Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu

Go down 
+4
Chakotay
Foto
Alpha
floridana
8 posters
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimesri kol 17, 2011 12:15 pm

Poznati zagrebački poduzetnik Tomislav Horvatinčić upravljao je gliserom koji se sudario s jedrilicom pod talijanskom zastavom. U stravičnoj morskoj nesreći poginulo je dvoje ljudi koji su se nalazili na jedrilici.

Oko 14.30 sati stiglo je policijsko priopćenje kako su u moru kod Primoštena pronađena dva mrtva tijela. Pronašli su policijski ronioci.

Riječ je o muškarcu i ženi, talijanskim državljanima, čija tijela još nisu identificirana.

Nesretnici su bili na jedrilici koja je plovila pod talijanskom zastavom.

Jahtom koja je sudjelovala u pomorskoj nesreći kod Maslinovika upravljao je zagrebački poduzetnik Tomislav Horvatinčić, potvrdila je šibenska policija.

S njim je u društvu bila 35-godišnja A.Đ. iz Zagreba. Ni jedno ni drugo u nesreći nisu ozlijeđeni.
Pretpostavljamo da nam se upravo ona javila na mobitel gospodina Horvatinčića te nam je uznemirenim glasom rekla 'kako se on trenutno ne može javiti'.

cijeli tekst

izjava Horvatinčića:

"Ovim putem mogu potvrditi kako sam na žalost s brodom Santa Marina kojim sam upravljao danas prijepodne sudjelovao u teškoj pomorskoj nesreći s ljudskim žrtvama. Na moju veliku žalost, upravljački sustav broda je otkazao iz kojeg razloga u trenutku nesreće nisam njime mogao normalno upravljati i skrenuti sa smjera koji je vodio prema drugom plovilu. Uvidjevši da upravljački sustav ne funkcionira, svim sam snagama pokušao osobe s jedrilice upozoriti da ne kontroliram brod i da nemam mogućnosti spriječiti opasnost koja je nastala. Na žalost, moji pokušaji nisu pomogli u sprječavanju ovog tragičnog sudara. Svjestan odgovornosti prema žrtvama ove tragične nesreće, u ovoj situaciji proživljavam vrlo teške trenutke i molim Vas za razumijevanje"

glupost. da je samo izvadio ključ motor bi se ugasio čime bi se sigurno ublažio udarac u jedrilicu roll

ali gosponu Horvatinčiću to nije jedina prometna nesreća koju je skrivio kava

Tomislav Horvatinčić unazad tridesetak godina skrivio je dvije prometne nesreće. U jednoj od njih poginula je pješakinja. Horvatinčić, koji je tada pobjegao s mjesta nesreće, pred sudom se branio ludilom.

U Zagrebu je prije 31 godinu automobilom usmrtio pješakinju, teško ozlijedio njezinu kćer i pobjegao s mjesta nesreće! Riječ je o 73-godišnjoj Mandi Vučković i 53-godišnjoj Slavici Nosek.

Pozivajući se na svoj članak iz 1980. godine, Večernji list piše kako se Horvatinčić tada zaustavio na Zagorskoj cesti nakon 15 metara kočenja, izašao van, pogledao stradale te ponovno sjeo za volan i odvezao se. Nakon tri sata policija je otkrila tko je upravljao vozilom, no Horvatinčića nije pronašla ni kod kuće ni u njegovom restoranu. Kod kuće su zapazili jedino oštećen Volkswagen zagrebačkih registracija.

Iduću se večer Horvatinčić prijavio istražnom sudu, priznao bijeg, sudjelovanje u nesreći pa dao zanimljivo objašnjenje.

"Kad sam izišao iz automobila, priprijetio mi je neki čovjek, pa sam se prestrašio i pobjegao...", kazao je, no nedavno je izjavio da je tada pobjegao jer se bojao krvi, što mu je, kaže, za potrebe suda potvrdio i psihijatar.

Općinsko državno odvjetništvo obustavilo je postupak protiv njega, pa je obitelj žrtava nastavila privatno gonjenje. Godine 1983. osuđen je na šest mjeseci zatvora, odnosno dvije godine uvjetno

Skrivio nesreću i u Bregani

Nakon što je Županijski sud 1984. Horvatinčiću potvrdio nepravomoćnu presudu, točnije uvjetnu kaznu za tragediju iz 1980., obitelj Nosek je u bijesu i očaju zapalila sve sudske spise. Uvjereni su da je njihov odvjetnik zapravo bio "Horvatinčićev igrač".

Horvatinčić je skrivio nesreću i 2009. u Bregani. Četvero ljudi, među njima i dvoje djece, tada je lakše ozlijeđeno, a on je prošao bez ozljeda. Zbog presnažna stiskanja gasa izgubio je nadzor nad Landrover Range Roverom i udario u Opel Astru.

izvor
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimesri kol 17, 2011 12:30 pm

Znaci do sada je ubio troje ljudi. Da.

Sto mislite hoce li se i ovaj put izvuci?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimesri kol 17, 2011 1:21 pm

Naravno.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimesri kol 17, 2011 1:55 pm

@Foto...optimist, ha? zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimesri kol 17, 2011 2:53 pm

I ja mislim da će se izvući, pa nije on ništa kriv, zaštekao mu je sustav za upravljanje, što on jadan može kad ima tako puno pehova u životu rigo

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 7:37 pm

Horvatinčićeva partnerica mijenja iskaz i prema njenim riječima Tomislavu je pozlilo prije nesreće i glava mu je pala na komade. roll

LINK
Naravno da je promijenila iskaz, to je bilo za očekivati.
Nadam se da će sud uzeti u obzir da je svojim promjenom iskaza uvela pomutnju i da je očigledno da je samim tim već lagala.

Zanima me zašto je suđenje zatvoreno za javnost? scratch

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 8:48 pm

Vidi ti to...a prije je pricala da mu je radila sendvich.


E, meni nije jasno nesto. Pisalo se danas da je svjedocila ta Horvatinciceva cura te njezin muz i brat. Muz? suspect

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 9:17 pm

Što se čudiš Alpha, vidio sam je na slici i mislim da žena ima kapacitet za dva muškarca roll
Što ćeš, to su ti moderne slobodne žene u slobodnim vezama miga
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimeuto ruj 13, 2011 9:22 pm

Alpha je napisao/la:


E, meni nije jasno nesto. Pisalo se danas da je svjedocila ta Horvatinciceva cura te njezin muz i brat. Muz? suspect
Pa da. Ima (još uvijek) muža, a zahtjev za razvod braka je navodno već ranije pokrenut.
Meni nije jasno što zapravo ima svjedočiti njen muž u ovom slučaju.
Potvrditi da je žena Horvatinčiću intimna prijateljica? scratch

Ma nisu oni niti promolili glave iz kabine, a lik je sigurno stavio automatski pilot i uopće nije niti gledao kamo idu.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimesri ruj 14, 2011 10:25 am

@Wanderer...a eto...ovde se ne bi reklo "moderne slobodne žene u slobodnim vezama" nego - kurbetina. Al to je valjda zato jer zivim u nemodernoj zajednici pa je to imalo utjeca na mene pa se zato i cudim valjda :P

@Athena...muz joj je svjedocio o tome sto mu je ona kazala na telefon jer je valjda zvala njega i brata. Ali isto ne kuzim zasto je zvala (uskoro bivseg) muza.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimesri ruj 14, 2011 11:58 am

Menage a trois? zubi

Uglavnom, mislim da se iskazi intimno bliskih osoba uopće ne bi trebali uzimati previše ozbiljno na sudu.
Međutim, trebalo bi kazniti i davanje lažnog iskaza, što je kazneno djelo.
Zanima me kako će završiti ova trkavica, ali nadam se da će Horvatinčić zasluženo dobiti barem nešto godina u zatvoru, budući da su žrtve Talijani.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimesri ruj 14, 2011 4:02 pm

Alpha je napisao/la:
@Wanderer...a eto...ovde se ne bi reklo "moderne slobodne žene u slobodnim vezama" nego - kurbetina. Al to je valjda zato jer zivim u nemodernoj zajednici pa je to imalo utjeca na mene pa se zato i cudim valjda :P

@ Alpha, nije kurba ona koja da nego ona koja neda zubo
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimepet ruj 16, 2011 7:22 pm

pusten iz zatvora.. i onda kad netko veli hr. je pravna drzava ... daaahahaah.. - a sta sam reko.. staaaaaa sam reko, koliko para toliko muzike bravo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimepet ruj 16, 2011 10:09 pm

Ovaj je platio citav orkestar :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitimeuto vel 07, 2012 5:52 pm

moja sucut obiteljima poginulih...@
[Vrh] Go down
Sponsored content





Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Empty
PostajNaslov: Re: Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu   Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Horvatinčić gliserom udario u jedrilicu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: