Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Alfa žene, izaberite beta muškarce!

Go down 
Autor/icaPoruka
Deti
Majmun
Deti

Male
Sagittarius Broj postova : 1736
Registration date : 29.09.2007

Alfa žene, izaberite beta muškarce! Empty
PostajNaslov: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimeuto stu 15, 2011 8:42 pm

U svijetu u kojem se od svih traži ništa manje nego savršenstvo, postoji kombinacija veze koja se pokazuje sve uspješnijom.

O alfa mužjacima napisano je već mnogo toga. Oni su rođeni vođe, najbolji, najljepši i najsposobniji pripadnici svoje vrste. Najčešće se vezuju uz alfa ženke kako bi ojačali vrstu i osigurali joj uspješan nastavak.

Manje vrijedni primjerci vrste često ostaju bez nasljednika te njihov genski kod polako izumire.

U ljudskoj vrsti situacija je malo drugačija. Ljudima je dan kompliciraniji način razmišljanja, osjećaja i odnosa pa su moguće i razne kombinacije. Jedna od zanimljivijih je alfa žene i beta muškarci.

Navikli smo kroz povijest gledati žene i supruge kao one koje su kod kuće, odgajaju djecu, drže kućanstvo i sve ono što se ne smatra važnijim poslovima (ma koliko svi tvrdili da su im djeca najvažnija).

Što se događa kada su žene te koje imaju karijeru, a muškarci ostaju kod kuće, brinu se o djeci i kućanstvu?

Rečenica: „Draga, stigao sam kući", može se prevesti i na „Dragi, stigla sam kući", u slučaju alfa žena.

Ono što je najvažnije, svaka od njih ističe kako im je potpora njihovih muškaraca izrazito bitna jer kao što iza svakog uspješnog muškarca stoji žena, tako i iza uspješnih žena trebaju stajati njihovi partneri.

Ljudi se često pitaju mogu li takvi muškarci biti privlačni ženama za koje se često pogrešno smatra da su žderačice muškaraca samo zato jer imaju vlastite biznise, odlične karijere i slično. Još ako uz to i dobro izgledaju, predrasudama nema kraja. No, mnoge uspješne veze alfa žena i beta muškaraca uvjeravaju nas u drugo.

Njihovi partneri imaju razumijevanja kad nakon cjelodnevnog posla one dođu doma i umorno dignu noge na stolić, kad se brinu jesu li dovoljno dobre majke svojoj djeci jer ne provode dovoljno vremena s njima, kad ih navečer zbilja boli glava kad legnu u krevet.

Ono najvažnije jest da niti jedan beta muškarac sebe ne smatra manje vrijednim muškarcem zato jer je kod kuće s djecom i/ili manje zarađuje od svoje žene.

Često ovakve zajednice opstaju u dugim i uspješnim vezama jer se smatraju timom u kojima svatko ima svoju važnu ulogu. Ključ uspjeha je kao i u svakoj drugoj zajednici - pravilna komunikacija.

Uz sveopću androginizaciju ljudi ovakvih zajednica bit će sve više. Nije li vrijeme da se ostavimo nekih zatucanih razmišljanja i krenemo korak naprijed u odnosima? Što više muškaraca ostane kod kuće, više će se cijeniti i žene koje to predano rade od pamtivijeka.

Budimo iskreni i recimo koja od žena ne bi to htjela?

izvor
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimeuto stu 15, 2011 9:40 pm

Citat :
Budimo iskreni i recimo koja od žena ne bi to htjela?
Da muškarac bude stalno kod kuće, dok ona radi?
Žena koja voli kontrolu i muškarac koji voli da se njime dominira. zubi

Ne bih baš išla u takvu krajnost da kažem kako je poželjno "modernizirati" društvo na način da muškarac (ili žena) budu "bete" koje ostaju kod kuće. misli

S druge strane, mislim da su podjele "alfa i beta" malo diskutabilne, jer nitko nije "per se" pripadnik jedne ili druge kategorije, već isto ovisi o podršci i percepciji okoline.
Naposljetku, osoba koja se smatra izrazitom alfom ili betom (dakle izuzetno dominantnom ili submisivnom), neće niti moći potvrditi takvu svoju "reputaciju" npr. u vezi, ako ne nađe nekoga tko će svojim reakcijama doprinosti ili barem pristajati na to njegovo/njeno utjelovljenje određene "uloge".

Kako bilo, mislim da većina ljudi više-manje teži nekom balansu u odnosu sa bližnjima.
Dakle, uvijek će jedna osoba u vezi biti ponešto uspješnija i dominantnija, ali sumnjam da krajnosti izvrsno funkcioniraju.

Rijetko tko će htjeti kod kuće imati karijeristicu koja ima djecu, a radi od 0-24 sata, dok suprug preuzima ulogu "kućanice".
Suprotan primjer je puno češći, međutim smatram da izrazita dominacija/submisija niti u jednom odnosu nije previše zdrava, a pristajanje na istu govori više o psihološkim osobinama samih partnera.

Sasvim je moguć scenarij da muškarac neko vrijeme bude kod kuće s djecom, dok žena zarađuje plaću i obrnuto, ali ne smatram da je poželjno da on/a bude samo kućna"pudlica" :P, dok ono drugo konstantno drži uzicu u rukama.
Naravno, nekome se navedena izrazita podjela uloga može svidjeti pa svakome njegovo. lol!

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:19 pm

Slazem se s Athenom...to su neki ekstremni primjeri...

A ako cemo ekstremno onda alpha muskarac i alpha zena ne idu skupa tako da taj prvi primjer (kako je bilo prije) tesko stoji...dvije alphe u pravilu ne funkcioniraju zajedno jer se precesto sukobljavaju.

Mnogi ljudi su alphe u poslu ali kod kuce niti jesu niti zele biti...

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:25 pm

Možda je najrealnija i najuspješnija kombinacija ona u kojoj oba partnera preuzimaju čas alfa, čas beta uloge. Jer bilo koja rigidnost u podjeli uloga teško funkcionira, osim pod prisilom.
Prilagodljivost je pravi razlog uspješnih veza, a prilogodljivost ukomponirana s približno jednakim podjelama poslova i sličnim ciljevima i interesima u životu dobitna je kombinacija, po mojem mišljenju. :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:35 pm

Slazem se...kvalitetne veze se temelje na kompromisu a kod iskljucivih alphi toga nema. Takodje ako su u vezi ekstremna alpha i ekstremna beta niti to ne valja jer alpha nece postivat betu i opet ce to puknut...potreban je balans u svakom slucaju...

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:39 pm

Izgleda da se alfa" žene ili muškarce (kad god ih se spominje), uvijek povezuju sa nekim negativnim konotacijama i to nije dobro. misli
Tako je "ona" beskrupulozna karijeristica koja će hodati preko leševa da dobije ono što želi, ima golemo samopouzdanje i ne preza ni pred čim, dok joj svi ljube skute :P, dok je "on" izuzetno uspješan muškarac, pred kojima čoporativno padaju žene, bog i batina, čvrsta stijena oslonac i gospodar.

Tu bi se govorilo o izuzetno egoističnim osobama i ne treba ih povezivati sa alfama niti betama.
Osim toga, teško da se takve osobine trebaju postavljati na neki pijedestal divljenja.
Dakako da će takve osobe tražiti partnere koji će im (prešutno) priznavati dominaciju i udovoljavati im u svemu, jer s drugima niti neće moći funkcionirati.

Osobno, smatram da je uvijek netko u raznima aspektima (konkretno u vezi) više alfa ili beta, međutim to se može donekle održavati u ravnoteži.
Isto tako, slažem se dvije izrazitije dominantne ili submisivne osobe, teško funkcioniraju zajedno.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimeuto stu 15, 2011 11:57 pm

Da, dobro si to zamijetila :) Alphe mogu imati najbolju namjeru ali njihova izvadba je cesto agresivna pa ju (osobu) dozivljava na taj negativni nacin...

PraGlodavac
Mama

Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Registration date : 05.11.2009

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimesri stu 16, 2011 12:02 pm

Slažem se s Alphom - sve je stvar kompromisa. Svi smo mi ponekad "alphe" a ponekad "bete".
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimesri stu 16, 2011 12:19 pm

Mama je napisao/la:
...Svi smo mi ponekad "alphe" a ponekad "bete".

5 good

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimesri stu 16, 2011 6:10 pm

Eh..treba imati muda(da oprosti zenski pol zubo ) pa biti Alfa svaki dan... 8)

Omega mi je pun *urac... cerek
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimesri lip 19, 2013 2:40 pm

Deti je napisao/la:

Što se događa kada su žene te koje imaju karijeru, a muškarci ostaju kod kuće, brinu se o djeci i kućanstvu?

Rečenica: „Draga, stigao sam kući", može se prevesti i na „Dragi, stigla sam kući", u slučaju alfa žena.
...
Nije li vrijeme da se ostavimo nekih zatucanih razmišljanja i krenemo korak naprijed u odnosima? Što više muškaraca ostane kod kuće, više će se cijeniti i žene koje to predano rade od pamtivijeka.

Budimo iskreni i recimo koja od  žena ne bi to htjela?
Ja mislim da treba uzeti u obzir da živimo u Hrvatskoj, gdje su prosječne plaće niske, a ni iznadprosječne plaće uglavnom nisu nešto.
Obzirom na to, vrlo je teško da samo jedan partner, makar bio na visokoj poziciji, uzdržava vlastitu obitelj, posebno ako su tu u pitanju i djeca.

Gledajući s te strane, mislim da bi smatrala lijenim i neodgovornim odraslog, zdravog muškarca koji bi imao mogućnosti privređivati za vlastitu obitelj, dakle ne bi bio prisiljen sjediti kod kuće, a ipak bi odbio raditi i materijalno doprinositi vlastitoj obitelji, kao i njegova supruga.nezna
Kad se radi o jednoj obitelji, posebno s djecom, smatram da oba roditelja trebaju osjećati neku suodgovornost da doprinose (i) materijalnom boljitku te obitelji, djece. Mislim da tu uopće nisu odlučujuće objektivne mogućnostima izdašne zarade od strane samo jednog partnera, već je bitan stav.

Dakle, ne smatram da su muškarci koji biraju ostati kod kuće i rade samo kućanske poslove, najidealniji partneri, makar bili marljivi u peglanju, kuhanju i pranju. Ne bi se zadovoljila time da ja radim i odlično zarađujem, a s druge strane kod kuće imam djecu i supruga koji se samo bavi kućanskim poslovima te ne vidi razlog da uopće zarađuje, jer ja imam solidnu plaću.
Razlog tome je što osobno smatram neprivlačnim činjenicu, da se jedan od partnera, posebno roditelj, ne trudi biti ravnopravan i da je inertan. Ne bi se osjećala dobro u poziciji da sama budem glava obitelji i financijski prosperitet ovisi isključivo o meni, jer bi imala dojam da partner nije dovoljno jak da brine za svoje potomke (u prvom redu) i da je potpuno ovisan o meni.
Ipak, možda se radi samo o individualnom gledištu koje se ne može generalizirati kao nešto općenito nepoželjno. scratch

Znam jedan primjer, u kojem je žena u 60-tim godinama na direktorskoj poziciji.
Imaju jedno odraslo dijete koje financiraju.
Muž je završio fakultet, radio na odličnom radnom mjestu, dakle imao je ambiciozne aspiracije, a potom je dobio otkaz. U međuvremenu, imao je šanse raditi na radnom mjestu u svojoj branši i solidno zarađivati, ali on je to odbio, odbija i dalje, jer navodno ne želi da mu itko šefuje.
Ne radi zadnjih 15 godina, žena sama financira obitelj, tako je financirala dvoje djece, dok se jedno nije odselilo. Navodno su svi sretni i zadovoljni, on je preuzeo ulogu domaćice i radi sve kućanske poslove, uključujući kuhanje.

Ja nekako ne mogu probaviti tu priču, u kojoj je on obzirom na vlastite ciljeve u prošlosti, uistinu zadovoljan "samo" ulogom dežurne spremačice. Više nije sposoban niti voziti auto i čini mi se da se u čitavoj priči krije jako puno kompleksa i niskog samopouzdanja, makar se o tome ne govori.
On bi prema ovoj "teoriji o zamijenjenim ulogama" mogao utjeloviti idealnog muškarca, ali mislim da u čitavoj priči uvijek postoji i druga strana medalje.
Vjerujem da većina ljudi teže da budu ravnopravni, u svim aspektima, jer se u protivnom, ispod svih "slojeva", ipak osjećaju podčinjenima i ovisnima.misli

Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimepet lip 21, 2013 10:38 pm

Ja bi prije rekao da je izbor neke alfa-žene prilično mršav, obzirom da beta-muškarci čine glavninu populacije i neka žena može proživjeti čitav svoj život bez da ijednom sretne sebi ravnog. U takvoj situaciji, ona ima dvije mogučnosti: jedna od njih je da se skoncentriše na "karijeru" i na taj način pokuša zakrpati rupu u svojoj duši, ili da se skrasi sa maltene bilo kime, možda jedino, eto, da nije pijanac, siledžija, kockar ili takvo nešto, znači, ako već mora da grabi sa dna - da ne zgrabi baš sa samog dna... 

Ovime je pisac htio reći da je imperativ "Alfa-žene izaberite beta-muškarce!" identičan imperativu "Daj šta daš!" Mislim, uvijek se lako "slagati" s onim ko ti stalno povlađuje. Stoga je posve logično da je par alfa-žena/beta-muškarac uspješna i stabilna kombinacija, isto kao i alfa-muškarac/beta-žena. Gdje je red, tu je mir!

Athena je napisao/la:
Znam jedan primjer, u kojem je žena u 60-tim godinama na direktorskoj poziciji. 
Imaju jedno odraslo dijete koje financiraju.
Muž je završio fakultet, radio na odličnom radnom mjestu, dakle imao je ambiciozne aspiracije, a potom je dobio otkaz. U međuvremenu, imao je šanse raditi na radnom mjestu u svojoj branši i solidno zarađivati, ali on je to odbio, odbija i dalje, jer navodno ne želi da mu itko šefuje.
Ne radi zadnjih 15 godina, žena sama financira obitelj, tako je financirala dvoje djece, dok se jedno nije odselilo. Navodno su svi sretni i zadovoljni, on je preuzeo ulogu domaćice i radi sve kućanske poslove, uključujući kuhanje.

Ja nekako ne mogu probaviti tu priču, u kojoj je on obzirom na vlastite ciljeve u prošlosti, uistinu zadovoljan "samo" ulogom dežurne spremačice. Više nije sposoban niti voziti auto i čini mi se da se u čitavoj priči krije jako puno kompleksa i niskog samopouzdanja, makar se o tome ne govori.
On bi prema ovoj "teoriji o zamijenjenim ulogama" mogao utjeloviti idealnog muškarca, ali mislim da u čitavoj priči uvijek postoji i druga strana medalje.

Zar to nije uvijek slučaj? :) Da, u takvom uređenju kompleksi u naprosto neizbježni. Na stranu to što on misli da je "zadovoljan" (ponekad "zadovoljan" znači "zadovoljan što stvari nisu gore") prosta, dokaziva činjenica je ta da se on doista nalazi u potčinjenom stanju. Nek samo proba da pomoli glavu i da se nešto ozbiljnije usprotivi onoj koja ga hrani, odijeva i o kojoj je, de facto, ovisan - ima da leti kroz zatvoren prozor direkt na ulicu. Pa se ti sad, brale, snalazi, kako znaš i umiješ! A on, obzirom da niti zna niti umije - ima samo jedan izbor. A kad se ima tako ograničen izbor - ja ga poljubim u sred dupeta ko može egzistirati u takvom stanju bez da razvije neki od kompleksa...makar to bio i Edipov.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimened lip 23, 2013 2:14 pm

Archangel je napisao/la:

Ovime je pisac htio reći da je imperativ "Alfa-žene izaberite beta-muškarce!" identičan imperativu "Daj šta daš!" Mislim, uvijek se lako "slagati" s onim ko ti stalno povlađuje. Stoga je posve logično da je par alfa-žena/beta-muškarac uspješna i stabilna kombinacija, isto kao i alfa-muškarac/beta-žena. Gdje je red, tu je mir!
Nisam sigurna da se može reći kako je karakteristika beta osoba stalno povlađivanje.
U nekoj mjeri, ljudi pristaju na kompromise i povlađuju (svjesno ili nesvjesno), ali nije valjda da su beta muškarci takvi beskičmenjaci koji nikad ne kritiziraju i ne znaju se zauzeti za sebe. zubi

Citat :

Zar to nije uvijek slučaj? :) Da, u takvom uređenju kompleksi u naprosto neizbježni. Na stranu to što on misli da je "zadovoljan" (ponekad "zadovoljan" znači "zadovoljan što stvari nisu gore") prosta, dokaziva činjenica je ta da se on doista nalazi u potčinjenom stanju. Nek samo proba da pomoli glavu i da se nešto ozbiljnije usprotivi onoj koja ga hrani, odijeva i o kojoj je, de facto, ovisan - ima da leti kroz zatvoren prozor direkt na ulicu. Pa se ti sad, brale, snalazi, kako znaš i umiješ! A on, obzirom da niti zna niti umije - ima samo jedan izbor. A kad se ima tako ograničen izbor - ja ga poljubim u sred dupeta ko može egzistirati u takvom stanju bez da razvije neki od kompleksa...makar to bio i Edipov.
Slažem se za zaključkom, u vezi kompleksa u takvim odnosima.
Zapravo, nisam sigurna da je u ovom slučaju pogođena bit- klasifikacija na alfu i betu. Alfa osobe se vole nametnuti i vole biti "glavne", bete nisu toliko dominantne, ali to ne znači da su (financijski i na drugi način) nesamostalne i da se ne znaju zauzeti za sebe. Pitanje je da li osoba koja ostaje kod kuće i bavi se samo kućanskim poslovima, odgojom djece, može biti alfa. scratch
U uvodnom postu također dobivam dojam da su alfe sve redom osobe sa uspješnim karijerama i na visokim pozicijama, a bete isključivo domaćice nezna, zato sam spomenula i ovaj primjer iz stvarnog života.

U dotičnom slučaju, očito se radi o izrazitoj dominaciji i submisiji u odnosu, na koji oboje iz nekog razloga pristaju, što je meni pomalo neshvatljivo.
Jedna osoba privređuje za cijelu obitelj i izuzetno je uspješna, dok druga odbija raditi i nema hrabrosti niti snage za samostalnost, a kamoli odgovornost za vlastitu obitelj. scratch
Mislim da ne radi (samo) o karakteristici bete, "problem" osobe je puno dublji i kompleksniji...slabost karaktera, beskičmenjaštvo..., nekako sve te negativnosti ne mogu prikrpati isključivo "betama". nezna

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimened lip 23, 2013 3:20 pm

Alpha zena se nikada udati nece...zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimepet lip 28, 2013 10:45 am

Hoće al ne za šonju kojem treba slaba žena da bi se sam osjetio jak raspa

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimepet lip 28, 2013 4:55 pm

Mogu misliti kako samo izgledaju i kako se ponasaju sinovi alfa zena....confused
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimepon kol 19, 2013 1:31 pm

@Athena

Problem kod alfa i beta nije samo opisni, već i demarkacijski. Što se tiče opisnog dijela, izražajnost predvodničkih i sljedbeničkih karakteristika, respektivno, alfa i beta, ovisi o stabilnosti hijerarhijskog poretka, što će reći, odnosu snaga. Taj odnos snaga nas upućuje da demarkacijski problem: šta spada u alfe a šta u bete?

Istorijski i iskustveno, alfa, po definiciji, može biti samo jedan. Svi ostali dolaze poslije. Broj beta je teoretski neograničen. Sad, tokom naše evolucione historije (pri tom uglavnom mislim na lovačko-sakupljački period) "Alfa" je uglavnom bio mužjak, tipično najbolji lovac i/ili najstariji i najiskusniji pripadnik plemena/čopora, koji se nebrojeno puta dokazao svima kao uspješan vođa, ponajprije ženkama, koje ukoliko uspiju začeti potomstvo s njim zauzvrat dobiju ne samo zaštićen status unutar plemena/čopora (i time se penju na društvenoj hijerarhiji - začetak hipergamije) već i preživljavanje i prosperitet njihove djece bivaju praktički zagarantovani, i to dvostruko: prvo zbog njihovog rađanja u privilegovani položaj a drugo zbog potencijalno veće genetske kvalitete.

Ovakav model se istorijski pokazao veoma uspješnim. Zapravo, "previše" uspješnim. Jer, šta se desilo? Pa, ljudi su se namnožili do mjere gdje lovačko-sakupljački način života više nije bio održiv.Stoga su se bacili na poljoprivredu. I, od tog trenutka, stari mehanizam koji je doveo ljude na vrh hranidbenog lanca se dijelom raspadao a dijelom apstraktizirao. Već prva sela i prvi gradovi više nisu morala da imaju Alfu (vođu) koji je bio dobar lovac, istrajan, snažan, snalažljiv - njegov glavni zadatak više nije bio "kako organizirati lov na mamuta od 10 tona" već "kako spriječiti 200 ljudi da se ne pokolju međusobno". Dakle, glavni imperativ ( i time odlika "dobrog" vođe) postalo je to koliko je uspješan u održavanju statusa quo. tj. održavanju mira. U tu svrhu, zahvaljujući ljudskoj sposobnosti za maštu (aktivno evociranje prizora unutar uma koji ne moraju nužno da imaju izvanjsko porijeklo) izmišljeni su već pomenuti apstraktni, nevidljivi Alfe. To su bili bogovi, zatim, u sljedećim koracima njihove evolucije, postali su manje više depersonalizovani u formi "Zakona", "Običaja", "Tradicije" i na kraju "Države". To su sve nazivi koji trebaju da označavaju autoritet - prema tome, traže submisiju od ostalih, koji su, naravno, "bete", tj. sljedbenici.

U današnjem, sekularnom društvu, najviši autoritet na određenom geografskom području se zove "Država". Iako taj vrlo apstraktni i latentno agresivni Alfa (jer svoju poziciju održava uglavnom putem sile ili prijetnjom sile) sam ništa ne proizvodi niti može da postoji neovisno, već samo redistribuira dobra koja drugi proizvode i više predstavlja parazitski organizam nego Alfu, svi oni koji žive na određenom području, muškarci, žene, djeca nalaze se u isključivom, privatnom vlasništvu Države. Doslovno. Zakoni koje neka država donosi jasno upućuju na to - npr. zakon protiv masturbacije, zatim, već postojeći zakoni protiv samoubojstva - jasno dokazuju da pojedinčevo tijelo i njegov život ne pripadaju njemu lično - već Državi.

Šta nam to govori? Govori nam da je, striktno govoreći, iluzorno za bilo kojeg pojedinca, bio on muškarac ili žena, reći da je "Alfa". To se može tako izraziti jedino u smislu karakternih predispozicija ili nekih (najčešće latentnih) sposobnosti (npr. "taj i taj ima osobine dobrog vođe") i gotovo ni u jednom drugom smislu iz proste činjenice da je taj "Alfa" podređen nekome još "Alfastičnijem", id est - pravom Alfi. Kad se takve alfa-beta kategorizacje koriste u svakodnevnom govoru, tamo gdje mogu da imaju kakvo-takvo značenje uvijek važi jedan prećutni (ili možda jednostavno ignorisani) disclaimer "izuzev onog, pravog Alfe, Države/Boga/Kulture/Zakona itd."

Taj isti, pravi Alfa, određuje i hijerarhijski poredak svojih potčinjenih, a određuje ga na osnovu njihove utilitarističke vrijednosti - drugim riječima, na osnovu toga koliko su mu od koristi. U današnjim državama, naročito na Zapadu, u mirnodopskim uslovima žena ima veću vrijednost, tj. korisnija je Državi. Kao prvo, žene su bolji potrošači, lako se indoktriniraju (uključujući tu i feminizirane muškarce - muškarce sa ženskom psihologijom) jer su eonima prije selektovane na osnovu submisivnosti, odnosno, prihvaćanju vrijednosti, morala, etike i svjetonazora onog plemena u koje se udaju (ili preciznije, onom kojem žele da pripadaju). Ako su još, osim što su poslušne, naivne i rastrošne (u poređenju sa Muškim Arhetipom) još i radišne, ako i same još dodatno doprinose ekonomiji Države (tj. proizvode dobra ili pomažu u redistribuciji istih) Država ih nagrađuje privilegijama - u obliku pristranosti sudija (predstavnika Države) na sudu - i obiteljskom i kriminalnom.

U stabilnim uslovima, sa jakom državnom birokratijom, postojanje "alfa-muškaraca" je nemoguće - tamo gdje ženski instinkt ipak preferira Muški Arhetip u reproduktivne svrhe to je više izraz "role-playing-a" nego nečeg stvarnog. Dočim, u teškim uslovima, gdje su resursi oskudni, život ugrožen i otežan, gdje postoje previranja, nemiri, haos - tu postaje moguće povremeno javljanje određenih karakteristika negdašnjih "alfa-muškaraca" - dok istovremeno, cijena istih raste proporcionalno njihovoj neophodnosti za opstanak.

Na makroskopskom planu, imperativ "Alfa-žene, izaberite beta-muškarce" zapravo biva tačnije izražen imperativom "Beta-žene, izaberite gama-muškarce!" Jer, zna se KO i ŠTA je "Alfa"...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimečet sij 09, 2014 5:20 pm

Biti "alpha" znači biti vođa, onaj kojeg se sluša. U pravilu su takvi ljudi tvrdoglavi i teško im se nešto može dokazat tj. oni teraju svoje. Biti "alpha" na taj način znači biti budala. Tvrdoglava budala.
Biti "beta" samo zato jer se bojimo i ne želimo preuzeti odgovornost znači biti kukavica. Često i lijena kukavica.

Dakle ne valja ni jedno ni drugo :P

Pračovjek
Dada289

Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Registration date : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimepet sij 10, 2014 1:08 am

Treba onda biti Alphabeta!  :P :P 

Majmun
Mediterano Blanco

Male
Leo Snake
Broj postova : 1082
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimepon lis 12, 2015 6:38 pm

Alfa zene,izaberite beta muskarce da se malo izivljavate nad njima.Hahaha. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitimepon lis 12, 2015 7:34 pm

Ovo što si rekao na prvi pogled djeluje kao šala, ali ako se bolje promisli, nije nimalo zajebancija već istina, ma koliko govorili da nije
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Alfa žene, izaberite beta muškarce!   Alfa žene, izaberite beta muškarce! Icon_minitime

[Vrh] Go down

Alfa žene, izaberite beta muškarce!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.