Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimepon stu 07, 2011 8:00 pm

Korplikan je napisao/la:
Ne znam čemu toliko omalovažavanje kike i ciničnim nazivanjem "djevojčicom"....

1.....Ako se sagleda realnost; ne može se postići maksimalna tolerancija (koja podrazumjeva i ovo gore navedeno) za sve, osim preko medija koji nameću stav o prihvaćanju pedera, stav da je demokracija najbolja, da svi trebamo biti jednaki, .... A nije li to onda ogroman primjer nametanja mišljenja iliti pokušaj manipulacije protiv kojega se toliko boriš?
Zaboravio sam da vjeruješ da će se 2012. (+- neki vremenski period) desiti taj neki pomak u ljudskoj svijesti; da ove promjene što se sad dešavaju sigurno vode pomaku u ljudima... A što ako nije tako? E pa neki uzimaju svaku teoriju sa rezervom ma koliko se uvjerljivom ona činila. Tu je još jedna razlika, ti vjeruješ u revoluciju svijesti, ja samo u evoluciju.

2.....Ti vjerojatno ne bi razumio zašto se zalažem za socijalizam sa čvrstom vlašću di je jedna osoba na vrhu države a ne dvije i nekom vrstom komunizma samo bez forsiranja ateizma i još ponekih mana. Ne znam kako ti zamišljaš političku situaciju "po mjeri" ali vjerujem da težiš nekom anarhizmu je li?......

3.......Ako je tako, suprotstavljeni smo i to vjerojatno znači da sam ja zadrt, da je engrama prisutna, da vjerujem u ono što su mi moji preci pričali.....

1: -Na ovom nivou globalne svijesti ljudi ne može se postići max tolerancija, slažem se.
-nametanje mišljenja o demokraciji je kontinuirano prisutno i potpuno zaglupljivanje i sa tim se slažem takodjer, ali ovo što se danas na taj način gura pod demokraciju nema nikakve veze sa demokracijom, i da borim se protiv toga.
-Ja uopće ne vjerujem da će se 2012-te išta naročito dogoditi što se već ne događa, i da si čitao ono što pisah o tome znao bi da ja pričam o prelaznom periodu koji je već zapravo počeo a "službeni početak" je 2012-te kada dakle kreće 700-godišnji period u kojem se priprema 6-ta korijenska rasa itd. (druge stvari o kojima pričah o 12-toj su samo ideje i teorije koje su mi zanimljive kao latentno moguće)
-nigdje nisam napisao da vjerujem u revoluciju a ne vjerujem u evoluciju svijesti, naprotiv puno više vjerujem u evoluciju i 2004-te godine sam u Londonu publicirao booklet imenom "no counsciouss evolving, no society resolving" i pričao o evoluciji svijesti na radiu u Brixtonu.

2: -Vjerovao ili ne ja smatram komunizam za jedan od najsavršenijih društvenih sustava ikada izmišljenih, iako teško ili gotovo nemoguće ostvarivih sa ovim nivoom lokalne i globalne svijesti... i da ne znam dali znaš ali ni ja nisam ni izbliza ateist niti agnostik niti išta slično .. samo ograničen čovjek bez spoznaja o bilo čemu može sebe nazivati ateistom...
-ne nisam pomislio da si zadrt niti to mislim, mislim da imaš engrame, ali mislim i da ih imam i ja, jedina razlika je što sam ja to priznao i priznao iskustveno i bavim se-borim se sa njima, a ti možda nisi, što ne znači da nećeš.

i na kraju mislim da si me ti (kao i vjerovatno nekoliko drugih) strapali u neku kategoriju Baba Roge koja samo svih plaši i serucka, dok je to daleko od istine i mislim da se ti i ja konkretno puno više slažemo nego što misliš ili nego što si ranije mislio ...
.. ja sam ponekad edukativno 'strog' recimo i to se često pokazalo kao stvar koja ljude na neki način u jednom trenutku naljuti, u drugom isprovocira ali se svi prije ili kasnije sjete toga prije nego što se bi se sjetili lažnog tapšanja po ramenu i suhoparnih postova koje ne pričaju baš puno.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimepon stu 07, 2011 8:11 pm

ne, krivo si shvatio, nisam rekao da si babaroga koja serucka, napisao sam već da sam impresioniran tvojom količinom znanja nego da mi se samo tvoj pristup nije svidio, odnosno nije ni u pristupu problem već u pojedinim terminima koji djeluju omalovažavajući, eto.

Što se tih engrama tiće koje svi imamo, nisam rekao da ih nemam već da moja vjerovanja u vezi gejeva, politike i općenito stvari o kojima tu raspravljamo to nisu jer moje pretke uopće ne zanima ovakva tematika već samo kako da prežive ovaj život.

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimepon stu 07, 2011 9:15 pm

ok, neću dalje nastavljati sa reakcijama jer opet ode tema u k... a vidim da ima ljudi konkretno zainteresiranih za samu temu pa ću nastaviti ozbiljno sa temom..
i samo da kažem da te priča o mom "omalovažavanju" su čista bezvezarija, pročitajte još jednom te dijelove gdje ja Kiku kao omalovažavam i ako nadjete jedino to što je nazivam "djevojčicom" ili iz kontexta izvadjenu rečenicu koju netko uzima za primjer, au istoj rečenici objašnjavam to drugačije (što jedino iz cijelog posta može biti blizu omalovažavanja) shvatit' ćete da su to samo "lame acusations"

Dakle,
Počet ću od jedne zanimljive konstatacije Athene i od jednog zanimljivog pitanja od nekoga ranije.

Konstatacija "...Smatram da je u čitavoj priči bitno da pojedinac bude sposoban i voljan kritično sagledati temelje i vrijednosti okoline u kojoj se razvija i to je cijela mudrost...."

Dakle bilo bi divno i lijepo kada bi bilo samo to u pitanju i ako bi bilo samo to potrebo da bi se pokrenuo proces, najprije osviješćivanja, zatim obuzdavanja-kontrole, i na kraju riješavanja od Engrama.
Ovo što si ti napisala dovoljno je samo kada bi uvjeti njegovog odrastanja bili kristalno balansirani, odgajatelji tog čovjeka Budni i Realizirani, samim tim i sposobnosti njegovog kritičnog mišljenja sljedili bi i ne-ograničenost njegovog promatranja bili bi na nivou... da ne kompliciram sada što bi sve bilo potrebno, nagadjate već do sada o kakvom bi se pojedincu trebalo raditi da njegova sposobnost, motiv i kritični stav budu toliko oštri i objektivni da bi vrijednosti okoline prepoznavali kao dobre, krive, prave, nametnute ... i iz svih njih razlučivali i birali pravi put i ispravnu odluku u svakoj datoj situaciji .
Ovo nije moguće u 99.99% slučajeva iz jednostavnog razloga i prvenstveno što sami roditelji danas nisu Budni i u samoj srži našeg društva su Engrami ukorijenjeni u velikoj mjeri.
Roditelji dakle kao nukleus društva najčešće su u bračnim zajednicama koje su u današnjim uvjetima jedna od najgroznije postavljenih temelja odnosa
(neću previše ulaziti u ovo jer ne želim pokrenuti raspravu samo o tome ali u najkraćoj formi radi se o potpisivanju ugovora o ljubavi ipred općinara pred kojim doslovno potpisujete 'ugovor o ljubavi', plaćate za njega i tek onda službeno volite vašeg ljubljenog(nu) a prije toga ju naravno ne volite, a gdje je u slučaju crkvenog vjenčanja to na još nižem nivou gdje zapravo vi dolazite kod svećenika koji ima "žnjoru" sa bogom jer vi direktno nemate i on vas onda pred njim vjenčava, a ako se ne vjenčate onda živite u 'grijehu' pa taman živjeli sa istom osobom 40 godina i imali djecu, koja su u tom slučaju naravno kopilad i da ne duljim gadarije koje se danas dešavaju...)

... Takvi roditelji nisu samim tim što su u takvom odnosu glupi ili nesvjesni, ali već su u još jednom od kalupa koje društvo očekuje od njih, a najviše njihovi najbliži i uz brak, razne krucijalne stvari uzimaju se zdravo za gotovo što od djece čine prosječne, sklone i podložne engramima i sl....

Cijela se ostala 'shema života' tog djeteta iz takve zajednice obično nastavlja i očekuje od njega a ona podrazumjeva i to da se dijete oduzme od majke 5-10 minuta odmah nakon poroda i naravno da današnji znanstvenici ili ne znaju ili oni koji znaju im je naredjeno da šute o tome, to da kada bi se bilo koje dijete ostavilo majci na grudima, u pozi za dojenje ODMAH nakon poroda i to izmedju 10 i 12 sati kontinuirano, da bi srce djeteta, koje je u toj pozi direktno u nivou srca od majke počelo igrati ulogu i 'poprimati kvalitet' električnosti, a majčino 'magnetičnosti' i da se zbog te i takve interferencije u djetetovoj glavi počeo razvijati tzv. 'Glumerolski ciklus' i postavljati temelji za dopaminske i endorfinske mjene koje se u "normalnog" djeteta javljaju i proizvode tek nakon 3-5 mjeseci !!!
Dijete ovako rodjeno obično počinje hodati u 6 mjesecu starosti, počinje pričati slogove sa 8 mjeseci, a sa 10 mjeseci već slaže rečenice i sposobno je za prve jednostavne računske operacije ... drugim riječima mnogo brže se razvija nego djete koje je oduzeto od majke i dano joj tek sutra recimo...
Ovakve informacije samo su kap u moru informacija koje današnje majke ne znaju uopće (kao ni doktori), a OSNOVA za to je što netko (ili nešto) ne želi da imamo Budnu naciju punu Znanja.
Skoro sve informacije o razvijanju i odgoju djeteta do 7 godine, a ima ih neprocjenjivih, koje tako postaje "magical child" mogu se naći u knjizi od Jospeha Chiltona Pearce-a istim imenom "magical child" i doktor Pete Peterson (moj dugogodišnji poznanik) u intervjuu sa Projectom Camelot u polu-šali rekao je kako bi zatvorio sve roditelje u zatvor koji imaju namjeru imati djecu, a nemaju znanja iz te knjige (jer čine djecu samo još jednim nusproizvodom robotiziranog društva)...
Bilo što od ovoga kada kažete bilo okojoj novoj majci ili novom ocu najvjerovatnije ćete dobiti vrlo melankoličan odgovor kako su oni jako upućeni u sve i kako znaju i kako im ne treba netko sa strane govoriti kako da odgajaju svoje dijete, iako im itekako treba jer stvarno ne znaju niti su ikako mogli saznati...
Takodjer, svako je dijete do 6 mjeseca starosti sinestetično, ovo takodjer ne piše ni u jednom priručniku niti se priča o tome u "poučnim brošurama za trudnice"...
Ovo praktično znači da kada dijete vidi boju, ono zapravo miriše odredjen miris, kada ga dotaknete ono čuje zvuk, kada nešto okusi ono vidi oblik itd. Sinestezija se javlja u većoj ili manjoj mjeri i kod odraslih i naravno da je na Zapadu kategorizirana kao bolest, a ne kao napredno stanje duha i proces koji je priželjkivan od stane duhovnih ljudi.
Dijete koje prvi put čuje u životu "Nemoj" za bilo što i praktički od bilo koga (iako je najčešće od majke) ono ne čuje samo zabrano da nešto ne dira ili negdje ne ide ono je čulo jedan od najstrašnijih Engrama današnjice koji je postao neovisan ! koji je postao kao Fantom koji ima "život i volju" ... "Nemoj" je čisti Impregnirani Sigiel u obliku riječi (zvuka) i to se ne dešava često jer nije lako to učiniti sa svim jezicima i inkorporirati u sve kulture ali se sa "nemoj" uspjelo i kada grupa energetskih manipulatora (čitaj 'Zlih Čarobnjaka') pokrene proces koji se tada ponavlja tisuću godina kroz generacije u kojem ljudi ponavljaju "nemoj" i svaki puta ga tako pune i pojačavaju da dobije svoj neovisni energetski potencijal (nikako dobronamjeran) tada imate problem...

i tada nemate mogućnost niti sposobnost 'zdrave kritike i volje za provjeru Vrijednosti' jer ih ne znate... mi, ako nešto ne učinimo sa sobom ili ako nam se ne desi nešto tijekom života što nas tome nauči, ne znamo prepoznati Ispravno od krivog, jer ono što je nama rečeno da je Ispravno većinom objektivno nije nimalo ispravno.. i živimo skoro u svakom pogledu naše živote po mjerilima društvene netočne ispravnosti (ne dharmičnosti), i to od auta na unutarnje izgaranje do radjanja djece i odgajanja na krivi način, od Enrama u crtanim filmovima do našeg disanja... nemamo pojma o životima koje živimo, a oni koji imaju nekog pojma, imaju ga jako malo ....

p.s.
Spomenuo sam Sinesteziju nekoliko puta a i o Engramima se radi pa zato ovo moram ovdje objaviti i molim svih da pogledaju koje zanima programiranje djece, ovo je samo jedan u nizu dosta dobrih clipova koji ovo dobro prikazuju, morate jako pojačati jer je jako loš zvuk u clipu :
https://www.youtube.com/watch?v=cRGAfPvV7zg
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimepon stu 07, 2011 9:38 pm

ovo je prvi od 3 texta koja ću objaviti vezane za teoriju Engrama i nakon toga ću početi pisati praksu oslobadjanja od istih .
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Registration date : 03.08.2011

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimepon stu 07, 2011 10:19 pm

Gle, Kahali, prije svega, kao što ti je i svatko rekao - svaka čast na količini znanja ali mogao bi malo poraditi na komunikaciji sa drugim ljudima. Ili se jednostavno spustiti na zemlju i shvatiti da nisu svi kao ti.

Bilo je gušt pročitati neke tvoje postove i kasnije si malo razmisliti o svemu tome ( i možda nešto i prihvatiti što si rekao), ali si me toliko kao osoba razočarao da mi se doslovno smuči kad vidim "Kahali". Također, zgadio si mi sad do kraja bilo što vezano za "gay parade". Good job.

Molim te lijepo da me više ne spominješ nigdje u svojim postovima (kao primjere ili što god) niti citiraš niti nazivaš djevojčicom ili čim god.

Stvarno mi se neda prepucavati s bilo kim kao da sam u saboru ili u nekom kokošinjcu.

Pozz
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimepon stu 07, 2011 10:37 pm

Kahali je napisao/la:
.. samo ograničen čovjek bez spoznaja o bilo čemu može sebe nazivati ateistom...

Možeš li ovo malo pojasniti?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 1:42 am

Kahali je napisao/la:
Cijela se ostala 'shema života' tog djeteta iz takve zajednice obično nastavlja i očekuje od njega a ona podrazumjeva i to da se dijete oduzme od majke 5-10 minuta odmah nakon poroda i naravno da današnji znanstvenici ili ne znaju ili oni koji znaju im je naredjeno da šute o tome, to da kada bi se bilo koje dijete ostavilo majci na grudima, u pozi za dojenje ODMAH nakon poroda i to izmedju 10 i 12 sati kontinuirano, da bi srce djeteta, koje je u toj pozi direktno u nivou srca od majke počelo igrati ulogu i 'poprimati kvalitet' električnosti, a majčino 'magnetičnosti' i da se zbog te i takve interferencije u djetetovoj glavi počeo razvijati tzv. 'Glumerolski ciklus' i postavljati temelji za dopaminske i endorfinske mjene koje se u "normalnog" djeteta javljaju i proizvode tek nakon 3-5 mjeseci !!!
Dijete ovako rodjeno obično počinje hodati u 6 mjesecu starosti, počinje pričati slogove sa 8 mjeseci, a sa 10 mjeseci već slaže rečenice i sposobno je za prve jednostavne računske operacije ... drugim riječima mnogo brže se razvija nego djete koje je oduzeto od majke i dano joj tek sutra recimo...
Vau ovo sad prvi puta čujem, ali ako je točno onda smo jako loši roditelji :(

OFF TOPIC Pobrisan je dio naslova, nema nikakvog razloga zašto bi se kika spominjala i u samom naslovu. Tema je puno šira i zanimljiva bez da se pri tome bilo koga kritizira.

PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Registration date : 03.08.2011

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 1:44 am

Chakotay je napisao/la:

OFF TOPIC Pobrisan je dio naslova, nema nikakvog razloga zašto bi se kika spominjala i u samom naslovu. Tema je puno šira i zanimljiva bez da se pri tome bilo koga kritizira.

Hvala..
:)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 1:47 am

Kahali je napisao/la:
ovo je prvi od 3 texta koja ću objaviti vezane za teoriju Engrama i nakon toga ću početi pisati praksu oslobadjanja od istih .

Bring it on study
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 1:52 am

Molim kika, Kahali samo pokazuje da nitko od nas nije savršen. Iako meni Athena ne vjeruje, no kritika nije dobar način ukazivanja loših stvari kod drugih. Možda je jednostavan i najmanje zahtjeva, ali i najsuroviji :)

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 2:09 am

@Chak, ovisno o tome kako je ta kritika izrečena. miga
Osobno volim dobru kritiku, jer ona mi je neki putokaz. Naravno, mogu je ili ne moram prihvatiti, sukladno tome eventualno nešto i mijenjati.

U svakom slučaju, mislim da je normalno da na forumu imamo različita razmišljanja, izravniji pristup pa i da opserviramo tuđa mišljenja, naravno sa dozom dobrog ukusa. miga
Back on topic. :)

Majmun
Einar

Male
Capricorn Broj postova : 1241
Registration date : 27.04.2010

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 12:02 pm

Athena je napisao/la:

@Einar, sam kažeš da je primjerice Crkva vjerojatno manipulativna organizacija.
S druge strane ona (navodno) propagira milosrđe, kršćanske vrijednosti itd.
Mislim da bi trebali sagledati i djela tih propovjednika kršćanskih vrijednosti, a ne samo riječi.

Zašto podržavati "pastira" koji de facto karikira vrijednosti koje navodno propagira, a sve u cilju učvršćenja vlastite moći?
Ne možemo li bez manipulativnih vodiča (općenito) prepoznati i slijediti neke vrijednosti u nepatvorenom obličju? :misli

Oke, malo iznad toga sam rekao sljedeće:

Citat :

Vidim da ovdje vlada opće uvjerenje da je institucija Crkve zla i da njeni svećenici manipuliraju nama.

Možda, neću ulaziti u to.

A drugo, ono iznad je samo pitanje zašto vjera mora ispaštati zbog uvjerenja u manipulaciju?

ako su vjera djela, a ne riječi sjetite se onda samo koliko je svetaca bilo, koliko je danas svetih ljudi (bl. Ivan Pavao II, Majka Terezija i drugi). To su djela, više negoli same riječi.

A kao zaključak toga rekoh :
Citat :
Hmmmm...da, ali ja govorim o konkretnom rješavanju problema manipulacije puka od strane klera. Onima kojima smeta ta "manipulacija" nek se daju u razmatranje svoje vjere. Neka se uključe.

i Chak se nadovezao:
Citat :
...ili nek se potpuno isključe i počnu baviti nekim drugim stvarima. Ima u životu još puno stvari pokraj religije. Nije ona nešto najvažnije na svijetu ;)

A sumiranje svega toga bi bilo:

Citat :

kako kome...Ali to što kažeš je točno. Ili nek se uključe ili nek se isključe i mirna Bosna. Ako ništa ne poduzimaju i samo prigovaraju...ma ko ih onda j***?

Ono što ti napisaše je bilo uzimanje rečenice iz konteksta. Ali eto. Da se ne ponavljam, samo sam prepisao objašnjenje te rečenice.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 1:20 pm

Einar je napisao/la:

A drugo, ono iznad je samo pitanje zašto vjera mora ispaštati zbog uvjerenja u manipulaciju?

ako su vjera djela, a ne riječi sjetite se onda samo koliko je svetaca bilo, koliko je danas svetih ljudi (bl. Ivan Pavao II, Majka Terezija i drugi). To su djela, više negoli same riječi.
Što to znači da vjera ispašta? miga
Nažalost, ispaštaju oni koji su svoju vjeru vezuju samo uz Katoličku crkvu i koji sagledavaju "dobro", "zlo" i samo u okrilju te ili nekih drugih institucija.
Zato formalno imamo preko 80% vjernika u Hrvatskoj, a jasno je koliko je na djelima jaka ta ista vjera dotičnih vjernika.
Slažem se da je i Crkva iznjedrila neke moralne, odlične ljude, ali u svakom stadu se nađe dobrih ljudi koji vjeruju u neke vrijednosti, bez obzira da li su one utjelovljene u Bogu, čovjeku, višem božanstvu ili nečem trećem.

Dakle, vjera ne bi smjela ispaštati radi grijeha Crkve, ali nažalost oni koji bi je morali promicati u dostojnom obliku je očito karikiraju.
Masa ljudi pak ima oslonac u nekoj instituciji, bilo radi odgoja, okoline ili nečeg trećeg, toliko da se niti ne pokušava izdignuti izvan svega toga, promotriti tekovine te iste "vodilje" na koju se oslanjaju i spoznati vjeru u nepatvorenom obliku.
Slijepo slijede svoje vodiče i gube kompas pa i propuštaju živjeti vjeru koja počiva na istinskim vrijednostima.

@Einar, kako bi ti riješio problem očuvanja i življenja "vjere" (u najpotpunijem smislu te riječi), obzirom na manipulaciju autoriteta (Crkve)? misli

PraGlodavac
orca

Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Registration date : 17.08.2011

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 2:09 pm

Po cemu bi to tocno Majka Tereza i Ivan Pavao II bili svetci?
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros

Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Registration date : 01.12.2009

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 2:28 pm

Ajde da se vratimo na temu! Što je engram, osim što je izraz trans-personalnih psihologa sa kraja 70-ih koji je prisvojila Scientološka crkva?

Volio da se malo pojasni ova tema.

Jesu li engrami način na koji se pohranjuju sjećanja, mreža fragmenata sjećanja ili nešto treće?

"Engrams are a hypothetical means by which memory traces are stored as biophysical or biochemical changes in the brain (and other neural tissue) in response to external stimuli.

They are also sometimes thought of as a neural network or fragment of memory, sometimes using a hologram analogy to describe its action in light of results showing that memory appears not to be localized in the brain. The existence of engrams is posited by some scientific theories to explain the persistence of memory and how memories are stored in the brain. The existence of neurologically defined engrams is not significantly disputed, though their exact mechanism and location has been a focus of persistent research for many decades.
@ primitive
Ne vezano za temu:
Citat :
primitive101
.I onda to bice shvati da taj globalni astral "zdere" ljude za dorucak i da taj astral kreira ljude i njihove copore a ne obrnuto,da Apsoluti u svojim relativnim tjelima prosijavaju genijalnost i brilijantnost i nefiksiranost Uma.
Tvoj globalni astral, mi zvuci kao "univerzalna svijest" Tj. ja trenutno nebi imenovao kraljeve ovakve i onakve, ali cini mi se da smo svi mi dio univerzalne(ne globalne) svijesti koja je ujedno i sama tkanina svega što postoji. I za mene ta svijest svemira predstavlja sam svemir tj. stvoritelja i sve što postoji. Razumijemo li se donekle?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 3:15 pm

@Orca...po tome sto ljudi tako kazu...sto bi se reklo: prica se...

@Bros...evo i definicije na hrv. : Termin engram je prvi upotrijebio njemački biolog Richard Semon u svojoj knjizi «Die mneme» 1904. godine. S njime je označio neuralnu pojavu jednog sjećanja. Engram je po autoru jedna neprestana mjena u živčanom sustavu koja konzervira iskustvene činjenice u vremenu. Pojam je kasnije preuzela neurologija da bi s njime hipotetički označila tragove memorije koji su spremljeni, odnosno kao postulat fizičke ili bio-kemijske promjene živčanog tkiva koje predstavljaju memoriju.

Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 3:28 pm

@Athena Napisao sam. Onima kojima "manipulacija" smeta neka se uključe u rješavanje Crkvenih pitanja. Neka se aktivnije bave pitanjima svoje religije. (To ne znači zalaženje u herezu) a ako im ne smeta nek prestanu prigovarati o "manipulaciji" ukoliko govore o njoj.
Napisah:
Citat :
Ili nek se uključe ili nek se isključe i mirna Bosna. Ako ništa ne poduzimaju i samo prigovaraju...ma ko ih onda j***?
Eto.

@Alpha Tako je. Mnogi su ljudi sveti iako nisu proglašeni svetima, no to ne znači da Crkva kaže da su prokleti. Za ove se sigurno zna da jesu sveci. Nisam konkretno upućen u proces beatifikacije (proglašavanja svetim) tih primjera ali stvarno mislim da nisu završili u paklu, zar nije tako? Inače, da Crkva nekog proglasi svetim treba jako puno muke i vremena. Ali kad netko umre, bar vrijeme nije problem.

@orca A što misliš? Zato jer su bili zli? :P
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1763
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 3:32 pm

Slazem se da je Svjest i kosmicka i vankosmicka.Svjest je Apsolut,Jedan u svim bicima,ali zbog neznanja i iluzije bica misle da su odvojena iako su spojena po toj biti.Svjest jeste sama tkanina svega sto postoji i cjeli prostor vremenski univerzum je u toj svjestia ne obrntuo.Svjest je van vremena i prostora,van uzroka i posljedica.

Asttral je nesto skoz drugo.Astral je dio realnosti,skup oblika,formi,svjetla,boja pracenih odredjenim mislima i osjecajima,emocijama,koji se nastavlja na fizicki svjet.Astral je vjerovatno velicine kao i fizicki univerzum a neki kazu i mnogo puta veci svjet.Astral je svoj svjet sa svojim zakonima i pravilima,"realan" kao i fizicki svjet.

Shodno toj mojoj definiciji,globalni astral je samo dio tog astralnog svjeta "lociran" oko i u fizickoj planeti Zemlji,to je prije svega skup frekvenci u rasponu anahata cakre koja dalje korespondira sa fizickim srcem,kao bioloskim centrom za skladistenje emocija,coporativnih nagona i svega onoga sto ljudi izmisle(a i ono sto im je prirodno dato a oni nece da mjenjaju misleci da je to super) ne bi li utjesili sebe od cinjenice smrti i ne bi li se trgli iz tog sna i potrazili taj temelj stvarnosti,cistu Svjest,izvor svekolikog blazenstva.Doduse taj temelj stvarnosti je Istina sama po sebi i nije bas dobronaklona prema lazima i iluzijama kao i niskostima takvih bica tako da ona radje biraju da svoje Ja zarobe u tome spektru frekvencija,bojeci se(opravdano) Istine o Sebi,koja je smrt za njihove iluzije,a to je bolni i ljudi se toga boje.

Globalni astral kao da se ponasa kao nekakvo svjesno bice ili pak kao da neko svjesno bice kreira pravila astrala na Zemlji jer kao da ljudi iz tog astrala(moze se prevesti i kao kolektivno nesvjesno na zemlji) kupe jedna te ista sranja,sablone,pravila,ilzuije,lazi i niskosti,dok se sa druge strane ubija svaka individualnost ,genijalnost i nezavisnost.Tako dobijamo civilizaciju zombija koji se svi vole i svi su Jedno,ne shvacajuci da se to Jedno odnosi samo na taj temelj realnosti koji je transcendentalan relativnome svjetu i koji je u svakome bicu,ali djelovanje pojedinacnog bica ni slucajno ne treba da bude coporativno,nego svako bice treba da bude nezavistan Apsolut u Relativnome i da slavi Boga na svoj nacin.Globalni astral maltene gura ljude da rade suprotno,da se svi boje sebe i svojih impulsa i da svoju Bozanstvenost zamjene "tjesenjem" iz srca,gdje se svi vole svi suosjecaju a svi rade gluposti i nista konstruktivno.

Ne svi,ali shvatas poentu. :) Nakon smrti zavrsavas u tome astralu zemlje,i kako nisi osvjestio nista "vise" od toga opet se vracas u pakao na zemlji.Koji god zivotni oblik da uzmes postoje ogromne sanse da najebes.Ako se rodis kao zivotinja,covjek ce da te ili ubije i skuva ili da te maltretira(ne sve) a ako se rodis kao covjek opet isto.Kao nekakva sekta iz koje nema izlaza a ono sto ljudi smtraju srecom je samo niza frekvencija ljubavi iz srca a to sa Apsolutom ima veze ko rukovanje sa seksom. :)

ja imam osjecaj da postoji svjesno bice(a to naravno znaci da to bice zna sta je Apsolut ali se odreklo njegovog plana da se svako bice razvije do nezavisnog prosjetljenja,izdalo ga je i pravi se pametan radi svojih "egoizama") koje je Kralj toga podrucja na Zemlji,on prodaje fore i taman kad neko odluci da se probije iz te kolektivne sekte Kralj mu krene podvaljivat svoje frekvence ljubavi koje su samo dno toga osjecaja.uglavnom,taj kralj ne zeli da mu niko izadje iz sekte i super to radi.

da li se sada razumjemo ? hug
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 3:33 pm

@Einar...Orca (a i ja) hoce reci da Crkva nije mjerodavna za davanje "titule" svetog. Pitanje je da li je itko na ovoj Zemlji mjerodavan za tako nesto...

Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 4:28 pm

Alpha je napisao/la:
@Einar...Orca (a i ja) hoce reci da Crkva nije mjerodavna za davanje "titule" svetog. Pitanje je da li je itko na ovoj Zemlji mjerodavan za tako nesto...

Taman tako,slazem se skroz :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 5:45 pm

Bokte, Prim, jel moguce da si napisao post koji nije pol stranice zubi

Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 5:51 pm

Obecavam da cu ubuduce biti kraci,sad sam se smirio ili bolje reci ohladio u vadjri :) Prolazio sam kroz period "bjezanja" iz ove globalne sekte,tako da su maltene moji postovi bili odraz svega toga.Sva muka nek podje sa tim . Od sad ce to biti smirenije i konkretnije :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 5:57 pm

Haha, ponekad je nuzno napisati duzi post ali je cinjenica da je puno produktivnije dati nekoliko kracih. Naime, trebamo se zapitati zasto pisemo? Da li radi nas samih (da si natipkamo milion slova i divimo se kako smo si pametni - malo zezam ;) ) ili radi komunikacije s drugima i da podijelimo svoje misli s nekim... :)

Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 7:02 pm

Pa ako nisi primjetila ja se zaista divim bilo kakvim genijalnostima,i potpuno nemam taj stav "da je neko vlasnik" svoje genijalnosti,tako da ako nesto pametno izadje iz mene divim se tome,ali i ako neko "drugi" to kaze.

Takodje mislim da je moj dugacak post samo izraz postovanja prema publici sa kojom komuniciram,tj to pokazuje kako smatram da je i publika genijalna i da moze da shvati sta ja prica i da ja mogu shvatiti sta oni pricaju.

Da zelim glupu publiku otisao bih nedje drugo i pricao sa njima,ali ne vidim ista pametno u tome :P :)
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitimesri stu 09, 2011 1:25 am

Alpha je napisao/la:

Znaš li kako ide proces beatifikacije u RKC? Da bi se osobu proglasilo svetom treba po zagovoru te osobe bit ostvareno 3 čuda. Ili više, ne znam. Onda se pokreće proces, imenuje se đavolji odvjetnik, radi se Komisija itd itd. Ali to ustvari nije bitno. Crkva obično za osobe za koje bih ja osobno rekao da su svete (i bez da ih se tako proglasi) pokreće taj proces. Nije to baš bezveze niti je to titula tipa dr. sc. itd itd.

Eto, samo da se zna. A ovo zadnje, mislim da je Kahali u pravu. Malo je to bilo pretjerano. Zato molim Alphu da (ako se čovjeku već kaže po koji puta) ne bude svaki put poklopac oko Kahalijeva "bontona" i molim Kahalija da to ne shvaća tako osobno.
@Kahali A šta ćeš, čovječe, ignoriraj i nemoj reagirati tako oštro pa će poklapanja prestati. Mada malo istupi jezik.

A ako se ovo nastavi, neka se prepirka prebaci u zaseban topic, ili na PM-anje

jer idete mi na živce svi po redu, od Kahalija kojeg svi napadaju do svih ostalih koje Kahali napada.

treba vam svima jedan lijepi fo
:P
šalim se, naravno, nemojte mi se uvrijediti.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)    Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next