Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Piramide su gradili slobodni radnici

Go down 
+11
Q
Novus ordo seclorum
Archangel
Kahali
Skulptura
MoW
om
Korplikan
Alpha
orca
Morn
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 34
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimened kol 21, 2011 10:36 pm

Egipatski arheolozi pronašli su nove grobnice graditelja Keopsove piramide koje idu u prilog tvrdnji da ih nisu gradili robovi već slobodni radnici
Arheološki tim, pod vodstvom direktora egipatskog Vijeća za antikvitete Zahija Havasa, pronašao je novu grupu grobnica iz razdoblja 4. dinastije (2649-2513. prije nove ere).

Riječ je o grobnicama u kojima su sahranjeni radnici koji su gradili 'veliku piramidu'. Prvi grobovi graditelja Keopsove piramide pronađeni su 1990. 'Novo otkriće značajno je zato što demantira sve što je rečeno o tome da su piramide izgradili podjarmljeni radnici i potvrđuje neistinitost vjerovanja da su ih gradili robovi', naveo je Havas.

'Dokaz tome je činjenica da se grobovi nalaze u neposrednoj blizini piramide i čak su okrenuti prema njoj', objasnio je dodavši da grobovi robova ne bi bili smješteni u tom području. Osim grobnica, postoje i dokazi da su ugledne egipatske obitelji svakodnevno slale 11 teladi i 23 ovce za prehranu radnika, a zauzvrat nisu plaćale poreze. Po Havasovim riječima, u izgradnji najveće egipatske piramide sudjelovalo je do 10.000 radnika.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimepon kol 22, 2011 12:17 am

Mislim da vecina piramida uopce nisu radjene ljudskom fizickom snagom. Prema nekim teorijama vjeruje se da su koristeni cak i kristali jacine danasnjeg nuklearnog oruzja. Za jedan se cak i vjeruje da se jos uvijek nalazi negdje na lokaciji Bermudskog trokuta.

Postoje takodjer i teorije o uporabi zvucnih vibracija slicnih pojedinim tibetanskim praksama koje se jos uvijek i danas prakticiraju daleko od ociju vanjskog svijeta; a evo i jos jednog zanimljivog podatka iznesenog 95´e od strane Shri Mahatapasvi Kumarswamijia:

Ljudi Atlantide su štovali trishulu, trozubac, simbol Shive. Trishulu su zvali Neptun, a to je planet poput Urana ili Sirijusa. Drugo ime za Neptun je Varuna. Koristeći simbol trishule ljudi Atlantide vršili su operacije na pinealnoj žlijezdi. Atlantida je prošla kroz tri kataklizme. Prva se dogodila prije 54 tisuće godina, druga prije 33 tisuće, a treća prije 10 tisuća godina. Oni koji su preživjeli treću kataklizmu preselili su se u Egipat i tamo gradili piramide. Ti ljudi posjedovali su ogromnu yogijsku snagu i bili gospodari svih pet elemenata – zemlje, vode, vatre, zraka i etera. Nitko osim njih ne bi bio u stanju dizati tako teške kamene blokove.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimepon kol 22, 2011 10:44 am

Slazem se s Orcom...stalno izlaze nove teorije o tome koliko radnika je radilo piramide i jednostavno izbjegavaju priznati cinjenicu da se to ni uz danasnju tehnologiju plus jednake ljudske kapacitete ne bi moglo napraviti tako precizno i (relativno) brzo kako je napravljeno.
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 34
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimepon kol 22, 2011 6:22 pm

hvala na odgovorima! :)
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimepon kol 22, 2011 6:49 pm

Smatram da je glupo podcjenjivati egipćane i govoriti da nisu sagradili piramide. Ima nekoliko zadovoljavajućih teorija o tome kako se to moglo izvesti. Na primjer da je oko piramide bila sagrađena "cesta" do mjesta radova koja se nakon završetka jednostavno uklonila. Ta mi zvuči vrlo zadovoljavajuće, jednostavno dovućeš kamen gore i dobro, nije potrebna nikakva dizalica.

Zašto vjerujem da su ljudi napravili piramide? Pa jer su unutra pokopani faraoni. Sumnjam da bi se ljudi usudili pokopati faraona i uopće dirati nešto što su napravili "bogovi" bili oni vanzemaljci ili neki drugi napredni stvorovi. Osim toga vidi se da se prije pravih piramida eksperimentiralo malo pa tako imamo Džoserovu stepenastu piramidu a eksperimentiranje se pogotovo vidi na Snofruovoj Savijenoj piramidi na kojoj su malo zeznuli sa proračunima pa se morala sagraditi nova.
Usput, poznato je da je Imhotep graditelj Džoserove piramide.
Nekoć sam sumnjao da su možda neki tuđinci naredili gradnju piramida al ne vidim kakvu bi korist od toga itko imao tako da sam odbacio to vjerovanje.

Možda sam malo fulao temu ovom pričom o alienima kao graditeljima al eto, morao sam to reć negdje tongue
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimened sij 20, 2013 2:58 pm

piramide jesu u egiptu ali se ne slazem da su ih napravili egipćani. sve vise vjerujem da su piramide puno starije nego šta se misli da jesu.
pazi ovo: kupim vec izgrađenu kuću staru 30-ak godina i svugdje gdje mogu uklesem u kamen i beton svoje ime i simbole i sl. , a ti kao arheolog dođeš nakon 200-300god.(pisem bezveze) i sve zasluge gradnje pripišeš meni.
ne mogu vise slusat sve te prazne arheološke pretpostavke.
ej, pa ima više dokaza da egipćani nisu mogli napraviti piramide nego da su ih oni napravili.
mogu se složiti samo s jednim a to je da su egipćani živjeli u egiptu i koristili piramide za tko zna sta a li da su ih gradili to ne mogu prihvatiti jer fizicki to jednostavno nije bilo moguce napraviti na onaj način na koji su nam to arheolozi obijasnili
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimepon sij 21, 2013 6:02 pm

Mislim da ljudi često zanemaruju preciznost kojom je to sve skupa napravljeno ako znamo da su imali vrlo jednostavne alate. Ne odbacujem mogućnost da su sami Egipćani to gradili, ali ne s tehnologijom za koju mi danas znamo da su ju imali.
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimeuto oľu 05, 2013 9:34 pm

vjerujem da su ih gradili slobodni zidari, a ne neki alieni... ono slobodni mislim bez ograničenog pogleda, a mi danas to jednostavno ne mozemo to shvatiti jer gledamo ograničeno
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimeuto oľu 05, 2013 10:36 pm

Mislim da smo uz današnju tehnologiju zaboravili što je u stanju proizvesti ljudska ruka. Sve 'preciznije' poslove rade strojevi, koji su iz godine u godinu sve automatiziraniji. Ne zato što taj isti proizvod ne mogu ljudi napraviti ručno, nego zato što je stroj brži i jeftiniji. Pogledajte klesare, kipare, slikare... ljudi rade čuda bez pomoći napredne tehnologije.

Čitajući uvodni post, zapitao sam se da li je desetak krava i tridesetak ovaca, kako se zapravo spominje u dotičnoj teoriji, zaista dovoljno da 10000 ljudi bude sito i aktivno cijeli dan...
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimeuto oľu 05, 2013 11:49 pm

Skulptura je napisao/la:
Mislim da smo uz današnju tehnologiju zaboravili što je u stanju proizvesti ljudska ruka. Sve 'preciznije' poslove rade strojevi, koji su iz godine u godinu sve automatiziraniji. Ne zato što taj isti proizvod ne mogu ljudi napraviti ručno, nego zato što je stroj brži i jeftiniji. Pogledajte klesare, kipare, slikare... ljudi rade čuda bez pomoći napredne tehnologije.

Čitajući uvodni post, zapitao sam se da li je desetak krava i tridesetak ovaca, kako se zapravo spominje u dotičnoj teoriji, zaista dovoljno da 10000 ljudi bude sito i aktivno cijeli dan...
ides
Stalno to govorim

om je napisao/la:

ej, pa ima više dokaza da egipćani nisu mogli napraviti piramide nego da su ih oni napravili.
Nema
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimesri oľu 06, 2013 11:03 am

tko ti je rekao da su ih tadili egipcani? imas za to cvrste dokaze ili samo pretpostavke? nagađa se i koliko su stare, a i svakih par godina se ta granica pomiče...
kad budete se oslanjali na cinjenice a ne na pretpostavke mozda nesto i otkrijete a do onda uzivajte u pretpostavkama
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimesri oľu 06, 2013 3:16 pm

Ako ne vjeruješ u ono što su napisali svi stanovnici onog vremena onda čvrsti dokaz ne postoji!
Znate što je problem svih ovih teorija zavjere, što nitko ne šljivi drugu stranu. Sada je moderno ne vjerovati u ništa, biti smatran žrtvom obmane, vjerovati kako nas cijelo vrijeme lažu i prešućuju istinu i tako se prihvaćaju teorije koje nemaju veze s mozgom.
Ne kažem za tebe om, tvoja teorija je još ok, kažem za mnoge druge...

Dokazi su dovoljno čvrsti i ništa se ne mjenja svakih par godina. Ako se tvrdi da je neka piramida pripadala nekom faraonu i zna se kada je taj faraon vladao onda je to to. Nitko ne nagađa koliko su stare, jbg ako 100 natpisa govori da je on sagradio piramidu a jedan da nije, oćeš vjerovati ovim 100 ili onom jednom. Mada ni ne postoji ni jedan iz tog vremena koji govori da netko nije sagradio neku piramidu.

Ima još dokaza, rekao sam ih već u nekoj temi... nisam siguran u kojoj...
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimesri oľu 06, 2013 8:49 pm

mozda jednog dana i doznamo istinu vuci
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimesub oľu 09, 2013 7:43 am

Korplikan je napisao/la:
Ta mi zvuči vrlo zadovoljavajuće, jednostavno dovućeš kamen gore i dobro, nije potrebna nikakva dizalica.

Kakvo dovlačenje kakve nebuloze.. pa provjeri lijepo sam koliko takvih dovlačenja u kolikom vremenskom roku je to moralo raditi da bi se to na taj način i u tom roku ostvarilo i kada to objasniš onda se pozabavi činjenicom da je 50% tih blokova moralo u jednom trenutku biti podignuto da bi se namjestilo u konus na prethodni kameni blok pod kutem te da je sve to moralo biti uradjeno 10 puta u 20 minuta sa blokovima od ne znam koliko stotina tona.
-----------------------------------------------------------------------------

Citat :
...Dokazi su dovoljno čvrsti i ništa se ne mjenja svakih par godina. Ako se tvrdi da je neka piramida pripadala nekom faraonu i zna se kada je taj faraon vladao onda je to to. Nitko ne nagađa koliko su stare, jbg ako 100 natpisa govori da je on sagradio piramidu a jedan da nije, oćeš vjerovati ovim 100 ili onom jednom.

Ma kakvi dokazi ? o čemu ti pričaš stari ?
Pa naravno da su pisali dasu im "pripadale" kad ih svijet pita jeli to vaše ..
... nisu imali ništa čvršće od 50 rocwula (Ili koliko već u jedinicama tvrdoće) u vidu materijala /orudja da bi napravili tokarski stroj a nekmoli da u komadu oblikuju ogromne kamene blokove sa tolikom preciznošću, a kada su naši hrabri Egipćani vidjeli gomile drugih stvari, kao npr. da su napravljene savršene duplje-prolazi savršenih dimenzija 20 X 20 cm u kvadratastu kosinu kroz desetine kamenih blokova jednog za drugim pojavio im se takav upitnik iznad glave da im je bilo neugodno pitati ili zvati bilo kakve vanjske stručnjake i pitati kako su to napravili ..
nakon što su doznali i na poziv ipak došli neki stručni Švicarci i pokušali probušiti pola metra okruglastog utora (jer za kvadratni nisu imali ni ideje kako bi) sa specijalnim dijamantnim bušilicama (najsavršenije što danas imamo od opreme za takve stvari) imali su ogromna odstupanja i nisu uspjeli napraviti ništa dublje od pola metra i razjebati skupocjenu opremu te poslije sastavljati jedino svoj ego..
Nakon toga je došao Japanac sa nekom teorijom o konkavnim lećama sa kojim su navodno mogli napraviti laser radi kontinuirnog sunčanog vremena ali su izračunali da bi na taj način trebalo barem 800 godina da probuše samo jedan kameni blok ...
-----------------------------------------------------------------------------
om je napisao/la:
Citat :
ej, pa ima više dokaza da egipćani nisu mogli napraviti piramide nego da su ih oni napravili.

Korplikan je napisao/la:
Citat :
Nema

Ima.. do your homework Korpi,
....ovo je tema kojom se ne bavim ali ovo već svi davno znaju pa čak i polako sami Egipćani ne mogu braniti te svoje tvrdnje i to em što ne znaju ni sami kako se što moglo i tko je to sve smišljao, em zbog raznih današnjih ispitivanj, C14 potvrda, geometrijskih izračuna i mnogo toga... navest ću neke osnovne:
ne znam gdje bih počeo ali recimo poznati, nedavno otkriveni kanalići koji su kroz stoljeća mogli biti stvoreni jedino preko stalnih padalina (čitaj kiše) a u Egiptu nije padala kiša duže od 5 minuta zadnjih 5 hilajda godina... ovo su potvrdili geo-analize i analize tla, mnogo oficijelnih projekata i mnogo individualnih istraživanja.. Ljudi koji su živjeli tamo prije 7 hiljada godina nisu bili Egipćani koji danas žive tamo i to je svima jasno ali je to teško čuti ljudima koji se do jučer ponosiše kako su njihovi preci napravili piramide iako nitko nema dve čuke kako su mogli postaviti 20 komada 200 tonskog kamenja u roku od 10 minuta da bi sagradili samo jednu piramidu u tempu i vremenskom roku u kojem su navodno sagradili, a nekmoli dve ili tri ...
ali ne znam kako tvrdiš takve stvari kada ne znaš osnove o tajnama piramida.. i to doslovno tajnama, postoji toliko detalja o arhitekturi piramida koje danas nitko ne zna (najmanje današnji egipćani) i koji su bazirani na nevjerovatno sofisticiranim izračunima da je jednostavno vrlo teško za vjerovati da nije ostao nigdje ama baš nijedan dokument sa pisanom ili crtanom algebrom ili bilo koji čovjek (ili familija ili Instanca) koja ima Ikakvo znanje o tim stvarima da bi makar naslućivao da su te piramide napravili Egipćani.
Danas o tim stvarima (stvarima kao što je presjek piramide o kojem ucrtaš krug presaviješ ga i dobiješ savršen Fibanaccijev broj koji točno paše za sve od krakova piramide a koji nebi pasao da je sagradjena bilo kako drugačije) znaju najmanje današnji Egipćani..
Nadalje, ja ne mislim da su Piramide gradili nikakvi ALieni ali takodjer znam sigurno da ih nisu gradili ni ovi današnji EGipćani sa ovako ograničenim znanjem ali i radi činjenice koju sami priznaju da su oni tamo oko 5 hiljada godina i da su piramide gradjene u tom vremenskom periodu.. čak su izmislili i vrijeme u kojem su kao gradjene ali kao što smo imali priliku izračuanti u tako kratkom roku nije mogla biti izgradjena niti jedna.
Uopće nije problem niti ceste koju ti spominješ niti dostave kamena preko Nila ... problem je u mnogim drugim potpuno neobjašnjivim stvarima koje ti očito do danas nisi ni čuo pa ti predlažem da malo baciš oko.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimesub oľu 09, 2013 4:52 pm

Piramide u Egiptu su vjerovatno rađene kombinacijom raznih tehnika i tehnologija. Za donji dio piramide mogle su se koristiti rampe po kojima bi se vukli blokovi isklesani u kamenolomu i dovučeni brodom a zatim oklopljeni skeletom koji bi im dao okrugao oblik te na taj način bi ih dogurali do gradilišta. Mnogo učinkovitije nego ih vući po pijesku koji čak i uz korištenje balvana stvara OGROMNO trenje. Iako se tanki sloj pijeska na čvrstoj i ravnoj podlozi može koristiti u suprotnu svrhu, kao mazivo (ako je i donja strana bloka dobro ispolirana)

Postoji i teorija da su drevni Egipćani prvi koristili jednu jednostavnu verziju betona, načinjenog od krečnjaka rastvorenog u vodi koji bi onda salijevali u kalupe na samoj piramidi. Taj metod bi bio mnogo lakši i brži od vučenja već isklesanih blokova uz ogromnu rampu na sam vrh piramide.[1] [2] Ova teorija nije mainstream, međutim, postoje prilično uvjerljive indikacije da su neki blokovi lijevani, kao što je postojanje lunkera (mjehurića zraka) unutar blokova.

Najnevjerovatnija teorija njihove gradnje (izuzimajući "teorije" da su ih gradili vanzemaljci ili da su koristili atlantiđanske antigravitacione uređaje i slične stvari) je da su koristili samo jednu jedinu metodu od temelja do vrha. To je krajnje jadan pokušaj da se moderni čovjek naizgled uzdigne iznad drevnog tako što će nipodaštavati njegov intelekt i domišljatost. Danas se često ili ne zna ili zaboravlja da je tehnologizacija čovječanstva unekoliko umanjila njegovu sposobnost za briljantne skokove i prirodnu genijalnost, onu koja se oslanja isključivo na čovjeka kao biće do mjere u kojoj ne može ni zamisliti da se nešto grandiozno napravi bez sto hiljada strojeva i ostalih psiho-fizičkih "štaka".

Btw, @Kahali, šta ti je "rocwul"? Mislim da nikad nisam čuo za tu jedinicu tvrdoće...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimesub oľu 09, 2013 4:59 pm

Rockwell

Slažem se s Kahalijem
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimesub oľu 09, 2013 9:40 pm

Kahali je napisao/la:
...došli neki stručni Švicarci i pokušali probušiti pola metra okruglastog utora (jer za kvadratni nisu imali ni ideje kako bi) sa specijalnim dijamantnim bušilicama (najsavršenije što danas imamo od opreme za takve stvari) imali su ogromna odstupanja i nisu uspjeli napraviti ništa dublje od pola metra i razjebati skupocjenu opremu te poslije sastavljati jedino svoj ego..

Ne znam o kakvim točno odstupanjima pričaš, ali danas ljudi buše tunele kroz planine, duge desetak i više kilometara, sa odstupanjem od nekoliko milimetara što je zanemarivo u odnosu na proporcije tunela. Ako misliš na fina odstupanja u preciznosti same obrade površine, odgovor je vrlo jednostavan. Egipćani nisu koristili dijamantna svrdla! Radili su sve ručno i zbog toga je svaki detalj onakav kakav treba biti. Stroj ne može ništa napraviti savršeno, evo ja radim na sastavu opreme za precizno mjerenje. Radi se o mjernim alatima kojima je preciznost do 0.001mm., vjeruj mi da niti najmoderniji stroj to ne može napraviti kako treba. Nemoj krivo shvatiti, stroj napravi puno, ali sve na kraju prođe kroz moje ruke na finu doradu. Odstupanja koja stroj radi su ogromna, ljudska ruka to napravi doslovno savršeno.
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimened oľu 10, 2013 3:15 pm

uzmi za primjer svingu ili neke od kipova u dobro ocuvanom stanju pa napravi aliku na foliji i preklopi lijevu preko desne strane lica. svaki milimetar (da ne kazem mikron) se poklapa kao da je zrcalo. nijedna ljudska ruka nece nikada napraviti nesto tako veliko a 100% simetricno. tek kad si budete osvijestili kompleksnost tih građevina mozete postavljati teze oko gradnje, a dok vidite samo refleksiju objekta u svom oku sve izgleda vrlo jednostavno
[Vrh] Go down
Q
Riba
Q


Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 170
Age : 111
Location : u kontiniumu
Registration date : 14.12.2009

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimened oľu 10, 2013 3:49 pm



Kak bi svjet bil dosadan da nema "tajni" i "tajni nad tajnama"
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimened oľu 10, 2013 6:15 pm

om je napisao/la:
uzmi za primjer svingu ili neke od kipova u dobro ocuvanom stanju pa napravi aliku na foliji i preklopi lijevu preko desne strane lica. svaki milimetar (da ne kazem mikron) se poklapa kao da je zrcalo. nijedna ljudska ruka nece nikada napraviti nesto tako veliko a 100% simetricno. tek kad si budete osvijestili kompleksnost tih građevina mozete postavljati teze oko gradnje, a dok vidite samo refleksiju objekta u svom oku sve izgleda vrlo jednostavno

Jesi li pomislio na to da su koristili šablone?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 10:30 am


Citat :
Ne znam o kakvim točno odstupanjima pričaš, ali danas ljudi buše tunele kroz planine, duge desetak i više kilometara, sa odstupanjem od nekoliko milimetara što je zanemarivo u odnosu na proporcije tunela. Ako misliš na fina odstupanja u preciznosti same obrade površine, odgovor je vrlo jednostavan. Egipćani nisu koristili dijamantna svrdla! Radili su sve ručno i zbog toga je svaki detalj onakav kakav treba biti.


ne, napisao sam lijepo dakle:

20 X 20 centimetara je mjera tog isbušenog kanala ili kako da ga već nazovem, on ide kroz kompletan blok koji nije sastavljan iz dva dijela nego je probušen kroz centar takav kakav jest, nakon njega isti kanal se nastavlja i u drugi kameni blok i u treći i tako ne znam koliko metara .. poslali su unutra malog robota sa gusjenicama i montiranom kamerom i rasvjetnim tijelom i tako ide pun k. i još ne znaju točno dali kanal skreće jer robot ne može dalje....
taman da imaš ne znam kakvog majstora sa ne znam kakvim alatom ne možeš ručno kopati unutar kamenog bloka 20cm promjer kanala shvaćaš ?
Ali ja sam to spomenuo kao jednu od 100 stvari za koju se nema pojma kako (znači ne znaju, priznaju da ne znaju i nema freaking dokaza za kojih ti izmišljaš da ima, valjda jedino ti točno znaš na svijetu kako kako su posao koji bi trajao 665 godina samo za jednu piramidu napravili sve tri u 20 godina i sve ručno jel ?)
jer oni danas ne mogu shvatiti uopće kako su mogli tako precizno sagraditi piramidu uzevši u obzir svu algebru koja im je trebala da bi je napravili na točan sjever jug istok zapad, na istovremeno točnu zvijezdanu korelaciju i na točnog fibonacia kojeg zadovoljava sa svim presjecima i gomilom takvih detalja.
Ne znam zašto uporno tvrdiš nešto o čemu nemaš čak ni one osnovne informcija za koje već i national geographic prodaje pod komercijalu i koje već davno mainstream znanost proznaje da nije mogla biti napravljena konvencionalnim riješenjima u tom roku...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 10:34 am


Citat :
Btw, @Kahali, šta ti je "rocwul"? Mislim da nikad nisam čuo za tu jedinicu tvrdoće...

pa napisao sam da nisam siguran kako se zove u zagradi .. falio sam dva slova (big deal jebote) a ti meni odmah na ukazivanje na moj 'preveliki grijeh' koji sigurno "puno priča" o tome kako ja zapravo često tako svašta pogrešno kažem i kako ne znam ja baš dobro i to jel ?
Ispričavam se o presveti i preveliki Ark Anđele, ubuduće ću pogledati kako se piše jedinica za tvrdoću i paziti da ne pogriješim.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 2:42 pm

Mislim da Arch nije bio zlonamjeran vec iskreno radoznao,o presvjetli Kahali :P
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 5:23 pm

@prim, dobro misliš. Ja ne znam biti "zlonamjeran" sve i da pokušavam. Radi se o tome da sam te stvari učio prije 15-ak godina i poslije zaboravio (jer ne radim u struci) ali kad je kasnije @Novus spomenuo ispravno napisan "Rockwell" (a moglo je i "Rokvel" umjesto "rocvul") meni dođe u svijest i Rokvelov i Brinelov test i one kuglice što se utiskuju u materijal... A Kahali je rekao na prošloj strani da nije siguran u broj "rocvula" a ne u sam naziv jedinice, tako da je zbunjola posve razumljiva.

@Kahali, izvini, nisam imao pojma da ćeš se zbog toga osjećati ugroženim i napadnutim, popraćeno blažim nervnim slomom... lolcina Jbg, meni treba malo više stimulacije za to, pa nisam očekivao takve rezultate... Mea culpa! ;)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 10:31 pm

:)

@Kahali, molim te da se malo smiriš. Raspravljamo ovdje, nitko nema dokaze za ništa, što znači da smo možda svi redom u zabludi. OK?

Samo sam rekao da se precizni poslovi mogu kvalitetnije (i sporije) napraviti ručno nego strojno. Znači, kameni blokovi bi mogli biti lijevani u kalupe, kao što je netko spomenuo. To znači da ti kanali o kojima pričaš (molio bi neku fotku toga), možda uopće nisu naknadno izbušeni. Koliko znam, svrdlo koje buši četvrtaste rupe ne može postojati niti za milijun godina, niti u drugoj galaksiji. Prema tome, moguća su, čini mi se samo dva scenarija. Došli su vanzići i izbušili rupe laserima (ozbiljan sam), ili su kameni blokovi lijevani na mjestu, a kanali su nastali zbog vjerojatno nekih ojačanja u kalupima, da se ne raspadnu zbog težine ulitog materijala. Alternativno vanzićima, rupe su bušili egipćani nepoznatom tehnologijom.

Ne znam zbog čega neki ljudi u ovoj raspravi omalažavaju drevnog čovjeka na temelju njegove inteligencije... Mi nismo ništa inteligentniji niti snalažljiviji od drevnog čovjeka. Čak je vjerojatnije da smo unazadovali u tom pogledu zbog raznih vanjskih pomagala tj. 'štaka', kako je Arch rekao. Oni su možda bili jednako inteligentni ili čak inteligentniji od nas, ali su raspolagali sa manje informacija, no to ih ne sprječava da budu snalažljivi. Pričamo o ljudima a ne o kornjačama.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Piramide su gradili slobodni radnici Empty
PostajNaslov: Re: Piramide su gradili slobodni radnici   Piramide su gradili slobodni radnici Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Piramide su gradili slobodni radnici
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Piramide kao velika energetska postrojenja
» Piramide u Visokom!
» Piramide u Tomsku
» Kakvu tajnu skrivaju kineske piramide?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: