Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Jehovini svjedoci

Go down 
+13
Einar
Lyra
Ephez
Foto
Magic
wanderer
MoW
Kahali
Mama
Fantom
primitive101
Blizzard
Alpha
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepon stu 28, 2011 5:27 am

Iskreno, ne sjećam se točno, znam da mi je objasnio prilično detaljno tada kad' smo pričali o tome i znam da sam iz nekog razloga shvatio da to nije samo 144 000 nego puno više, ali ne znam točno kako i zašto, osim ovoga ima nešto bitno još u vezi sa ovim brojem i sa brojem 7 puta 77 puta u Bibliji ili tako nešto, ali bolje da ne lupetam.
odonda do danas sam čuo i čitao o 7 ili 8 prilično detaljno razradjenih sistema čitanja Biblije, čitao sam i saznao o nivoima shvaćanja Biblije, jedno vrijeme čak i detaljno tražih sve verzije Biblije i usporedjivah prošle verzije, protenstatsku verziju i King James verziju, našao sam i čitao neke od izbačenih knjiga...
... oko tih dana negdje sam polako krenuo dalje sa drugom literaturom i počeo se "hladiti" od Biblije, ali moram priznati da sam upio puno podataka i čak napravio predstavu Biblija koja je sadržavala ulomke "pjesme nad pjesmama" i S.S.Kranjčevića "Mojsije", ovo sve govorim da shvatiš kako mi se od mnoštva podataka i info-a koje sam čuo sve to malo izmiješalo, a kako mi nije bilo pretjerano ni bitno kasnije nisam se više zabrinjavao oko toga. Jedino što mogu napraviti je da ako sretnem nekoga od njih koje znam da ih pitam da mi objasne još jednom u detalje ...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepon stu 28, 2011 12:13 pm

Da... meni su svojedobno čak i posudili jedan njihov čitavi udžbenik koji redak po redak objašnjava Otkrivenje kako to oni vide, ali nažalost tada sam bio zabavljen drugim knjigama i nisam je stigao pročitati. Znam samo da sam je prolistao i da mi se učinila prilično djetinjasta, no velim, nisam je detaljno proučio. Možda neki drugi put. :)

[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepon stu 28, 2011 12:55 pm

Prim
Citat :
Ovo je dakle moj zadnji dosadni tekst,bilo mi je ljepo druziti se sa vama,kako sam dosao tako i odlazim,iznenada

EDIT :

Samo ću reć...šteta za narod,al kad bolje razmislim,to je isto ko da kažem :
šteta što slepac nema TV...
pa onda ...

Neka si poša ! ljubi lovely
(neko te tu i volio...) conf1

























































Zadnja promjena: Ephez; uto stu 29, 2011 11:50 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepon stu 28, 2011 5:44 pm

@K....buahahaha, toooo...daaaa...ja sam zlopamtilo rofl2 Ja znam sve i ponasam se bahato i ne znam kako. Je, sine, tako je rofl2 Daj se saberi molim te. Zbilja...sramota je...osim ako nisi u pubertetu pa hormoni i to...onda razumijem...mimo toga...eh...

Btw, u onom periodu koji spominjes cu najvjerojatnije biti u ZG kava
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepon stu 28, 2011 7:02 pm

MoW, ako su tebi preciznije rekli neke stvari zanima me pa napiši, pogotovo u vezi 144, jer mi nije jasno po kojem stihu i kojoj knjizi su prozumačili da će iz svakog naroda, a ne samo 12, biti spašena ta brojka, malo se čini klimavo i nesigurno s obzirom od njih i s obzirom da sve ostalo tumače sa jakom Biblijkom SVjedočanskom argumentracijom ..


@A ... ne obazirem se i ne reagiram više na ljude "plićake" uopće na nijednom forumu, eto to naučih od tebe, da nije vrijedno ni truda ni vremena. A tebi ne samo što ne stoji da budeš admin (zato jer si i pristrana i neobjektivna) nego bi ti trebalo ograničiti broj plitkih pitanja koje možeš postaviti u tjedan dana, i ako nemaš što MUdro za reći da budeš strpljivija sa konstatacijama i osudama-predrasudama dok se malo ne razviješ, ti sada pričaj šta god hoćeš o meni i gdje hoćeš, ja tvoje postove od danas samo preskačem 'Hop' puno lakše će funkcionirati, a ti se brčkaj u plićacima svoje 'kravice barice' i uživaj.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 12:02 pm

Kako si predvidljiv, cudo jedno...mogla bih sama pisati odgovore u tvoje ime zubi

Ja sam mislila da odavno preskaces moje postove face

A tebe malo hebe titula admina, ha? rofl2 Je, produhovljen si brate ko Berlusconi i Sanader zajedno. Titula, to je ono sto je vazno rofl2

Btw, ne postoje glupa (ni plitka) pitanja...samo glupi odgovori i oni koji ne rauzumiju...ni pitanja, ni odgovore ni poantu...

A od kave si odustao, ha? face Hehe...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 12:08 pm

Sto se tice 144 000...tumacenja Jehovinih svjedoka i tradicionalno Crkveno tumacenje se tu podudaraju. Smatraju da se radi bas o tom broju... Osobno, broj mi se cini jako nizak kad se uzme u obizir broj ljudi na Zemlji. Koliko se sjecam Jehovini su kazali kako se tu cak misli na sve ljude koji su zivjeli od Kristovog rodjenja do danas. Ako nema reinkarnacije (a po njima nema) onda je to stvarno premalo na ukupnu cifru.
Inace, bila bih sklona Kahalijevom tumacenju da se radi o sifri. Trebalo bi malo usporediti neke djelove Biblije gdje se o tome pise pa vidjeti.
Isto tako pitanje je tko spada u taj broj...naime, ne mogu se sjetiti na koju foru su protumacili da se to odnosi na sve narode, a ne samo na Zidove...cini se da je vrijeme da jos jednom prodjem Bibliju :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 12:23 pm

Da, to su nešto smuljali. Nešto u stilu toga da budući da Krist dolazi nakon Harmaggedona da spasi svijet, da će tada uzvisiti sve te pravednike, a ne samo one iz svojeg plemena. Tu se mislim oslanjaju na ono da Krist ne pravi razliku između Židova i ostalih narodnosti, kao što je istaknuo u Novom Zavjetu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 1:31 pm

Pitanje je tumacenja rijeci "odabrani". Tko su odabrani...narod ili broj... Tu je i problem prijevoda...
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 2:01 pm

Nemojte me drzat za rijec,al navodno je u vrijeme krista bilo oko 200 milijuna ljudi,a prije je bilo i manje,pa mozda je i u tome stvar..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 3:02 pm

Nisam bas skuzila u cemu je stvar...bilo je manje ljudi nego danas...i sto s time? Mislis kao bilo je manje ljudi pa se broj od 144 000 cinio veci?
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 3:49 pm

Kahali je napisao/la:
Nego, evo vratli smo se na temu i sve to, ali ne mogu izdržati, moram nešto samo:
Alpha, u pogledu tog "mislim da dečko ima 22 godine..", evo reci di si jedan od dana izmedju 10-tog i 18-tog prosinca, ja sjednem u auto i gdje god da si u hrvatskoj ja dodjem i popijemo kavu, volio bih ti vidjeti izraz lica kad me vidiš i mislim da bi se zbog tog izraza isplatio trud .. heheheha...

A ja mislila da se ti 6 godina ne voziš autom zubo


Čujte, ja imam imam averziju prema svima koji mi dolaze na vrata i žele me prosvijetliti.
Zadnji put mi je došla neka žena sa djetetom...dobra im ta taktika, dovode te u stanje da ti bude neugodno odbiti ih i zalupiti im vrata.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 3:59 pm

Da...nije ni meni privlacna ideja da pustam nepoznate ljude u kucu pogotovo sto se niti ne obazirem na zvonjenje, kucanje pa cak ni na telefon (pogotovo ako nema ispis poziva) ako ne ocekujem da netko dojde ili nazove :P Zadnjih godina je postalo popularno da siluju telefonski sa raznim anketama i tome slicno.

Al eto...Jehovini s kojima sam se do sad srela su bili jako simpaticni i nimalo nasilni.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 4:18 pm

napisao sam to figurativno, sjeo bih u neko prijevozno sredstvo da (vjerovatno u autobus ili taxi), ali nije to bitno, bitno mi je da se vidi kako netko čita moje textove i zna detalje iz njih (svakih 2 mjeseca idem u Zg poslom i moram nekako, inače se ne vozim autima)
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 6:53 pm

@alpha da, to sam mislio, posto je manje bilo ljudi pa je ta brojka ispadala veca..

Naravno, uz pretpostavku da se na brojku gleda doslovno, a ne u sifriranom ili prenesenom smilu..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimesri stu 30, 2011 1:11 pm

Ali Biblija je pisana nakon Isusovog vremena plus je Armagedon najavljen u relativno dalekoj buducnosti (od trena pisanja)..
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimesri stu 30, 2011 3:08 pm

to je sve rekla-kazala :p
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimesri stu 30, 2011 7:38 pm

Na što točno misliš da je rekla-kazala? :)
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepet pro 02, 2011 10:59 am

Kucanje...
Otvaranje vrata...
"Dobar dan, da li mislite na svoju vječnost?"
"Ne."
SLAM!


moj zadnji razgovor s jednim takvim
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepet pro 02, 2011 12:24 pm

A zašto ne misliš na svoju vječnost? :)
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepet pro 02, 2011 2:41 pm

Da se riješi iritantnih budala. I ja koristim razne metode da ih otjeram
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepet pro 02, 2011 8:07 pm

@mow ja nemam puno postova pa se ne moze primjetiti, al nekad samo bivam provokator, a to je bilo i gore :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepet pro 02, 2011 8:31 pm

[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimepet pro 02, 2011 9:01 pm

*hm..sta ako sam otkriven? moram prebaciti paznju sa sebe suspect morat cu koristiti ultimativno oruzje*


Jehovini svjedoci - Page 3 Cutecatfe

[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 28
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitimesri pro 28, 2011 9:37 pm

Imam Drugaricu,Koja Je Jehov,Ali Mislim Da Je To Cista Glupost Zato Sto Ona Kako I sama Kaze Zelela JE DA ide U skoli Na Veronauku...I sve To da veruje U Isusa Hrista ALi Joj Njeni Djavolji Otac I Majka Nisu DAli Inace Zivi U Nekom Kuci Ali To Je Vise Zgrada NEka Mislim Da Ih Ima jedno 100 Unutra Hahaha :D smesno :d Plus u mojoj okolini ima jedna isto takva kuca(Zgrada)u kojoj Se Prica Da Oni Uvece U mraku Orgijaju I Da su se Tako jednom MAjka I sin.....Ona Se Ubila ON Takodje O.o Mislim BOLEST :OOO
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jehovini svjedoci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jehovini svjedoci   Jehovini svjedoci - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jehovini svjedoci
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Knjige velikih civilizacija - svjedoci?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: