Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Make up ispod naočala

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Make up ispod naočala Empty
PostajNaslov: Make up ispod naočala   Make up ispod naočala Icon_minitimened kol 28, 2011 8:03 pm

Naočale su nekada bile omraženo dioptrijsko pomagalo kojeg je velik broj žena skrivao u torbi, čim bi izašao iz vidokruga roditelja. Danas su one veliki hit čak i među onima koji nemaju potrebu za dioptrijskim staklima, jer je izbor modela različitih stilova uistinu velik. Kolikogod voljeli jedan od najpoželjnijih asesoara u posljednjih nekoliko sezona, on ponekad zadaje muke kada se radi o make upu, a rješenja tih problema otkrila nam je vizažistica Bianka Žugelj, ali i voditeljica Iva Šulentić.

Stakla naočala mijenjaju naš make up i izgled oka, čak i ako se radi o staklima bez dioptrije. Bez obzira na sve nedostatke naočala, mnoge poznate djevojke ne mogu bez njih, uključivši talentiranu glumicu Anne Hathaway i poznatu voditeljicu Ivu Šulentić koja naočale nosi još od osnovne škole: "Prvi put sam naočale na nos stavila pri kraju osnovne škole zbog dioptrije i astigmatizma i tu nije bilo izbora – ili će me boljeti glava od naprezanja očiju ili ću nositi naočale. Naviknula sam se odmah i tu sam gdje jesam! Naočale su odlična maska za podočnjake, za lice u potpunosti bez šminke i, na kraju krajeva, dobar modni dodatak uz razne kombinacije, a uz sve to su i pomoćno sredstvo u mom hendikepu."

Make up ispod naočala ImgSizer

Mnoge djevojke i žene su u nedoumici kako se našminkati i kako da istaknu oči sakrivene iza okvira, ali vizažistica Bianka Žugelj ima rješenje: "Ukoliko ste kratkovidni morate se potruditi vizualno povećati oko, što se može postići svjetlijim nijansama sjenila. Taj efekt se može postići i nanošenjem bijele olovke uz unutarnji rub kapka, a isti savjet možete primijeniti i imate li crvene ili umorne oči jer s bijelom olovkom oko izgleda odmornije. S druge strane, tamna sjenila i eyelineri vizualno smanjuju oko, pa su prikladniji za žene koje se bore dalekovidnošću."

Igranje prirodnim bojama


Nosite li naočale, pažnja će uvijek biti usmjerena na vaše lice. Neka podloga bude besprijekorna, a make up na očima jednostavan, ali efektan. Koristite neutralne boje iz zemljanog i sivog spektra kako bi kreirali efektne, ali i dalje prirodne lookove. Nemojte zaboraviti nanijeti malo tamnijeg sjenila u pregib kapka kako bi istaknuli oblik oka

Maskara je u vašem slučaju neizostavan kozmetički proizvod, ali nemojte pretjerivati: "Djevojke s naočalama zbilja ne bi trebale koristiti neka posebna pravila, ali uvijek im savjetujem da ne pretjeruju s make upom na očima, pogotovo da ga ne stavljaju izvan okvira naočala. Trebale bi izbjegavati i previše maskare te umjetne trepavice koje mogu oko učiniti umornim." upozorava Bianka.

A što s usnama?

Naočale su modni detalj na vašem licu i nemojte na to zaboraviti prilikom šminkanja. "Prije nekoliko godina nabavila sam naočale s debelim okvirima jer su mi one s tankim- pukle. Palo mi je na pamet da mi u okvire za sunčane naočale stave dioptrijska stakla i to sam i učinila. U početku su me zezali da trebam brisače, da bi kasnije vidjela sve više ljudi sa sličnim modelima. Sada smo svi postali geekovi! Tijekom dana uz svoje naočale najviše volim staviti samo malo rumenila, a pošto sam obožavateljica ruževa za usne često nosim ruževe jarkih boja ili pak naglasim oči, a usne ostavim prirodnima." objasnila je Iva.

Ugledajte se na Ivu Šulentić i nemojte dozvoliti da vam lice bude prepuno različitih elemenata kao što su istaknute oči, usne, obrazi i naočale. Želite li istaknuti usne, na kapke stavite samo neutralno sjenilo i eventualno tuš, a želite li naglasiti oči, na usne stavite samo nude ruž ili sjajilo. Ukoliko je vaš dnevni odabir prirodan, večernji izgled možete postići već stavljanjem klasičnog crvenog ruža. "S naočalama ili bez njih uvijek vrijedi isto pravilo- ako stavljamo žarki ruž tada trebamo smanjiti make up na očima i obrnuto. Naočale su modni dodatak kao i naušnice ili šeširić, ali to ne znači da treba izbjegavati crveni ruž, dapače. On na licu s naočalama može djelovati još efektnije nego na onom bez njih." savjetuje Bianka.


LINK
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Make up ispod naočala Empty
PostajNaslov: Re: Make up ispod naočala   Make up ispod naočala Icon_minitimepon kol 29, 2011 10:05 am

Brate koju filozofiju rade od svega. Kako se nasminkat ispod naocala. A ono...potpuno isto kao i da ih se ne nosi. A sve te filozofije o ovim i onim tonovima i (ne)naglasavanju ovog i onog je valja za ljude koji nose ronilacku masku na glavi jer ne vidim da ista od toga ima smisla za 90% populacije koja nosi normalne, diskretne, naocale.

[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Make up ispod naočala Empty
PostajNaslov: Re: Make up ispod naočala   Make up ispod naočala Icon_minitimepon kol 29, 2011 10:29 am

Komplikejšns...

Ne volim kada mi novine diktiraju što je dobro za mene i moje "crte lica" a što ne.

Citat :

Ugledajte se na Ivu Šulentić i nemojte dozvoliti da vam lice bude prepuno različitih elemenata kao što su istaknute oči, usne, obrazi i naočale.

Osobno,kad nosim naočale,rijetko kad stavljam šminku jer mi je tako ugodnije.

Zakaj bi uvijek bile tip-top? -.- Glupe novine.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Make up ispod naočala Empty
PostajNaslov: Re: Make up ispod naočala   Make up ispod naočala Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Make up ispod naočala
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» MAKE UP
» svakodnevni make up
» make it or brake it
» Zadatak za osobu ispod
» Kod Umaga otkrili grad ispod mora

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Moda-
Forum(o)Bir: