Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zašto žene odgađaju majčinstvo

Go down 
+13
Archangel
Kahali
Buby30
Gea
Lyra
Einar
Blizzard
orca
kika13
biga
Athena
MoW
Alpha
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepet ruj 16, 2011 12:20 pm

Mrnjahhh.. ajde dovoljno posteno ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepet ruj 16, 2011 12:25 pm

Slazem se s Blizzom face


A sto se tice horoskopa...moram komentirati jer se spominje moj znak...i ja sam ovan ali to ne znaci nista. Ne vjerujem u stavove niti tvrdoglavost. Vjerujem u razmisljanja, izmjenu informacija, misljenja i dozivljaja. I ne volim kad itko ikome nesto tupi pod svaku cijenu pa cak i ako je u pravu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepet ruj 16, 2011 12:27 pm

Citat :
I ne volim kad itko ikome nesto tupi pod svaku cijenu pa cak i ako je u pravu.

I bas zato postoji umjetnost zvana povuci se na vrijeme iliti jos bolja stopi se sa sovom =)
Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Thoughtful+owl
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepet ruj 16, 2011 1:28 pm

Sovaaa

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 0008owl


cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 1:09 pm

Sovuljaga mudroslova. :D

Blizz je ono izvrsno formulirao. :) ides

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 1:22 pm

Haha...
Kako je slatka ova sova.

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimesub ruj 17, 2011 6:38 pm

Eto Alpha, isti smo znak a potpuno različite.
Ne slažem se s ovim:
Citat :
Ne vjerujem u stavove niti tvrdoglavost

Ja vjerujem u to. Imam mnogo stavova i jako sam tvrdoglava. :P

Ali to je dokaz da imaš pravo. Znakovi i ne govore ponekad previše o nekoj osobi. :) To je više nekakvo nagađanje.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 27, 2011 8:23 pm

iz svoje malo užeg znanja o ovoj temi slažem se da se većini žena probude želje o rađanju kada nađu pravog partnera. Danas je stvar u sigurnosti.
Svi smo nesigurni na financiskom planu tako da je razumljivo zašto se u današnje vrijeme odgađa san o velikoj obitelji.
S druge strane tu je i neki osjećaj mirovanja koji današnji mladi ljudi dobivaju tek poslije 30-tih. Ovo je svijet u kojem svi možemo vidjeti i iskusiti sve - iskusiti život. U taj nemir, muving, od putovanja do druženja s prijateljima uz dobru čašicu i glazbu jednostavno ne možeš brinuti i o dijetetu. To je obaveza, doživotna koja prvo desetljeće zahtjeva tvoju potpunu pažnju i mnogi ljudi koji nisu ni prošli život, a ovaj koji su prošli se sastoji od škola i nekog rada sastrane sebi za džeparac, jednostavno nisu spremni za tu obavezu.
Takvu ja sliku imam o toj temi.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepon stu 21, 2011 1:46 pm

Mislim da zene ne zele obaveze kao prije...
Primjer je muzeva seka...
Ma nema sanse da bi ona imala ozbiljnog decka, a kamoli dijete do ima godinu dana.

Sad ima 33 godine, i u u tu godinu zena zatrudni i ide se vjencati...
Ljuta na cili svit......mozda su hormoni a mozda to sto ce morati se prilagoditi drugima a ne sebi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepon stu 21, 2011 5:59 pm

Slazem se da neke zene ne zele obaveze. Brak i djeca obicno znace brigu za zenu. Muskarac tu ne sudjeluje jer se smatra da je njegovo jedino da ide na posao. Tako je barem bilo do nedavno. Sada sve vise i muskarci sudjeluju u zajednici (kuca, djeca) pomazuci zenama. S druge strane zene sve vise rade... I tu dolazimo do drugog momenta zasto zene odgadjaju majcinstvo. Mozda cekaju da dobiju posao (materijalna egzistencija) pa ne zele nepromisljeno stvarati obitelj. Mozda cekaju pravog partnera jer je jako malo i "postenih" muskaraca s kojima bi se moglo osnovati obitelj. A mozda je sve to skupa i bolje nego ulovit "prvog s ceste" samo da bi se udale, a od cega ce zivjet, tko ce odgajat tu djecu i kako ce to sve funkcionirat - nije bitno.
Teska su vremena, nije cudno da zene odgadjaju...samo su pokusavaju biti racionalne i odgovorne...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimesri stu 23, 2011 11:10 am

Primjerice, starije zene (iznad 60) su pocele radjati umjetnom oplodnjom
Ja bi to zakonom zabranila..
Prestrasno jedno maleno djetesce rodi zena koja je vec jednom nogom u grobu.
Ne umije se brinuti o njemu..
A njena prica je, da je bila preokupirana karijerom i nije imala vremena za dijete....

Mos mislit!!!

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 14wr2n8
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimesri stu 23, 2011 12:17 pm

Ti su primjeri jako rijetki. E sad...da li ih zabraniti... Vise puta sam kazala kako bi trebalo generalno provesti kontrolu radjanja nad ljudima pa da se za dijete treba dobiti dozvola ko i za drzanje oruzja. Naime, ja bih prije dala da dijete rodi (ili usvoji) zena od 60 godina koja ima uvjete za dijete i normalna je osoba (iako je starija) nego nekom tko je mlad ali je...Ava Karabatic ili tako netko. Mislim, nije ona jadna kriva sto ja takva al ona ne bi smjela imat djecu. Ne zna ih odgojit, prenijet ce vrijednosti kruvarluka, izlazaka, opijanja i sl. na to dijete, nece se brinut oko njega i td. Masu ljudi je neprikladno da budu roditelji ali jesu. I onda ta djeca (koja opet nisu kriva sto su im roditelji budale) krenu u skolu i tamo maltretiraju drugu djecu, a danas skole ne smiju dijete izbaciti iz skole u smislu prekida obrazovanja u toj ustavnovi. Ma ne smiju ga ni iz razreda izbacit. Danas se smatra da dijete nije odgovorno za svoje postupke iako je npr. 4. srednje. Pa se pozovu roditelji koji su daleko veci debili od djeteta i sto onda? Nista. Nit ovi kuze problem nit imaju namjeru ista napravit...i tako masu djece ostaje pod mobingom onih koji su zakonom zasticeni. A koji zakon stiti te koje oni maltretiraju? Ispada nijedan. Pa je onda veliko pitanje jel problem kad roditelj ima 60 ili kad je budaletina koja ne bi smjela imat ni kaktus na brizi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimesri stu 23, 2011 12:22 pm

Ovih primjera ima sve vise i vise....po novinama...
A sto se tice jadne Ave i njoj slicnih, to su opet posebni primjeri neodgoja od roditelja.
Iako, mozda, se ona i promini kad bude imala dicu...cisto sumnjam...
Vidi kakav joj je stari..koji ju podrzava, ma i on je suplje glave.

Nije mi prirodno imati majku koja ima 60 i kusur godina..
Mozda sam kriva, sebicna, ludjakinja al takva sam
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:49 am

Ja na ovu temu ne gledam kao na nimalo negativnu stvar, već upravo suprotno. Pokušat ću obrazložiti.

Dakle "Zašto žene odgađaju majčinstvo ?"

Iskreno se nadam da je zato što polako počinju shvaćati da prokreacija nije smisao života, što se nadam da će i muškarci uskoro početi (barem misliti o ovome).
Iskreno se nadam da je zato što možda polako shvaćaju da nemaju ni dostatne informacije o Svijetu koje bi im mogle prenjeti kada ih to dijete pita, niti SPoznaje o tom ekako se dijete odgaja i koji se procesi u njemu događaju niti znaju što bi ga naučili a da nisu Kometicija, posjedovanje, ego, novac, kuća, brak, pas, posao, severina, veš mašina na kredit i auto ...
Biga stavlja samo dvije moguće opcije na stol ili karijera ili prokreacija kao da su to jedine dvije mogućnosti na koje netko ima izbor i jedine dve moguće svrhe postojanja a nije ni jedna.
Odakle ti ideja da je to smisao ? Odakle nekome uopće ideja da žene premalo radjaju a imamo danas milijarde mediokriteta koja nemaju nikakva znanja i možda bolje da su im majke upravo tako razmišljale jer bi tako vjerovatno spriječile mnogo nenedmašnih sranja i horrora koje danas čovjek radi i to od silovanja djece do proizvodnje Virusa u Labosima da bi vidjeli šta će napraviti velikom broju ljudi u kratko vrijeme.
kada bi Majke i očevi Svijesno kretali u prokreaciju imajući na umu što savršenije (ako ne i savršene) materijalne uvjete, Razvijenu Budnost i Duhovnost na zavidnom nivou, razvijen i racio i osjećaj za Improvizaciju do nivoa Majstorstva, Umjetnički aspekt osobe, Društvo i društveno okruženje u kojem će to dijete rasti (i to bez valute i monete, u prirodi i sa pristupom autentičnim Učiteljima) tada bi konzekvence rađanja dijeteta bile JAKO smanjene, drugim riječima radjao bi svaki milionti par i tada bi :
PRESTALI svi ratovi i uopće pomisao na bilo kakav MAss-Hypnosys sranje,
bavili bi se sobom i tada eventualno mogli nadati nekom skorijem skoku u ozbiljniji oblik postojanja,
Djeca bi postajala Učitelji roditelja iz generacije u generaciju;
Svaka takva nova generacija razvijala bi se brže i sa sobom nosila nova otkrivenja,
Prestala bi glad a bolesti bi se svele na minimum,
Prestao bi Razvoj Tehnokratkse ideje "evolucije" i vrlo brzo bi se počeli služiti miljama naprednijom tehnologijom koja nekoristi konačne izvore energija.
Prestala bi natjecateljska i Kompeticijska Logika i ljudi bi bili sretni dijeliti Znanja i ideje jedni sad rugima.
U roku od 3-4 generacije pričali bi telepatski bez ikakvih telefona i kada god bi to htjeli,


p.s. Alpha Tesla nije bio nikakav "Ženomrzac" i ne znam kako možeš izjavljivati takve stvari kao da su konačne istine i kao da se to zna svugdje i kao da je općeprihvaćeno. Jer uopće nije.
Nikada nije izjavio NIGDJE da mrzi žene. Imao je dobre prijateljice i to što svoj Penis nije gurao u žene ne znači da ih je Mrzio, Sa njegovim umom to može značiti možda upravo suprotno ..
Proučavao sam Teslin život i sretao ljude koji su to radili mnogo temeljitije od mene, proveo sam sate raspravljajući i razmišljajući zašto se ne primjenjuju njegovi Sferni Uzgonski generatori i bežični prijenos Struje.
Takodjer sam o njegovom privatnom životu pričao jako puno NITKO nije nikada rekao u nijednoj knjizi niti meni u razgovoru da je Tesla rekao IŠTA protiv žena pa te m,olim da mi kažeš odakle vadiš te svoje Zaključke ??
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 12:01 pm

It's a brave new world, my friends! ;)

Kako se polako mijenjaju prioriteti, mijenjaju se i ličnosti i ono što se doživljava kao "ono što ja jesam". Ženina ženstvenost je nekada bila izraz njene moći i ponosa, a majčinstvo izraz ženstvenosti. Danas više nije, jer ništa čudnije ni odvratnije nije današnjem Homo Sapiens Urbanusu od "biti ono što jesi" - izgubljen je, i traži sebe u stvarima oko sebe: u tome da je neka funkcija društva, doktor, političar, policajac, fudbaler - po tome ga poznaju drugi, a on,l nemajući idetiteta, prihvaća ono što mu daš, pa se i sam pozna po onome po čemu ga drugi poznaju. Van toga - ne postoji.

Kakav muškarac, takva žena. Jedna smo vrsta, zar ne? Tamo gdje nema pravih muškaraca, nema ni pravih žena - jedno je nemoguće bez drugog. Ženski instinkt traži tačno određenu vrstu muškarca, onoga koji će najbolje osigurati preživljavanje potomstva i podariti najbolje gene njenoj djeci - recite, gdje će danas naći takvog? U krdu egalitarizma - svi su jednaki. I zato ona čeka i čeka svog Godoa - živi s nadom da će iza ugla naići onaj za kojim žudi njena DNK... na kraju, gubi nadu i prihvata prvog ili drugog koji naiđe, jer osjeća, duboko ispod kože, da joj se bliži reproduktivni deadline, želi dijete, ali je istovrenemo prisiljena drastično sniziti kriterijume... Time se stvara začarani krug...



Ovo gore je parodija, ali ima dosta istine u tome...

Slažem se dijelom sa Kahalijem po pitanju da sama prokreacija nije cilj, u smislu "nastavljanja i ovjekovječavanja i ponavljanja istog". Zaratustra je to lijepo izrekao na jednom mjestu:

Citat :
Imam jedno pitanje samo za tebe, brate moj; kao olovo bacam ovo pitanje u tvoju dušu da bih saznao koliko je duboka.
Ti si mlad i želiš dijete i brak. Ali ja te pitam: da li si ti čovjek koji smije sebi poželjeti dijete?
Da li si ti pobjednik, samosavlađivač, zapovjednik čula, gospodar svojih vrlina? To te pitam.
Ili iz tvoje želje progovara životinja i nužda? Ili usamljenost? Ili nezadovoljstvo sobom?
Želim da tvoja pobjeda i tvoja sloboda čeznu za djetetom. Žive spomenike treba da posazidaš svojoj pobjedi i svome oslobođenju.
Treba da zidaš iznad sebe. Ali najprije sam moraš biti sazdan, pravo oblikovan tijelom i dušom.
Ne treba da se umnožavaš samo unaprijed, nego naviše! U tome neka ti pomogne bašta braka!
Jedno uzvišenije tijelo treba da stvoriš, prvi pokret, točak koji se sam sobom okreće – stvaraoca treba da stvoriš.
Brak: tako nazivam volju udvoje da se stvori jedno koje će biti više od onih koji su ga stvorili. Uzajamnim strahopoštovanjem nazivam brak, kao što i priliči nosiocima takve volje.
(Tako je govorio Zaratustra I, O djetetu i braku)

Ondje gdje se razilazimo je cilj: kakvog čovjeka treba odgajati i njegovati? No, to je pitanje za neku drugu raspravu...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 4:28 pm

@Arch, zgodan film - dosta toga i je istina - nažalost.

Danas je karijera jedna od važnijih stvari u ljudskim životima. Oni sebe definiraju preko toga što rade i onda ispunjenje pokušavaju naći tamo gdje ono nije. Tako da dijete ne stane u taj raspored. S druge strane, ljudi moraju raditi jako puno da bi uopće preživjeli, tako da tu nisu zadovoljeni materijalni uvjeti za dijete. To su, po meni, neki od razloga zašto žene odgađaju majčinstvo. Mislim da danas svaka žena koja želi imati dijete, želi tom djetetu pružiti sigurnost, dobre materijalne uvjete i ljubav i dok to nema, odgađa majčinstvo. Neke pak žene ne žele djecu (poznam dvije) i to mi je u redu. Jer dijete se ne treba imati "na silu" i "reda radi".

Citat :
kada bi Majke i očevi Svijesno kretali u prokreaciju imajući na umu što savršenije (ako ne i savršene) materijalne uvjete, Razvijenu Budnost i Duhovnost na zavidnom nivou, razvijen i racio i osjećaj za Improvizaciju do nivoa Majstorstva, Umjetnički aspekt osobe, Društvo i društveno okruženje u kojem će to dijete rasti (i to bez valute i monete, u prirodi i sa pristupom autentičnim Učiteljima)...

Kad bi na svijetu ostali samo takvi ljudi, kakve ti opisuješ Kahali, svijet bi bio sačinjen od svega šačice ljudi (a znamo da bi to izazvalo premali gene pool i ubrzo bi izumrli)...
U idealnom svijetu bi to kaj govoriš bilo super, ali nažalost, realnost je drugačija. Na kraju krajeva, na ovom planetu smo da učimo, da se spoznajemo. Po mom mišljenju odabiremo obitelj u kojoj ćemo se roditi i to u svrhu učenja. Obzirom učimo preko iskustva, kako bi dijete rođeno u "savršenoj" obitelji, zaista naučilo što je to život?

Imati dijete je ,po meni, jedan od najljepših događaja u životu. Daleko sam od savršenog i ne zadovoljavam uvjete kakvi su tu gore postavljeni. Unatoč tome, mislim da svojoj djeci pružam ljubav i sigurnost. Rad na sebi počinje od najranije dobi i traje sve do smrti. Možda će jednom i biti roditelji koji zadovoljavaju Kahalijeve kriterije, ali to neće biti tako brzo. :)
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:24 pm

Citat :
Imati dijete je ,po meni, jedan od najljepših događaja u životu. Daleko sam od savršenog i ne zadovoljavam uvjete kakvi su tu gore postavljeni. Unatoč tome, mislim da svojoj djeci pružam ljubav i sigurnost. Rad na sebi počinje od najranije dobi i traje sve do smrti. Možda će jednom i biti roditelji koji zadovoljavaju Kahalijeve kriterije, ali to neće biti tako brzo.

Mama sa ovim se u potpunosti slazem.
Daleko od toga da je ovaj svijet dobar, ali nasa mala obitelj je ono sto mi daje srecu i volju za daljnim zivotom.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 6:49 pm

Ni ja ne zadovoljavam te uvjete niti okolina u kojoj živim i zato dok se tome ne približim ni neću imati djece (iako bih volio i imam redovan prokreacijski "podsjetnik" od strane biološkog sata i uvjetovane savjesti).
'Mama' u ovakvim i sličnim uvjetima stvarno žive neke majke i očevi koji zadovoljavaju uvjete gore navedene i takve zajednice već postoje (jako rijetko ali postoje). U takvim uvjetima, radeći stalno na sebi, istovremeno doprinoseći zajednici i učeći djecu Višim Znanjima daju primjer i šalju poruku nama sličnima da su ovakvi Snovi ostvarivi (primjer Damanhura ali i nekoliko drugih još razvijenijih zajednica kao recimo grad Auroville i slični gradovi na Zemlji koji su dostupni svima koji se iskreno žele odreći ovih kvazi vrijednosti).
'Mama' nije istina da bi ostala "šačica ljudi" jer danas je na svijetu sigurno pet promila (0.5%) ljudi koji žele živjeti u ovakvim zajednicamai koji su spremni i raditi na sebi i SpoznavatiSebe i svoju djecu učiti Višim Znanjima, a ne ovom današnjem kompeticijskom školstvu.
Recimo da je od tih 0.5% samo jedan dio i Budan i ima savršene materijalne uvjete, tako dolazimo na 0.1% današnje svijetske populacije a to je 7 miliona ljudi i to nije premali "gene pool" jer čak i da ih ostane parsto hiljada nebi bio premal i poznavali bi metode uklanjanja svih rizika ...
Ja sam mišljenja da se današnja kompletna populacija može pretvoriti u ovakvu Model Zajednicu kao Auroville, kao Damanhur ili kao naših 7 miliona ljudi u idealnim uvjetima i da ukoliko bi ljudi osvijestili što to znači Dijete uopće i koliku odgovornost roditelj ima da bi se mnogo manje razmnožavali a mnogo više bavili sobom i Alkemijom Budnosti.
Inter-balansiranje Univerzuma sa ovih 0.1% na 1% je neupitno a 1% kritične mase Svijesti je dovoljno da se pokrene Lavina koja će Izazvati Singularnost i Beskonačnu kolektivnu svijest i to makar na jedan mali trenutak ali biti će dovoljno da se Svije promjeni ..



p.s. I na kraju ja ne govorim kako su usrali motku svi koji već imaju familije i djecu jer ja sve te familije danas kod nas na Zemlji volim i svu djecu bih rado učio svemu što znam da je Istina, ali jednostavno kada neke stvari neki ljudi malo dublje shvate i saznaju ne mogu i ne žele ni sebe ni dijete (koje je u početku, odmah nakon rođenja biće savršenih kvaliteta, savršenog Mehanizma i savršenih mogućnosti savršene 'aktivne strane Beskonačnosti') dovoditi u situaciju da ga uče krivim Zakonitostima, lažnim Dogmama, netočnim 'životnim formulama', nemaštovitim igrama i plitkim Uvidima, nasilnim i ružnim običajima i ktome nametnutim pravilima, nerazumnim ograničenjima i jeftinim Vjerovanjima u obliku smiješnih Kultova i blesavih Religija, dovoditi u situaciju u kojoj će mu "nemoj" biti cijelodnevno prisutna mantra i kroz cijelo djetinjstvo ugradjivana misaona forma/ograničenje koja kroz vrijeme prerasta u Engram gotovo neuništivih i kapaciteta.
Kada se bilo koja 'Suština' bilo koje 'branše' Osvijesti do kraja, odnosno kada neki čovjek uđe u neku temu, Znanje ili Vještinu do nivoa Majstorstva, njemu sve prethodne lažne, plitke, netočne i površne informacije o tome isplivaju na površinu i on postaje svijestan kolika je zapravo količina Neznanja prisutna i to ne samo u njegovoj 'Branši' već i u svakoj drugoj branši ili Vještini/Doktrini i polako mu se rasvijetljava "Netočnost" ili "Ne-Dharmičnost" (neispravnost) svijeta u kojem živi, kada se to rasvijetli na takav način on je zapravo Iskustveno doživio ono o čemu ljudi pričaju kada kažu kako je "svijet u kurcu", a takva iskustvena spoznaja jednostavno ne dopušta Biću da da se usudi prokreirati dok nema za to uvjete.
On sa tim takodjer Rasvijetljava put prema Učitelju, a nivo Učitelja ovdje kod nas na Zemlji je zapravo pravi tek početak Postojanja u kojem čovjek po prvi puta zapravo počinje postojati bez podložnsti ikakvim preddeterminiranostima, počinje postojati VAN Karmičkih mehanizama, počinje Put koji je Svijest i Mudrost u najtočnijem i najogoljenijem smislu tih riječi. Počinje biti Suštinski Svjestan da Jest .. mi dakle još nismo niti počeli Svjesno Živjeti a stvaramo život kojeg ćemo učiti Živjeti, kako ?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 8:04 pm

Mama je napisao/la:

Danas je karijera jedna od važnijih stvari u ljudskim životima. Oni sebe definiraju preko toga što rade i onda ispunjenje pokušavaju naći tamo gdje ono nije. Tako da dijete ne stane u taj raspored. S druge strane, ljudi moraju raditi jako puno da bi uopće preživjeli, tako da tu nisu zadovoljeni materijalni uvjeti za dijete. To su, po meni, neki od razloga zašto žene odgađaju majčinstvo. Mislim da danas svaka žena koja želi imati dijete, želi tom djetetu pružiti sigurnost, dobre materijalne uvjete i ljubav i dok to nema, odgađa majčinstvo.

Svaka majka želi svom djetetu pružiti sigurnost (ako je zrela i nije psihički poremećena) samo nekako ne vjerujem da je nedostatak materijalne sigurnosti primarni uzrok... Sjetimo se samo odakle dolazimo, kao vrsta, i u kakvim uslovima smo živjeli prije. Koliko je tek onda bilo nesigurnosti! Stalna izloženost nevremenu, divljim životinjama, gladi, bolesti - no ipak, ljudi su se rađali, i to ne poslije 40, kako danas postaje moderno, već i prije 20. Žena od 20 je laka i čila i snažna i bistra uma - takva lakše može zaštititi dijete od jedne 40-ogodišnjakinje koju počinje hvatati išijas i osteoporoza. Osim toga, pogledajmo u kojim dijelovima svijeta je najveća populacija i najveći natalitet: Afrika i Indija - dva mjesta u kojima je sigurno najteže odgajati djecu. Iz toga se može nešto i zaključiti...

Ako išta drugo, možda je upravo relativna sigurnost razlog pada nataliteta u tzv. razvijenim zemljama - čak i ako se nema one elementarne sigurnosti u vidu hrane i vode, uvijek može dijete dati na posvajanje ili u neku socijalnu ustanovu, sirotište ili tako nešto. Upravo na taj način su se dosad i razmnožavali oni koji bi inače zajedno sa svojim potomstvom bili eliminisani prirodnom selekcijom, a na ovaj način se nagomilavaju potencijalno štetni geni i dodatno pojačavaju problem ovisnosti o brojnosti.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 10:17 pm

@Kahali, ja vjerujem da bude se dogodio pomak u Svijesti koji bude dovoljan da se Svijet promijeni...
Itekako sam svjesna koliko je sj***n svijet i vrijednosti prema kojima ljudi danas žive. Nastojim svoju djecu učiti da koriste vlastiti mozak i da ne budu povučeni masom. Važno mi je da nauče da su oni mnogo više od ovog tijela i da su prave vrijednosti Ljubav, poštovanje sebe i drugih, pomaganje, a ne ono čemu je orijentirana većina. Eto, na ovakav, samo ugrubo opisan, način, ja učim djecu kako živjeti tu u fizičkom svijetu. Potrudit ću se prenijeti im kako naći Tišinu i Mir u sebi, kako stišati misli na barem minutu svaki dan i to je dobra osnova. To je dobar utisnuti temelj za generacije koje će biti ključne za pomak u Svijesti i promjene. Eto, zamišljam to kao niz koraka iza nas i ispred nas ka potpunoj Svijesti i svaka generacija je važna jer svoje iskustvo prenosi sljedećim generacijama - po meni, potpunu Svijest nije moguće dostići rapidno i zato vjerujem da smo tu di trebamo biti. Svaka generacija je bila i svaka sljedeća bude neophodno potrebna za pomak u svijesti.

@Archangel, nedostatak materijalne sigurnosti je samo jedan od razloga koje mnogi ljudi navode kad govore zašto ne imati djecu. Naravno da je tu i puno drugih. Bilo bi dobro da na taj način razmišljaju npr. u Africi. Tamo djeca umiru od gladi i tamo bi trebalo educirati i educirati.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 11:01 pm

Citat :
Itekako sam svjesna koliko je sj***n svijet i vrijednosti prema kojima ljudi danas žive.

Ako si itekako svjesna sumnjam da bi donijela odluku da doneseš dijete na takav svijet prije nego mu ostvariš uvjete u kojima okolina neće biti "sjebana" i u kojima ga nećeš izlagati utjecajima takvog svijeta koje su danas u urbanim sredinama neizbježne, a u ruralnim ih priželjkuju. potrebno je shvatiti što je današnja tehnologija i koliko smo daleko od sebe zbog nje, da bi naučili ne biti pod njenim utjecajem, da bi na kraju eventualno isplivali na "nulu" i počeli učiti prvo eventualno Sebe a tek onda možda jednog dana dijete.
Problem je u tome što ti misliš da si slobodna već sada i svjesna tih stvari/utjecaja do kraja. Ja sam davno priznao da nisam (iskustveno sam priznao i to zajedno sa blagim shizofreničnim stanjem Uma kada mi se to desilo i svi koncepti pali u vodu i do danas su u vodi)


Citat :
Potrudit ću se prenijeti im kako naći Tišinu i Mir u sebi, kako stišati misli na barem minutu svaki dan i to je dobra osnova. To je dobar utisnuti temelj za generacije koje će biti ključne za pomak u Svijesti i promjene.

Kako da netko prenese djetetu kako da nađu "tišinu i mir u sebi" kada to nema sam u sebi ? Molim te probaj shvatiti da ovo ne govorim da bi te uvrijedio niti obezvrijedio, ali dostizanje Mira u sebi je Zadnji i najviši oblik Svijesti i Duha, vječne praznine, to je stanje kada čovjek samo što nije napustio fizičko tijelo, stanje nakon Samadhija, nakon 'ultimativne rekapitualcije', Zovemo ga Moksha i koliko god pričali Zapadnjaci o "Miru u sebi" ili "vječnoj Univerzalnoj Ljubavi" ne doživljavaju to (što ne znači da ne doživljavaju neki obični mir, opuštenost i privremeni relax Uma, ali to nije to).
Stišati misli jest dobar temelj i moguće je ali samo stišati ili usporiti, ostvariti stanje bez misli je pak druga priča i nažalost je nedokučiva bilo kojem klincu koji živi u gradu ili koji se druži sa ljudima vrlo jasnih koncepata u društvu posjedovanja i rijednosti, u društvu brze prehrane i spore probave ... Čovjek da bi ostao bez Uma, što i je jedan od bitnih ciljeva, mora prvo shvatiti u potpunosti koliko je nebitno posjedovati bilo što, zapravo i nemoguće jer ništa nije tvoje pa čak ni Um, a to neće shvatiti čak niti intelektualno, a nekmoli iskustveno za za vrijeme najubrzanijih puberteta u povijesti koji se danas dešavaju i najbrže izmjene informacija od kada je svijeta i registrirane povijesti.

Citat :
Eto, zamišljam to kao niz koraka iza nas i ispred nas ka potpunoj Svijesti i svaka generacija je važna jer svoje iskustvo prenosi sljedećim generacijama -

Važna je svaka da, ali te genaracije ne prenose iskustva "Duhovnih kušnji ili svetih Uvida u tajne podsvijesti njihove mistične povijesti i neznanih milenijuma provedenih u bivšim emanacijama viđenih u njihovim dubokim kontemplacijama" nego obično sa oca na sina idu informacije primjerice o nogometu i kako su jednom "pofukali u cvajtu on i friend" neku čehinju 72-ge ili ako se radi o malo suptilnijim roditeljima, onda im se prenose kojekakve Akademski provjerene Konačne Istine a što su tajne zanata radi stjecanja još više posjedovanja nepotrebnih tehnologija.
Kada su u pitanju nove new-age mame koje su "jako duhovno napredne" onda obično one misle kako su im rekli jako pametne savjete pričajući im o stvarima u koje su jedva promolile nos jer nemaju više jednog sata 3 puta na tjedan praksu bilo čega po sat vremena što oni nazivaju duhovnošću.
Danas su učiteli lakomi na riječima i na izmišljenim stupnjevima i zato i imamo nove generacije koje sve dijele, rangiraju, stupnjuju i označavaju konačnim prefixima.
Ne napredujemo 'mama', to bi bilo tako kao što si rekla ali svijet nije ništa bolji niti duhovniji nego što je bio, to što svaka tetka zna za neki Reiki ili je čula da joj je susjeda "učiteljica TM-a" ne znači da je itko od tih ljudi uopće duhovan, još gore, oni misle da su duhovni i da tehnike koje rade isključvo pomažu a jako se varaju.
Malo je znanje i dojam da ljudi postaju duhovniji je samo dojam i ništa više. Ljudi postaju znatiželjniji i po prvi puta u mnogo hilajda godina mogu otvoreno postavljati pitanja bilo kome drugome na svijetu ali to je samo to ... ta senzacija proći će kada svi ti ljudi shvate da nisu pojma imali kada su mislili da imaju pojma.
Bitno je PRIZNATI DA NE ZNAŠ tko si, pa onda dalje po ostalim pomirenjima sa sobom, kao to da ne znamo što je unutarnji mir ili Ljubav.
Ovo možeš shvatiti kao napad na tebe ili podcjenjivanje ili možeš eventualno samo na trenutak pomisliti da nije to možda stvarno tako (i znaj da ja Znam za sebe da ne znam tko sam i Znam za sebe da nisam nikada iskusio pravu Mokshu, a to jedino možeš znati ako si iskusio nešto od toga pa znaš koliko ti je još ostalo do originalnog iskustva)

Citat :
po meni, potpunu Svijest nije moguće dostići rapidno i zato vjerujem da smo tu di trebamo biti. Svaka generacija je bila i svaka sljedeća bude neophodno potrebna za pomak u svijesti.

Potpuna svijest se jedino može dostići Rapidno, ali ovo je komplicirano za objasniti i Osho je ovo objasnio puno boilje nego što ih ja mogao. Postoji put borbe i put predaje kaže drevna žena iz Klana Sufi Mistika zvana Babajan, kada čovjek shvati što je predaja ili se odmah preda i sve je gotovo on je dostigao cilj ili se cijeli život uzaludno bori dok svejedno ne shvati da se davno trebao predati. Ova predaja o kojoj priča Babajan je trenutna, instantna, ako je za nju bilo potrebno nekome 60 godina života trebalo je ali se sama Potpuna svijest desila u sićušnom, skoro bezvremenom trenutku.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepet stu 25, 2011 12:55 am

Citat :
Ako si itekako svjesna sumnjam da bi donijela odluku da doneseš dijete na takav svijet prije nego mu ostvariš uvjete u kojima okolina neće biti "sjebana" i u kojima ga nećeš izlagati utjecajima takvog svijeta koje su danas u urbanim sredinama neizbježne, a u ruralnim ih priželjkuju. potrebno je shvatiti što je današnja tehnologija i koliko smo daleko od sebe zbog nje, da bi naučili ne biti pod njenim utjecajem, da bi na kraju eventualno isplivali na "nulu" i počeli učiti prvo eventualno Sebe a tek onda možda jednog dana dijete.

@Kahali, sada kužim da je svijet sj***n. Kad sam zatrudnila, bila sam dosta mlada i nisam iskreno o svemu tome puno razmišljala. Od tada do sada su mi se rapidno izdogađale šokantne stvari koje su mi pomogle da bolje sagledam sebe (pravu sebe ) i svijet oko sebe. I tu sam di jesam i nastojim učiniti najbolje kaj mogu za svoje dijete.

Citat :
Kako da netko prenese djetetu kako da nađu "tišinu i mir u sebi" kada to nema sam u sebi ? Molim te probaj shvatiti da ovo ne govorim da bi te uvrijedio niti obezvrijedio, ali dostizanje Mira u sebi je Zadnji i najviši oblik Svijesti i Duha, vječne praznine, to je stanje kada čovjek samo što nije napustio fizičko tijelo, stanje nakon Samadhija, nakon 'ultimativne rekapitualcije', Zovemo ga Moksha i koliko god pričali Zapadnjaci o "Miru u sebi" ili "vječnoj Univerzalnoj Ljubavi" ne doživljavaju to (što ne znači da ne doživljavaju neki obični mir, opuštenost i privremeni relax Uma, ali to nije to).

Ne gledam na ništa što si rekao kao na uvredu. U mojim mlađim danima sve je bilo konfuzno... Ono što sam ja našla u sebi nakon velikih prevrata mogu nazvati Mirom. I ako budem svoju djecu mogla makar malo usmjeriti da to nauče prepoznati u sebi - zadovoljna sam. To možda nije Mir o kojem ti pričaš, ali je mnogo više od one konfuzije koju sam prije osjećala. To je dobar start za nešto više. To je puno bolji početak za moje klince od onoga koji sam ja imala.

@Kahali, ne umišljam si ja da znam što je istinska Svijest. Ali dovoljno mi je da osjećam da sam mnogo više od ovog tijela. Imala sam nekoliko teže objašnjivih doživljaja koji mi to potvrđuju.
Ovo o predaji donekle razumijem, ali to nije baš za ovakvu raspravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepet stu 25, 2011 1:04 am

@Kahali, ne razumijem tvoju isključivost. Što bi po tebi trebalo biti, da više nikada nitko ne rodi djete, jer smo duhovno na nuli?

Nitko ne može znati koliko će osoba evoluirati za života, i koliko brzo će se događati rast. Ako su roditelji uspavani polu-roboti, to ne znači da će i dijete biti na toj razini. Nitko, pa ni ti, ne može predvidjeti niti znati kako bi se stavri razvijale u bilo kojem slučaju.

Ja vjerujem da se svaki proces/ciklus dešava s razlogom.


Primjetila sam da si jako negativan, da ne kažem pesimističan zubi

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepet stu 25, 2011 10:21 am

Nisam ni negativan ni pesimističan, da me vidiš i pričaš samnom vidjela bi to i vjerovatno i osjetila.. ja se kontinuirano u sebi smijuljim, ali i ne samo u sebi.
Nažalost sam objektivan, ali to baš ne zvuči tako kada narastemo i sazrimo u ovakvom svijetu jer s takve stvari čine potpuno suludo pesimističnim.
Takodjer moram napomenuti da mi ne ubacuješ riječi u usta i da pokušaš i ti objektivna bez obzira na stečeni cjelokupni dojam, zato jer zaista nisam izričito nigdje rekao da 'Spavači' nebi smjeli radjati i imati djecu nego nešto vrlo drugačije od toga. Osim toga napisao sam da djecu volim i mislim da su posebna bez obzira gdje odrastala i od koga bila odgajana i da bih sa njima dijelio sve što žele znati a ja sam im u mogućnosti i imam tu čast pokazati ili naučiti.
Rekao sam kako je danas prokreacija običaj, tradicija, nešto što se očekuje, nešto o čemu se ne zna puno, o čemu su nam zabranili znati (pogotovo dio u kojem svako dijete od 0-te do 6-te godine može postati "Magical Child" ali prije nego što nekome i probaš reći ili prenjeti već slijedi nešto od sieseta mogućih prekidanja i rekacija koje variraju od "...mene je babo učio da je batina iz raja izašla i nemoj mene učit' kako da odgajam svoje dijete izbost ću te nožom..." pa sve do "znaš Kahali mi ti to sve znamo već davno, pa i ja i muž 'Meditiramo' i idemo na 'Power Yogu' i doživjeli smo Univerzalnu i 'Bezuvjetnu Ljubav' prije nego što smo napravili dijete" a ovo izmedju sama pretpostavljaš čega sve ima)
Takodjer bih volio znati gdje sam isključiv po tebi ? Čovjek koji priča o bilo čemu što nije opće-prihvaćeno i mainstream obično bude optužen za isključivost ali najčešće ne zato što stvarno je nego zato što se neko mišljenje toliko jako različito od mainstreama jako izdvaja i jako iskače u oči pa se čini kako su to neki Čvrsti i Ultimativni stavovi ili neki koji su jedini mogući.
Ako ja u nekom postu moram svaki put pisati da nemam stavove koji su konačni i da stav zadržavam samo do trenutka do kojeg ne nađem neku suptilniju i bolju koncepciju onda će se to pretvoriti u moje kontinuirano objašnjavanje nekome. Molim te zapamti da nisam isključiv i da je svaki čvrsti stav kod mene privremen, labav i prilično neželjen.
Ovo što sam pisao 'Mami' pisao sam jer nisam bio siguran zna li ona (ja ne znam) što je Moksha (Unutarnji-Iskonski-praidejni-Budni-Vječni-završni-i-polazišni-Mir) kojom je rekla da će učiti svoje dijete, to je ptanje a ne moj stav.. možda se iz njega čita skepsa ali pa šta ako se čita ? u ovom stvarima ako nisi skeptični ispitivač i onaj koji kontinuirano ne provjerava i sebe i druge nećeš daleko dogurati i već će te izmuljati kojekakvi Reiki "majstori" i slični učitelji prevaranti kojih ima na svakom koraku.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitimepet stu 25, 2011 5:39 pm

@Kahali, dobar dan.

(Čuj, i ja sam osoba koja nema konačni stav, i koja traži i uči konstantno. Nisam ja tebe optužila nizašta. Ja ne osuđujem. Imam osjećaj da neke riječi shvaćaš preegzaktno, a često one nose puno blaže značenje. Ali normalno je da dođe do nesporazuma u percepciji, ne poznajemo se, a i pisana riječ je nezahvalna).

Nisam te optužila, pitala sam te. I čini mi se da ti ništa u usta gurala nisam....Negdje si napisao (otprilike) da je bolje ne rađati djecu, nego da se rađaju mediokriteti bez znanja itd... Pa otud moje pitanje.

Ja tebe poptuno razumijem što govoriš, i što si pisao Mami. Dobro znam u kakvoj smo situaciji i kao civilizacija i kao pojedinci ... ali ja vjerujem, ne vjerujem, već znam, da se sve stvari događaju s razlogom. Da se svi materijaliziramo s razlogom, da prolazimo određeno iskustvo s razlogom, i da svi ovi ciklusi imaju smisla. Vjerujem u Dobro, Ljubav, Svjetlo. Vjerujem da je krajnji cilj uvijek pozitivan.


Bolesna sam, nemam snage duže pisati pa mi kaži, da li knjigu "Magical Child" mogu naći kod nas?


P.S. drago mi je ako se stalno smijuljiš ...


_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto žene odgađaju majčinstvo   Zašto žene odgađaju majčinstvo - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto žene odgađaju majčinstvo
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: