Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Preporuka literature

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Pyro
Višestanični organizam



Male
Virgo Goat
Broj postova : 42
Age : 32
Registration date : 28.10.2009

Preporuka literature Empty
PostajNaslov: Preporuka literature   Preporuka literature Icon_minitimesri sij 04, 2012 1:46 am

Moze li netko preporuciti neku dobru knjigu,
trenutno trazim nesto tipa za opustanje uma tj bolje reci za njegovo praznjenje i koncentraciju da se jednostavno smiri i progna kaos u glavi...vjerojatno cete samo preporuciti meditaciju (makar mi ona nije u interesu) no u tome slucaju molio bih vas da onda preporucite neku dobru knjigu a ne neke self-help upute kako meditirati i opustiti se tj iskreno ne drzim puno do self-help knjiga, dosada sam pronasao samo jednu koja je bila zadovoljavajuca... takoder ako imate neke druge dubokoumne knjige za preporuciti bio bih vam zahvalan


Zadnja promjena: Pyro; sri sij 04, 2012 2:40 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Preporuka literature Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka literature   Preporuka literature Icon_minitimesri sij 04, 2012 2:00 am

pepeljuga, trnoružica, crvenkapica..?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Preporuka literature Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka literature   Preporuka literature Icon_minitimesri sij 04, 2012 2:03 am

[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Preporuka literature Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka literature   Preporuka literature Icon_minitimesub sij 07, 2012 12:53 am

Krivi podforum, jedina veza meditacije i ovoga je Descartes zubi

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Pyro
Višestanični organizam



Male
Virgo Goat
Broj postova : 42
Age : 32
Registration date : 28.10.2009

Preporuka literature Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka literature   Preporuka literature Icon_minitimened sij 08, 2012 12:21 am

Pyro je napisao/la:
Moze li netko preporuciti neku dobru knjigu,
trenutno trazim nesto tipa za opustanje uma tj bolje reci za njegovo praznjenje i koncentraciju da se jednostavno smiri i progna kaos u glavi...vjerojatno cete samo preporuciti meditaciju (makar mi ona nije u interesu) no u tome slucaju molio bih vas da onda preporucite neku dobru knjigu a ne neke self-help upute kako meditirati i opustiti se tj iskreno ne drzim puno do self-help knjiga, dosada sam pronasao samo jednu koja je bila zadovoljavajuca... takoder ako imate neke druge dubokoumne knjige za preporuciti bio bih vam zahvalan

ne trazim nikakve knjige o meditaciji, to sam napisao zato jer moj opis sto trazim
najvise indicira na to ali to ne trazim, trazim samo neke dobre knjige
vise sam se nadao preporuke nekih antickih autora, tipa: Ovidijeve Metamorfoze
ili neka dijela orijenta, tipa Sun Tzu ima poprilicno zanimljivu knjigu
ili neke suvremenije, tip Nietzsche Zaratustra
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Preporuka literature Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka literature   Preporuka literature Icon_minitimened sij 08, 2012 1:52 am

Moj savjet,procitaj Milarepu ako vec nisi :) pozdrav...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Preporuka literature Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka literature   Preporuka literature Icon_minitimepet sij 13, 2012 12:52 am

Pyro je napisao/la:
Moze li netko preporuciti neku dobru knjigu,
trenutno trazim nesto tipa za opustanje uma tj bolje reci za njegovo praznjenje i koncentraciju da se jednostavno smiri i progna kaos u glavi...vjerojatno cete samo preporuciti meditaciju (makar mi ona nije u interesu) no u tome slucaju molio bih vas da onda preporucite neku dobru knjigu a ne neke self-help upute kako meditirati i opustiti se tj iskreno ne drzim puno do self-help knjiga, dosada sam pronasao samo jednu koja je bila zadovoljavajuca... takoder ako imate neke druge dubokoumne knjige za preporuciti bio bih vam zahvalan

ne trazim nikakve knjige o meditaciji, to sam napisao zato jer moj opis sto trazim
najvise indicira na to ali to ne trazim, trazim samo neke dobre knjige
vise sam se nadao preporuke nekih antickih autora, tipa: Ovidijeve Metamorfoze
ili neka dijela orijenta, tipa Sun Tzu ima poprilicno zanimljivu knjigu
ili neke suvremenije, tip Nietzsche Zaratustra

Eto, i sam si našao ono što treba. Čitao sam i Tzu-a i Zaratustru i obe bi mogle lako biti istovrememo i opušajuće i misaono-provokativne, jer se autori vole izražavati aforistički. No ako hoćeš nešto zbilja mozgojebno probaj Martina Heideggera i njegov "Bitak i Vrijeme".

Ako bi nešto malo lakše, preporučujem Max Stirner "Ego i Njegovo Vlasništvo". Ja nisam uspio naći neki prevod ali vjerujem da postoji u knjižarama, ja znam samo ono što je na Net-u. 8)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Preporuka literature Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka literature   Preporuka literature Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Preporuka literature
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Evo jedan link s mnostvom zanimljive literature.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: