Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Gdje je granica između kompromisa i manipulacije?

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Gdje je granica između kompromisa i manipulacije? Empty
PostajNaslov: Gdje je granica između kompromisa i manipulacije?   Gdje je granica između kompromisa i manipulacije? Icon_minitimepon pro 19, 2011 7:10 pm

U odnosu dvoje ljudi često dolazi do kompromisa, naročito u vezi. Moje je pitanje kako da odredimo granicu kada nešto možemo svrstati pod kompromis i kada je nešto posljedica želje za manipulacijom/kontrolom? U kojoj mjeri su kompromis i manipulacija zapravo povezani?

Na ovu temu me inspiriralo to što viđam po netu i u RL-u da ljudi od svog partnera imaju svakakva očekivanja i želje za promjenom ponašanja dotičnoga. Jasno, neki zahtjevi mi se čine neprihvatljivima i više ih svrstavam pod pokušaj manipulacije nego željom za kompromisom. I mene sad zanima gdje vi vidite tu granicu? Primjeri su također dobrodošli.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa

Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Registration date : 22.07.2010

PostajNaslov: Re: Gdje je granica između kompromisa i manipulacije?   Gdje je granica između kompromisa i manipulacije? Icon_minitimepon pro 19, 2011 7:40 pm

potpisujem: viđala, čudila se, doživjela ides
no, da kažem svoje mišljenje: granica je neupitno subjektivna, ali za mene granicu predstavlja ono kad ja shvatim da netko bez opširnog, produktivnog, napetog razgovora želi od mene dobiti željeno ponašanje. znači, dok ja razgovaram s nekim, razmjenjujemo mišljenje o tome zašto on/ona to žele, svađamo se, argumentiramo, i sve ostalo, na kraju je moguć kompromis, ukoliko smatram da to nije ponižavajuće, uvredljivo, ili na granici ludila. ali kad shvatim da osoba na neke druge načine (nečija navodna iskustva, priče, inzistiranja bez obrazloženja, prkošenjem, inatom itd.) želi postići nešto bez prethodnog dogovora, i pri tome ne bira sredstva e onda ja to bome smatram manipulacijom.
xD jel me ko šta shvatio ?
ovo je sve izletilo u jednom rečeničnom dahu :)
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora

Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Registration date : 29.04.2011

PostajNaslov: Re: Gdje je granica između kompromisa i manipulacije?   Gdje je granica između kompromisa i manipulacije? Icon_minitimened vel 12, 2012 1:15 pm

tanka je linija između kompromisa i manipulacije, ustvari manipulacija je sve pa čak i kompromis. manipuliramo dok komuniciramo... gica
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Gdje je granica između kompromisa i manipulacije?   Gdje je granica između kompromisa i manipulacije? Icon_minitime

[Vrh] Go down

Gdje je granica između kompromisa i manipulacije?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.