Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)

Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Empty
PostajNaslov: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimened stu 06, 2011 4:27 am

Ovaj text/post počeo sam pisati kao response na jedan post Kike13 na temi Gay parada i sada ga pretvorih u zaseban Topic jer me "malo" zanjelo a i pokrio sam prilično drugih tema odlascima u digresije za vrijeme pisanja te se nadam da će ova tema biti dovoljno plodno tlo da se o njoj nastavi razgovarati i to ne nužno o konkretnoj osobi već o bilo kojim slučajevima ove vrste znanim vama, kao što ću ovdje pisati i ja dalje o tome što je Engram, kako točno nastaje, koliko je vremena potrewbno za razviti Engram i koliko svaki čovjek u sebi Engrama nosi.
Engram je inače izraz trans-personalnih psihologa sa kraja 70-ih ali je izraz prisvojila Scientološka crkva kao svoj proizvod što nije istina i sigurno nije njihov (znam zato što mi je čovjek koji je prisustvovao izgovaranju te riječi po prvi put od strane kolege doktora u Hustonu to rekao osobno). Druge prakse i tradicije takodjer su inkorporirale ovaj izraz u svojim praksama kao svrsi-shodan za razne stvari.
Osim engramima bavim se i otvorenom kritikom crkve i Katoličanstva općenito kroz vrijeme i danas pa ako ste uvjereni Katolici vas unaprijed upozoravam da je to prisutno u ovom textu, kao i otkrivanje nekih od tajni prave religije iz koje je Katoličanstvo nastalo razvodnjeno i ogoljeno do malih koščica bez poveznica sa istinom.
ok, nastavak texta response je Kiki13 ali vas molim da kada na nju naiđete da to uzmete samo kao XY osobu koja može biti bilo tko jer mi nije namjera njoj dalje "soliti pamet", ali niti pridavati veliku važnost:

Citat :
Što ti misliš na koji način bi ljudi u prošlosti uopće izvojevali neka "prava" (prava žena, uspostava republike i jednakog tretmana plemstva i buržoazije, ukidanje robovlasničkog društva, prava na vlastitu vjeroispovijest...) da nitko nije dignuo bunu i da su se svi zadovoljili "mirnim" načinom rješavanja problema deficitarnih skupina?

Dakle ovo što je napisala Athena dovoljno je osobi zdravog razuma i prosječne sposobnosti dedukcije da shvati o čemu se rad.
Za ljude koji su malo oštrije perceptivne moći, više informirani i/ili obrazovani, Mudriji ili jednostavno prirodno razvijenije intuiticije mogu takodjer shvatiti (čak i ako se ranije nisu bavili promišljanjem o ovim stvarima), kako je stav ili mišljenje nekog pojedinaca ili mase POTPUNO IRELEVANTAN(TNO) kada pričamo o mogućem uskraćivanju ljudske slobode i motivu ovih ljudi za ograničavanje iste.
-I
Drugim riječima, potpuno je nebitno što misli naša kika13 ili bilo koliko takvih i sličnih kika13 na okupu ukoliko se njihov stav pokušava nametnuti ili ograničiti slobodu i sve njene aspekte (od slobode govora pa do slobode kretanja) bilo kojem čovjeku ili grupi ljudi, ma koliko se tim ljudima ne sviđao nečiji način života ili nečije raspolaganje vlastitom slobodom.
-JER
Štoviše, takav ili bilo koji sličan isključiv stav koji nekome ograničava ili želi ograničiti slobodu, nije samo nebitan već je daleko od istinskih moralnih i etičkih struktura, koje su, onim spomenutim Intuitivnijim/Mudrijim ljudima, poznate bez da ih čita iz knjiga ili da ga netko uči o njima.
Takvi isključivi stavovi (i obično plitka retorika) koji nastaju i kasnije se razvijaju u pojedinim grupama i individuama kroz stoljeća u svim kulturama i podnebljima, a rezultat su stotina godina predanog i perfidnog ispiranja i engramiranja uma od strane Instanci koje ću u ovom postu samo kratko dotaći da ne skrećem sa osnovne teme.
Ova Engramiranja vrše se sa vrlo profanim i lukavim sredstvima i orudjima koja neprestano napreduju u efiksanosti (instaliranja Umnih Shema kroz 'Neural lingual programming' primjerice), a sa još lukavijim, podlijim i vrlo izopačenim ciljevima i o ovoj temi, kako mnogi znaju napisane su stotine stranica texta samo od strane ljudi kao ja na amaterskom nivou sa jedne strane, kao i mnogo osebujniji osvrti i doktorski radovi sa druge strane. Tako da analiza ovoga nebi uspjela stati na forum ali oni koji prate ili oni koji se žele uvjeriti danas imaju mnoštvo veoma dobrih izvora za to obaviti.
Tako danas imamo slučajeve koji me znaju zaprepastiti svojim nedostatkom zdravog rasuđivanja, ponekad su me znali iziritirati (ne više), a koji me ponekad pak znaju i rastužiti.

Ovo 'Rastužiti' pogotovo kada vidim ili čujem da jedno mlado Biće, kao naša Kika13 u ovom slučaju, koja nastanjuje svoje tijelo i u sebi nosi tko zna kakve prekrasne aspekte i nezamislive mogućnosti napredka (i evolucije svijesti na kraju krajeva) biva zakopana u gomili "jedinih ispravnih" koncepata o životu i nebulozne religijske i tradicijske Dogme koja joj je sustavno instalirana od strane kompletne okoline, uzrokujući na taj način naravno pojavu Engrama koji je, kako možemo vidjeti po onome što piše, već u njenoj 20-toj godini toliko jak da sam odustao ovaj post pisati njoj kao odgovor jer znam da je nemoguće i milimetarski pomjeriti njena uvjerenja preko texta,
te ga zato pišem za one Svjesne kako bi uočili 'Mehanike Engrama' na konkretnom slučaju (on vremenom može postati i neobrisiv i još jači kada dobije svoju 'neovisnost' u njenom umu i kada se počne sam 'hraniti' i razvijati u latentni fanatizam i opsjednutost bez da ona uopće na njega misli !! u ovo nisam ni ja vjerovao dok nisam vidio na primjerima. To je kao da niz ideja i misli koji su rođeni u umu, najčešće preko autoriteta u dječjoj dobi i tinejdžerskom uzrastu počnu razvijati svoju neovisnu svijest i hodaju unaokolo po umu i reagiraju kada hoće, ubacuju se u govor kada žele i sl. neki ovaj fenomen nazivaju prisutnost Lažnog uma.. neki uznapredovali slučajevi imaju niz 'ujedninjenih' Engrama i koncepata koji tada zauzimaju veći dio uma ili vremena u kojem čovjek živi i tada imate gotovo potpuno robotizirano biće bez skoro ikakvog kontakta sa pravim sobom... potpomognuto fluorizacijama i kalcizacijama u mozgu ovo će se sve više dešavati u svijetu korporativnih struktura i cilj je 'Proizvesti' što više ovave vrste poslušnih robota u našoj budućnosti... Neural Lingual programing dječja je igra u poredjenju sa aktiviranim Engramima u čovjeku)
Njeni najbliži naravno nisu ovakvu stvar radili namjerno niti imalo svjesno i oni su, kao i njihovi preci takodjer živjeli u programiranim sredinama. Razlika je jedina u tome što je za njih Engramirati ili uopće uvjeriti u bilo što trebalo mnogo manje nego današnjem čovjeku koji se radja u vrijeme velikih promjena, u vrijeme akceleracije vijesti i inter-balansiranja istih, okružen mnoštvom ljudi na putu Duhovnosti pa su tako vremenom i "igračke" to jest orudja manipulacije i programiranja napredovala zajedno sa Buđenjem ljudi.
Kada god se u povijesti trebao desiti neki veliki skok u svijesti ili u znanosti a vladajuće svijetske Instance i 'Sile' nisu željele da se to desi, na svijet bi ili došla nova "igračka" ili počeo novi rat u ime "boga i naroda, u ime časti i otadžbine, u ime Kralja, u ime oca i sina...i svih drugih sličnih proljeva izsranih iz usta velikih vođa, a ponavljanih od strane mediokritetnih polu-robota obučenih u uniforme Identifikacija" (organiziran rat i rat nebitnog ishoda za one koji ga organiziraše).
U slučaju "igrački" tj. ciljanog razvijanja nepotrebne tehnologije (zakon Deevolucije) ona služi kao preokupacija za narode diljem Zemaljske kugle i ovo je zaista potvrdjena činjenica od raznih branši neegzaktnih znanosti čak i nekih pravaca filozofije u kojima neki mislioci i filozofi pričaju da bi svijetska tehnologija danas potpuno drugačije izgledala kada nebi bila strukturirana i usmjerena k stjecanju kapitala i vršenju manipulacije preokupacijom masa i individue...
Gospodin Engelmart (ugledni aristokratski bankar i birokrat starog kova na jednom sastanku 15 godina prije pojave automobila i uopće bilo kakve priče o inovaciji prijevoznog sredstva na sjednici sa svojim kolegama aristokratima, čitaj Illuminatska hijerarhija, izgovara rečenicu za rečenicom (za ovo se tvrdi da je zapisani transcript sa te sjednice i da je Fascikla bila pohranjena medju drugom literaturom u knjižnici vile u posjedu familije De-Medici u gradu Ferrara u Italiji): "teška vremena gospodo, vremena promjena opet kucaju na naša vrata **pauza u govoru, listanje prijedloga i drugih dokumenata, zaustavlja se na jednom papiru malo duže, nasmiješi se i nastavi** da, ovo je to dakle... **gleda redom prisutne i traži, zaustavi se na izvjesnom Francis-Joseph K. i kimanjem glave kao u znak poštovanja nastavi** gospodo, mislim da je vrijeme da svakome ponudimo po jednog metalnog ljubimca o kojem će se morati brinuti svakodnevno i za njega redovno plaćati ako ga prihvati... **pauza**, a prihvatiti će ga **pauza, siješak** svi će ga prihvatiti"

Bilo kako bilo imamo priliku medju nama svakodnevno vidjeti ljude koji su potpuno sigurni u bajke koje su im ispričane, pa taman to bile bajke toliko daleko od zdravog razuma i poimanja svijeta i taman to bile bajke koje zastupaju ljudi sa nimalo dobronamjernim odnosom prema ljudima koji u iste te bajke ne vjeruju, a ako se k tome njima protive ili ih argumentirano pobijaju činjenicama, Sviješću ili na bilo koji drugi način, tada ste u opasnosti da će vas netko izrezati nožem ili zapaliti u ime Isusa ili bilo kojeg drugog super-heroja koji se u njihovoj bajci spominje.
Kako sam na putu Mudrosti i dobro mi je poznata sva rano-kršćanska Mudrost, koju su tada još imali i čuvali, kao i Znanje i Spoznaje ostavljene im u nasljeđe, tako moram reći i ograditi se od stava kako ne vjerujem u Isusa-Jeshua-u-Isu kao prosvijeljenog Mudraca i time i "sina božjeg" u onom smislu u kojem je to zaista bio i u konceptu boga koji boga ne ograničava (kao što ga ni rani mistični kršćani nisu ograničavali) nego ga smatra Kozmičkim proviđenjem, a što se iz njegovog imena (šifre) i vidi i zbog ovoga što ću sada napisati mistični Židovi, a bogme ni Kršćani nikada nisu spominjali pravo ime boga naglas.
dakle jedna stvar je biti zatupljeni Katolik koji vjeruje Tupavim dogmatskim formama koji stotinama godina izvršavaše najstrašnije egzekucije i izravna ubijanja ljudi u ime Isusa i koji umjesto da uče toleranciji i Svijesti tj. osviještavanju istinske Ljubavi kao Spoznaje i drugim velikim učenjima njihovog proroka - Mudraca, oni nažalost potpaše pod utjecaje involviranih 'Agenata' koji se sustavno involviraše u sve pore društva, a od kojih je lokalna religija "dušu dala" za manipulaciju ljudi i to sa namjernim krivim tumačenjima svetih textova, promjenama svetih textova, i na kraju sa crkvenim raskolom koji je rezultirao nastankom stotina Katoličkih i Kršćanskih denominacija i sekti danas razvodnjenih i toliko odvojenih i suprotnih od Suštinskih učenja Isusa-Ise da samo netko potpuno sljep ne vidi da crkva ne priča "Isusovim jezikom", a niti o njegovim učenjima jer bi on sam Zatvorio sve Katoličke crkve zajedno sa svećenicima (čast izuzecima) kada bi čuo samo 1% gadosti koje su radile u njegovo ime.
Zapamtite to već jednom.. današnja crkva nije sveto mjesto, ona je proizvod iskrivljenih umova i devijantnih ideja stjecanja i posjedovanja, fizičkih zdanja i politiziranja, interesnih sfera i utjecaja na lobije i pedofilije ... a NIŠTA od toga nije vezano za nijedno Isusovo učenje... Isusova Crkva je bila unutar njega samog kao i svakog drugog čovjeka, kao i oltar kao i Bog kao i Iskupljenje, kao i u ostalim velikim religijama .. sav Misterij makro Kozmosa i stvaranja/kreacije nalazi se u tajni beskonačnosti mikro Kozmosa odnosno suštinskog Sebstva (to nijedan Katolik ne može ni pojmiti jer je ispranog uma, a onaj koji to shvaća ili vremenom počinje i spoznaje prije ili kasnije maknut će se od ove institucije koja je učinila toliko Zla na ovom svijetu da neće htjeti imati nikakve veze sa njom pa taman svi njegovi preci bili dio nje)
To što su nečiji 'stari' bili predani nekoj frakciji i ovakvoj vrsti manipulacije i što su ga učili cijeli život istim vrijednostima kojima su oni bili naučeni još je jedan razlog više da se u njih do kraja upute i da ih provjere i pogledaju sve druge frakcije i tradicije i sa svih strana, da saznaju što više i tada donesu zaključak kako su ponosni pripadnici neke lijepe i duboke tradicije pune istinama i Znanjima i ispravnostima, i ako bi ijedna osoba koja razmišlja kao naša kika13 stvarno to učinila objektivno i bez predodredjenog stava, bez predrasuda i bez subjektivnih dojmova i iskreno sve sagledala NEMA NIKAKVE ŠANSE da bi ostala vjerna ovom aparatu za manipulaciju mediokritetima i krenula bi na put potrage za Istinom jer ju tamo gdje je sada neće sigurno naći.

DOKAZ da ništa oko njihovog koncepta 'bog-a' nije onakvo kakvim ga današnje Kršćanske denominacije predstavljaju i kakvim ga katolici prikazuju jest u samoj Bibliji i samo oni kojima su otkrivene tajne i šifre i koji su u stanju iste razumjeti otkrivene su im uvidi kao ovo:
Jehova, kojeg Kršćani prepoznaju kao Boga to jest Božje ime izgovara se Jegova ili Jahve. Ovo ime je produžena verzija imena i prava slogovska šifra za Jehovu-jahvu je JHWH.
JHWH četiri su sloga zapravo i to su četiri tajna sloga koja se danas u Kršćanskom i Katoličkom svijetu ne uče iako je to njihova vlastita religija i iako se pravo znanje krije upravo u takvim i sličnim stvarima.
JHWH izgovara se J (Jod) H (He) W (wau) H (he) ili dakle JodHeWauHe i to je pravo ime Kršćanskog, a time i Katoličkog boga koje u sebi otkriva zapravo prožetost četverodimenzionalnosti praporijekla i početka kreacije fizičkog univerzuuma, a što dalje predstavlja zapravo Tetragramatonski ključ kojeg se dalje može razumjeti podrobnije (što vodi do mističnih iskustava višeg Sebstva i prave izvrsne prakse) ali se tu već ulazi u prava Znanja ranih-mističnih-Kršćana i Kabalizma koji je milion puta povezaniji, dublji i točniji sa pravom istinom o njihovoj vlastitoj religiji i pravom Isusovom Isinom učenju nego što danas bilo koji Katolički svećenik ima u svojoj plitkoj Dogmatičnoj glavi prepunoj zabrana i obmana, prepunoj Engrama i frustracija i nego što će ih naučiti netko od njih ... naravno da ovo neće ni provjeravati jer takvi ljudi jednostavno ne žele znati bez obzira koliko jasno i istinito bilo, preteško je to i "šta će meni neki tamo govoriti o mojoj religiji ..." stav...

O ovome naša djevojčica sa početka priče pojma nema niti će vjerovatno ikada imati.. ljudi koji su unaprijed "Sveznajući" i koji su sigurni u sve svoje zaključke ne mogu poimati ili se usuditi priznati kako nisu u pravu u načinu života ili načinu vjere jer bi to značilo rušenje svih dotadašnjih koncepata i uvjerenja, a to je snažan udarac za ego i to rade samo oni koji su spremni baviti se vlastitim Buđenjem, raspadanjem koncepata i ponovnim slaganjem i tako u krug sve dok ne ostane niti jedan Koncept..
za ovo potrebno je imati razvijenu volju i motivaciju, Katolici ovakvog "kalibra" to nemaju razvijeno jer žive po maximi "boj se boga" a iz straha se radja mržnja, pa dogma pa stagnacija ..
Tada i takvi koji to naprave i sruše koncepte prava su rijetkost ali kada jesu onda nastaje nešto jako Stvarno i Jako moćno i lijepo na Zemlji, kao Isus-Isa ili kao Budha, kao Mahavira...
Ja želim da naša djevojčica barem malo progleda tijekom života i ako je ovaj text makar nesvjesno utjecao na nju i posadio makar i trunku sjemena koje može nekad proklijati nije mi žao ni jedne sekunde provedene pišući ovaj post.
Ako nekom drugom unutarnji oganj naraste čitajući ovo, takodjer sam opravdao trud.

Ovo je dakle bio taj text sada pretvoren u Topic, reagirajte, komentirajte i molim vas pišite o prepoznavanju Engrama kod sebe ili drugih, mišljenja o njima i o drugim programskim strukturama Uma ...
Nastojati ću vam detaljno pojasniti koliko god znam o onome o čemu znam..
Ako nešto ne budemo mogli riješiti informacijama ili praksom pozvat ću neke od svojih kolega ili suradnika da nam pomognu.

Zadnja promjena: Kahali; uto stu 08, 2011 10:47 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1764
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimened stu 06, 2011 5:27 am

:) hug Mislis one "hriscanske" dogme o tome kako je Apsolut ogranicen samo na jedno tjelo koje se zove "Isus" :) E,jbg onda se je Apsolut zajebao barem jednom da sam 100posto siguran,a to je u vezi sa "mnom"....

Ja sam prije neki dan imao poslat pravoslavnog popa u 3p.m. i objasniti mu da on ustvari vrsu volju Kralja ovoga svjeta i da je njegov model realnosti ustvari model koji je odlican ukoliko bilo koje ljudsko bice koje hoce da se iscupa iz ove rupe i umre u Apsolutu,tj smiri sve svoje titraje ili fluktuacije Uma koje su sama patnja,to ne uspije.

Dragi Apsoluti,postoji sekta.Ta sekta se zove covjecanstvo.Clanovi te sekte su ljudska tjela u kojima je Apsolut,ali je Volja toga tjela pod kontrolom i uticajem Kralja ovoga svjeta.Vodja te sekte je kralj ovoga svjeta koji vlada preko srca i srcane cakre prije svega,i on ne zeli da se iko odavde izvuce.a ljubav iz srca je golo sranje u odnosu na bilo koje stanje svjesti ili ljubavi iznad toga.Za poci iznad toga treba se umrjeti u Apsolutu/Istini a ne navijati za fudbalski klub FC "ISUS".Navijaci su lazni i da su imalo pametniji razvili bi sami Sebe i navijali bi za to Sebe i time bi bili pravi ucenici Isusa i Isus se ne bi prevrto u "grobu".

Sekta je idealna.Naime,u nju se ljudsko tjelo uclanjuje samim rodjenjem.Nakon toga,ono nije cak ni svjesno da je u sekti,nije svjesno da sekta uopste postoji,niti da postoji bice koje je vodja te sekte i koji na suptilne fore upravlja clanovima sekte.Idealno,zaista idealna sekta.Ludilo.Vodja je nevidljiv a clanovi ni ne znaju da su u sekti,kao mravi u terarijumu kojeg covjek koristi za svoje igrice.Ti ljudi onda u zabludi misle da vrse svoju nekakvu Volju ili pak "bozju" a ustvari vrse volju Kralja,vodje sekte.kako su ljudske licnosti definisane na prva 4 centra maltene je nemoguce za izaci iz sekte,sve da neko i shvati da je u sekti i da postoji gazda sekte.Onda je potrebno ubiti svoje lazno ja definisano na ta 4 niza centra,zavrsno sa srcem,i nakon toga,u sta god da se pretvorite,to ce biti nesto sto je van te sekte sigurno,jer Kralj je Kralj samo u srcu i nize,a iznad srca nema uticaja,i svako iznad toga je van sekte,spasen je.Spasen je Kralja,ali onda idu neke druge stvari.Mozda je to iznad takodje neka vrsta sekte i iluzije,ali iz svog iskustva se kunem,Kraljeva sekta je samo dno dna,mocvara i fatamorgana svih mogucih iluzija i lazi,bjede i nesrece.Sve sto kralj ponudi je sranje,jer se time zadovoljava licnost definisana na niza 4 elementa,a takva licnost je po defniciji sastavljena od samog sranja,od patnjevine kako kaze Gautama.Raj nastaje kad se sve "ljudsko" zapali u Apsolutu.Duhovnost je za relativne Apsolute,za Persnoalizovane Bogove,za realizovane ucitelje i jogije iz pecina(naravno to nije nuzno) a za ljude je Kralj i njegova sekta.

Izbor je digitalan,binaran,dualan.Ili sebe definisete kao licnost ili sebe definisete kao vjecnog,nerodjenog i transcendentalnog Apsoluta,slobodnog od dogmi,krutosti misljenja itd.U prvom slucaju ste automatski u sekti Kralja i ona vas jede za dorucak,a u drugoj ste takodje u sekti,ali sekti Apsoluta,koji jede sve za dorucak,ali kad vas on pojede i ubije dobijete Blazenstvo i eksploziju Ljubavi,a kad vas Kralj pojede,dobijete nesto tipa Paris Hilton,laznu srecu,lazno blazenstvo,i da,laznu ljubav srca.

Onda se desava zanimljiva situacija.Odjednom je cjeli globalni astral u suprotnosti sa takvim bicem.I onda to bice shvati da taj globalni astral "zdere" ljude za dorucak i da taj astral kreira ljude i njihove copore a ne obrnuto,da Apsoluti u svojim relativnim tjelima prosijavaju genijalnost i brilijantnost i nefiksiranost Uma.

Dakle,sto se tice engrama ja sam prepoznao jedan globalni i spreman sam zrtvovati moje tjelo da se to sranje unisti.No,bojim se da to ne bi bilo dovoljno....

[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimened stu 06, 2011 12:21 pm

Ne znam čemu toliko omalovažavanje kike i ciničnim nazivanjem "djevojčicom". Sviđa mi se količina tvojeg znanja ali mi se gadi što svakog neistomišljenika izvrijeđaš maksimalno. Ovo nije niti sokratova metoda, on je samo ukazao da netko ne zna ništa; ovo je tipično ismijavanje scratch

Što se mene tiče, ovo JHWH sam znao (doduše da me netko pitao za slova ne bi znao da su JHWH jer nisam zapamtio). I ne bi vjerovao odakle mi to... Sa vjeronauka u srednjoj školi. Da, sa katoličkog vjeronauka. Isto tako je rečeno kako je naziv Jehova s vremenom izveden iz tuđinskog (dakle nehebrejskog) izgovora tog JHWH - Jehowaha.
Hebreji su to ovako zapisivali jer se nekoć nisu zapisivali samoglasnici a to kako su oni to izgovarali je nebitno. Bog je Bog, pa zvali mi njega Jahve, Allah, Jodhewauhe, Zgromitelj ili nekak drukčije, za prekticiranje religije je nebitno. Na istom tom vjeronauku smo pričali kako je datum 25.12. uzet od jednog Rimskog praznika. Ali i dalje ne vidim zašto bi to imalo poljuljalo Katoličanstvo?
Prije nego i meni naljepiš etiketu zadrtog katolika, reći ću ti da nisam. Moje je vjerovanje da ima Boga, Boga koji nije onaj koji voli samo kršćane i želi smrt muslimanima nego da su i Kršćanstvo i Islam vjere koje slave istoga boga samo na drugačiji način. Mi se molimo, oni se klanjaju a Bogu je tak svejedno dokle god si ti dobar čovijek. Isto tako ne vjerujem da je sve onako kako Biblija kaže čak niti u metaforičkom tumačenju iste.
Pri tom ne mogu reći da jesam dobar čovijek jer mrzim pedere al ne kako ti kažeš zbog 100ljetnog ispiranja mozga od strane predeka (istinu da kežem, moji roditelji u životu nisu spomenuli niti pozitivne niti negativne riječi o pederima; jedino što su rekli o njime je da je F. Marcury peder i onda su pustili ploču Queena), nego što je korist od njih nikakva a postavljaju se kao da su bitni. Ako im se daju prava povečet će se količina pedera što na kraju šteti samoj državi (ne šteti previše ali ipak malo šteti). To je stav koji se većini običnih ljudi gadi ali je u skladu sa mojim uvjerenjima (koji inače nisu toliko puni mržnje kao što se čini, mrzim mnoge stvari ali nevezano uz političke i društvene stavove)

Po tebi je valjda definicija polunormalnog i polu-zdravorazmišljački-sposobnog kao i potpuno normalnog, mudrog, obrazovanog ili prosvjetljenog čovijeka ta da je maksimalno liberalan, teži većim ljudskim slobodama, možda se fokusira više na duhovni nego materijalni život, .... Zvuči hipijevski samo što se nitko ne drogira.
Ako se sagleda realnost; ne može se postići maksimalna tolerancija (koja podrazumjeva i ovo gore navedeno) za sve, osim preko medija koji nameću stav o prihvaćanju pedera, stav da je demokracija najbolja, da svi trebamo biti jednaki, .... A nije li to onda ogroman primjer nametanja mišljenja iliti pokušaj manipulacije protiv kojega se toliko boriš?
Zaboravio sam da vjeruješ da će se 2012. (+- neki vremenski period) desiti taj neki pomak u ljudskoj svijesti; da ove promjene što se sad dešavaju sigurno vode pomaku u ljudima... A što ako nije tako? E pa neki uzimaju svaku teoriju sa rezervom ma koliko se uvjerljivom ona činila. Tu je još jedna razlika, ti vjeruješ u revoluciju svijesti, ja samo u evoluciju.

Ti vjerojatno ne bi razumio zašto se zalažem za socijalizam sa čvrstom vlašću di je jedna osoba na vrhu države a ne dvije i nekom vrstom komunizma samo bez forsiranja ateizma i još ponekih mana. Ne znam kako ti zamišljaš političku situaciju "po mjeri" ali vjerujem da težiš nekom anarhizmu je li?

Ako je tako, suprotstavljeni smo i to vjerojatno znači da sam ja zadrt, da je engrama prisutna, da vjerujem u ono što su mi moji preci pričali, kako previše slušam popove i babe kako kukaju da ništa danas ne valja i na kraju da sam nesposoban sam promisliti šta je u stvari dobro...
To nikako ne može značiti da studiram povijest i vidim kako su stvari izgledale tokom prethodnih stoljeća, da sam pročitao ponešto o strukturama vlasti, da ne znam da se nekad na sex sa malim dječakom gledalo kao nešto sasvim normalno i da od svega lošega iz povijesti izabirem vjerovati u ono što mi se čini da je najmanje loše (ili najbolje; kako god) a TRENUTNO JE PRIMJENJIVO.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Registration date : 03.08.2011

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimened stu 06, 2011 2:21 pm

Kahali -

Vaše Visočanstvo,
Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  20739612

predlažem Vam da napišete jedan post ovdje na forumu gdje ćete obrazložiti čemu toliko nezadovoljstvo i frustracija u jednom čovjeku srednjih godina.

Nema teorije da se uopće prisilim pročitati jedan OGROMAN post gdje mi netko očitava bukvicu ili gura svoje mišljenje.

Čudno mi je to što govoriš da prihvaćaš gay paradu i homoseksualce a ne prihvaćaš neko obično tuđe mišljenje.

Kako bi rekao jedan gay na Balkan sceni: "Nebitan si,fejk i smaraš."!

:O Kako sam neozbiljna,nezrela i needucirana !! Sram me bilo! bic mlati
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1764
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimened stu 06, 2011 4:58 pm

Sto se tice bilo kakvih prava koje covjek ima po meni je sve to samo pokusaj da covjek sebe utjesi od jednog jedinog prava,koje ce se 100posto obistiniti,a to je pravo na smrt.jedino je smrt zagarantovana svima i mozda bi svi trebali malo misliti o smrti i prestati investirati energiju u pokusaje bjezanja od toga....

Haj nehaj... :)
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra

Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Registration date : 09.06.2011

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimened stu 06, 2011 5:36 pm

OK. Znamo da da je Kahali oštar na jeziku, i sama sam osjetila nelagodu zbog njegovog pristupa drugima. I dalje mislim, da bi njegove riječi bile produktivnije i dopirale bi puno dublje samo da mu je pristup malo fleksibilniji. Jer nije svako u stanju primiti takvu vrstu oštrine...i mislim da zarad širenja znanja vrijedi malo promijeniti "taktiku"...

Ali da se i ova tema ne pretvori u nešto nepoželjno, želim vam reći, da je iznad svega toga bitnije što Kahali govori. Nije bitnije, već je najbitnije.

Ova tema nije nimalo bezazlena, i potpuno se slažem sa njim... Evo, krenimo od početne manipulacije koju svako od nas iskusi ... npr. ja se cijeli život pokušavam očistiti od programiranja od strane roditelja, i ne ide mi nimalo lako. Čak mi se nekada dogodi da totalno nesvjesno reagiram u datoj situaciji. I ta rekacije ide baš iz tog kreiranog uma kako Kahali kaže. Razmislite malo, odkuda i zašto vam se javljju strah, sram, moralna načela, pravila. Zašto upisujete određenje škole, zašto želite da se udate/oženite, rodite djecu do te i te godine... Zašto i ume koga donosite određenje odluke. Da li su te odluke/težnje iskonski vaše, ili su vam usađenje ...

A ova globalna manipulacija je tek horor priča. I jako veliki zalogaj ...

@Kahali, ako mi možeš reći koliko se ovakve stvari mogu ispraviti i očistiti? (znam da je stvar individualna...i da ovisi o kapacitetu i napretku) Ali npr. od čega krenuti, i kako uvijek prepoznati kada fake (iz nas) progovara? ... zubo

Majmun
Einar

Male
Capricorn Broj postova : 1241
Registration date : 27.04.2010

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimened stu 06, 2011 7:02 pm

@Korplikan

amen Ne želim reći ništa više na to.

Častim te pivom prvom prilikom.
cuga
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Registration date : 01.12.2009

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimened stu 06, 2011 8:07 pm

Kahali`s home, 02:27 am:
Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Someone_is_wrong_on_the_internet1

kava lol
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Registration date : 03.08.2011

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimened stu 06, 2011 8:18 pm

@bros - tako si ja to otprilike zamišljam.

Netko nas želi prosvijetliti.. Ipak smo mi niža bića.

bag strah
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 11:53 am

Lyra je napisao/la:
Ali da se i ova tema ne pretvori u nešto nepoželjno, želim vam reći, da je iznad svega toga bitnije što Kahali govori. Nije bitnije, već je najbitnije.

Ova tema nije nimalo bezazlena, i potpuno se slažem sa njim... Evo, krenimo od početne manipulacije koju svako od nas iskusi ... npr. ja se cijeli život pokušavam očistiti od programiranja od strane roditelja, i ne ide mi nimalo lako. Čak mi se nekada dogodi da totalno nesvjesno reagiram u datoj situaciji. I ta rekacije ide baš iz tog kreiranog uma kako Kahali kaže. Razmislite malo, odkuda i zašto vam se javljju strah, sram, moralna načela, pravila. Zašto upisujete određenje škole, zašto želite da se udate/oženite, rodite djecu do te i te godine... Zašto i ume koga donosite određenje odluke. Da li su te odluke/težnje iskonski vaše, ili su vam usađenje ...
Je Lyra, ali da li je to što Kahali govori točno, da li se i on zapleo u ono protiv čega se bori. On govori sa dosta ljutnje protiv kršćanstva, religija i svih koji pokazuju i malo tolerancije prema njima. No što on čini? U stvari isto kao i oni protiv kojih se tako žustro bori.

@Kahali nametanje svoje volje drugima nije ispravan put pa čak ako je i to što namećeš "puno bolje" od onoga što ta osoba sada živa. Ljude treba prihvaćati takve kakvi jesu i pokušati im pomoći savjetima sa dobrim namjerama, a ne kritikama i prisilama bilo koje vrste. Kritika i prisila dovodi do straha kod druge osobe i čak se i može činiti da se postiže neki napredak, ali to je samo iluzija, ista ona iluzija koju nam svećenici pokušavaju plasirati već tisućama godina ;)

Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 12:30 pm

...

Vidim da ovdje vlada opće uvjerenje da je institucija Crkve zla i da njeni svećenici manipuliraju nama.

Možda, neću ulaziti u to.

Ali što je sama vjera skrivila da ju se tako gazi? Da li je loše vjerovati u Nauk koji propovijeda ljubav i opraštanje, čak i ako ljudi koji ga propovijedaju žele manipulirati nama? Ja mislim da nije. Vjera u takav nauk daje čovjeku nadu. Nadu i snagu da ide dalje u životu. Bar meni. Probudim se ujutro i mislim: "Želim živjeti u boljem svijetu." Što je tu loše? Bar činim što mogu da svijet bude bolji. Nije li to bit kršćanskog nauka. Da budemo dobri jedni prema drugima da bi drugi bili bolji prema nama? Za bolji svijet...nisu li zato umirali prvi kršćani? Nisu li propovijedali dobrotu? Da svatko može doći u Raj ako bude dobra osoba? Zar je to pokušaj manipulacije?

Naravno, to je katolička Crkva. Puna laži, prijevara, korupcije i pedofilije. Otkud joj pravo da se brani...

Zadnja promjena: Einar; pon stu 07, 2011 12:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 12:41 pm

Prvo počneš pisati o jednome, a onda skočiš na drugo da bi se na kraju opet vratio na prvo face
Crkva i kršćanska vjera su dvije različite teme, ne jedno te ista.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 12:42 pm

pardon, samo u zadnjem line-u treba stavit Crkva umjesto vjera i eto ga.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 12:44 pm

Ja sam vjerovao u vanzemaljce prije nego je crkva rekla da smijem! Bravo ja!
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 12:47 pm

bravo ti...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 1:00 pm

Einar je napisao/la:
...

Vidim da ovdje vlada opće uvjerenje da je institucija Crkve zla i da njeni svećenici manipuliraju nama.

Možda, neću ulaziti u to.

Ali što je sama vjera skrivila da ju se tako gazi? Da li je loše vjerovati u Nauk koji propovijeda ljubav i opraštanje, čak i ako ljudi koji ga propovijedaju žele manipulirati nama?
Nije, ali je loše na to siliti druge, a svećenici to rade, uz to oni neka svoja razmišljanja i svoje stavove izgovaraju kao da je to rekao sam Isus i kao da baš tako piše u Bibliji. Tu se slažem sa Kahalijem ljudi bi trebali malo više misliti svojom glavom, a malo manje prihvaćati ono što im se nudi bez ikakve kritike.

Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 1:03 pm

Pa, mislim da bi se ljudi trebali aktivnije uključiti u razmatranje teologije, pa do toga ne bi dolazilo, zar ne?
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 1:09 pm

Ne samo teologije nego života i svih svojih odluka i motiva.
Zašto postam na ovom forumu?
Radim li uistinu ono što volim?
Jesam li sretan?Ako ne zašto?
Šta zapravo volim a na što me tjera društvo.
Što mi je stvarno bitno i moje, a što nije.
Bitno je barem meni to sve razabrati da bi bio sretan.

Zadnja promjena: bros; pon stu 07, 2011 1:15 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 1:11 pm

Jeste, i još puno toga. Slažem se.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 1:21 pm

Einar je napisao/la:
Pa, mislim da bi se ljudi trebali aktivnije uključiti u razmatranje teologije, pa do toga ne bi dolazilo, zar ne?
Bit je u tome da je potpuno nevažno što ti misliš da bi ljudi trebali ili ne bi trebali, nevažno je što ja mislim. Svi smo mi lagano različiti i tebi će možda razmatranje teologije i čitanje Biblije biti jako poučno i ti ćeš iz toga puno naučini, dok će nekome drugome to biti naporno i dosadno, nekome trećemu će to biti nešto loše i on će se pri tome nači napadnut...

Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 1:23 pm

Hmmmm...da, ali ja govorim o konkretnom rješavanju problema manipulacije puka od strane klera. Onima kojima smeta ta "manipulacija" nek se daju u razmatranje svoje vjere. Neka se uključe.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 1:54 pm

...ili nek se potpuno isključe i počnu baviti nekim drugim stvarima. Ima u životu još puno stvari pokraj religije. Nije ona nešto najvažnije na svijetu ;)

Majmun
bros

Male
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 1:56 pm

A mi o religiji pričamo lol!
JA mislio o životu i manipulaciji koja se vrši nad ovcama. scratch
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 2:02 pm

Chakotay je napisao/la:
...ili nek se potpuno isključe i počnu baviti nekim drugim stvarima. Ima u životu još puno stvari pokraj religije. Nije ona nešto najvažnije na svijetu ;)

kako kome...Ali to što kažeš je točno. Ili nek se uključe ili nek se isključe i mirna Bosna. Ako ništa ne poduzimaju i samo prigovaraju...ma ko ih onda j***?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitimepon stu 07, 2011 7:42 pm

Počitala sam postove ove dugačke teme.
Uglavnom, ovdje se nalazi puno informacija, iako mi je teško pronaći definiciju samog "engrama", budući da se na googlu engram sagledava uglavnom sa biološkog aspekta.
Recimo da engramiranje shvaćam kao najkraće rečeno "programiranje" i manipulaciju od strane okoline.

Očito je da obrasce engrama vidimo u svakodnevnom životu i da smo programiranju izloženi od strane raznih institucija koje kumuliraju moć.

Ipak, sumnjam da sam odgoj i nesvjesno "imputiranje" nekih tradicionalnih vrijednosti nužno utječe na činjenicu da osoba prihvaća datosti okoline, bez ikakve kritike. misli
Smatram da je u čitavoj priči bitno da pojedinac bude sposoban i voljan kritično sagledati temelje i vrijednosti okoline u kojoj se razvija i to je cijela mudrost.
Mnogi to ne žele i nisu spremni pa niti njihovi stavovi i svjetonazori nemaju dovoljno čvrsto uporište, jer se svode na ono: "Ja neću, nije me briga, ne zanima me".

@Chak, ne slažem se s time da pojedincu (bilo kojem) ne treba kritika, dapače.
Ovdje se uopće ne dotičem čitave priče i neslaganja dvoje forumaša sa početka teme.
Svakome od nas treba kritika, da bi na temelju te iste kritike mogao preispitati svoje stavove, po potrebi ih mijenjati, jer to je bit razvoja. miga
Isto tako, morali bismo biti sposobni argumentirati svoje svjetonazore i stavove, jer u protivnom oni počivaju na tvrdoglavosti bez ikakva pokrića.

Ljudi slijepo slijede tradiciju, nekritično prihvaćaju tekovine svog odgoja i same okoline, jer žele biti prihvaćeni i sigurni.
Preispitivanje je zahtjevna zadaća i ona nosi nesigurnost, iziskuje trud da se čitav kontekst sagleda šire od onog što je naučeno.

Einar je napisao/la:
Da li je loše vjerovati u Nauk koji propovijeda ljubav i opraštanje, čak i ako ljudi koji ga propovijedaju žele manipulirati nama? Ja mislim da nije.
@Einar, sam kažeš da je primjerice Crkva vjerojatno manipulativna organizacija.
S druge strane ona (navodno) propagira milosrđe, kršćanske vrijednosti itd.
Mislim da bi trebali sagledati i djela tih propovjednika kršćanskih vrijednosti, a ne samo riječi.

Zašto podržavati "pastira" koji de facto karikira vrijednosti koje navodno propagira, a sve u cilju učvršćenja vlastite moći?
Ne možemo li bez manipulativnih vodiča (općenito) prepoznati i slijediti neke vrijednosti u nepatvorenom obličju? misli

Citat :
koliko se ovakve stvari mogu ispraviti i očistiti? (znam da je stvar individualna...i da ovisi o kapacitetu i napretku) Ali npr. od čega krenuti, i kako uvijek prepoznati kada fake (iz nas) progovara? ...
Zanimljivo pitanje i ja se to pitam...:P

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  Icon_minitime

[Vrh] Go down

Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next