Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Znamo li voljeti?

Go down 
+4
wanderer
Dada289
Chakotay
Alpha
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimečet srp 28, 2011 2:35 am

@Chak, čudno zvuči, ali ja sam sretna, stvarno jesam, sretna sam ovako sama, bez nekoga kome bi trebala dati ljubav, ili od koga bi tu istu ljubav trebala primiti. Trenutno jedini oblik ljubavi koji je u meni je onaj prema svome sinu i prema mojoj obitelji.
Ne osjećam se oduvijek ovako, znam što je i kakva je ljubav. Ali u ovom sada periodu samoće, koji je vjerojatno tu sa razlogom, osjećam se stvarno dobro.
Jedno je sigurno, vrijeme će pokazati, i možda tada kada dođe ljubav, možda tada tek bude ona prava. Ljubav će doći, u meni, za nekog... Imam vjere, vjerujem!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimečet srp 28, 2011 11:27 am

Mislim da tu nema ispravnog i neispravnog puta, ispravan je svaki onaj koji nas čini sretnima. Ako si ti sretna i zadovoljna ovim svojim, onda super ides
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimesub srp 30, 2011 3:55 pm

Pitanjce: Može li se ponovno zaljubiti u osobu u koju si bio zaljubljen u prošlosti? Voljeti nekog tko je tebe volio, a ti mu nisi uzvratio ljubav...? Povukla se tema frendice i mene, imale podjeljeno mišljenje, pa sad pitam vas što mislite o tome.
scratch
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimesub srp 30, 2011 5:45 pm

ja sam se dva puta zaljubila u istu osobu, a kako kaze gdje ima dva, doci ce i tri... trojstvo se mora ispuniti.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimesub srp 30, 2011 6:22 pm

Dobro pitanje Dada no mislim da odgovora ima koliko ima i ljudi. Evo moga :) Sve ovisi o tome zašto se ta veza nije ostvarila ranije, naravno postojao je neki razlog, ako te prepreke više nema, onda je veza lako moguća. Npr. ljudi su živjeli u različitim gradovima i sad su se doselili i žive u istom gradu. No ako je razlog malo dublji tj. u njima samima, jednostavno nisu baš kompatibilni jedan za drugoga, tada je "ponovna" veza dosta teško ostvariva, čak ako i do nje dođe neće dugo potrajati.

No opet kod ljubavi nema unaprijed danih odgovora sve je moguće. Ako tih dvoje ljudi to želi tada ne vidim razlog zašto ne bi probali :)
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimesub srp 30, 2011 6:41 pm

@Chak imas pravo. Da li je ljubav stvarno bila nestala pa se ponovno "rasplamsala" ili je bila negdje prikrivena pa se vratila nazada tamo gdje je stala u proslosti. Ljudski osjecaji su prava misterija...
Chak, a sto kazes na to da dvoje ljudi koji su godinama poznanici, prijatelji ili nesto tako, da li se kod takvih ljudi radja ljubav ili su je i oni negdje duboko u podsvjesti uvjek imali jedno za drugo?
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimesub srp 30, 2011 7:02 pm

Kolko ja znam ne može se ponovno zaljubiti u istu osobu. Doduše može se bit dugo zaljubljen u jendu te istu osobu, a intenzitet može varirati tokom vremena, ali ako se jednom odljubiš, tj prestaneš bit zaljubljen, onda je gotovo jer ti mozak postane imun. Ne mogu se točno sjetiti, ali čitao sam u National Geographicu baš o tome i mozak ako je jednom prestao bit zaljubljen više ne reagira na kemikalije koje ispušta kada ponovno gleda tu istu osobu.

Međutim treba imati na umu da ljudi nekad misle da su zaljubljen, ali nisu. To je sve zapetljano.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimesub srp 30, 2011 7:28 pm

Ili misle da nisu a u biti jesu zaljubljeni.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimesub srp 30, 2011 10:49 pm

Dada289 je napisao/la:
@Chak imas pravo. Da li je ljubav stvarno bila nestala pa se ponovno "rasplamsala" ili je bila negdje prikrivena pa se vratila nazada tamo gdje je stala u proslosti. Ljudski osjecaji su prava misterija...
Chak, a sto kazes na to da dvoje ljudi koji su godinama poznanici, prijatelji ili nesto tako, da li se kod takvih ljudi radja ljubav ili su je i oni negdje duboko u podsvjesti uvjek imali jedno za drugo?
Mislim da ljubav i privrženost nekoj osobi nikada ne nestaju u potpunosti, čak i ako smo toliko ljuti na tu osobu da ju mrzimo, no ispod te ljutnje ipak ostaje ono što je postojalo prije toga.

Muško ženska prijateljstva su jako zanimljiva, ja imam dosta ženskih frendica i nije mi nemoguće zamisliti da budem u vezi sa nekom od njih da su se stvari nekako drugačije posložile. No sada mi se čini da bi bilo jako teško preokrenuti prijateljski odnos u vezu, čisto iz razloga što sam se već navikao na takav odnos, no kad bi se neke stvari promijenile, mislim da ni to ne bi bilo nemoguće, dapače :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 10:45 am

Mislim da se moze ponovno zaljubiti ili osjetiti nesto sto se tumaci kao zaljubljenost jer ima dosta primjera gdje su se ljudi vracali starim partnerima pa cak se i razvodili i zenili vise puta s istim ljudima.

@Chak...zanimljivo...meni nije tako cudno da netko iz prijateljskog odnosa predje u ljubavni odnos. Doduse to ovisi o osobi. Vecina ljudi reagira na prvu loptu tj. na fizicki izgled i trenutnu kemiju koja se temelji na tome. Kod mene je situacija da reagiram na osobu, a za to prvo treba vremena da ju upoznam.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 11:13 am

Ma nije ni meni, ustvari ljubavni odnos i počne kao prijateljski, pa se onda razvija u nešto više, barem je kod mene tako, volim kad se stvari razvijaju polako. Koliko sam se samo puta prevario u prvi dojam i tu početnu kemiju o kojoj govoriš...
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 1:19 pm

Početna kemija je banana, jer te zezne dobrano. Naravno, super je kad ima kemije u odnosu, ali... ta potreba koja te vuče određenoj osobi, a nije ni zaljubljenost (što neki misle da je, ali nije), ni ljubav, u 90% slučajeva ne završava baš dobro.
Zato, strpljiv- spašen! Za ljubav ima vremena, za zaljubljenost isto...

vuci
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 1:49 pm

Ali tu pocetnu kemiju nazivamo zaljubljenoscu. U tome i jeste stos. Druga je stvar koliko ce ta zaljubljenost trajat. Medjutim trajala 3 dana ili 3 mjeseca zapravo je svejeno. U svakom je slucaju zaljubljenost. Ipak, svakako se slazem da treba cekati jer ako traje tri dana...bolje sacekat nego radi 3 dana napravit glupost.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 1:56 pm

Ja kemiju poistovjećujem sa fizičkom potrebom, a zaljubljenost u većini slučaja je na psihičkoj bazi. Barem mi se tako čini.
Meni je kemija skoro pa čisto sex i ta sexualna povezanost.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 2:08 pm

Znaci ti se mozes sexat s nekim cisto jer ti je fizicki privlacan i nista vise?

[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 2:16 pm

Mogla bi da, da mi je to napeto, ali nije jer... koja je svrha toga? Zato ne padam baš na tu kemiju...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 2:25 pm

Onda to nije kemija. Zakljuciti da je netko vizualno privlacan i zbilja zeljeti sex s tom osobom nije isto. Mislim da nema kemije u usputnom sexu. Eventualno je ima radi alkohola koji je predhodno konzumiran pa se ljudi nabriju ne nesto u svojoj glavi.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 2:32 pm

Možda to krivo zovem, ne znam...

Gle, ja nisam baš prava osoba koja zna o ljubavi, zaljubljenosti, ili kemiji, jer... vidi se iz mog ljubavnog života, da je sve što sam radila iz ljubavi, ili zaljubljenosti otišlo k vrapcu, i nikad nije ispalo kako treba.
Nisam baš kompetentna pričati o tome, jedino mogu pokušati teoretizirati pojmove.

:(
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 2:48 pm

Mislis da samo oni koji su uspjesni (sto bi to tocno znacilo) mogu pricati o ljubavi? Ne znam bas. To mi je kao kad svecenici pricaju o obitelji, braku i djeci. Sto oni znaju o tome? Mislim da vise znaju oni koji su prosli svasta nesto.

Pokusaj teoretiziranja pojmova je u redu ali u ovom slucaju mi se cini nepotpuno i upravo nedovoljno definirano.

Mislim da kuzim sto hoces reci s kemijom. To bi bilo kad npr. netko nekog prevari "jer si nije mogao pomoc" iako je zaljubljen u osobu s kojom hoda. Po mom misljenju tu se radilo o osobi sa jako malim samopostovanjem koja isto pokusava pronaci kroz druge tj. kroz to koliko su pozeljni drugima.
Zaljubljenost, u pravilu, objedinjuje i kemiju fizicke privlacnosti i neke emotivne uzburkanosti.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 2:51 pm

Alpha je napisao/la:

Zaljubljenost, u pravilu, objedinjuje i kemiju fizicke privlacnosti i neke emotivne uzburkanosti.
E to je to!
Znaš, bolje mi je da ne pišem dok ne znam što trebam i kako reći, u tom je cijela bit!
Ali si zato ti jako dobro i na najjednostavniji mogući način napisala pravu stvar. 5
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 2:58 pm

Eh, kad bi svi pisali samo onda kad smo u dobrom periodu izrazavanja onda bi bilo 10 postova na forumu :P

Vazno da na kraju pokontamo sto se mislilo :)

Mislim da je kod klinaca cesto bas zaljubljivanje iako nema nikakve razumske osnove obzirom do zaljubljivanja dolazi samo na osnov fizicke privlacnosti i/ili neke imaginarne slike o doticnoj osobi. Zato ne smatram kemiju i zaljubljenost pretjerano odvojenima. Barem ne kod mladje populacije.

Kod ovog sto ti zoves kemijom (ako sam dobro shvatila) vise se radi o vlastitoj nesigurnosti nego o svarnoj kemiji kojoj se ne moze pobjeci.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 3:03 pm

Alpha je napisao/la:

Kod ovog sto ti zoves kemijom (ako sam dobro shvatila) vise se radi o vlastitoj nesigurnosti nego o svarnoj kemiji kojoj se ne moze pobjeci.

Recimo tako nešto, mada... hmmm... opet bi ja svašta sad načrčkala, ali bolje da komentar ostavim za malo kasnije. Vratit ću se ja na tvoj post i prokomentirati onako kako treba. 8) Malo kasnije.... scratch
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 3:12 pm

Dada mislim da svi mi govorimo iz svojih iskustava, nije da je netko od nas baš stručan u ovom u smislu da smo psiholozi ili tako nešto. No izgleda da što smo stariji počinjemo razlikovati zaljubljenost i fizičku privlačnost kao nešto površno i ljubav kao nešto dublje i trajnije, ali puno slabijeg intenziteta. Pitam se da li je to možda radi razine hormona u tijelu ili možda sa iskustvom nešto i naučimo?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 3:28 pm

Ne bih se slozila da je ljubav puno slabijeg intenziteta. Zaljubljenost je ko voznja rollercoasterom ali ako se vozis dovoljan broj puta vec znas kako izgleda i nije vise tako luuuudo kao u pocetku. A u ljubavi se uvijek otkrivaju nove dubine. Mislim da se zaljubljujemo energijom tijela, a volimo dusom.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitimepon kol 01, 2011 3:39 pm

Ma naravno, znaš na što sam mislio, ljubav je snažnija i dublja, ali i nježnija.

Citat :
Mislim da se zaljubljujemo energijom tijela, a volimo dusom.
Ovo si dosta dobro rekla i meni se čini da je tako, zato kod zaljubljenosti i govorimo o tjelesnoj tj. fizičkoj privlačnosti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Znamo li voljeti?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Znamo li voljeti?
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: