Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ključ sreće je praštanje

Go down 
+9
Tonks
InaNNaa
Blizzard
floridana
Chakotay
the last remnant
Fear
Fantom
Deti
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimened pro 18, 2011 1:16 am

Pogreške treba shvatiti kao način za sticanje životnog iskustva i naučiti kako sami sebi oprostiti.

Praštanje ima blagotvorno djelovanje na psihičko zdravlje, jer dugoročno otklanja osjećaj straha, tjeskobe i ogorčenosti. Ujedno, otvara put uspjeha na svim poljima.

Ako naučite oprostiti sebi i drugima, poboljšat ćete i duševno i fizičko zdravlje, tvrde psiholozi s Harvarda. U suprotnom, frustracije koje nose ljutnju dovode do stresa, povišenog tlaka i drugih nimalo bezazlenih bolesti, kao što su karcinom, srčani i moždani udar piše portal B92.net.

Oprostiti, prije svega sebi na pogreškama prijeko je potrebno radi uspostavljanja životne ravnoteže. Krug gorčine i ljutnje na samog sebe mora se razbiti, prihvaćanjem činjenice da se događaji iz prošlosti ne mogu promijeniti.

Umjesto samosažaljenja, treba krenuti napred, ali sa sviešću da se iste pogreške ne smiju ponavljati. Pogreške treba shvatiti kao način za sticanje životnog iskustva.

Ukoliko se okrenemo destruktivnim emocijama, može se dogoditi da privlačimo samo negativne situacije. Jer, neprekidnim okrivljavanjem drugih za nanesene nepravde, nemoguće je odmaći se od prošlosti i krenuti dalje, naglašavaju psiholozi.

Potenciranjem mržnje i ogorčenosti gubi se mnogo energije, što može dovesti do stresa, depresije i opsesivnog ponašanja. U takvoj situaciji, trpe odnosi i na poslu i u porodici.

Negativnim emocijama većinom se privlače frustrirane osobe, a odnosi ispunjeni destruktivnim osećanjima, ne mogu zadugo opstati. Imajućim sve ovo u vidu, treba u početku krenuti sa sitnim opraštanjima.

To omogućava lakše podnošenje svakodnevice i sitnih nepravdi u njoj. Također se treba osloboditi iracionalnih očekivanja i mišljenja, da nešto zaslužujete ili ne zaslužujete, jer su često subjektivna.

Za oslobađanje od negativnih misli i uspostavljanje psihičke ravnoteže pomaže mirisna kupka, slušanje omiljene glazbe i meditiranje. A ako vas je netko konkretno naljutio, možete mu napisati pismo, u kome izražavate tugu i gorčinu zbog toga što vas je povrijedio.

Pismo služi da pomogne u oslobađanju od negativnih emocija prema određenoj osobi, ali ga nikada nemojte poslati, već ostavite na skrovito mjesto dok ljutnja i frrustracija prođe u vama, a zatim ga uništite zauvijek.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimened pro 18, 2011 5:49 pm

Care,budi dzek na kraju jer veliki su samo oni koji prastaju... 8)
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimepet sij 06, 2012 12:25 am

Ja ne razumijem prastanje. Smatram da se mozes praviti kao da se nije nista dogodilo ali ne mozes potisnuti to jer nije trauma vec trenutno stanje uma koje mozak upamti i svaki put kada dođe do slicnoga toga se sjetis i progovoris o tome. Nikako ne shvacam taj koncept kada ce uvijek ona vatra gorjeti u nama koja nam nece dopustiti da jednostavno potisnemo to.
[Vrh] Go down
the last remnant
Višestanični organizam
the last remnant


Male
Taurus Dog
Broj postova : 74
Age : 53
Location : Lutece
Registration date : 19.12.2011

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimepet sij 06, 2012 10:18 am

kljuc srece je oprostiti sebi sto je najteze i vrhunac ljudske duse..
oprostiti drugima je iole laganije ako covek ima i grama duse u sebi,hocu reci(svako svoju sudbinu kroji) ako je nesto ostalo od nje on ce oprostiti a cudno sebi nece..
sad se ulazi u malo para-filo-normalnom svetu jer covek koji uspe oprostiti sebi sve grehe svoje on ili poludi ili postane monah da se ne bi ustrucio porediti se sa Bogom..
ima i takvih..
kljuc srece je u ljubavi,u zeni je kljuc srece i ona je u njenoj dusi a ne fizickom izgledu no to je vec druga tema pa sorry.../
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimepet sij 06, 2012 1:01 pm

the last remnant je napisao/la:
kljuc srece je oprostiti sebi sto je najteze i vrhunac ljudske duse..
Teško je uopće prepoznati da mi sebi nešto zamjeramo, kad to uspijemo, onda je i oprost blizu :)
[Vrh] Go down
the last remnant
Višestanični organizam
the last remnant


Male
Taurus Dog
Broj postova : 74
Age : 53
Location : Lutece
Registration date : 19.12.2011

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimepet sij 06, 2012 10:14 pm

odavno zameram sebi ali osnovno sto nisam bio bolji a mogao sam drasticno biti bolji no...izgubih se negde u svetu ljubavi i toj ljubavi misleh samo na svoju ljubav...
danas mi je zao,jede me ta ista ljubav i borim se da ne potone u zaborav...
a na dodir sam od nje
ili cu izgoreti ili uci jos jednom u vatra da me ovog puta plamen pojede ali da volim istom vatrom necu moci
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimened sij 08, 2012 12:19 am

ups...izgubila sam ključ.
nekako mi je draže raščišćavanje. ako napišem pismo i bacim ga kako će osoba znati šta me smeta u njenom ponašanju? sve će ostati po starom. a kad se fino sve razriješi onda opraštanje i otpuštanje dolazi samo.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimened sij 08, 2012 5:54 pm

Fear je napisao/la:
Ja ne razumijem prastanje. Smatram da se mozes praviti kao da se nije nista dogodilo ali ne mozes potisnuti to jer nije trauma vec trenutno stanje uma koje mozak upamti i svaki put kada dođe do slicnoga toga se sjetis i progovoris o tome. Nikako ne shvacam taj koncept kada ce uvijek ona vatra gorjeti u nama koja nam nece dopustiti da jednostavno potisnemo to.

Praštanje može biti sinonim za našu sposobnost da krenemo dalje. To nije potiskanje nečega, već prihvaćanje nečega. Nije dobro praviti se da se nije desilo jer se de facto desilo, pravljenjem mislimo da ćemo nekako zaboraviti da se nešto desilo. E nećemo zaboraviti, desit će se upravo to što si naveo, u budućnosti ćemo se sjetiti toga i javit će se potisnuta vatra.
Praštanje znači da ćemo se mi sjetiti tog događaja, ali nam glavna misao oko toga neće biti fokusirana na tome kako smo se loše osjećali, iliti nećemo zapaliti ugašenu vatru. Fokus bude na nečem drugom, možda da to smatramo nečim što se jednostavno desilo i iz čega smo izvukli neku pouku. Ili iskustvo iz kojeg smo nešto naučili. Ili kao jedan od ludih događaja iz mladosti. Kako god.

Ako se sjetimo toga i opet nam se javi ona stara i nepoželjna gorčina, ljutnja ili što li već, tada niti nismo oprostili. A da se ne zavaravamo, praštati je teško, a pitanje je ima li ikog tko može oprostiti baš sve. Ima stvari preko kojih ne možemo prijeći, za koje nam treba više vremena ili što li već.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimened sij 08, 2012 6:07 pm

praštanje je nekad vrlo teško, ne znam je li ključ sreće, ali sigurno da je dobar način za nalaženje sreće. naravno da ne možemo biti sretni ako u sebi nosimo gorčinu, ljutnju, ili mržnju prema nekomu ili nečemu. međutim, lako je oprostiti nekome ko se za nešto ispričao, dokazao nam kako mu je žao, kako je silno pogriješio, tada nam je olakšao posao oko praštanja. barem meni bude lakše, slaba sam na tuđe isprike koje su uvjerljive. ali što je s onim da opraštamo neprijatelju, koji se nikada nije pokajao? kome uopće nije žao što nas je povrijedio, uništio živote, uzrokovao sve ono najteže što nam se u životu dogodilo. kako to oprostiti? ili, kako oprostiti samome sebi, ako smo svjesni da smo mi ti koji su uništili nečiji život, nekoga silno povrijedili? onda kada smo pokušali ispraviti te greške, ali nije išlo, nije vrijedilo plakati nad prolivenim mlijekom...
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimened sij 08, 2012 6:17 pm

Ja se vracam Bogu, ne znzm za vas i vas pojam o Bogu, za mene uvijek "upali" drugima lako oprastam, stovise ne zamjeram im ni malo, ne zelim si dopustiti da me nesto takvo izbaci iz ravnoteze, smatram da je to moj obrambeni mehanizam. E sad, kad prastanje samom sebi dolazi u prvi plan, to je vrlo tesko i to je po mojem shvacanju intuicija. Intuicija ti uvijek kaze sto je u redu, a sto nije i tad se vratim Bogu. Mislim da on/ona ne bi zeljeli da mi patimo i posto je njegova/njena ljubav prema nama toliko silna i ako ON/ONA nama lako oprosti za sve nase grijehe, zasto ne bismo i sami sebi oprostili. Kljuc je u Bogu.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimened sij 08, 2012 6:24 pm

da, ali jako je teško "vidjeti" Boga u situacijama kada trebaš, primjerice, oprostiti zlostavljaču, koji ti je u svakom slučaju izmjenio život, izbacio te potpuno iz kolosjeka, bacio te na drugi put gdje ti zadnje na pameti bude opraštanje. ili kako oprostiti sebi što si nekoga bacio na koljena, kada ti možda Bog i padne na pamet, Bog koji kaže da se treba pokajati i da ćeš onda zadobiti oprost, ti se pokaješ, a oprosta od osobe koju si uništio nema, onda te to izjeda, ubija.. nisam mnogo starija od tebe, ali godina je puno u životu osobe koja kao da se nađe u paralelnom svemiru nakon nekih događaja za koje misliš da se tebi nikaka neće dogoditi. nego samo nastavljaš živjeti, odnosno životariti, i pitaš se kako oprostiti?
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimened sij 08, 2012 7:21 pm

Nije na meni da sudim drugima, prema tome, nije na meni da odlucujem da li da oprostim zlostavljacu ili ne, on je grijesio pred Bogom i jedino mu Bog sudi i jedino mu Bog ima oprostiti. Ako se pokajes sto si nekoga bacio na koljena ili ucinio nesto nazao, ti si vec na pola puta do oprosta, tj. svjesan i svoje greske i ako neces dobiti oprosta od te osobe, nije bitno, jer si ti ucinio svoju polovicu, dobru stvar, tu tezinu svijesti snosit ce ta osoba, opet jedino joj Bog sudi, kao i svima nama. U pravu si, jos sam mlada, i puno se toga moze dogoditi i izmijeniti mi shvacanje stvari i svijest, ali zato jedno stoji, Bog, njemu se uvijek mogu obratiti i znam da ce mmi pomoci kao sto je i dosad radio.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimened sij 08, 2012 10:31 pm

Fear je napisao/la:
Ja ne razumijem prastanje. Smatram da se mozes praviti kao da se nije nista dogodilo ali ne mozes potisnuti to jer nije trauma vec trenutno stanje uma koje mozak upamti i svaki put kada dođe do slicnoga toga se sjetis i progovoris o tome. Nikako ne shvacam taj koncept kada ce uvijek ona vatra gorjeti u nama koja nam nece dopustiti da jednostavno potisnemo to.
Mislim da postoji razlika između 'praštanja' i 'zaborava'. miga
Nikad nećemo zaboraviti neke stvari koje su nas potresle, jer su itekako utjecale na naš život i budući svjetonazor.
One su djelomično formirale 'nas', ono što smo 'sada'.

Nakon proteka vremena, duboke rane su barem malo blaže.

Citat :
Praštanje može biti sinonim za našu sposobnost da krenemo dalje.
Slažem se s time, jer 'praštanje' za mene podrazumijeva svojevrsnu uspostavu 'mira' sa drugom osobom, a posredno (i najbitnije) sa samim sobom.
Nakon što nestane gorčine, možemo se okrenuti ka budućnosti i svom 'rastu', neopterećeni kočnicama prošlosti koje su nas predugo zarobljavale.
Vrlo je individualno u kojem će trenutku i nakon koliko vremena pojedinac biti spreman zatvoriti neka prastara, iscrpljujuća i beskorisna poglavlja, kako bi neopterećeno mogao započeti sa novim 'ispisivanjem stranica' svog života.
Što prije, to bolje. miga
[Vrh] Go down
the last remnant
Višestanični organizam
the last remnant


Male
Taurus Dog
Broj postova : 74
Age : 53
Location : Lutece
Registration date : 19.12.2011

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimepon sij 09, 2012 11:28 am

"sto prije to bolje"
cudna je ta psihologija srca:nada
neko i hoce da oprosti obojici i sebi i njoj/njemu nestanak bez traga ni glasa odjednom,koji se desava samo u ljubavno-melo-dramskoj kinematografiji pa i retkostima u zivotu...
bilo bi ok,samo time bi se za osobu izgubila nada...
a mozda i osoba prosto ne zeli izgubiti te na svaki moguci nacin podgrejava nadu i nalazi svakave izgovore da je i dalje ima istovremeno znajuci da je nema vise nit ce je biti,ima neka tanka nit koja ga drzi da ne posustane skroz...
Sta li je to?
Osecaj porazenosti i izigranosti ili ta tanka nit krivi vas licno te ne mozete oprostiti sebi da ste izgubili osobu u kojoj ste i danas dan zaljubljeni iako cete opet nasi srecu falice joj nesto...
el sad ja to filozofiram ili prvi put sam protiv taliona ili samo spustam glavu i kad je budem skroz spustio tad cu oprostiti
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 10:08 am

InaNNaa je napisao/la:
da, ali jako je teško "vidjeti" Boga u situacijama kada trebaš, primjerice, oprostiti zlostavljaču, koji ti je u svakom slučaju izmjenio život, izbacio te potpuno iz kolosjeka, bacio te na drugi put gdje ti zadnje na pameti bude opraštanje. ili kako oprostiti sebi što si nekoga bacio na koljena, kada ti možda Bog i padne na pamet, Bog koji kaže da se treba pokajati i da ćeš onda zadobiti oprost, ti se pokaješ, a oprosta od osobe koju si uništio nema, onda te to izjeda, ubija.. nisam mnogo starija od tebe, ali godina je puno u životu osobe koja kao da se nađe u paralelnom svemiru nakon nekih događaja za koje misliš da se tebi nikaka neće dogoditi. nego samo nastavljaš živjeti, odnosno životariti, i pitaš se kako oprostiti?


Slažem se sa svime u tvojem postu, i osim toga jesu li svi baš zaslužili praštanje, primjerice eto zlostavljači koji će zauvijek to i ostati, jer nikada neće zavititi u sebe i željeti uvidjeti koje zlo čine i koje ponekad teške i neizbrisive posljedice to ima u daljnjem životu za ljude kojima su učinili zlo. I pitam se nije li to poništavanje samoga sebe - oprostiti nekome tko ne pokazuje znake samosvijesti niti potrebu da se ikada pokaje.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 1:47 pm

vjerujem da ja nisam ona koja može reći tko je zaslužio oprost, a tko ne, ali naravno da je teško promijeniti sklop u glavi, kada u jednom trenutku mrziš nekoga, najjednostavnije bi bilo reći da sam oprostila. mogu ja čak i uvjeriti svakoga da sam oprostila, moja psiha je toliko jaka da navučem masku koja će izazvati divljenje kod ljudi koji će dizati kapu jer sam oprostila nešto tako strašno, ali ispod maske, samo ja znam da, bez obzira koliko se trudila, oprost je nešto što je jako daleko, svaki spomen te osobe, svaka uspomena jednostavno vraća na početak. znam da bi bilo veliko olakšanje za svakoga oprostiti, ali mislim da je to puno teže nego što se o tome priča. previše je maski na licima, kao i na mome, koje se kunu da su oprostile
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 3:30 pm

Praštanje, ha? A jel ko pokušao zaobići čitav taj mehanizam "praštanja" i uopšte ne zamjerati ljudima? Opravdavati njihove postupke, prihvatati ih kao dio njih, i u velikom broju slučajeva, kao dio nas samih. Kao da čovjek može postupiti i drugačije osim u skladu sa svojom voljom! Sve te zamjerke su posljedica vjerovanja u moralni realizam i u apsolutni kodeks ponašanja, i onaj ko se ne ponaša u skladu s tim onda biva predmat ljutnje. On možda ne slijedi tvoj kodeks, ali sigurno slijedi neki kodeks. Ja, ti, ovaj, onaj možemo dovesti u sumnju vrijednost tog kodeksa, ali to vrijednovanje proizlazi iz našeg kodeksa vrijednosti, i ne predstavlja apsolutnu vrijednost ukoliko ne uzmemo i da je naš kodeks apsolutan. A nije, očigledno, jer da je apsolutan, bio bi i opštevažeći, i ne bi bilo moguće djelovati na način suprotan onome što je opštevažeće, inače ne bi bilo opštevažeće.

Kad tako postaviš pathos distance između sebe i drugih ljudi, njihova djela više nemaju apsolutan karakter i shodno tome više nema razloga da se njihovim djelima pripisuje ikakva intrinzična vrijednost - umjesto toga, slobodan si da ih prihvatiš ili odbaciš u skladu sa svojim interesima, bez ikakvog dodatnog opravdavanja ili navlačenja "krivnje". mudri
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 3:48 pm

Archangel je napisao/la:
Praštanje, ha? A jel ko pokušao zaobići čitav taj mehanizam "praštanja" i uopšte ne zamjerati ljudima? Opravdavati njihove postupke, prihvatati ih kao dio njih, i u velikom broju slučajeva, kao dio nas samih.

Arch, ovo me totalno iznenadilo s tvoje strane... kako mogu postići ne zamijeranje ljudima? naravno, mogu ne zamijeriti i oprostiti nešto banalno. Ajd ti sad meni dušo moja objasni kako da ja pokušam, kako ti kažeš, zaobići taj mehanizam praštanja i ne zamijeriti osobi koja iskorištavajući moju tešku životnu situaciju u kojoj sam se svojevremeno našla na način da me dovela do toga da postanem psihijatriski slučaj?
možda sam ja subjektivna, možda je moja sizuacija bila iznimna, ali me stražno ljuti pristup, oprosti, bit će ti lakše. kako?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 4:00 pm

Pazi, nisam rekao da ne nadoknadiš moć koju ti je ta individua uzela, ti to moraš inače ćeš dugo trpiti posljedice. Možda, štaviše sam siguran, da je taj postupak (kakav god bio) upravo imao onoliko uticaja na tebe iz razloga što nisi imala snage da mu se odupreš, jel tako? Zbog toga što nisi mogla pravovremeno djelovati, u tebi se nakupio osjećaj nemoći i okrenuo sve tvoje instinkte naopačke, više se nije znalo koji od njih vlada - nastupio je emocionalni haos.

Ovo se ne može zaobići svjesnim zalaganjem, već se mora prethodno nalaziti u stanju božankog emocionalnog ekvilibrijuma, drugim riječima, biti pijan od osjećaja moći. U takvom stanju doista nije nikome lako da te izbaci iz takta. Tada , u slučaju da shvaćaš postupke drugih ljudi, biti ćeš manje izložena posljedicama istih. Jer, postojaćeš u jednom drugim svijetu, svojem, u kojem ti određuješ ko će ući a ko ne.

EDIT: Ne može se nekome reći "oprosti" jer to nema veze sa njegovom voljom - on mora biti u određenom mentalnom stanju da bi oprostio, a u tom slučaju nije mu potrebno ništa govoriti, on će prevazići preko uvrede ili ne znam čega po nužnosti. No, biti iznad uvreda koje nemaju neke materijalne posljedice je nešto sasvim drugo. Dakako, ako nam neko nanese materijalnu štetu ili nam predstavlja smetnju, bojkotuje nešto što radimo ili šta već, tada ga treba zamoliti da to ne radi. Ako odbije i nastavi po starom - uništi ga.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 4:09 pm

Arch, ja tebe jako poštujem, obožavam čitati tvoje postove, obožavam čuti tvoje mišljenje, i slažem se s tobom u dosta stvari (vjerovao ili ne). i potpuno si u pravu, nije bilo snage za otpor, emocionalni kaos je bio stanje, a ne izuzetak, i naravno da u stanju emocionalnog ekvilibrijuma nije tako lako manipulirati nikim, ali ono što ja ovdje moram konstatirati: već sam zlostavljana, već sam bila na samom dnu dna, već sam stigmatizirana od strane društva, i već se borim ne samo sa sobom već s masom ! i sad te ja pitam, kako u ovoj poziciji, koja me determinira na unutarnje razaranje, gdje je sadašnjost i neizvjena budućnost sve što imam, kako naći jednu pozitivnu emociju za tu osobu i uopće pomisliti o nečemu o čemu mi ovdje pričamo, a to je oprost i povratak u ravnotežu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 4:14 pm

Ako si stigmatizirana od strane društva, promijeni društvo.

A za ostalo, shvati razloge koji su doveli do toga do čega su doveli. Intelektualna dekontrukcija situacije umanjuje doživljaj situacije.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 4:18 pm

rekla sam, maska je stavljena, društvo promijenjeno, kolosjek novi, sada je to već drugačije stanje od prije godinu i nešto ali i dalje ne znam ključ za oprostiti i nastojati ne zamjerati ovako nešto ne samo ovoj osobi, nego svim osobama koje ko zvjeri vrebaju na tuđu nesreću i onda pomalo ubijaju i uništavaju živote
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 4:22 pm

Kažem, dekonstruiši motive, tako ćeš odmah u startu biti iznad njih, jer ćeš, za početak, imati znanje o njima, a znanje je moć.

Još nešto možeš: nabavi psa.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 4:29 pm

hvala Arch, imam labradoricu :)

za rekonstrukciju motiva i dublju analizu ću trebati više vremena, teško je to objasniti, ali sav napor je uzaludan onda kad te samo jedan momenat vrati na početak. ali ipak, moram priznati da ja lakše opet krenuti kada padaš na isto mjesto, barem znaš gdje si

[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitimeuto sij 24, 2012 4:32 pm

E baš super što imaš ćuku, jer znaj da ti je on odlično sredstvo za samodijagnozu. Gledaš li "Šaptača psima" znaćeš i zašto.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ključ sreće je praštanje Empty
PostajNaslov: Re: Ključ sreće je praštanje   Ključ sreće je praštanje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ključ sreće je praštanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: