Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Star Trek ili Star Wars??

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Star Trek ili Star Wars
Star Trek
Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_vote_lcap50%Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_vote_rcap
 50% [ 9 ]
Star Wars
Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_vote_lcap33%Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_vote_rcap
 33% [ 6 ]
Volim i Star Trek i Star Wars podjednako
Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_vote_lcap17%Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_vote_rcap
 17% [ 3 ]
Ukupno glasova : 18

Autor/icaPoruka
Morn
Višestanični organizam

Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Registration date : 18.08.2011

Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 5:03 pm

.

Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 5:39 pm

Eh Morn zadnji serijal i zadnji film su katastrofa i to u stvari niti nije SF niti ST, zadnji serijal prve tri sezone uopće nije u naslovu imao Star trek, već se zvao jednostavno Enterprise. Nažalost promjenili su potpuno cijelu povijest Star treka i sa Enterpriseom i sa zadnjim filmom. Šteta, uopće ne znam kako će se stvari dalje odvijati jer ćemo imati dvije paralelne radnje u istim vremenskim razdobljima. Pitanje je recimo da li planet Vulkan postoji u 24. st. ili ne. Tko je prvi Vulkanac u Star fleetu, da li Spock ili možda T'Pol? Spock je naravno bio prvi, njega sam vidio prvog kao i svi gledatelji, ali kak su radnju Enerprise smjestili u prošlost tak je to postala T'Pol.

Zbrčkali su sve u Star treku, pretvorio se u seriju koja promiče nasilje i princip dok ide - ide, a ne znanost i toleranciju. Jako se osjetilo kako se promijenila svijest u SAD-u tokom 40 tak godina. Sve se rješavalo silom i u Star treku i u SAD-u i na kraju su htjeli zgodnim i atraktivnim glumicama vratiti gledanost, ali to ne ide tako. Iznevjerili su ljubitelje i nije ni čudo da je gledanost pala.

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 10:05 pm

@ Morn
To je moja fora, ja sam je izmislio, i molim napiši pismenu molbu da ti posudim autorska prava na nju kava

@ Chak
Ne kontam te što misliš s ovim da se serija pretvorila u onu koja promiče nasilje.
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam

Male
Cancer Horse

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 10:33 pm

.

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 10:51 pm

@Blizz I u Enterpriseu i u zadnjem filmu (ne znam kak se točno zove) se svi problemi rješavaju nasiljem, sve je samo na nasilju, prvo dođe do napada, onda se ovi brane novim nasiljem i onda oni kao pobijede. Ništa nije važno osim pobijediti "neprijatelja". ST je prije promovirao znanost, moralne vrijednosti. A u zadnjem filmu i serijalu uopće nema znanosti, ništa novo što već nismo vidjeli ne postoji, što je i jasno jer smo u "prošlosti" u odnosu na druge serijale i filmove. Bit je u tome kako kapetani i mladi Kirk i Archer mogu pobijediti nadmoćnije neprijatelje. A kako oni to u pravilu čine? Na silu. Daleko su otišli od izvorne ideje ST-a :(

Višestanični organizam

Male
Cancer Horse

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 10:56 pm

.

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 11:14 pm

Mene su razočarali već sa krajem Voyagera i onda je slijedio Enterprise od kojeg sam očekivao da bude nastavak i vremenski kasnije od Voyagera, a ono ništa potpuna katastrofa i na kraju film. Eh mislim da su podcijenili inteligenciju SF fanova, a ti ljudi baš i nisu neinteligentni ;)

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimesub ruj 10, 2011 11:40 pm

@ Morn
Po forumima pišem od 2002. godine, a ovu sličku koju si stavio... pogodi tko ju je napravio :P
I naravno da sam poznat. Svi znaju za Blizzarda!

@ Chak
O Enterpriseu ne bih jer sam gledao možda samo desetak epizoda, ili koliko već. Što se filma tiče, možda jesu zasrali priču. Za ostale aspekte filma koje navodiš, nasilje i borbe, toga naravno ima, ali bi bilo totalno nerealno da nema. Zamisli, imaš protivnika koji ti je došao uništiti planet i koji nimalo ne pokazuje interes za diplomatsko rješenje, što ćeš onda, gledati ga kako to radi? Jasno da je onda cilj pobijediti protivnika, nego što bi drugo cilj trebao biti uopće u takvoj situaciji? Film je dosta pun akcije i tako je i zamišljen. Jebiga sad ako netko ne voli takav tip filma. I za Avatar su neki govorili da je remek djelo, a drugi da je sranje.
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam

Male
Cancer Horse

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 1:00 am

.

Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:10 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 2:31 am

2002. još nisam net imao, štoviše tada još nisam znao što google jest ^^
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 11:10 am

Blizzard je napisao/la:
@ Chak
O Enterpriseu ne bih jer sam gledao možda samo desetak epizoda, ili koliko već. Što se filma tiče, možda jesu zasrali priču. Za ostale aspekte filma koje navodiš, nasilje i borbe, toga naravno ima, ali bi bilo totalno nerealno da nema. Zamisli, imaš protivnika koji ti je došao uništiti planet i koji nimalo ne pokazuje interes za diplomatsko rješenje, što ćeš onda, gledati ga kako to radi? Jasno da je onda cilj pobijediti protivnika, nego što bi drugo cilj trebao biti uopće u takvoj situaciji? Film je dosta pun akcije i tako je i zamišljen. Jebiga sad ako netko ne voli takav tip filma. I za Avatar su neki govorili da je remek djelo, a drugi da je sranje.
Naravno u tome i je problem jer se uopće ne pokazuje da se može drugačije. A ST je uvijek išao drugačije, sad mi pada na pamet Voyager i kad su došli do Borgovog teritorija i njihovog rata sa vrstom 8472, jedno vrijeme su bili sa njima u ratu i na kraju su sklopili mir (Voyager i vrsta 8472). Ne znam da li se sjećaš te epizode, ali kapetanica je pozvala njihove predstavnike na Voyager i tražila mirno rješenje. Mogli su i nastaviti ratovati i naravno Voyager bi ih razvalio. Scenaristi pišu radnju i oni mogu napisati što žele i kako žele da se okonča neka situacija. Zašto su oni promijenili cijeli koncept, nemam pojma.

Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 11:18 am

Pa da zarade. ST-ov koncept je pravo zastario a i ne mogu koristiti dobre efekte ako nema pucnjave a danas imaš dosta ljudi koje upravo efekti privlače da gledaju film (zato glupi avatar i je najgledaniji film pop ). Osim toga, nisu željeli snimiti film koji će gledati samo ST-fanovi jer bi opet premalo zaradili. Promjenom koncepta dobijaš novo gledateljstvo a ST fanovi će ga tako i tako pogledati.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Registration date : 03.08.2011

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 11:55 am

@korpiklani - to je skroz točno što si rekao! sve.

ps... drago mi je da nisam jedina koja smatra avatar glupim.. 5
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam

Male
Cancer Horse

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 3:23 pm

.

[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 4:39 pm

[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam

Male
Cancer Horse

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 5:41 pm

.

[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam

Male
Cancer Horse

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 5:44 pm

.

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 6:16 pm

Korplikan je napisao/la:
Pa da zarade. ST-ov koncept je pravo zastario a i ne mogu koristiti dobre efekte ako nema pucnjave a danas imaš dosta ljudi koje upravo efekti privlače da gledaju film (zato glupi avatar i je najgledaniji film pop ). Osim toga, nisu željeli snimiti film koji će gledati samo ST-fanovi jer bi opet premalo zaradili. Promjenom koncepta dobijaš novo gledateljstvo a ST fanovi će ga tako i tako pogledati.
Da, ali se desilo upravo suprotno. Star trek neće gledati oni koji to ne vole, jer ih Star trek u samom nazivu odbija, ljudi koji to ne gledaju to jednostavno neće ići pogledati pa da im kažeš da je to najbolji film ikada. A pravi ljubitelji su bili isprovocirani tim glupostima koje su stavili unutra i eto debakla.

@kika a zašto ti je avatar glup, što te toliko nervira u tom filmu?

Višestanični organizam

Male
Cancer Horse

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimened ruj 11, 2011 6:48 pm

.

[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimepon ruj 12, 2011 12:27 am

U Avataru mi se ne sviđa priča. Nekako je isfurana radnja samo fino zapakirana. Je da nema do sad filmova sa plavim ljudima koji jašu zmajeve ali pričam o tom da je predvidljivo dosta i opet ima dosta pretjerivanja. Osim same snimke film mi se ne sviđa.

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca

Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Registration date : 17.08.2011

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimepon ruj 12, 2011 12:38 am

Film koji je pokazao istinsku moc CG arta.. sta se tice opcenito filma, navodno bi trebala doci jos 2 nastavka jer si je Cameron to zamislio kao trilogiju posto je scenarij u biti toliki da nije stao u jedan film.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimepon ruj 12, 2011 12:42 am

Svaka njemu čast na uglađenosti efekata ali priča mi se nikako ne sviđa.
Po meni precjenjen film kao i pirati s kariba di se pretjeruje u fanteziranju i to naveliko pop
Još kad onaj Bloom počne pričati kamermanu u uho pa poludim jednostavno.

Evo, skrenuh s teme. Da skratim, nevolim Avatar, POTC, ST ali volim LOTR i Star Wars giba
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimepon ruj 12, 2011 3:43 am

Korplikan je napisao/la:
U Avataru mi se ne sviđa priča. Nekako je isfurana radnja samo fino zapakirana. Je da nema do sad filmova sa plavim ljudima koji jašu zmajeve ali pričam o tom da je predvidljivo dosta i opet ima dosta pretjerivanja. Osim same snimke film mi se ne sviđa.

Gotovo identičnim riječima je moj frend opisao taj film.
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword

Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Registration date : 30.12.2011

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimečet vel 02, 2012 10:48 pm

Star Wars je bolji od Star Drek..mislim...Star Trek
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitimepet vel 03, 2012 1:20 pm

SkywardSword je napisao/la:
Star Wars je bolji od Star Drek..mislim...Star Trek

Volim te!!!! hail hail hail hail hail hail hail hail hail hail hail hail

Udaš se za mene? oops
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Star Trek ili Star Wars??   Star Trek ili Star Wars?? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Star Trek ili Star Wars??
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next