Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zašto ljudi trolaju?

Go down 
+8
bros
Shindayume
Foto
Einar
Deti
floridana
Chakotay
Alpha
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:02 pm

Hm..meni to nije trolanje..govorim za ovu sliku :D

To mi je..dobar burn :D A i istina je sta je najbolje :D
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:22 pm

bolje da je stavio "its harrasing me"

de zamisli spam kako te stalka i uhodi, čekajući najbolji trenutak da ti.....

ostalo prepustite mašti
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub stu 12, 2011 11:17 am

Foto je napisao/la:
Hm..meni to nije trolanje..govorim za ovu sliku :D

To mi je..dobar burn :D A i istina je sta je najbolje :D

ne mora nuzno biti istina.. Imas web-mjesta preko kojih mozes manipulirati takve stvari.. A i photoshop je tu..

Anyway, da ne skrenem s teme.. Koliko sam uspjela shvatiti, trolove definirate kao podbadala i provokatore (ispravite me ako sam u krivu), za mene su to ekstremi.. One koji pisu neprikladne postove (offtopic) te kratke 'ljeno mi je tipkat' postove i onda kad im se skrene paznja na to, za mene nisu trolovi, to su arogantni spameri..
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub stu 12, 2011 4:00 pm

ja sam govorio za rebeccu :D

drugu sliku nisam niti dozivio :D
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimened stu 13, 2011 1:18 am

Da, ali samo petkom, sada je previše vjetrovito.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimepon stu 21, 2011 7:08 pm

bros je napisao/la:
Da, ali samo petkom, sada je previše vjetrovito.

rofl2 Jabuka nema noge.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub vel 11, 2012 6:21 pm

Prvo bih pitao, zašto je ova tema na ovom podforumu? confused

Koliko sam vidio dosad, postoje dvije vrste trola. Jedan je klasični ružni trol, koji trola tek toliko da trola, koji u tome nalazi zabavu, a pritom se ne suzdržava od vrijeđanja drugih da bi dodatno začinio to svoje trolanje. Tu spadaju i oni koji ne trolaju namjerno, nego naprosto imaju takav stil komunikacije.
Drugi tip trola su oni koji to rade isključivo s ciljem zabave, ne nužno da bi zabavili samo sebe, već i druge po mogućnosti. To su "pozitivni" trolovi i u biti često ne narušavaju atmosferu, samo joj dodaju neki zajebantski štih. Takvi trolovi mogu biti i simpatični, iako treba imati određenu crtu humora da bi ih se shvatilo. Želim reći, previše ozbiljnim tipovima će bilo kakav trol biti naporan. Ovakav trol nekome može reći nešto što sastrane može ispasti kao vrijeđanje, ali to neće učiniti ako zna da druga osoba neće prihvatiti takvu vrstu šale.

Naposljetku, trolanje često ispadne nešto između ova dva oblika, dolazi do međusobnog podjebavanja, nekad padne i ružnih riječi, a nekad se sve nastavi u zezanciji. Sve ovisi o tome tko trol zapravo jest i je li hardcore trolčina koja ne preza od ničega ili je spomenuti "pozitivni" trol.

Ova prva vrsta su najčešće bahati tip osoba kojima je cilj sisanje ikakve pozitivne energije i u tome nalazi zabavu. Takav trol apsolutno ne mari je li njegovo trolanje poželjno ili nepoželjno. U biti, što je nepoželjniji, to mu se više sviđa. Ovakvi trolovi su najčešće mladići.

Druga vrsta trolova je više zastupljena, oni imaju i smisla za humor (ako to možemo tako nazvati) i imaju osjećaj kada pretjeraju s trolanjem ili kada isto nije poželjno. Često znaju pretjerati toliko da naljute nekoga, ali ne idu u nekakve ekstreme ko ovi prvi trolovi koji rade posao dokle god im je volja. Ovakva vrst trola je gotovo svugdje prisutna, od starijih pa do mlađih, od obrazovanijih pa do seljaka.

Općenito težite trolova je na mlađim godinama, ovi stariji su puno rjeđi, a ponekad je malo i čudno vidjeti nekoga 40+ godina i da je trol. To je zato jer stariji ljudi ionako idu na forum komunicirati s nekim razlogom, ne reda radi ko mnogi mladi.

Da bi se nekome trol svidio, treba i sam imati tu neku "crtu" u sebi. Onaj tko to nema vjerojatno će preozbiljno shvatiti bilo kakav oblik trolanja osim u slučajevima da pozna neku osobu.

Dakle, zašto ljudi trojalu? Najčešće zbog zabave, a manje često zato jer ne znaju drugačije komunicirati.

A spominjem dvije vrste trola zato jer sam već viđao puno trolova, a i sam spadam u obje spomenute skupine, ergo nekad sam bahati klinac i baš me briga za to (net.hr) kava


Zadnja promjena: Blizzard; sub vel 11, 2012 6:28 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub vel 11, 2012 6:25 pm

U koju vrstu ti spadas Omega...??? zubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub vel 11, 2012 6:28 pm

Napisah :P
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub vel 11, 2012 6:33 pm

Boga mi ja tebe nemogu da prepoznam u ovom gore navedenom tekstu,toliko si mi se promjenio... confused

P.S. A gdje bi mene smjestio,imas li kakvu praznu gajbu...??? ides
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub vel 11, 2012 6:34 pm

No, ako ćemo striktno gledati definiciju trola, onda samo prva skupina spada pod trolove, ova druga skupina bi više bila provokatorskog tipa, iako provokacije se često nazivaju trolanjem na nekoj temi ozbiljnijeg karaktera. Ali nekako je postalo uobičajeno obje skupine svrstavati pod trolove, iako velim, definicija obuhvaća samo ove prve kao prave trolove.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub vel 11, 2012 6:36 pm

@ Fantom
U kom smislu promijenio. Nadam se u gorem smislu hehe
Nema prazne gajbe, sve su zauzete kava
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub vel 11, 2012 6:44 pm

Obzirom da znam da si pametan i inteligentan momak,cudim se da se izvrsno pracakas i u
primitivnim vodama... zivili
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimesub vel 11, 2012 7:03 pm

Pa... hvala na komplimentu. Samo, nije baš istina da se najbolje snalazim u "primitivnim" vodama budući zbilja rijetko idem na tako nešto, ali da jesam primitivan na neki način, jesam. Otvoreno priznajem. gica
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimened vel 12, 2012 12:35 am

Vazano za Blizzov danasnji post u 16:21h mislim da bi trebalo naglasiti jednu stvar kad je torlanje u pitanju, a to je - kontekst. Trolanje je trolanje (barem po mom poimanju tog pojma) samo ako se ubacuje nedje gdje mu nije mjesto i s namjerom da provocira (npr. na nekoj ozbiljnoj temi da netko krene vrijedjati misljenja ljudi ili da pokusava pokrenuti zezanciju iako je teziste na ozbiljnoj raspravi).

Ako se netko zeza na temi tipa 'kava' onda to nije torolanje.

Neki ljudi trolaju jer im je dosadno pa pisu makar sta. Neki se hoce zezati i ne biraju mjesto. Neki imaju odredjene frustracije, komplekse i sl. pa se hrane tudjom energijom. I tako...ima raznih razloga.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimened vel 12, 2012 1:27 pm

Evo primjer odlično odrađene trolaže:

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Nc9dK
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimened vel 12, 2012 2:34 pm

Nop to je prank ; podvala :) I to dobra.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimeuto vel 14, 2012 4:14 pm

ne bih znao reci...@ confused
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitimeuto vel 14, 2012 4:37 pm

Madonna je napisao/la:
ne bih znao reci...@ confused

Ma koliko god se trudio... zubi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto ljudi trolaju?    Zašto ljudi trolaju?  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto ljudi trolaju?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Savjeti o Paranormalnom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: