Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Feminizacija Muškaraca

Go down 
+9
Blackness
Fantom
Lyra
Alpha
Athena
MoW
InaNNaa
Korplikan
Archangel
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimečet oľu 08, 2012 2:55 pm

Nekako imam dojam da taj pojam dominacije (i definiciju koju si dao za to) vezujes uz muskarca, dok bi zenama koje pokusavaju biti dominantne dodao pojam agresije.
Ne bih se slozila s tvojom definicijom ni agresije ni dominacije. Muskarci su u masi slucajeva upravo agresivni te je to osobina koja se usko veze uz taj spol. Navodno je tome tako bas radi viska energije ili, rekla bih, radi hormona. Dakle agresija nije nuzno (iako se slazem da moze biti) odraz nedostatka snage. Isto tako su dominantni muzjaci najcesce i agresivni. Dakle toliko o tome.

Slazem se (definitivno) da su muskarci i zene razliciti ali ne smatram da su toliko razliciti da ih se moze potrpati u police ili u dvije definicije arhetipova.

Sto se tice martijarhata...ajmo reci da nikad nije postojao. Nebitno. Ali cinjenica jeste da bi u takvom drustvu arhetipovi drugacije glasili. I opet bi bili pogresni kao sto su i sada. Samo naglasavam da to ovisi o kontekstu u kojem definicija nastaje.

Zasto zena ne bi bila dominantna po prirodi i zasto joj se to ne bi dopustilo? Zasto muskarac ne bi bio povucen po prirodi i zasto bi to bilo nenormalno? Mislim, jbg, ali masu ljudi oko mene niti malo ne upadaju u neke definicije musko-zenskih arhetipova i bili bi prosto mizerni da se moraju ukalupiti u to.

Problem ukalupljavanja (pa tako i nastanka definicija arhetipova) nastaje odmah pri odgoju. Srecom danas se stvari mijenjaju i decki smiju plakati, a curice se mogu igrati u pijesku ako zele. To je jako bitno jer tek kada se dozvoli da se osoba razvija kako zeli moci ce se (mozda jednom) odrediti nekakve definicije nekakvih arhetipova.
Dosadasnje definicije nisu dobre iz prostog razloga sto se zapravo ne zna kakva je stvarna psihologija muskarca, a posebno zene. Ljudi su odgajani/modelirani/programirani po kalupima. Zene do prije 50 godina nisu smjele biti pismene, nisu smjele glasati, smatrane su daleko inferiornije, blablatralalala... u odnosu na muskarca te se, naravno, ne moze dati realna definicija zene i njenog profila kada ju se ogranicilo 98%.

Tek kada se omoguci sloboda i muskarcima i zenama (na cemu se danas radi) moci ce se nesto reci i vidjeti da li postoje tako velike razlike (psiholoske) i takvim omjerima (u korist nekog spola) da se mogu napraviti (neke nove) definicije po spolu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimepet oľu 09, 2012 5:27 pm

Alpha je napisao/la:
Problem ukalupljavanja (pa tako i nastanka definicija arhetipova) nastaje odmah pri odgoju. Srecom danas se stvari mijenjaju i decki smiju plakati, a curice se mogu igrati u pijesku ako zele. To je jako bitno jer tek kada se dozvoli da se osoba razvija kako zeli moci ce se (mozda jednom) odrediti nekakve definicije nekakvih arhetipova.

Upravo TO je najnemogućnije od svih varijanti. Barem u sklopu neke organizacije, bilo to pleme, klan, čopor ili civilizacija. Mladunci prilikom razvoja instinktivno traže "uzore", i teže tome da se oblikuju prema njima - to je ostatak našeg čoporskog naslijeđa. Želja za "pripadnosti" nekom čoporu usmjerava mladog čovjeka ka asimilaciji, jer čopor pruža sigurnost, a sigurnost povećava šanse za opstanak. Jedini način koji vidim da bi se mogla pokazati neka ljudska priroda van zajednice (bilo koje vrste) je da nađemo negdje neko ljudsko biće koje nije imalo nijedan uzor, koje je odrastalo sámo na nekom pustom ostrvu. Mislim da takvih primjera nema. Sumnjam da bi preživjeli.

Citat :
Dosadasnje definicije nisu dobre iz prostog razloga sto se zapravo ne zna kakva je stvarna psihologija muskarca, a posebno zene. Ljudi su odgajani/modelirani/programirani po kalupima. Zene do prije 50 godina nisu smjele biti pismene, nisu smjele glasati, smatrane su daleko inferiornije, blablatralalala... u odnosu na muskarca te se, naravno, ne moze dati realna definicija zene i njenog profila kada ju se ogranicilo 98%.

"Feminizacija Muškaraca" je napisao/la:
I dok muškarci tokom svog života proizvedu milijarde spermija i mogu oploditi hiljade žena, žene, za razliku od njih tokom svog života proizvedu daleko manji broj jajnih ćelija i mogu roditi jako mali broj potomaka.
...
Stoga ona, pomoću svoje estetske privlačnosti, reklamira svoje fizičko zdravlje, plodnost i mentalnu sposobnost za rađanje sposobne, jake djece. Ta fizička privlačnost je nešto čemu muškarci teško mogu odoljeti, i zbog čega su spremni na raznorazne žrtve i odricanja; također, ta fizička privlačnost i razmjeri sredstava koje su muškarci spremni koristiti kako bi dobili pristup zdravom jajašcu, predstavljaju sredstva pomoću kojih se žene hijerarhijski uzdižu i pomoću kojih mogu upravljati muškarcima koji su nerijetko daleko fizički i mentalno jači od njih.

Ženski Arhetip, Seksualna selekcija

Ti arhetipovi o kojima se govori nisu samo kulturološki indukovani [čak bi se moglo reći da je kulturološka indoktrinacija u ovom smislu i dovela do miješanja definicija "muški" i "ženski"] imaju svoju primarnu podlogu u biologiji i biološkim ulogama i ograničenjima (i slobodama) koje one sa sobom donose. Ovaj podebljani dio je gotovo sasvim dovoljan da se između muškaraca i žena razviju različiti tipovi psihe, jer očigledno imaju različite interese prilikom razmnožavanja i traženja partnera. Žena je najranjivija tokom perioda gestacije i normalno je da mora tu činjenicu ufaktorisati u izbor tipa muškarca, jer ako se pari sa nekim muškarcem i zatrudni, a taj muškarac je odmah po parenju napusti i ode tražiti nove ženke da oplodi, ona će biti u velikim govnima, kolokvijalno rečeno, biće ugrožen i njen i život potomka - stoga ona mora daleko više pažnje posvetiti odabiru svog partnera nego muškarac. Shodno tome, ženski dio vrste mora i imati daleko razvijenije one dijelove mozga koji omogućuju tačniju procjenu (npr. zato su žene do 10 puta bolje u čitanju jezika tijela, koje se pokazalo jednim od najpouzdanijih načina da iščitaju koji tip ih odaje), kao i one koji omogućuju preživljavanje i prosperitet potomstva nakon što napusti njeno tijelo.

Tako su se muškarci i žene razvili u različite tipove psihe (koje nazivamo arhetipovima) iz nužde i tek pojavom prvih civilizacija, kad se izvršila redefinicija "snage" i "dominacije" u skoro suprotne osobine, postalo je moguće da se i shvatanje tipično ženskih osobina shvati kao neka "slabost". Tu su opet religije i njihovi sistemi odigrali jednu od najznačanijih uloga: s jedne strane su zapovijedali ženama pokornost muškarcima (bar one religije koje trenutno imam na umu) a s druge strane podsticali su eugenički paradoks u kojem su najuspješniji bili oni muškarci koji takvu poslušnost ne zaslužuju i ne mogu osigurati sami već im je potreban neki svemoćni čičica na nebesima koji bi igrao ulogu "pravog Alfe".

Povratnom spregom je tako i žena vremenom izgubila dobar dio svojih prirodnih oružja koji su joj dotad dobro služili i, u skladu sa zahtjevima novih okruženja, počela tražiti izvor moći van sebe, kao uostalom i muškarac. Sve to što kažeš, neko "glasanje", "politička prava" i ine stvari spadaju u vanjske izvore samopotvrđivanja vrijednosti i kazuju nam da unutra - nešto nedostaje...

Pravo je pitanje - može li se to "unutra" što nedostaje - reaktivirati? I kako?

Athena je temeljito odgovorila na pitanje o agresivnosti i nemam ništa bitno za dodati, osim što mogu preporučiti temu Šaptač ljudima u kojoj sam dobrim dijelom već izložio neke osnovne elemente ovog psihološkog paradoksa današnjeg čovjeka...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimesub oľu 10, 2012 12:54 am

Pa, slozila bih se da dijete trazi uzor. Ne znam koliko veze ima s time copor, instinkt ili bioloski momenti ali znam da se ti uzori djeci najcesce namecu. Jer da dijete samo, po instinku/nagonu/biologiji/prirodi, bira uzor koji odgovara onoj definiciji arhetipa onda nikada ne bi dosli do ovog sada jer bi decki uvijek birali za uzor alpha muzjake, a zene bi birale...no, neznam...al ono sto valja spada u njihov arhetipski uzorak. Ali to nije tako. Ocito.
Stvar je u tome da su uzori nametnuti. Gotovo svaki deckic ima fazu kad mu je Supermen uzor kao sto gotovo svaki hoce biti astronaut, doktor, kauboj ili tako nesto...a onda se to promijeni i Supermen vise nije faca, a profesija ispadne neka totalno deseta.
To su faze koje prolaze, a ne nesto sto nas odredjuje u apsolutu.

Medjutim, kako dijete odrasta tako ga se ukalupljuje i postavljaju se ocekivanja da mu uzor bude Supermen, a ne Modni macak. Ako decko place to se drugacije komentira nego ako place curica. U danasnje doba kada se djeci daje sirina i mogucnost odabira cesto se desi da dijete uzme neobican uzor koji bi se ocekivao kao nesto sto bi ''pripadalo'' supotnom spolu. U tom slucaju roditelji mogu cak pokusati odgovoriti dijete da u maskare ode obucen kao vila Zvoncica obzirom je ono muskog roda. Tu pricam o predskoloskoj dobi kada jos nisu zahvaceni utjecajem drusva koje igra ogormnu ulogu u ukalupljivanju.

Sto se tice agresije...mozete vi kazati (i mogu se ja sloziti) da je sama agresivnost znak nesigurnost ali kako god to okrenuli svjetski vodje, kraljevi, vojskovodje, faraoni, carevi i td...svi su oni onda, ocito, bili jebeno nesigurni. I super. Ajmo rec da je to tako. OK. Ali cinjenica jeste da su dominacija i agresivnost usko vezani i da su oni koji su imali dominaciju, a nisu bili agresivni prakticki rariteti.

Medjutim, opet kazem...agresija nije nuzno vezana uz nesigurnost. Recimo banalan primjer...ja znam biti uzasno agresivna i ponekad je to jer sam izbacena iz takta i blablabla...ali najcesce agresiju prati aposlutna impresija nadmoci. U praksi to znaci ovo...moj prijatelj kaze da sam uzasno tolerantna jer mi (citiram) "ljudi mogu srat po glavi nevjerojatno dugo prije nego reagiram". Problem nastaje u trenutku kad reagiram jer se onda moze desiti da popizdim. Tada tu nema nesigurnosti. Samo cista snaga. Pa kud puklo. Nema straha. Nema niceg slicnog. I sad, ako je to kod mene (koja sam zena) tako onda bi kod muskaraca tek trebalo biti izrazeno. Recimo Aleksandar Makedonski...ne smatram da je bio nesiguran.

Kuzim te sheme "moderne psihologije" gdje se agresija i tome slicno pripisuju kamufliranju neke ''mane'' opozitne tome ali...ajmo bit realni...nije to sve bas tako crno i bijelo. OK, neki kolega na poslu se dere i vristi jer time zapravo skriva vlastitu nesposobnost. Kuzim ja to. Al nije isto jedan takav i jedan Aleksandar Makedonski jer jedan takav zapravo, koliko god vristao i bivao agresivan, ni u ludilu nece biti sposoban biti dominantna figura.

Ljudi namirisu strah. Ako im se neki jadnik nametne ljudi znaju da je taj lik jadnik. Nanjuse to. I dok moraju trpe ga ali takvi nikada nemaju stvarnu dominaciju niti su stvarni alpha muzjaci...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimesub oľu 10, 2012 1:59 am

Teško bi muška djeca mogla uzeti Alfa-mužjaka za uzor, kad na milion stanovnika dođe jedan. Stoga biraju ono najbliže tome, nešto što simboliše moć a sa čim se istovremeno mogu identificirati. Ako se dobro sjećam, negdje oko 5. godine života dječaci i djevojčice stječu spoznaju da su dječaci i djevojčice nekako "drugačiji" i instinktivno gravitiraju prema ocu odn. majci, čistom komparacijom vanjskih fizičkih odlika između sebe i "uzora"...

A za agresiju, to možemo eksperimentalno utvrditi i dokazati. Pokušaj biti agresivna prema nekom nepoznatom dobermanu ili vučjaku, galami, tabaj nogama i kidiši na nj. Tako ćemo najbolje vidjeti hoće li te taj pas doživjeti kao dominantnu ženku ili kao nesigurnu ženku.

VAŽNA NAPOMENA: preporučujem da to ne učiniš, radije nagovori nekog da proba. zubi
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Age : 34
Location : Between nowhere and hiding
Registration date : 09.11.2011

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimesub oľu 10, 2012 2:14 am

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Hunter-gatherer-cartoon-252x300
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimeuto tra 03, 2012 5:11 pm

Prije i danas:

Feminizacija Muškaraca - Page 2 6qh5p3
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimeuto tra 03, 2012 5:21 pm

Pa da,prije je Marko Kraljevic jahao konja Sarca a sad svaki zgoljo,vozi Kavasaki.... no

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Marko_Kraljevic_by_dzontra
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimeuto tra 03, 2012 8:00 pm

Ove ilustracije su sve super, ali to je samo ono što izbija na površinu i bode u oči. Ono najzanimljivije je šta se desilo i dešava ispod vanjštine. Feminizacija je prvenstveno mentalna i instinktivna pojava koja ima svoje porijeklo u preimućstvu potreba društva naspram potreba pojedinca - činjenica je da je ženski mentalni sklop upravo idealan za velike zajednice kakvima se danas teži. To uključuje pad osjećaja identiteta (vlastitosti, ega) i njegova zamjena nekim "višim" identitetom (države, stranke, kulture, civilizacije) - pri tom se čovjek približava mentalitetu roja kao što je kod pčela, mrava i termita; sve te organizacije su matrijarhalne u suštini jer se sve vrte oko "kraljice" - no, istovremeno, u takvom društvu jedinka je praktički beznačajna jer se sve vrti oko "opšteg dobra".

Ta težnja za "utapanjem u masu" odn. kolektivizacijom je suština današnjih duhovnjačkih praksi, prvenstveno onih istočnjačkih (imam u vidu budizam i njegova težnja za nirvanom kao najbolji primjer, no i sve ostale teže istom na manje ili više blatantan način) i vremenom su odigrale nazamjenjivu ulogu u gašenju i trvenju svih muških nagona, unatoč tome što su neke od njih, kao islam i rano hrišćanstvo, neuspješno pokušale od muškosti načiniti neki "imperativ" u pogledu muško-ženskih odnosa. Zapovijedali su pokornost žena muškarcima a s druge strane sabotirali ono u muškarcu što ga čini dostojnim porkornosti čineći ga robom i slugom neke "više sile"... A, budimo realni, ko želi da se pokorava nekome ko je samo jedan sluga između njih milion? Po čemu je tako poseban?

Upravo to odsustvo dojma "sluge", nekog ko se samo pokorava nečemu ili nekome jačem i većem od sebe je ono što je činilo i još uvijek čini likove poput Jamesa Deana i ostale "buntovnike bez razloga" tako očaravajućim za ženski seksualni instinkt - uzgred budi rečeno, takvi likovi su često predmet preljuba onih supruga koje su se "skrasile" sa nekim "društveno prihvatljivim" dječakom. Taj mali izlet u primordijalno ljudsko postojanje, sferu čistog instinkta (iako uvelike iskrivljen pop-kulturom koja nije sposobna da shvati šta je u pitanju pa teži da tu ugura neku "romantiku") ženu podsjeća na negdašnje, davno izgubljeno, "vječno muško", za kojim žeđa duhovno i tjelesno a mora da pije ono intelektualno, ma kako bljutavo bilo...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimepet tra 06, 2012 10:45 pm

Na ovaj članak sam nabasao slučajno preko treće strane i učinio mi se zanimljivim, pa ga stavljam ovdje, u grubom prevodu.

[Kontraceptivna pilula] se pojavila u vrijeme seksualne revolucije 1960-ih i omogućila ženama kontrolu nad svojom plodnošću.

No, prema jednoj studiji, ona je takođe izmijenila i ženski ukus pri biranju muškaraca. Istraživači kažu da hormoni u oralnim kontraceptivima potiskuju ženin interes za muževnim muškarcima i da se ženama više sviđaju muškarci koji više podsjećaju na dječake. Iako se radi o promjeni koja traje samo nekoliko dana svaki mjesec, moguće je da taj efekt ima mnogo veći utjecaj jer je upotreba pilule počela prije više od 40 godina.

Ako je ova teorija tačna, to bi moglo dijelom objasniti pomak u ukusu žena sa mačo zvijezda 1950-ih i '60-ih poput Kirka Douglasa i Seana Connery-ja ka slabijim, androgeničnijim zvijezdama današnjice poput Johnny Deppa i Russela Branda.

Dr. Alexandra Alvergne, sa Univerziteta Sheffield, kaže da je moguće da pilula utječe na način na koji žene biraju partnere i da bi mogla imati dugoročne posljedice za društvo.

"Kontraceptivna pilula ima mnoge prednosti, ali takođe, postoji i mogućnost da sa sobom nosi određene psihološke nus-pojave koje smo tek počeli otkrivati.", rekla je dr. Alvergne, "Trebalo bi sprovesti daljnje studije kako bi se moglo utvrditi koje i kakve su to nus-pojave."

Veza između pilule i seksualnih preferenci istaknuta je u jednom članku dnevnog časopisa "Ekološki trendovi i evolucija".

Naučnicima je već dugo poznato da se ženski ukus za muškarce mijenja tokom njenog menstrualnog ciklusa.

Tokom onih dana u mjesecu kad je žena plodna - a to je u vrijeme ovulacije - žene više preferiraju muževnije crte lica i dominantne muškarce. Za vrijeme tih plodnih dana one takođe više teže muškarcima koji su "genetski različiti" od njih. Biranjem takvog partnera povećava se šansa za zdravo potomstvo. Istraživanja su pokazala da se za vrijeme neplodnih dana ženski ukus više okreće ka ženstvenijim, dječačkim crtama i osjećajnijim prirodama.

Međutim, ukoliko žene uzimaju pilulu onda više nemaju plodne dane. To znači da više ne doživljavaju one hormonalne promjene zbog kojih bi težile muževnim muškarcima i onima sa drugačijim genetskim osobinama.


Izvor

Šta mislite o ovome?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimepet tra 06, 2012 11:44 pm

Zanimljiva teorija.
Mislim da se ukus žena (u prosjeku) po pitanju muškaraca definitivno promjenio. Ženama se sve više sviđaju muškarci blagih crta lica, emotivci... Čak mi se čini da su takvi muškarci u današnje vrijeme popularniji kandidati za ulogu partnera i očeva.
Muškaraci koje utjelovljuju takve osobine su sve popularniji u javnosti, ali zaista nisam kompetentna reći koliko ova teorija sa kontracepcijskim pilulama 'drži vodu'. confused
Nisam pod tim utjecajem. :P

Što se tiče dotične teorije, čini mi se da danas imamo 'trend' u kojem starije žene preferiraju (znatno) mlađe muškarce i njihov nježniji-dječački izgled, što ranije nije bio slučaj (većinom je bilo obrnuto). Pritom bih uzela u obzir 'tezu' da stariji/zreli muškarci uglavnom djeluju markantnije i muževnije.
Pitanje je da li je ta 'tendencija' (ukoliko bi se tako sagledala) isključivo posljedica emancipacije žena ili se radi o mogućem utjecaju kontraceptivnih tableta. misli
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimepon tra 09, 2012 11:26 pm

A čujte, sa hormonima se nije dobro zezati zubi , a bome ni sa kemijom.

@Laviću, mi zapravo ni ne znamo šta nam sve rade ... pa ni šta jedemo, pijemo i udišemo. Možemo spomenuti i plastične boce, limenke za piće i konzerve za hranu koje sadrže bisfenol, a on i u malim količinama remeti hormonalnu funkciju ... spomenimo i GMO ... i još puno toga drugog što nekomu i nečemu služi za manipulaciju i zaradu.

Tako da sam ja mišljenja da sve utječe na sve ...

[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimeuto tra 10, 2012 1:06 am

Zato ja imam odavno neku averziju prema svemu što je u obliku pilule. Zbilja mi je smiješan taj zapadnjački mentalitet.

Čim zaboli guzica - popij tabletu.
Otpane glava - popije tabletu.
Ako si nesretan - popij tabletu.
Nemoš raditi one stvari - popij tabletu...

Svi bi nešto nabrzinu, napreskok, čarolijom riješili svoje probleme iako su u većini slučajeva uzrokovani hroničnom glupošću... roll

[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimeuto tra 10, 2012 1:15 am

Feminizacija Muškaraca - Page 2 539223_10150715041559000_586258999_9285639_1026255768_n
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimepet tra 13, 2012 2:05 pm

Op.a
Raspravu o dominaciji-agresiji sam prebacila ovdje.
Tamo možemo nastaviti raspravljati o dotičnoj tematici, a ovdje se probajmo fokusirati na samu temu feminizacije muškaraca. :)

Citat :
Zato ja imam odavno neku averziju prema svemu što je u obliku pilule. Zbilja mi je smiješan taj zapadnjački mentalitet.
Zapadnjaci jednostavno nemaju vremena za cjeloviti pristup nekom problemu pa traže instant rješenja koja traju 0-24, a onda opet sve po starom.
Ljudi vjerojatno koriste kontracepcijske pilule radi nekih njihovih prednosti, a ipak ne nužno radi nedovoljno ozbiljnog shvaćanja spolne zaštite, tako da ne bih rekla da se nužno radi o 'instant rješenju'. misli
Svejedno, poznato je da kontracepcijske pilule imaju neke neželjene nuspojave (npr. neke žene navodno postaju dlakavije radi konzumacija istih) pa se ne bih čudila da utječu i na ženinu percepciju muškaraca, moguće na način kako je Arch spomenuo.
[Vrh] Go down
involved
Višestanični organizam
involved


Male
Taurus Dog
Broj postova : 62
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 28.04.2012

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimesub svi 05, 2012 4:50 pm

Secate li se one"pederuse"?
Tako su zvali,valjda i danas one torbice koje musko preko ramena....
To postoji jos od vojske:prebacis to preko sebe i obavezno u njoj ogledalce(moze i u vojnickom sakou),igla ,konac i sta jos bese..
Zivim u parizu i nekima stvarno lepo stoji al nekima ubi Boze.
Sada neki muski idu depilirati grudi itd i ne to sto zele no sto njihove ljubavnice to zele pa female postaje u odevanju itd male a male(in english) postaje female.
Nisam tip koji je patrijahalan jer svakoj zelji zenskoj udovoljim i ispunim,kazem to da ne bi bilo zabune da neko misli da ja mislim da neko misli:)
[Vrh] Go down
Blackness
Višestanični organizam
Blackness


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 35
Age : 33
Registration date : 06.03.2012

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimeuto pro 25, 2012 1:42 am

Razmišljao sam o ovome dosta u zadnje vrijeme. Sve mi se više čini da ta feminizacija nije samo produkt gubljenja tradicionalnih uloga, mislim da se to planski radi od strane nepoznate sile. Razni Justini Bieberi, metroseksualci, muško brijanje tijela, poticanje homoseksualnosti (ne toleriranje, POTICANJE) etc... sve su to načini da se muški rod svede na razinu kmečala koje će biti poslušno autoritetu i neće radit sranja budućem svjetskom poretku.
Fak det, odo gurat kontejner uzbrdo. Bos, po snijegu 8)
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitimeuto lip 23, 2015 7:37 pm

Blackness je napisao/la:
Razmišljao sam o ovome dosta u zadnje vrijeme. Sve mi se više čini da ta feminizacija nije samo produkt gubljenja tradicionalnih uloga, mislim da se to planski radi od strane nepoznate sile. Razni Justini Bieberi, metroseksualci, muško brijanje tijela, poticanje homoseksualnosti (ne toleriranje, POTICANJE) etc... sve su to načini da se muški rod svede na razinu kmečala koje će biti poslušno autoritetu i neće radit sranja budućem svjetskom poretku.
Fak det, odo gurat kontejner uzbrdo. Bos, po snijegu  8)
Bravo,lep post,prvenstveno od strane Cionista,Iluminata i Komiteta od 300,odnosno Mastersa ovim danasnjim svetom.Feminizam je polna sovinisticka,neprirodna,neljudska,vestacka,cinosticka doktrina,uglavnom zenska,za koji cilj ima,ne ravnopravnost,emancipaciju i nezavisnost zena od muskaraca,vec podrivanje,degradiranje i degenarciju moral prosecnog mladog Belog-evropskog muskarca,pa zatim porodice kao stub-celiju svakog ljudskog drustva a zatim i celokupnog Covecanstva u transformaciju ka necim nedefinisanim,jednolicnim,kontrolisanim,bezlicnim i pro-robo-zombistickom zivotnom formom u kome bi se izgubila bit sveopsteg ljudskog postojanja na Zemlji a planeta bi postala dekadentni-devijatni-interesni ZOMBILAND,odnosno ambis,ponor,kraj.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Feminizacija Muškaraca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Feminizacija Muškaraca   Feminizacija Muškaraca - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Feminizacija Muškaraca
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: