Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Depresija nakon ljeta

Go down 
+2
Peka Dapčević
Athena
6 posters
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimesri kol 31, 2011 2:10 pm

Dokazano je da se za vrijeme odmora popravljaju zdravlje i raspoloženje te raste razina energije i opće zadovoljstvo.
Prijašnje studije su pokazale da oni koji ne idu na godišnje odmore češće imaju problema sa zdravljem, a mogu i umrijeti mlađi.
Koristi su višestruke, od "punjenja baterija" za posao, kvalitetnog druženja sa obitelji i prijateljima, do upoznavanja novih mjesta i kultura.

Dok upijate posljednje zrake sunca i morskih mirisa, tik-tak alarmira ponovni početak starih problema. znojko
Blagodati godišnjeg odmora su na izmaku i vrlo brzo prestaju povratkom u svakodnevnicu i radno okruženje.

Kako što bezbolnije prebroditi taj prijelaz i dolazak na posao?
Evo nekih savjeta:

1. Dva ili tri dana prije kraja godišnjeg odmora pripazite kad idete na spavanje i kad se dižete. Idite po pola sata ranije u krevet i ranije ustajte,
tako da vam prvi radni dan ne bude stresan.

2. Dan prije povratka na posao ne pijte previše alkohola.

3. Prije odlaska na praznike ostavite uredan stan, da vas dočekaju red i mir. Tako se nećete mučiti dan prije početka radnog tjedna niti će vas nered dočekati
kad se vratite kući.

4. Odjeću za prvi radni dan ne tražite ujutro nego dan ranije.

5. Na posao donesite sliku s ljetovanja ili neku sitnicu koju ste kupili na putu.

6. Prvi dan dođite na posao 15 minuta ranije, trebat će vam zbog nagomilane pošte i drugih zaostataka.

7. Kad kolege stignu pozdravite ih radosno i pokažite da ste spremni za posao.

8. Javite se šefu i dogovorite što se prvo mora obaviti.

9. Što prije porazgovarajte s kolegama o projektima koji su krenuli dok vas nije bilo.

10. Ako je ikako moguće, prvog dana ne ostajte duže na poslu – to je previše za nekoga tko se tek vratio s godišnjeg.


LINK http://magazin.net.hr/zdravlje/psiha/page/2011/06/21/0426006.html

Ovo su tek neki savjeti, koji se ne mogu generalizirati, obzirom na prirodu nečijeg posla.
Ipak, poruka je ista.
Preporuča se "blaži" prijelaz u radnu svakodnevnicu. Dajte svojem tijelu i duhu malo vremena dok sve ne sjedne na svoje mjesto. miga
Stručnjaci tvrde da je lagana depresija nakon ljeta normalna, ukoliko traje par dana, dok se opet ne prilagodimo svakodnevnici.

Kako se vi nosite sa povratkom kući, nakon ljetovanja i padate li u "postljetni blues"?
Vjerojatnost za depresiju je veća ukoliko ste bili duže vrijeme na odmoru i proveli ga vrlo kvalitetno i ugodno.
Da li vam se nakon dolaska kući nameću mnoga pitanja o eventualnoj promjeni posla ili drugim promjenama koje želite u vlastitom životu? misli

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Peka Dapčević
Stanica
Peka Dapčević


Male
Cancer Buffalo
Broj postova : 27
Age : 110
Location : oslobođeni Beograd
Registration date : 31.08.2011

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimesri kol 31, 2011 2:15 pm

ja osobno svaki odmor i pokušavam provesti što više na nogama i "radno" jer jednostavno ne podnosim ljenčarenje i "prazan hod". kraj odmora dočekam pun elana i volje za radnim mjestom koje upotpunjavam
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimesri kol 31, 2011 4:56 pm

Tocka 7. mi je zakon lol

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimesri kol 31, 2011 9:19 pm

Meni je točka 8 super. Šef se javio meni prvo jer je došao nakon mene s godišnjeg. zubi
A i točka 2 je neka luda. Znači, inače smijete popiti, ali za prvi radni dan bolje je da budete trijezni. lolcina

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimesri kol 31, 2011 10:01 pm

Radim u kladionici za sitne pare, trpim svakakve tipove ovisnika o kocki, slušam uvrede kad gube, baratam velikim količinama novca koje moram iz svog đepa podmirit ako ne štimaju, nemam pauzu iako mi pise u ugovoru da imam i moram šutit il dobit otkaz ako se bunim..

Nema šanse da budem radostan i sretan -.-
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimesri kol 31, 2011 10:06 pm

@MoW...to je bilo ironicno receno :P

@Foto...znaci i tebi je tocka 2 zakon drunken

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimesri kol 31, 2011 11:34 pm

@Foto ali sretan i radostan moraš biti samo prvi radni dan nakon što se vratiš sa godišnjeg, nakon toga možeš biti mrzovoljan zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimesri kol 31, 2011 11:39 pm

Mislim da su ljudi sretniji i radosniji zadnji radni dan prije godisnjeg nego obrnuto :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimečet ruj 01, 2011 12:18 pm

Ma, ne bi ja ništa rekao da me se pošteno plati i da mogu imat neki normalni život od toga.

Jbg, posao je posao, većina ljudi ga radi da preživi, a samo rijetki ono što baš vole. Što se mene tiče, ja sam uvijek pristojan i relativno druželjubiv, ali ono što je u meni nije za javnost :D

Da mogu već bi sada otišao u penziju :D
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitimepet ruj 02, 2011 12:43 pm

Da, točka 7 je entuzijastična i jako radno nadobudna. lol
Kao da je pisana u stilu priručnika iz 50-tih, a sve u stilu Bratstva i jedinstva. :P

Šalu na stranu, ne primjenjujem baš puno ove naputke, jer još ne moram kohabitirati sa kolegama i šefom, barem ne u ozbiljnom radnom odnosu.
Ipak, nakon dolaska sa mora (ostajem dugo, idem dosta često) malo me lovi ljetna nostalgija.
Mislim da sad nisam u nekom bluesu, samo zato jer drugi tjedan moram opet na more. :D

Na moru imam dovoljno vremena pretresti neke misli, analizirati dosadašnje i planirati buduće.
Nekako imam dojam da to tamo dolazi više do izražaja.

Tako da svaki put kad dolazim kući s mora, u mislima vrtim neke konstatacije samouvjeravanja:"Pričekaj još malo, završi što si započela,
onda ćeš moći otići...Uff...nema šanse da živim u Zagrebu, fali vode, prostora...Kod kuće mi je dobro, ali dosadno,
a glavni grad me ne privlači..." :P

I tako. Zaključci mog ljetovanja se uglavnom svode na težnju ka promjeni mjesta stanovanja i osvještenja da neke bitne stvari u životu moram dovršiti.
Konstatiram da bi se željela preseliti na more i da je to u mom slučaju realna mogućnost. Voda i pregršt terena za hodanje opuštaju i da ću to možda napraviti kad nađem posao.
Isto tako, misli koje "isplivaju" na ljetovanju i zaokruže cjelinu, posredno ukazuju i da sadašnju svoju životnu situaciju ne percipiram baš idealnom ni poželjnom. miga

Ne mogu reći da su mi misli depresivne, više dođu kao hladan tuš lol!, ali se definitivno trajno uobliče.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Depresija nakon ljeta Empty
PostajNaslov: Re: Depresija nakon ljeta   Depresija nakon ljeta Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Depresija nakon ljeta
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
»  Fotografska natjecanja 2011. godine
» Depresija i tragedija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: