali i ti kao i oni misliš kako je Zemlja stara 4000 godina ili si to protumačio kao djelomično točno i kao metaforu a ostale stvari uzeo kao doslovne ??
Adam nije bio muškarac već dvospolno Biće (i to više žensko nego muško) i nije se zvalo točno Adam (ali je slično) medjutim neću sa tobom o tome jer se u startu nebi složili ni oko čega. Jedina razlika je što sam ja zašao malo dublje u komparaciju religija i u pravu povijest i kako mi je jasno što je pisano, kada je pisano i zašto je pisano a ti misliš da znaš.
Mistični Tantrizam spominje Adam-a kao što i spominje Isusa-Isu ali to je normalno uzevši u obzir Vede koje su kristalno čisto opisale njegov dolazak.
Kršćanski su pak manuscripti toliko mjenjani da se ne zna tko pije tko plaća i samo do King James verzije Biblije promjenili su (izbacili i ubacili) 14 knjiga iz starog i novog zavjeta.
Takodjer pogledaj vozni park kada se biskupi skupljaju na nekoj katoličkoj konferenciji i vidjeti ćeš kako su vrlo lukavo protumačili Isusovo ODRICANJE od materijalnih posjedovanja.
Protiv takve crkve se itekako treba boriti i vjerujem da ću pomoći osviještavanju ljudi na sve načine da spoznaju drevna učenja kako treba, ova sva zdanja koja bi ti NOŽEM ČUVAO upravo su zdanja prevara i laži jer je i crkva i euharistija i oltar i propovjed unutar tebe a ne u katedralskim zdanjima.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 1:32 pm

Pravih katolika je još uvijek 87.7%. U RH. Nekoliko stotina milijuna u svijetu. Možda i milijarda. A u ovih i onih sekti je šta je znam nekoliko stotina tisuća ljudi. I da, Crkva se očuvava preko nasljednika sv. Petra, ali kao institucija. Pravi katolici su jednostavno ljudi koji bar pokušavaju živjeti svoju vjeru. bili oni članovi Dominikanske sekte ili RKT Crkve, svejedno.

Isus uvijek veli za sebe da je Sin Čovječji, Sin Božji, Vrata, Put, Istina, Svjetlo, Život, Mladoženja. Nije rekao da je Bog. Ljudi nisu morali gorjeti na lomačama. Sud kojim se sudilo Galileu je bio poput današnjeg suda - veliš teoriju koja je u suprotnosti s našom, oke, sad ju ili dokaži ili odbaci. A gle, ne moreš ju dokazat? onda ju odbaci. U Bibliji nigdje ne piše točno kolko je star svijet. a niti me to iskreno zanima. Čak ni ne znam što da mislim oko toga pa ništa ne mislim.
A što se Adama tiče, ajde samo reci što imaš. Zanima me. Jer, svugdje se Adam navodi kao čovjek. Ne piše kolko je spolac. A niti to meni nije potpuno bitno.

Ne znam ništa o Mističnom Tantrizmu, pa ti ne mogu proturječiti oko predzadnjeg pasusa. Niti se složiti s tobom.
A osnovna je podloga Biblije napravljena na crkv. saboru zaboravio sam di u četvrtom stoljeću. Negdje u Bizantu.
Nemam komentara što se biskupa tiče, stvarno ne znam šta reć. Da, nije dobro bit bogat i propovijedat odricanje, ali zašto ljudi ne bi bili bogati?

Ovo je meni važno: Euharistija je u osobi i u Sv. Pričesti. Koja se čuva u Tjelohraništu, u građevini crkvi. Oltar je mjesto gdje se blaguje. To nije u osobi, jer je fizčko mjesto gdje se okuplja Crkva kao zajednica ljudi i blaguje Presveto.
Je, to je malo nekršćanski od mene da idem zbog vjere ubit nekoga, ali tebi jednostavno Sv. Pričest ne predstavlja nešto kao meni. Ne mogu to objasniti, ali tako je to. To je nešto presveto. Što bi ti napravio osobi koji bi ti došao, pljuvao, gazio, oskvrnjivao nešto tebi najdraže u životu, zbog čega živiš.
Ić na njega nožem je prva reakcija koju dobiješ. Ljudi smo. Skloni opraštanju. Trebao bih mu oprostiti, slažem se. Ali to je jače od mene.
valjda nisam dovoljno dobar kršćanin.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 3:39 pm

@Einar, poštujem tvoje mišljenje. Tako bi i ti trebao poštivati tuđe. Bez obzira što taj drugi kaže o tvojoj vjeri i tvojim običajima. Ići agresivno na nekoga radi toga jer se ne slaže s onim kaj govori crkva (ili ju uopće ne poštuje radi laži, krađa, pedofilije i obmana masa) stvarno pokazuje da te strah. Ako si siguran u ono u kaj vjeruješ, ne bi se trebao osjetiti napadnut.

Rekao si da dijete nastaje iz ljubavi, a ne iz čina reprodukcije. Dakle, mi se slažemo 5 . Jer po meni nije bitan način reprodukcije, nego ljubav koju par ima za dijete.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 3:42 pm

E da, da mi se sin hoće oženiti za prijatelja s košarke, super! Jer važno mi je da je sretan i da mu je partner prijatelj.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 4:28 pm

U Bibliji pise puuuuno toga sto je Crkva potpuno iskrivila i tumaci tako kako njima odgovara. Mislim da je upravo Crkva i njen poglavar onaj Antikrist o kojem Biblija pise.

@Kahali...nemoj tako...ne vjeruju pravi katolici da je zemlja stara 4000 godina nego 6000 zubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 4:46 pm

Einar je napisao/la:
Pravih katolika je još uvijek 87.7%. U RH.

Je, a moj pimpač je pola metra dug. Časna pionirska. rofl2

Jedna je stvar kako se ljudi izjašnjavaju, a druga je kako se zbilja ponašaju i žive svoj život. I ja sam katolik, deklariran među tih 87.7% (ili koliko već), a od kršćanstva ne živim niti k. niti me briga za to. Kao i mnogi koji su deklarirani krršćani, a niti u crkvu ne idu. Taj postotak je politička manipulacija, a realnost je nešto sasvim drugo. Pa svi političari su kao veliki kršćani, a jedan lopov veći od drugog. Nažalost i Crkva je došla u te vode.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 6:38 pm

Citat :
Je, a moj pimpač je pola metra dug. Časna pionirska.

:P rofl2 rofl2 :P

@Blizzard, za ostalo rečeno, zivili
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimepon lis 24, 2011 8:59 pm

jebes demokraciju u kojoj je vecina glupa pa maltretira pametnu manjinu...

samo sam to morao rec

kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 10:08 am

@Blizz...Crkva je organizirala te vode :P
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 10:13 am

Ne bih išao agresivno ako se ne slažem s nekim.
Išao bih agresivno ako bi mi on oskvrnuo nešto sveto. Mislim, što Steven Seagall napravi kad mu ubiju ženu i djecu? Ide ih sve pobit.
Tako nekako i ja.

@Blizz Oke u krivu sam. Zadnji popis stanovništva kaže da je katolika 87.7%. To je bila poanta toga. I da RKT Crkva, kao institucija koja u koječemu bi trebala zastupati tih 87.7% Hrvata treba imati svje mišljenje o nekim stvarima. Ako vam se ne sviđa naše srednjovjekovno homofobno i nasilno razmišljanje, samo dajte odite negdje drugdje i napišite da niste katolik. Umjesto da se deklarirate ko katolici i onda pljujete po Crkvi.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 11:01 am

Samo da se zna da nisam deklarirana kao katolik gica
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 11:31 am

@ Einar
To što ja pišem za crkvu ne vidim kao pljuvanje, nego govorenje istine. Nemam ja ništa protiv crkvenih stavova, nek ih imaju, ali ne volim dok se ta ista crkva počne gurati u politiku, boriti za materijalna sredstva i moć. Druga je stvar kako ti to vidiš. I ne moram se ja ništa deklarirati kao ne-katolik jer to nisam, po papiru i sakramentima sam katolik i amen.

HDZ je posrao ovu zemlju, a crkva navodi da neka se glasa upravo za njih. Zašto? Zato jer im daju moć, boli njih briga za nekakvu duhovnost i ostalo, pare se tu vrte, pare, a političari kao "veliki katolici" s time misle zadobiti povjerenje vjernika. Banalno rečeno tako izgleda, a stvar je daleko kompleksnija.

Inače, ne gledam na mišljenje koje pišeš kao "vaše", nego kao tvoje.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 1:09 pm

oke, moje.

u redu, ja smatram da se Crkva ima pravo tamo gurati i amen.

HDZ nema veze nit s vjerom, slažem se, to je sve komercijala. Ali Crkva ne smije otvoreno reć za koju je stranku. To je stvar pojedinca. Tako se bar Vatikan izjašnjava. Ovo su neki nadobudni pojedinci koji imaju interesa u glasanju za HDZ.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 4:07 pm

Upravo u tim pojedincima i jest stvar što u ime crkve govore stav i podržavaju određenu stranku. Da nije tako, ne bi ništa niti pisao po ovoj temi, zbog toga sam i počeo pisati i što zapravo smatram guranjem u politiku.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Priručnik za glasnje za prave katolike   Priručnik za glasnje za prave katolike - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Priručnik za glasnje za prave katolike
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Promjene - prave i one druge

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: