Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sinkronicitet

Go down 
+25
Leonora
flory
tulwar
Wayne_Myth
Remke
ANTEA65
Chakotay
Legionar
floridana
Fantom
MoW
Tutankhamon
ThE_IMMORTAL
Blizzard
malena
Flamezar
Merkurica
Alpha
Angel from shadow
gloria_g
od soka prazna flaša
indigocakra
zvezda
Svjetloisjena
B&W
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 3:34 pm

Alpha je napisao/la:
@Fantom...da, zbilja, gdje bi mogao saznati vise o tom pojmu? Hmmm...de da se dobro zamislimo. Tema pod nazivom Sinkronicitet...bas interesantna tema...ali gdje saznati sto to tocno znaci? ceka

Ovo je tipicni primjer koincidencije...znao sam da ces ovako odgovoriti,bas ti...Sinkronicitet - Page 4 Icon_scratch

Sto ne znaci da sada znam sta znaci rijec sinkronicitet...???Sinkronicitet - Page 4 888361
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 3:39 pm

Jel ti mene zajebavas ili ti je mozak na stand by danas? Evo hint. Otvori prvu stranicu teme i procitaj uvodni post. Mozda te prosvijetli. U najgorem slucaju upisi u svoj internet pretrazivac www.google.com i onda ukucaj 'sinkronicitet' pa ces sigurno dobiti neki odgovor :P

Znam da si znao da cu ti ovo napisati...to ne bi bio sinkronicitet nego zakon vjerojatnosti na osnov predznanja zubi ... miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 3:52 pm

a šta je to????..eto meni se često dešava kad nešto nahvalim da mi se to pokvari ili pukne. tako sam jučer nahvalila kopču za kosu koja mi traje 2 godine i čudile smo se kako onaj feder ozada do sada nije pukao. i puc, jutros sam ostala bez kopče. sad hodam raspuštene kose ko vila. kava
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 3:56 pm

To se zove PEH....Sinkronicitet - Page 4 64658
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 3:59 pm

MoW je napisao/la:
Ovo je pravi primjer sinkroniciteta. ides
I baš Bruno Groening, veliki iscjelitelj. :)

Sad mi je palo na pamet kako bi mogli otvoriti i temu o Bruni :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 5:24 pm

Alpha je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Ovo je pravi primjer sinkroniciteta. ides
I baš Bruno Groening, veliki iscjelitelj. :)

Sad mi je palo na pamet kako bi mogli otvoriti i temu o Bruni :)

Ne bi bilo loše, samo davno je bilo to u jednoj emisiji NRZ. Ako se nekome da malo bolje zaguglati o Bruni, bilo bi lijepo. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 7:49 pm

Alpha je napisao/la:
Upravo se desilo nesto zabavno :)

Tip zove na telefon i pogrijesio je broj. Kaze da trazi udrugu Brune Groeninga. Ja se nasmijem (ubrzo cete saznati zasto) i kazem da je pogrijesio. Osjetim da se malo snuzdio ali je ipak nekako procijedio da li mozda znam broj (iako, od kud bih ga znala). I onda evo razlog zasto sam se nasmijala. Prije par tjedana sam slucajno pokupila letak u gradu sa informacijama o radu Prijatelja Brune Groeninga. Pisala je i neka obavijest o predavanjima koja se odrzavaju...i naravno brojevi telefona... Uglavnom, letak jos uvijek imam u torbi...izvadim ga i procitam covjeku broj...eto...sinkronicitet :D
Hoćeš još nešto? Moja mama je u subotu bila u toj udruzi miga

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 7:56 pm

:D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:13 am

Sjećam se te emisije, tamo sam prvi puta čuo za njega, čovjek je bio istinski iscjelitelj, izliječio je puno ljudi, nije uopće tražio nikakvu naknadu ili nagradu, da bi ga napali moćni doktori jer im ustvari oduzima pacijente i zaradu. I na kraju ga je to uništilo i psihički i fizički. Dosta žalosna priča.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimesri svi 19, 2010 11:16 am

Nocas sam sanjala da mi je frendica trudna i da mi kaze da nek joj biram ime za bebu. Onda sam jos gledala neke prekrasne prizore tamo kroz prozor i na prozor/balkon je sletjela jedna mala ptica koja mi je u biti slicila na rodu ali skroz malu. Bila je crno bijela i imala je jarko narancasti kljun. Ona je htjela da ju hranim.

Jos je bio jedan dio prije toga svega kada smo pisali kao neki ispit ali to nije bio klasicni ispit. Samo znam da sam se osjecala sigurna. Bili su neki ljudi koje poznajem u mojoj grupi, a bila je i Antea.

Mislim da mi je bas u tom trenutku pao na pod moj kristal žada i da sam se tada probudila i vidjela da je oko 03h po noci. Nastavila sam spavati i cini mi se da je onda uslijedio ovaj dio sna koji sam, zapravo, prvi opisala.

Kada sam se probudila isla sam se spremati za posao, a na prozor je doletio prekrasni crni kos sa jarko narancastim kljunom. Pokusavao je vidjeti u sobu. Malo je setao po prozoru i onda preletio na balkon gdje mu se pridruzio partner tj. partnerica pa su odletjeli dalje. Sjetila sam se ptice iz sna.
Nastavila sam se spremati kada je pocela emisija koja bude svako jutro na radiju "Govorimo hrvatski". Obicno budu neki jezicni savjeti, a dana je bio o imenima tj. kako se pisu i izgovaraju strana imena u hrvatskom jeziku. Na kraju su kazali "Ako cete biti u prilici nekom birati ime, izaberite neko hrvatsko". U tom trenu sam se sjetila biranja imena u snu.

Dosla sam na posao i docekalo me jedno pitanje na koje bih trebala odgovoriti. To me asociralo na ovaj zadnje opisani dio sna.

Sinkroniciteti?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimesri svi 19, 2010 11:23 am

Hmm... sinkroniciteti kroz san. Mislim da se to nekad nije zvao sinkronicitet nego vidjelačko sanjanje. Sanjaš o stvarima koje će se taj dan dogoditi. To mi se znalo događati, ali ne u tolikoj mjeri.
Zanimljivo. cerek

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimesri svi 19, 2010 5:18 pm

Sada mogu kazati jer je Antea maloprije objavila i pitanje i odgovor na temi Sinkronicitet-vjezba. Ovo pitanje koje spominjem u gornjem postu da me docekalo kad sam dosla na posao je pitanje koje mi je poslala Antea sinoc ali ja sam ga vidjela tek jutros i odgovorila na njega. A nocas sam ju sanjala i sanjala sam da trebam odgovarati nesto.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimesri svi 19, 2010 9:38 pm

Ma, bravo, kao što bi flo rekla, sjedi pet Sinkronicitet - Page 4 973175
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon svi 24, 2010 8:27 pm

Prije nekih tjedan dana sam čuo pjesmu na radiju, no skroz sam zaboravio na nju. Silno sam ju htio opet čuti, no nisam znao koja je to pjesma.
Sada sam puštao neke pjesme na youtubeu, tražio sam nešto novo i nekako sam se samo skoncentrirao i ukucao u tražilicu ''ever again''. Ne znam zašto. I prije nego sam kliknuo Enter sam pomislio kako ću otvoriti prvi video i naći nešto što će mi pružiti neku poruku.
I, eto... došla mi je ta pjesma :)
Za oni koji žele poslušati, klik ovdje :D

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon svi 24, 2010 9:17 pm

B&W je napisao/la:
Nekada u razgovoru sa ljudima dobijem odgovore na pitanja koja me muce, na radiju zasvira pjesma.. u razgovoru drugih ljudi ( nije da prisluskujem ) znam cuti samo recenicu-glasniju od drugih koja govori bas o tome o cemu razmisljam..
Nije to stalno, mada bih voljela da ih ima vise..


to se zna dogodit da se tebi ucini da je netko nesto glasnije rekao, inace mozak je dosta tajanstven ljudima i jos puno toga neznaju o njemu, ali zna se da mozak moze stvoriti tebi uvid u nesto da neprepoznajes razliko jeli to stvarnost ili nije, npr. nekad kad sanjas neznas da je to san dok se neprobudis, takodjer covjek negleda ocima, neslusa usima i nedodiruje kozom, nego sve to radi mozgom, to mozes znati tako sto mozes viditi zatvorenih ociju, tj. mozes si zamislit sliku, kad sanjas vidis slike, isto tako neslusas usima pa mozes si umislit da je nesto glasnije
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon lip 21, 2010 3:32 pm

Upravo pišem prijavnicu koja treba imati oko 100 riječi. Kada sam ju napisao dobio sam ''informaciju'' da ima 58 riječi (nisam uopće brojao riječi), a kada sam tekst ubacio u Word on mi je pokazao da tekst ima toliko riječi :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon lip 21, 2010 5:54 pm

U zadnje vrijeme primjećujem povećani broj sinkroniciteta. Sad se pitam je li to zato što sam počeo obraćati pozornost na njih, ili je uzrok neki drugi.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon lip 21, 2010 8:09 pm

@Legic...meni se cini da to nije sinkronicitet nego ono kad 'uronimo' u univerzalno pa nas strefi tako neka informacija koja je neposredno ispred nas. Slicno kao neki deja vu.

@Omega...kad sam kod deja vu-a, zar nisi ti pricao da ti se to cesto desava? Da se ne radi o necem slicnom? Ili bas sinkronicitet? Kakav na primjer?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon lip 21, 2010 9:11 pm

Jesam, događa mi se relativno 'često'. Zadnji je bio u subotu dok sam bio na turniru, neka nogometna situacija. Više niti ne pamtim deja vu-e, većina ih je tek tako. Ima i malo drugačijih, iako ne znam jesu li to više deja vu-i. Dobro, nije ovo tema za to.

Sinkroniciteti koje sam doživio mogu biti ono što si napisala Legiju, kada iz okoline dobimo neku informaciju. Zapravo, ne bi li to bio sinkronicitet? Koja bi bila razlika sinkroniciteta i situacije kada nas strefi neka situacija iz okoline?

Uglavnom, sinkroniciteti: Bili smo vani i sat i pol do dva sata su se pričali vicevi. Jedan tip je uglavnom pričao. I sada mislim si, idem i ja drmnuti jedan vic, kad ono tip krene pričati baš taj vic kojeg sam se sjetio. Ništa, slušam ja i dalje, nakon desetak minuta sam si opet pomislio da idem i ja jedan vic ispričati, sjetim se kojeg mogu, a tip opet počeo pričati baš taj vic tog trena.
Možda to ne bi bilo toliko ''čudno'' da su se pričali vicevi slične tematike, pa da se onda kao pogodi vic. Ne, pričali su se o Ivici tada, ja se sjetih jedan od medi i zeku, a tada baš on kaže ''Ajmo sada o medi i zeku''. Isto tako je bilo i nakon desetak minuta, pričali su se ne znam kakvi vicevi, onaj koji sam htio ispričati bio je totalno otkačen, kad odjednom on se sjetio istog tog vica onda.

Još jedan sinkronicitet recimo. Često se sa starim furam po autocesti. I sad jednom dok smo dolazili na nju, odjednom si počnem razmišljati kako je na autocesti zabranjeno stajanje, pa onda o situaciji kada nam se auto pokvari pa moramo stati. Zamišljao sam kako bi bilo da mi se pokvari auto dok sam na autocesti, a ne znam popraviti, pa moram zvati itd... I za 2 minute na suprotnom traku 2 ženske stoje, auto im je pokvaren, hauba im otvorena, a kraj njih stoje oni radnici sa kamionom.

Ostalih se ne mogu sjetiti sada. Pa sad sinkroniciteti, hvatanje tuđih misli, slučajnosti ili što li već, ne znam...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon lip 21, 2010 10:13 pm

Omegin primjer sa autima podsjetio me da se meni jednom dogodila situacija da sam prilikom zezanja jednog dečka postavio teoretsku situaciju koja se idućeg dana u svakom opisanom detalju (a bilo ih je puno!) ponovila ;)
Što bi to bilo?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimesri lip 23, 2010 12:03 am

Što ti misliš da bi to moglo biti?
[Vrh] Go down
Wayne_Myth
Riba
Wayne_Myth


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 122
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 22.10.2010

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimened lis 24, 2010 12:12 pm

Meni se desava sinkonicitet (polomoih prste dok napisah) svaki puta sa trenutnom curom...ali jakojako veliki sinkonicitet...strasno veliki svaki put kada sam malo dulje sa curom... mozda ljubav i povezanost pridonose velikim brojem do toga slucaja,,,
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 1:47 pm

mene sada trenutno ganja ikar :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 1:49 pm

Glavno da nije Tesla zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 1:50 pm

hvala Bogu miga
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sinkronicitet - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet   Sinkronicitet - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sinkronicitet
[Vrh] 
Stranica 4 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: