Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak

Go down 
+14
Miki1950
Magic
menijek
LJUBAV
amenities
SkywardSword
orokusaki
tomovujevic
MoW
Einar
Dada289
Dantalion
Fear
PsyPez.
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimepet stu 04, 2011 10:21 pm

Po mom misljenju do toga fenomena dolazi prilikom vezanja određene glazbe, pjesmi uz emocije. Vjerujem da ti se isto tako desilo da odjednom vise nisi mogao da slusas neku pjesmu. Tome je tako zato sto su uslijed slusanja pjesme javila određena emocija koja ti vise nije dopustala da slusas tu pjesmu (strah, dosada, vezanje uz neku osobu). I svaki drugi put kada bi pjesma pocela da svira povratile bi se te lose emocije i nebi bio u stanju da je opet slusas.

Tako isto vrijedi i za tvoje primjere. Neka pjesma u tebi budi pospanost, neka uzavre krv u zilama. Kod mene se cijela stvar s glazbom najvise primijeti u voznji. Kada pocnu svirati neke pjesme jednostavno pozelim stisnuti papucicu gasa do kraja, krene navala adrenalina. I to je vezano uz neke događaje koji su u meni budili vatru. Sada bude vatru za vrijeme voznje kada se prilikom slusanja tih pjesmi povrate sva sjecanja i jednostavno se prepustis because it feels so good. :)
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 7:29 pm

to s emocijama zvuči vjerojatno, ali što sa pjesmama koje dosad nismo čuli i koje nismo ni s čim povezali? ni ljutnjom, adrenalinom, a niti pospanošću.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 7:38 pm

Dada289 je napisao/la:
Da, jako često. S obzirom da ne mogu meditirati kako treba, upotrebljavam brainsync vrlo često. A i ako me uhvate nesanice, tada spavam sa zvukovima.
Kombinacija meditacije, kristala i binauralnih zvukova... Kombinacija za 5!

Zašto ne možeš meditirati kako treba? I drugo pitanje, zašto bi uopće trebala nekako posebno meditirati? :)

Ako govorimo o meditaciji kao o metodi stišavanja uma i ega, takvo što recimo meni rijetko treba. Ako pak govorimo o pravoj meditaciji, kao stapanju s Apsolutom, tada bi nam vanjski uvjeti trebali biti posve nebitni. Ja recimo meditiram i dok se krećem i kad god mogu, isključim um i samo percipiram, bez nepotrebnih misli sa strane. Jesi li probala takvo što? :)
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimesub stu 05, 2011 9:57 pm

Einar je napisao/la:
to s emocijama zvuči vjerojatno, ali što sa pjesmama koje dosad nismo čuli i koje nismo ni s čim povezali? ni ljutnjom, adrenalinom, a niti pospanošću.

Mozda ljudska sposobnost vezanja i povezivanja, automatske selekcije. Mozda i masta ima nesto s time.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimened stu 06, 2011 6:44 pm

Slažem se. Mašta sigurno ima veze s tim.
[Vrh] Go down
tomovujevic
Stanica



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 27.12.2011

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimeuto pro 27, 2011 4:53 pm

stvarno opusta
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimeuto pro 27, 2011 6:37 pm

e Fear!! ono šta si mi dao di je samo pulsirajući zvuk, jednom sam samo zaspao i proveo noć i bilo je super. poslije sam nekoliko puta slušao ali nisam mogao izdržati jer me počne previše iritirati i nekako me negativno nabija i nemogu se opustit confused
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimečet sij 12, 2012 5:16 pm

Ovisi o tvojem trenutnom stanju, i ovisi sto zelis postici. Svaka frekvencija ima svoje produkte. No to sto si rekao, i samom mi se nekada zna dogoditi. Tada preskocim sesiju i ostavim za drugi dan. Jer koliko god pozitivno bilo siguran sam i da ima neki nedostatak kada ponekad izaziva tjeskobu i nemir.
[Vrh] Go down
orokusaki
Prašina



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 7
Age : 30
Registration date : 02.02.2012

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimečet vel 02, 2012 9:03 pm

ima neki dobar zvuk sa "trece oko" ili telekinezuu ?XD
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimečet vel 02, 2012 9:39 pm

ahhh drunken
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimečet vel 02, 2012 10:41 pm

sanjala sam da sam na nekom brodu koji se ljulja.... shock sta je bre ovo?
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimepet vel 03, 2012 12:35 am

Sve pise ides
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimepet vel 03, 2012 12:53 am

Veceras cu opet pokusati
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimepet vel 03, 2012 3:46 pm

javi kako je bilo gica
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimepet vel 03, 2012 4:04 pm

Nocas.. heh... Iskljucio sam se totalno i sanjao sam lude stvari, vec dugo nisam nesto takvog sanjao. Bilo je super, cak sam promjenio ishod radnje u svoju korist i otisao sretan. I tada sam se probudio :)

A jedno 4sata sam spavao sa tom muzikom, onom thetanesto
[Vrh] Go down
orokusaki
Prašina



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 7
Age : 30
Registration date : 02.02.2012

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimepet vel 03, 2012 9:02 pm

Theta 4-7Hz dajte neki dobar zvuk :)
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 31
Registration date : 05.09.2011

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimesub vel 04, 2012 3:26 pm

Jel vi to slušate preko youtube-a ili ste si skinili?

Upalim si ponekad alpha i slušam (nije da nešto čujem, al' dobro) i nisam primjetio nikakav učinak.

P.S. Može li se upaliti radio ili nekakve pjesme uz ovo? Hoće li to poremetiti frekvenciju?
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimesub vel 04, 2012 4:26 pm

Ja imam to u mobitelu, stavim na ponavljanje i ustekam slusalice bube, sa njima se najbolje cuje jer se necuju zvukovi iz okoline
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimesub vel 04, 2012 7:38 pm

Dantalion je napisao/la:
Nocas.. heh... Iskljucio sam se totalno i sanjao sam lude stvari, vec dugo nisam nesto takvog sanjao. Bilo je super, cak sam promjenio ishod radnje u svoju korist i otisao sretan. I tada sam se probudio :)

A jedno 4sata sam spavao sa tom muzikom, onom thetanesto


svaka ti dala, prvi koraci ka lucidnome sanjanju :D
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimesub vel 04, 2012 8:00 pm

Bilo je akcije, pucnjave, skakanja, jurnjave, cak i duhova neke zene i djevojcice, taj dio nije bio ugodan, poslije opet akcija. Al stvarno nvjerojatno, zivo zivo sve, bas sam bio tamo duhom i tijelom
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimesub vel 04, 2012 9:11 pm

Dantalion je napisao/la:
Bilo je akcije, pucnjave, skakanja, jurnjave, cak i duhova neke zene i djevojcice, taj dio nije bio ugodan, poslije opet akcija. Al stvarno nvjerojatno, zivo zivo sve, bas sam bio tamo duhom i tijelom

ja sam jednom sanjala da su me opkolili neki demoni...zavezali me lancima i odveli me u neki crni zamak.....
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 31
Registration date : 05.09.2011

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimened vel 05, 2012 9:58 am

Dantalion je napisao/la:
Ja imam to u mobitelu, stavim na ponavljanje i ustekam slusalice bube, sa njima se najbolje cuje jer se necuju zvukovi iz okoline

Odlična zamisao. Probat' ću tako.

Nego jesi siguran da je zdravo držati slušalice u ušima cijelu noć? :/

~

Znate li može li se slušati muzika uz ovo? Hoće li se poremetiti frekvencija?
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimened vel 05, 2012 3:51 pm

Nocas sam spavao oko deset sati, i jos sam u krevetu i cijelu noc sam imao slusalice u uhima
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimened vel 05, 2012 8:46 pm

Kao sto znas da mozak ostaje aktivan nocu, tako ti mogu reci da ti to nista nece naskoditi. Cak naprotiv, ja se osjecam odmoreno i svjeze, i osjecam srecu.
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitimened oľu 04, 2012 7:35 pm

slušam noći to. svaku noć sanjam realan život da živim, dakle nije da je ko neki klasičan san, nego da proživljavam dan, doma kod sebe. jutros, zadnji dio sna, ležim u krevetu još polubudan i prčkam po mobu, nešto gledam, okrenem se na drugu stran, neda mi se ustat, okrenem se opet na drugu stran i uzmem mob i idem opet ono gledat, i tad skužim da nemam toga da je to bio san. jednostavno sanjam prerealne snove koji su povezani sa stvarnošću
[Vrh] Go down
Sponsored content





Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak   Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Brainwave; zvukoterapija; utjecaj glazbe na naš mozak
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Brainwave Generator

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: