Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Opsjednutost Nikolom Teslom

Go down 
+15
2pac
MoW
Hladni
KidagakashNedakh
Grave Digger
Madonna
Faust
Lyra
Chakotay
Kahali
Einar
Blizzard
orca
kika13
trunks
19 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsjednutost Nikolom Teslom    Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Icon_minitimesri srp 25, 2012 11:55 pm

Predvidio je ishod sa Morganom i zato je na Long-islandu radio zapravo 2 experimenta, a za jednog od njih nije želio da sazna Morgan pa ga je radio uporedo sa ovim prvim oficijelnim za kojeg je bio financiran (iako tu nije bio Morgan jedini koji se pitao i sa njim su koketirala dva ili tri savjetnika koji su zapravo nešto bolje razumjeli što Tesla radi i od kojih je jedan bio produžena ruka druge moćne bankarske familije)...
On nije bio idiot što se tiče socijalnih interakcija niti je bio naivan i ženama iz aristokratskih krugova bio je poznat njegov šarm kao, a njegovi govori na predstavljanjima njegovih patenata pamte se kao jedni od najfascinantnijih i najkarizmatičnijih od svih ostalih onog vremena.
Da je imao pomalo dječje snove to je istina ali to priča iše o njegovoj neiskvarenosti nego o njegovoj naivnosti. On je znao sa kim ima posla i kako uopće od takvih biti financiran (i to bez odvjetnika, čovjeka za PR ili ekonomsko-marketinškog stručnjaka)
Blizzard, nije da se nagadja, zna se i službeno se danas prepoznaje što je sve napravio i za koliko ostvarenih i neostvarenih patenata je zaslužan. Nije to "samo genij", već rijedak genij i mislim da bi "evanđelje po Tesli" donjelo čovječanstvu mnogo više nego bilo koje drugo do danas poznato .
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsjednutost Nikolom Teslom    Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Icon_minitimečet srp 26, 2012 12:38 am

Ok, ako je on sve to ipak znao, to kako će njegovi finansijeri prihvatiti njegove ne-tako-ekonomski-isplative ideje, onda moramo zaključiti da mu to i nije bilo bitno, već to da onako, sam za sebe, u praksi isproba svoje ideje, čisto "za svoju dušu", jer ga je priroda fascinirala i htio je da je uhvati za rep... To je shvatljivo. Čitao sam u nekim njegovim "memoarima" da je i bez eksperimenata mogao pouzdano predvidjeti da li će neki njegov stroj raditi, jednostavnim vizualiziranjem u mašti. Tako, što se toga tiče, što se njega samog tiče, eksperimenti mu nisu bili toliko ni potrebni. Ipak, činjenica da ih je sprovodio navodi na zaključak da, ako ih nije sprovodio zbog sebe, onda ih je sprovodio zbog nekog drugog. Ja sam mislio da pod tim drugima smatra Morgana i te ostale "koketare" jer je htio da oni vide rezultate. A sad, ako je istina to da je sprovodio eksperimente u tajnosti, to dovodi do pitanje zbog koga/čega?

Usput, obzirom da mislim da si informiraniji od mene po ovom pitanju, znaš li nešto više o tim eksperimentima koje spominješ? Koji je bio taj što je apoznat Morganu i šta je mislio da napravi sa rezultatima? Expand, please!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsjednutost Nikolom Teslom    Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Icon_minitimepet srp 27, 2012 10:04 am

2pac poslala sam ti upozorenje na PM. Nacionalizam, molim te, ostavi za nekog drugog jer na ovom forumu to nije prihvatljivo. A za tvoju informaciju Tesla se izjasnio kao Srbin. Tu zavrsava svaka prica. Sto se mene tice mogao se izjasniti i kao Eskim. Sasvim svejedno. Na koncu konca sve da je Hrvat do jaja to nista ne pomaze tebi niti iti jednom drugom Hrvatu. Cini se da ljudi misle ako je neki znanstvenik, sportas ili bilo koja druga uspjesna licnost iste nacionalnosti kao doticna osoba onda to znaci da je i sama osoba takva. E pa nije. Pomiri se s time.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsjednutost Nikolom Teslom    Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Icon_minitimepet srp 27, 2012 12:57 pm

Alpha je napisao/la:
Na koncu konca sve da je Hrvat do jaja to nista ne pomaze tebi niti iti jednom drugom Hrvatu. Cini se da ljudi misle ako je neki znanstvenik, sportas ili bilo koja druga uspjesna licnost iste nacionalnosti kao doticna osoba onda to znaci da je i sama osoba takva. E pa nije. Pomiri se s time.

Preljepo rececno :)
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsjednutost Nikolom Teslom    Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Icon_minitimepet srp 27, 2012 5:57 pm

Naravno da će ljudi biti opsednuti Teslom kada je u pitanju jedan od najvećih pronalazača bez kojeg svet ne bi bio ovakav kakav je danas. Malo ko danas može da postigne ono što je on postigao u svoje vreme. Nažalost, mnogi njegovi eksperimenti i dokumenta se koriste u negativnim svrhama.
2pac, lakše malo sa nacionalizmom. Već si jednom bio opomenut zbog toga i provukao si se sa opomenom i ispada da od toga ništa nisi naučio. Svoj nacionalizam širi na drugom mestu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsjednutost Nikolom Teslom    Opsjednutost Nikolom Teslom  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Opsjednutost Nikolom Teslom
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Opsjednutost

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: