Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Preminuo Steve Jobs

Go down 
+6
Foto
Fantom
orca
Chakotay
biga
Alpha
10 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 9:37 am

U dubokoj boli javljamo kako je preminuo Steve Jobs. Njegova briljantnost, strast i energija bili su izvor brojnih inovacija koje su poboljšale naše živote. Svijet je zbog Jobsa bio bolje mjesto, izvijestili su u srijedu navečer iz tvrtke Apple. Dodaju kako je njegova najveća ljubav bila njegova žena Laurene i njegova obitelj. Iza sebe je ostavio suprugu te sina i dvije kćeri. Njegova obitelj izvijestila je kako je preminuo u miru okružen svojim najbližima.
- U javnom životu Steve je bio poznat kao veliki vizionar, a u privatnom životu je najviše cijenio obitelj. Zahvalni smo svima koji su bili uz nas u posljednjih godinu dana - izvijestila je Jobsova obitelj.

Odmah nakon što su potvrdili njegovu smrt, tvrtka Apple je preko cijele svoje internetske stranice stavila Jobsovu fotografiju.

- Oni koji su imali sreće raditi sa Jobsom izgubili su dragog prijatelja i mentora. Steve je iza sebe ostavio tvrtku koju je samo on mogao izgraditi. Njegov duh će uvijek biti temelj tvrtke Apple - napisali su iz Applea.

Jobs je bio glavni pokretač tvrtke Apple. Preminuo je samo dva dana nakon predstavljanja novog modela iPhonea. Bio je i 'mozak' za razvoj iPoda, iPhonea, iMaca te iTunesa, javlja Daily Mail.

Jobsov nasljednik Tim Cook tužne vijesti je zaposlenicima Applea javio putem e-maila.

- Imam jako tužne vijesti za sve vas. Steve je danas preminuo. Planiramo sa svim zaposlenicima Applea uskoro proslaviti Steveov nevjerojatan život. Riječima se ne može opisati tuga koju trenutačno osjećamo - napisao je Cook.

Jobs je iz Applea otišao krajem kolovoza

Steve Jobs je krajem kolovoza ove godine napustio tvrtku Apple zbog zdravlja.

- Uvijek sam govorio da ću biti prvi koji će vam reći ako dođe dan kada neću moći obavljati svoje dužnosti i ispunjavati očekivanja kao Appleov šef. Na žalost, taj je dan stigao - napisao je bio Jobs u kratkoj obavijesti.

Jobs je Apple osnovao 1976. godine zajedno sa Steveom Wozniakom i Ronaldom Wayneom. izvor
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 10:34 am

baš gledam ispod googla... veliki čovjek i velik mozak...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 10:41 am

R.I.P.

Preminuo Steve Jobs Steve-jobs-3g-iphone1
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 10:55 am

Da...razmisljam nesto...citala sam o njemu ovih mjeseci otkako se poceo povlacit radi bolesti. Dosta ljudi je kazalo kako mu je najveca satisfakcija bila unistit protivnika. Radoholicar je bio sto se jasno vidi i iz toga sto je do zadnjeg casa ostao u Appleu. Mogao je ici doma bit sa obitelji tih zadnjih godinu ili koliko je znao da je bolestan. Nije da je morao radit jer nije imao novaca. E sad...zasto to pisem...pa razmisljam...covjek je unaprijedio dosta toga u tehnoloskom smislu. Smislio gadgete, napravio ih dostupne sirim masama. Usao je u povijest. S druge strane je ovo sto sam napisala. Ne znam...mislim da ce se vratiti uskoro.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 11:21 am

Alpha je napisao/la:
Ne znam...mislim da ce se vratiti uskoro.
Vau što si sa ovime mislila, ...da će se vratiti uskoro... kako?

[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 11:25 am

.. takodjer i veliki skrtac. U svakom slucaju, ime cija ce genijalnost faliti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 11:31 am

@Chak...inkarnacijski. Mislim da ima jako puno posla tu. A ne mislim na informatiku.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 11:36 am

Sa Alphom bi se slozio.. covjek je bio genijalac teske kategorije. Ne u rangu Tesle ali tako nesto, barem sta se racunalne (r)evolucije tice. No generalno takav tip osobe je cisti mental, doce on jos ovdje mnogo puta.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 11:46 am

@Orca...tako nekako sam i ja to dozivjela. Ne zelim tvrdit jer ne znam ali ako ima istine u onome sto se pisalo (navela sam gore u postu), a cemu u prilog ipak ide to da je radoholicar koji je radio doslovno do smrti...ne znam...pisu kako mu je obitelj bila najvaznija, a opet nije otisao iz Applea i bio s tom obitelji svaki moguci trenutak...ljudi su dosta iskljucivi...ne razmisljaju...kazes im da je netko nekakav (recimo obiteljski covjek) i oni to uzmu zdravo za gotovo niti ne pogledavsi siru sliku iz koje isto mogu nesto zakljuciti.

Mislim da je Steve imao jaku moc koncentracije i kada je jednom usao u struju (u njegovom slucaju informaticke tehnologije) dalje je vrlo lako plivao. Naravno da covjek mora biti kapacitet ali mislim da svaka osoba koja se necemu u potpunosti preda, a jos k tome ima i jak intelekt, moze savladati materiju u takvoj sirini i intezitetu da se cini nemoguce. Najveci problem je, po mom misljenju, sto su ljudi lijeni.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 12:01 pm

Alpha je napisao/la:
@Chak...inkarnacijski. Mislim da ima jako puno posla tu. A ne mislim na informatiku.
To sam si i mislio da na to misliš. Ne znam da li se mogu složiti s tobom, jer je to nekako iznad moje razine, mislim davati takve prognoze, ali mogu razumjeti zašto to mislite i ti i orca. Jer netko tko je škrtac uz toliki novac ili netko tko želi uništiti svog konkurenta (a nije u vojnoj industriji) taj siguno mora još puno učiti. No da li će to biti ovdje na Zemlji ili možda negdje drugje ja nebi znao :)
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 12:10 pm

@Alpha - Pa frajer je skoro odahnuo na pozornici predstavljajuci novi iphone 5 tak da ono.. nemas tu sta previse mozgat. Mislim da se danas ovo obiteljski covjek i slicne fraze preolako koriste..

Sto se tice samog Steva, sposobnost vodjenja paznje i nadprosjecnu koncentracju je potrebno imati za nadljudsko razmisljanje kao sto je recimo on imao.. sto opet ne znaci da taj netko mora odmah biti i dobar covjek. Siddiji su prva stvar prema kojoj nemozemo skenirati covjeka.. no da ih svatko moze razviti moze. Problem lezi u tome kao sto si i sama rekla, ljenosti i nesposobnosti kanaliziranja energije u x stvar.

S druge strane.. samo osoba koja se bavi informatikom moze znati koliko je ona u stanju covjeku energije isisati. On tehnicki nije bio star covjek.. a eto. Pojeden, doslovce.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 12:15 pm

@Chak...Kad se netko nakaci na Zemlju onda obicno guli po Zemlji. To bi se dalo zakljucit iz regresijskih terapija gdje se obicno nizu zivoti na istom planetu. Uostalom nije ni vazno jel to Zemlja ili neki Xdasfpoj. Samo sam htjela kazati kako je s jedne strane bio vrlo probitacno pravocrtan dok je u drugim segmetnima hibernirao.

@Orca...je, fraze se olako koriste...

Da, tako i ja to vidim...intelektualna postignuca nemaju nikakve veze sa svjesnoscu osobe ili sto kazes "koliko je osoba dobra". Medjutim iako je to tako opet me zna ponovno i ponovno zacuditi...ono...da je taj um toliko sam u sebi da ne vidi vise od toga...wow...
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 12:36 pm

Inace neznam ako vec netko nije vidio hehehe..
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 12:37 pm

Tri jabuke su promjenile svijet... Prva kojom je Eva zavela Adama.... Druga koja je pala Newtonu na glavu.... I treca koja je promjenila svijet je jabuka Steve Jobsa, koju je samo malo zagrizao... confused

[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet lis 06, 2011 1:15 pm

Meni je apple uvijek bio bolji od svega ostaloga, da imaju mana, imaju, da su skupi, jesu, ali dok je moj opaki komp BMW, mac air je porsche :D

Da ne govorim o mac prou koji je rolls royce :D

Citao sam o njemu i appleu, oni 20% novcanih sredstava trose u istrazivanje dizajna sto je jedan od najvecih postotaka od tih velikih firmi. Ja kao dizajner po struci (koji ne radi u istoj -.- ) volim kada dizajn bude u skladu sa funkcionalnoscu. Vjerojatno mi se zato i svidaju njihove stvari, za koje realno nikada necu imati novaca :/
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimepet lis 07, 2011 12:49 am

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimepet lis 07, 2011 4:34 pm

"Pomisao da ćeš umrijeti je najbolji način, za koji ja znam, da izbjegnete zamku razmišljanja da imate što za izgubiti. Već ste goli. Nema razloga da ne pratite svoje srce."
Ovo me posebno dojmilo. :)

Ako vjerujete da će se inkarnacijski vratiti na Zemlju, što mislite, zašto je umro tako "rano"?
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimepet lis 07, 2011 4:37 pm

Legionar je napisao/la:
"Pomisao da ćeš umrijeti je najbolji način, za koji ja znam, da izbjegnete zamku razmišljanja da imate što za izgubiti. Već ste goli. Nema razloga da ne pratite svoje srce."
Ovo me posebno dojmilo. :)

Ako vjerujete da će se inkarnacijski vratiti na Zemlju, što mislite, zašto je umro tako "rano"?

Meni se cijeli ovaj tekst dojmio. Jako.

Eh, teško je reći zašto. Ali vjerujem da svi to sami odaberemo prije neko se materijaliziramo ... Koju i kakvu ćemo lekciju proć.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimepet lis 07, 2011 4:56 pm

Ima zgodnih misli u tom tekstu ali znate kako se kaze "ne gledajte sto radim nego sto govorim". Ujedno to je i razlog zasto je umro prilicno mlad. Uzivati u unistenju protivnika, tjerati ljude ispod sebe da rade ko robovi...bas se ne uklapa u njegove prosvjetiteljske rijeci. Kaze se kako se u ljudima kriju tri osobe. Ona za koju mi mislimo da jesmo, ona za koju drugi misle da jesmo i ona koja mi uistinu jesmo. Te se tri osobe nikada ne susretnu. Najcesce je upravo tako. Najvece djubre za sebe misli da je fantasticna osoba. Nema pomaka fokusa, promatranja sebe iz trecega lica i zdrave samokritike koji ubrzavaju razvoj svijesti.

@Legi...tesko je reci...ljudi obole od raka i vrlo mladi. Nitko ne zna zasto je tome tako. A neki koji su "zivo zlo" opet zive 100 godina. Puno je tu faktora. Ponekad karma, a jos cesce sadasnji zivot. Ponekad skuzimo lekciju prekasno kada se bolest vec manifestira pa je kasno. Puno je varijanti.
Razlog zasto mislim da ce se inkarnirati na Zemlji je jednostavn. A gdje bi drugo? Koliko se cini kada krenu Zemaljske inkarnacije onda se one drze dok se ne odrade ili dok totalno ne izgorimo kao izgubljen slucaj. S druge strane je svejedno gdje ce se inkarnirati. To je njegov put. I kakav god bio zelim mu puno srce i vise svjesnosti iduci put...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimepet lis 07, 2011 6:26 pm

Meni taj tekst uopće nije nešto, pun je relativiziranja i igranja na kartu sreće. Mislim čovjek drži govor ljudima koji su netom završili faks i kaže da to uopće nije važno jer on nije završio faks, a pogledajte me što sam postigao. Je super je on stvari postigao, ali ima još barem nekoliko milijuna ljudi koji imaju istu priču i koji skupljaju konzerve da bi preživjeli. To što on nije išao na predavanja i nije učio nije baš neka poruka. Jer da je učio i da je bio marljiviji tko zna što bi tek onda postigao.

Jednako tako što to znači reći sam sebi da ti je posljednji dan? Ako pitate ljude što bi učinili da su sigurni da im je danas posljednji dan većina bi rekla da bi se napila, uživala u hrani, ženama i slično. Nekako sumnjam da bi netko rekao da bi učinio nešto na dobrobit svih. Koliko mi se čini većina upravo tako i živi, bez ikakve brige za sutra.

Osobno mislim da je u našoj kulturi, pri tome mislim u cijelom zapadnom svijetu nekako uvriježeno razmišljanje da kad netko umre tada ga se treba slaviti i sve što je rekao treba veličati. Je ok čovjek je umro, treba mu odati počast i priznati da je napravio puno dobroga, ali opet ne treba pretjerivati pa reći da sve što je činio ili govorio da je to sve super.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimepet lis 07, 2011 11:39 pm

Mi o njemu znamo samo ono što mediji pričaju o njemu, dakle, jednu od njegovih triju osoba. Većinom medijska slika nije ona prava slika osobe. Sami tekst, neovisno o tome kakav je govornik, mi se svidio. Mislio sam da je razlog ponovne inkarnacije taj što je radoholičar koji tu ima svoju ulogu. Zanimljiva mi je ta teorija kako umire "mlad" da nauči lekciju, a onda se opet vraća na istu planetu (iste uvjete). Kako bilo, mislim da premalo znamo o njemu da bi mogli ulaziti u pouzdane analize.

Mene više iznenađuje taj fenomen njegova veličanja. Jesam li ja što propustio, ili on nije ništa značajno izumio? Mislim, super su te i-stvarčice itd., ali po meni su ljudi koji su ostavili trag oni koji su osmislili lijekove, nove znanstvene teorije i izume koji su iskonski promijenili svijet. On je više kreator mašte, stvari kojima se igramo. Nije izumio ništa ključno. Barem se meni tako čini.

Licemjerna mi je cijela ta situacija. S jedne strane kritiziramo klince koji vise na iPhoneovima, a s druge strane veličamo kreatora nakon njegove smrti upravo zbog tog izuma.
misli
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimepet lis 07, 2011 11:56 pm

@Alpha, a odkuda tebi takvi podaci o njemu?

@Chakotay, bojim se da si skroz krivo protumačio njegove riječi ...tj. smisao.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimesub lis 08, 2011 12:01 am

Moguće Lyra, ponekad pogrešno shvatim ljude s kojima pričam u živo, a ovo je pisana riječ koja je uz to prenesena, tako da je moguće da sam to krivo doživio.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet sij 26, 2012 3:24 pm

moja sucut...@
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitimečet sij 26, 2012 3:30 pm

Ne žalim ga pretjerano jer je izumokradica koji je vješt poslovan čovjek i patentiro je gluposti poput slidelocka i mogućnosti slanja e-maila u 3 poteza. Evo jedne slike:

Preminuo Steve Jobs Job-fails-ritchie-didnt-wear-enough-turtlenecks

Kažu sve najbolje o mrtvima. Ok ali samo da ovo kažem: on je govno od čovjeka kojeg mediji prave mesijom. A sad nek počiva tamo gdje je.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Preminuo Steve Jobs Empty
PostajNaslov: Re: Preminuo Steve Jobs   Preminuo Steve Jobs Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Preminuo Steve Jobs
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Preminuo Les Paul
» Preminuo Arthur C. Clarke

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: