Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom

Go down 
+3
Mama
Akasha
Skulptura
7 posters
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimesri stu 23, 2011 3:13 pm

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom 25a432f

Hrvatska će za tri tjedna potpisati ugovor o pristupanju Europskoj uniji. No, sada, kad je kriza
sve žešća, malo tko može reći u kakvu to zapravo zajednicu stupamo. 'Tko će i kako spašavati
Hrvatsku kada kola krenu nizbrdo', pitala je profesorica s Ekonomskog fakulteta Marijana Ivanov.


Ona je uvjerena da nas u siječnju, nakon što prođu izbori i potroše se učinci blagdanske groznice,
čekaju potonuće i psihički lom!

"U siječnju će sustav potonuti. To je i inače u psihologiji mase osjetljiv mjesec", kazala je Ivanov,
koja ne zna što se oko toga točno može poduzeti i što može učiniti monetarna vlast.


Naći ćemo se u bezizlaznoj situaciji

Njezin kolega Ivan Lovrinović također smatra da će se Hrvatska naći u bezizlaznoj situaciji ako ne
odustane od modela monetarne politike koji stabilnost cijena podređuje svemu drugome, piše Večernji list.

"Ako je stabilnost cijena preduvjet da se postignu visoke stope rasta, onda je iskustvo iz proteklih 17
godina bilo dovoljno da se dokaže suprotno", rekao je Lovrinović na znanstvenom skupu o monetarnoj politici.

Stabilnost tečaja, jednako kao i pad kamata interes je domaćih dužnika, a ni za jedno ni za drugo nema
povoljnih izgleda.

"Cijela Europa reže troškove i Hrvatska ne može ne činiti ništa, osobito ako se ima na umu da se prethodnih
godina nije ništa radilo na reformama. Ipak, ne očekujem slom, a čak i ako dođe do pada kreditnog rejtinga,
rezerve središnje banke i poslovnih banaka dovoljno su velike da se izbjegne prvi nepovoljan šok",
tvrdi Zdeslav Šantić, analitičar Splitske banke.

-
http://danas.net.hr/novac/page/2011/11/23/0192006.html
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Age : 34
Location : Between nowhere and hiding
Registration date : 09.11.2011

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimesri stu 23, 2011 4:25 pm

Niš' novo.......Tj. ništa što nismo znali da će se dogodit ..... Jedino me čudi što se to prije nije dogodilo =(
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimesri stu 23, 2011 4:49 pm

Da, tonemo već dulje vrijeme...
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimesri stu 23, 2011 10:16 pm

Pročitala sam da svaki 5. stanovnik živi na rubu siromaštva (ili ispod), tako da ono...Hrvatska je iovako već na dnu.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimesri stu 23, 2011 10:30 pm

Da je samo svaki 5-i bilo bi jos i odlicno..
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 2:38 am

Tonemo ? a kada smo to bili na 'površini' ?, Hrvatska ne postoji od 1996-te i kraja Tuđmanizma do tada su već bile prodane krucijalne tvorevine i 'Žile kucavice' Države počevši od Telekoma na dalje (čisti i prozirni Kriminal, infrastruktura gradjena od samodoprinosa jednostvano prodana bez da se ikoga išt apitalo..) ....
Ostale su još samo Šume i Vode (i to ne sve), a to se može "utopiti" jedino u slučaju pridruživanja nekoj ovakvoj strukturi kao EU i to će se i dogoditi (ali ne tako lako).
Raja zna što je EU i koliko je to zapravo suprotno od Ljudskih (ne)Sloboda, ...
Nas se parsto organiziralo i sada imamo 'Piratsku Koaliciju' (nekoliko stranaka iz ZG, RI i još nekih gradova po Hrv u svim izbornim jedinicama i pričamo priču tzv. Participativne tj. Direktne ili Otvorene demokracije u kojoj svaka osoba iz naroda sudjeluje u izglasavanju svakog Zakona, minirali su nas sa svih strana do sada da ne uspijemo izaći na Izbore, ali smo uspjeli i sada smo pod drugim rednim brojem privremenog naziva Akcija mladih demokrata.... ovo nije reklama, samo informacija, ja se ionako ne nadam ničemu)...
Jabala ih EU .
EU radjena je po modelu ruske Unije a ruska se Unija raspala kada se prestala širiti, na sreću EU bi se mogla raspasti i prije, samo potpuno neupućena osoba može željeti ići u EU.
Hrvatska davno ne postoji i nema pokriće ni za Valutu od 1994-te, taj se lažni i prividni tečaj održava radi prodaje komada hrvatske po mnogostruko jeftinijim cijenama nego što su gradjene, bez dozvole i bez pokrića, bez Zakona i bez srama i to onima koji su toliko moćni da taj tečaj prividno održe takvim kakav je...
Radije bih živio još 30 godina u Mračnom i Strašnom Komunizmu nego u ovom modelu "Demokracije"!..
Ne možemo nigdje potonuti nego što već jesmo... ljudi će najavljivati ovakve bezizlazne situacije da bi ljudi pomislili kako je jedini "izlaz" EU, ne može biti gore nego što jest i Tuđmanov Model 200 bogatih obitelji danas je aktivan i stvaran, ali nemojte nasjedati na ovakvu vrstu manipulacija.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 2:44 am

Dijelim mišljenje i kontra EU-a sam.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 1:52 pm

Ja zapravo i nisam kontra EU makar imam puno dilema oko ulaska. No ako gledamo iskustva drugih zemalja koje su pristupile vidjet ćemo da uglavnom, zemlje koje su bile dobrostojeće prije ulaska u EU tonu, a one koje su bile u banani prilikom ulaska (poput RH), dobivaju pomoć od dobrostojećih zemalja, zbog čega opet one tonu :D

To je kao neki začarani krug, ali problem je što je takav sistem neodrživ zbog čega bi se i sama EU mogla raspasti. Već nas i sada neke članice poput Njemačke nazivaju "Otrovnom kiflicom" koju EU mora progutati.

Ah, sve je to tu jako blizu, ne preostaje nam ništa nego čekati i vidjeti što će se zapravo desiti popc
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 1:57 pm

Za početak možemo glasati, a naši političari će ionako forsati taj ulazak i vjerujem da ćemo prije ili kasnije ući u tu uniju, samo je pitanje vremena.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 2:07 pm

[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 2:10 pm

Mislim da će se izglasati ulazak :/

Ne vidim zašto je to baš tako loše. RH je prezadužena zemlja koja nema dovoljno prihoda da vrati taj dug. Hrvatska svake godine diže novi kredit da vrati godišnju kamatu za kredite od prije, znači da glavnicu od cca 50 milijardi eura nismo niti počeli vračati, samo se iz godine u godinu još povećava. Hrvatska je došla do točke kada jednostavno treba pomoć. Poput Grčke i mi trebamo da nam oproste polovicu duga, smanje kamate i ne znam što sve ne. Siguran sam da se sami ne možemo izvući iz tog duga.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 7:32 pm

hej Skulptura, hajde baci pogled na ovaj video ako ti se da, naime Krešimir Mišek koji je moj kolega i koji mi je u početku govorio slične stvari kao ti ovdje, danas priča ovo.
Nisu te stavri baš tako jednostavne i probaj se malo uputiti u cijelu stvar, ja ne bih sada počinjao cijeli elaborat o EU jer bih morao napisati 7-8 kartica texta da nekome razjasnim samo elemente zašto to nije onako kako izgleda, a onda još 4 stranice o dugoročnim posljedicama ulaska u EU.
Da ti ne bih previše filozofirao ovdje mogu ti reći mnogo stvari, ali ako si se ti odlučio na to da nemaš ništa protiv da ti za 10 godina Švicarci recimo prodaju našu pitku vodu za 2 Eura po litri koju sada piješ besplatno onda ti samo naprijed.
Sada malo razmišljam i mislim si gdje bih nekom počeo objašnjavati kada bi pisao o posljedicama ulaska hrvatske u EU i ne znam šta bih prije odabrao... UŽAS , ulazak u EU UŽAS

https://www.youtube.com/watch?v=UwGV1ff9L8Q&feature=related
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 7:55 pm

Pogledao sam video. Razumijem te, ali da li misliš da sada, znači bez EU vodimo vlastitu politiku? Ne, diktiraju nam je izvana zbog raznih dugova koje imamo. Ako ti netko posudi novac, ako ništa drugo bar ga moraš lijepo gledati dok mu ne vratiš. Naravno da ulazak u EU ima i dobrih i loših strana. Evo, dobra je ta da se RH lagano čisti od korupcije. Nitko od ovih ne bi završio u zatvoru niti pola USKOK-ovih istraga ne bi bilo pokrenuto da to nije zatražila EU. Negativna strana je ta da ćemo i dalje, s oproštenjem, lizati dupe onima kojima smo dužni i koji nas izvlače iz govana...

EDIT: Ne zagovaram ulazak u EU, ni sam ne znam što je bolje jer Hrvatska doista jest u bezizlaznoj situaciji, niti ovi izbori sada nisu toliko bitni jer, da se i nađe netko tko bi htio popraviti stvari, sumnjam da bi uspio.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 10:14 pm

Naravno da ne vodimo, pa ni rata u Jugi se nismo dosjetili mi, i to mislim "mi" kao narod. Organizirale su ga odredjene vrlo čudne i vrlo postojane Instance kojima je to bilo u interesu iz niza razloga.
Onaj koji misli da mi vodimo svoju politiku grdno se vara ali to mislim da zna većina ljudi..
i što bi stari ćifut rekao "dajte mi novac jedne države i ne zanima me tko njome prividno vlada" to se dešava i nama.
Ali to sve nije nikakav razlog da uđemo u EU jer će nas oni kao spasiti zato jer neće, nego će nas samo uvrstiti u piramidu kojoj vlada neupitna i nesuprotstavljena autokracija. Ne suprotstavljena jer oni financiraju sve one koji bi u bilo kom kontextu mogli biti suprotstavljeni, a ako im se unatoč tome prikrije neki kojeg ne financiraju onda imaju tzv. Izvršni aspekt svoje autokratske Vlasti a to su Vojska i policija.
EU je još jedan korak (i jedan od zadnjih koraka takodjer) prema konačnom ukidanju svih osnovnih ljudskih sloboda, a definitivno zadnji u kojem bi hrvatska ikada više mogla biti hrvatska.
Ni jedna situacija nije bezizlazna, a pogotovo ne ona koja podrazumjeva involviranost velikog broja ljudi.
Da se hrvatska primjerice proglasi konstitucionalnom Kraljevinom (što je nemoguće ali navodim kao primjer solucije) , zatvori sve odnose sa Europom i ne dopusti uvoz ničega niotkud desilo bi se da bi nam bilo teško i zajebano prve dve-3 godine, bili bi pod embargom (takodjer prve dve ili tri godie), ali bi nakon toga počeli funkcionirati (jer bi morali) od onoga što bi proizveli a za što imamo i kapaciteta i znanja i mogućnosti.
Nakon što bi doveli stanje do minimuma normalnog fuunkcioniranja privrede, prešlki bi na minimum gospodarstva i ekonomije, pa zatim i na minimum Kulture i obrazovanja...
.. vrlo brzo ovakva Kraljevina koja bi funkcionirala kao neki predsjednički sistem sa puno predsjedničkih ovlasti pretvorila bi se u svojevrsnu oazu Europe u smislu ekologije, neovisnosti od korporacijske autokracije i jedne vrlo smjele soulcije.
Što se tiče dugova jednostvano ih otpišeš sam kada sistem pretvoriš u drugačiji.
Šta misliš da bi ti netko došao utjerivati dug Vojskom ? ili silom ? nema šanse, ne danas, ne u uvjetima kakvi su danas, jer su ti isti ljudi koji su nam posudili novac i kreditirali državu koristili digitalni, korporacisjko stečeni, imaginarni novac, novac bez pokrića.
Eto ovo sam se sjetio u 10 minuta i znam da bi funkcioniralo, problem je što su ljudi koji su sada na vlasti, a od kojih je rijetko tko izabran direktno od naroda, već obećali stvari ovim zaista podlim organizacijama i najgorim i najlošijim ljudima na svijetu.
Ukoliko slučajno pokušaju ući u EU bez raspisivanja referenduma ja bi prvi napravio sve što je u mojoj moći da na bilo koji način opstruiran tu agendu pa taman i fizički i znam da ne samo nisam jedini koji bi to napravio već mislim da bi ans bilo jako puno .
Možda se mogu provući tako da prodaju telekom ili tunel učku bez da pitaju vlasnike (nas), ali ne mogu me praviti tolikom budalom da ulazim u organizaciju za koju me nitko nije pitao hoću li, za koju nitko ne zna što je ona točno...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitimečet stu 24, 2011 10:33 pm

Hrvatska bi samostalno mogla funkcionirati bez ikakvih problema. Nije potrebno potpuno prekinuti uvoz i izvoz, makar bi i tako funkcionirali besprijekorno. Nas su uništili naši političari, koliko se samo 'zagubilo' novaca koje je hrvatska imala za bolnice, škole i sl... Sve je to naš novac koji poklanjamo prilikom svake kupnje u dućanu, a gdje je? Također razno razne koncesije, pogotovo za uvoz. Nekome se više isplati uvoziti bumbare, jabuke itd. iz Kine nego uzimati sa domaćeg tržišta. Tako nije samo kod nas, tako je gotovo svugdje. Ali opet, ne možemo okriviti Kineze za to, oni su samo dali oglas, a mi ćemo, naravno, kupiti od jeftinijeg ponuđača. To je jedan od većih problema jer na taj način novac rapidno izlazi iz zemlje.

A što se tiče izvoza, imamo vodu. Da izvozimo vodu zemljama koje je nemaju, Hrvatska bi imala dosta novaca makar stopa nezaposlenosti bila 100% :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom   Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hrvatsku u siječnju čeka potonuće i slom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Bush dolazi u Hrvatsku
» Papa dolazi u Hrvatsku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: