Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Povjerenje

Go down 
+4
MoW
orca
floridana
Alpha
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Povjerenje  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Povjerenje    Povjerenje  - Page 2 Icon_minitimened lis 02, 2011 9:20 pm

Archangel je napisao/la:

Sebe još donekle mogu kontrolisati. Ali druge... to nijednom bogu još nije pošlo za rukom a kamoli čovjeku....
Tko o čemu ti o Bogu, pa zar baš moraš na svakom topicu zubi lol!

Ispričavam se na off topicu, ali morao sam :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Povjerenje  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Povjerenje    Povjerenje  - Page 2 Icon_minitimened lis 02, 2011 11:27 pm

@Athena...u redu si shvatila i u redu ti je post. To je kod vecine ljudi upravo tako. U biti to ''vecine'' je vjerojatno nekih 99% ljudi.

Jasno mi je da ti je iluzorno ali je moguce to cega se dotices i emocije nisu iskljucene. Radi se o apsolutnom prihvacanju i apsolutnoj ljubavi. Znam da ne vjerujes u apsolutnu ljubav ali to je ono sto je potrebno. Da, potrebno je i vidjeti iza nase ljudske prirode kako sebe tako i ostale ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Povjerenje  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Povjerenje    Povjerenje  - Page 2 Icon_minitimepon lis 03, 2011 12:19 pm

Možda čak vjerujem u "apsolutnu" ljubav (uzet ću je malo šire od slučaja roditelj-dijete), ali čak i u tom slučaju sumnjam da se ona mora manifestirati na način da dotične osobe, pod svaku cijenu i bez obzira na međusobne "povrede" u odnosu ostaju jednako bliske, fizički, emocionalno itd.
Ako bi pak došlo do toga, onda bi si postavila pitanje što osoba želi (nesvjesno) postići ostajući u iznimno bliskom odnosu sa nekim tko ga je povrijedio. misli

Možda osjećaj požrtvovnosti ili veliki stupanj "samoispunjenja" koji proizlazi iz toga što je osoba netipično velikodušna i prašta.
Ako su njene vrijednosti usmjerene praštanju i božanskom, onda se sama nastoji vinuti u te visine pa se tome nastoji i nesvjesno približiti, svojim postupcima s drugim ljudima.
Kako bilo, sigurna sam da se u svim slučajevima neminovno radi i o težnji ka nekom samoispunjenju.
Načini i put mogu biti različiti, ali cilj između ostalog obuhvaća navedeno. To opet stavlja u skepsu "aspolutnost" neke ljubavi. :P

Naravno, tako bi išao moj tijek misli. miga
Da se vratimo na temu...

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Povjerenje  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Povjerenje    Povjerenje  - Page 2 Icon_minitimesub lis 08, 2011 2:15 pm

po meni apsolutna ljubav je prihvacanje svega kod covjeka...ili od jednog covjeka prema drugome...dns je to nemoguce,toliko mrznje,lazi i svega losega svijet dugo nie vidio kao u ovo vrijeme...ali mozda se bash o tome radi...mozda trebamo proci sve i kao cjelina i kao pojedinci...mozda trebamo iskusiti i dobro i lose(neki samo lose,neki samo dobro)...
da bi mogli krenuti prema aposlutnoj ljubavi...

moja teorija toga svega je ovo:
sto vise pojedinaca ostavlja mjesta samo za ljubav tako se ona siri,kroz vrijeme od pojedinaca koji su pripremili "tlo" dolaze oni koji zive na tom "tlu".oni zive ljubav i sire je dalje...ona se siri,sve vise i vise pojedinaca dolazi u doticaj sa njom i oni ponovo pripremaju "tlo" da bi dosli oni koji zive na tom "tlu"...ali za to treba vrmena!ako to stavis u danasnje okvire onda ispada da imamo pojedince vec sada koji pripremaju a ima i onih koji zive...problem je sto ih je malo...malo je onih koji su upoznati sa ljubavi o kojoj govorimo a u nju je uvazeno sve....od aposlutnog postovanja prema pojedincu do bezvremenske ljubavi prema sebi i drugima...znaci ljubav koja izlazi iz okvira sadasnjosti...dobra vecina to ne razumije...ali imamo vrijeme da gradimo....ljudi se trebaju promjeniti a to nije lako negovorim o promjenama u tjedan dana,mjesec dana cak ni godine...to je dugotrajniji proces koji obuhvaca uzroke i posljedice,utjecaj okoline...ma sve je bitno...na svemu trebamo raditi i razvijati se na svim poljima...tako dolazi do te ljubavi...volis sve,i dobro i lose jer znas da je tu samo da te gradi,znas da si ti prizvao sve...a kada se dovoljno izgradis sto ti drugo preostaje nego to siriti na "manje obrazovane".zasto?jer im samo zelis dobro,jer ih volis...tako pojedinci s tim velikim znanjem lagano postaju sve brojniji i brojniji i imaju sve veci utjecaj na okolinu.s vrmenom doci ce do toga da zlo nece postojati,govoriti ce se o tome kao o necemu sto je bilo u proslosti,nesto sto nas je protreslo ali izveli smo se na pravi put razvojem...


znam da sam tu sada nabrojala sve i svasta i znam da nie bash najrazumljivije ali eto potrudila sam se :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Povjerenje  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Povjerenje    Povjerenje  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Povjerenje
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: