Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Faze

Go down 
+3
Lyra
Korplikan
Alpha
7 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Faze  Empty
PostajNaslov: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 2:32 pm

Jeste li primjetili (sigurno jeste) kako klinci imaju faze. Gotovo s nepogresivom sigurnoscu znamo kada ce dijete uci (biti) u neku fazu. Recimo jako popularna faza je - reptilska faza. Ocaranost klinaca dinosaurima je nesto sto me prosto fascinira. Ima i drugih zivotinja za koje bi se mogli jednako tako zainteresirat jer je klincima sve novo, a ima estetski puno ljepsih i interesantnijih zivotinjskih skupina od dinosaura ali njima su, u odredjenoj dobi, bas oni najnapetiji.

U cem je fora s tim fiksacijama na izumrlu vrstu? Po kojem kljucu i zasto se u djetetu pali lampica radi koje ima takav interes upravo za reptile? Ima li to veze s razvojem uma, psihe ili necega i ako ima kakve?

Svi mi imamo faze, a kod vecine ljudi se moze lako predvidjet (ili prepoznat) koja faza je na redu. Neke od faza su jasne...recimo one pubertetske...ali neke su (mi) totalno lude...poput ovih reptilskih djecjih faza...

Kako vi tumacite zivot kroz faze? Ili vam se cini da to nije bas tako i da vi mozda nemate faze?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 2:56 pm

Kod mene je reptilska faza bila jako izražena. Još nije potpuno prošla, još ih volim al ne više toliko koliko je to bilo sa 4-12 godina. Imao sam jedno 10-12 povećih dinoigračaka od neke tvrge gume, 2 t-rexa, stegosaura, triceratopsa, brontosaura, još ponekog random sauropoda i nekoliko nedefiniranih vrsta. najdraži mi bio stegosaurus jer sam tog prvog dobio lovely

A zašto je prisutna ta faza? Mislim da je to više zbog toga što dječaci vole "akcijske stvari". Zašto svaki klinac želi Action mana zubi ?
Dinosauri su nekako mistični, veliki, jaki i zastrašujući. I to je ono što je privlačno kao što i svaki klinjo želi pogledati horror iako zna da će se poslje bojati. Mislim da ima nešto u tome samo nisam siguran kako točno dođe do toga.

Znam da sam ih ja zavolio tako što sam od svojeg tate nasljedio veliku količinu autića i igračaka a među njima je bio i jedan mali velociraptor pa sam volio ispitivati tatu o tome i tako sam ih zavolio zubi

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 3:08 pm

Samo sto reptilska faza nije rezervirana samo za decke. Cure su jednako podlozne. Kasnije se to pomakne na zmajeve i slicna bica iz maste koja povlace korjene iz dino-faze.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 3:14 pm

Nisam primjetio reptilsku fazu na curama confused

Imam 5 sestrični, trenutno jedna ima 5 godina. Ni na jednoj nisam to uvidio. Samo barbike, bebe i takve stvari, eventualno čupave životinje

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 3:27 pm

Meni je kuća puna dinosaura i slonova zubi .
Nisam baš razmišljala u smjeru da u generalne faze spadaju afiniteti prema nekoj vrsti životinja. Generalno djeca prolaze faze razvoja, kroz koje svako dijete prođe...Ali mislim da ovo što ti pitaš ima više veze sa aktualnim stvarima, crtićima, igricama, reklamama (jer obično u određenim fazama/uzrastu im se puštaju određeni sadržaji)... i karakteru i spolu djeteta.

_________________
南無 妙法 蓮華 経


Zadnja promjena: Lyra; čet vel 02, 2012 3:34 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 3:29 pm

@Korplikan...Ja sam zamjetila. Naravno ne kod one djece koje niti ne dolaze u dodir s time (opet bez obzira na spol). Hocu reci da ako se curicama niti ne ponudi da vide nesto tipa dinosaur onda se, naravno, nece ni interesirat.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 3:31 pm

@Lyra...mislim da su afiniteti najvise izrazeni ali naravno i ono sto im se prezentira. Ipak, svi smo vidjeli da je klincima tesko nametnuti npr. jedan crtic ako on bas voli onaj drugi. Tako i s dinosaurima. Kad ih vide polude za njima.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 3:51 pm

Ne znam, koliko se sječam, u vrtiću niti jedna cura nije bila luda za dinosaurima zubi

A trenutno mogu pričati samo o fazama u svojoj obitelji jer ne poznajem nikoga drugogaa tko ima dijete u dobi 2-12 godina.
Pa tako imam sestričnu koja je stara kao i ja (odnosno starija 6 mjeseci). Odrastali smo zajedno skoro do 12 godine kada smo se preselili. Ja sam bio lud za dinosaurima, ona za mojim autićima. Nikada nije zavoljela moje dinosaure, osim jednog t-rexa koji je bio boje odprilike kao pečena piletina pa smo se nekad igrali da je taj dinać pečeno pile.
Ona sada ima polusestru, ne znam kakvo je njeno društvo ali znam da voli samo bebice unatoč tome što gleda crtiće i često vidi reklamu za one dinosaure što prodaju pod životinjsko carstvo ili na kiosku.
Zatim treća sestrična, u drugom koljenu doduše, 2 godine mlađa od mene. Nekoć kada smo se igrali zajedno, bile su to uglavnom igre tarzana. Poslužila se mojim dinosaurima tokom igre ali nikada u njenoj kući nisam našao NJENOG dinosaura. Našao sam samo od njenog mlađeg brata neke lomne kiborg-dinosaure.
Četvrta sestrična od 5 godina, ima starijeg brata od 8 godina. On je moja kopija ali doslovno. Sve što sam ja volio kao mali i on voli. Čak nam je i osobnost ista. Tako je i on lud za dinosaurima, redovito kupuje dino naljepnice, čak sam mu i dao sve svoje dinosaure. Za moj 15 rođendan mi je donesao knjigu o dinosaurima i navaljivao da mu čitam. No njegova sestra (koja je btw nekako kopija moje mame, živa, rastrčana, snalažljiva, ....) nikako se na njih ne obazire. Njoj je najdraža igra lovice, sakrivača, padanja u wc školjku. A od igračaka samo bebe, žečevi i fifi.
Petu sestričnu ne poznajem baš najbolje pošto je također drugo koljeno. vidimo se jednom u 2 godine. No i to malo što sam ju vidio, nisam primjetio nikakavdoticaj sa dinosaurima.


Znači ne govorim da je nemoguće da se cure vežu uz dinosaure, samo što ja to još nisam doživio zubi

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 3:57 pm

neke drugarice moje sestre su OPSEDNUTE roze dinosaurusima
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 3:58 pm

OK, OK. Nije poanta da se dokazuje postotak muskog i zenskog udjela u ljubavi prema dinosaurima. Kad sam ja bila klinka imala sam najboljeg frenda i igrali smo se prakticki podjednako i muske i zenske igre (da tako kazem).

Tema su faze, a ovo s dinosaurima je cisto primjer. Ajmo uzet samo decke ako je tako lakse. Eto, zasto se decki bas zalijepe za dinosaure, a ne za lavove, tigrove i sl. Ajde zanimljivi su i lavovi i tigrovi al ne ko reptili.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 4:05 pm

Ma znam ali kažem da sam dojma da više dečkiju to voli nego cura, čak smatram da ih je malo. E sad kakve su ženske faze to vi recite jer ja ne znam

A što se tiče toga zašto se zavole dinosauri, naveo sam svoje mišljenje:
Citat :
A zašto je prisutna ta faza? Mislim da je to više zbog toga što dječaci vole "akcijske stvari". Zašto svaki klinac želi Action mana zubi ?
Dinosauri su nekako mistični, veliki, jaki i zastrašujući. I to je ono što je privlačno kao što i svaki klinjo želi pogledati horror iako zna da će se poslje bojati. Mislim da ima nešto u tome samo nisam siguran kako točno dođe do toga.

kao što si i rekla, nisu tu samo dinosauri nego i lavovi i tigrovi. Moćne i krvoločne životinje. E sad, zašto je to privlačno, ne znam. Možda se oni osjećaju snažnije kada se igraju sa snažnim stvarima confused
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 4:10 pm

Alpha je napisao/la:

Tema su faze, a ovo s dinosaurima je cisto primjer. Ajmo uzet samo decke ako je tako lakse. Eto, zasto se decki bas zalijepe za dinosaure, a ne za lavove, tigrove i sl. Ajde zanimljivi su i lavovi i tigrovi al ne ko reptili.

zato sto...hmmm...tesko pitanje....mozda zato sto mogu da lavove tigrove i sl. vide u zoo vrtu kad god hoce, a dinosaurusi su izumrli i nema ih vise...a i bili su opasniji od lavova i tigrova....
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 4:15 pm

Tumačenje života kroz faze me uvijek dovodilo do ludila. prva asocijacija kad sam vidjela naslov teme mi je bio Freud, Piaget... život ima faze, ali koju klasifikaciju uzeti kao najbolju ne znam.
meni osobno je najdraža ona klasična podjela na fazu dojenčeta, preškolskog, školskog itd...
kad uzmemo u obzir dob djeteta od nekih 5, 6 godina, kad on pokazuje interese može se razumijeti zašto neko dijete bira ovo ili ono kao okupaciju.. mislim da je mnogo faktora koji na to utječu, počev od obitelji, vršnjaka, ali ne zaboravite i medije koji su jedno vrijeme plasirali neke serije, crtiće, pa i albume koji su sadržavali naše famozne dinosaure. ono što ja mislim da je značajno kod ovog primjera jedne zanimljive faze "faze reptila" koja je kod neke djece izražena, to je onaj faktor nepoznanice. dakle, mačka, krava, pas, i ostale životnjice što divlje što domaće, mogu se naći ili na selu ili u zoo, a dinosauri su njima područje gdje razvijaju maštu.
u jednoj vrtićkoj skupini svaki dan t-rex ima nove sposobnosti, djeca biraju "svog " dinosaura, reptila, koji su njihov simbol, dozvoljavaju sebi da ih "posejduju", pa tako tiranosaur pobjeđuje neke biljoždere i u nedogled... uglavnom, kada ih upitate za nekog od dinosaura, zgroženo vas pogledaju i kažu: Pa to svi znaju! fascinirana sam time, i koliko mogu zaključiti, iz dosadašnjeg iskustva, koje nije mjerilo ali... kreativnija djeca, djeca koja su, neću reći inteligentnija, već onako sklonija divergentnom razmišljanju već u ranoj fazi, češće imaju fazu obožavanja dinosaura..
a podjela života na faze je nekako nametnuta, ako ništa, kroz obrazovanje su nam nametnute faze, kroz vjerski odgoj, pa zatim i neki obiteljski, zakonski, tako da ne možemo nikako izbjeći te faze, stvar je samo kako što mirnije prelaziti iz jedne u drugu tako da bi nam život na kraju bio jedna zaokružena tema, a ne komadići zvani faze
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 7:26 pm

InaNNaa je napisao/la:
ono što ja mislim da je značajno kod ovog primjera jedne zanimljive faze "faze reptila" koja je kod neke djece izražena, to je onaj faktor nepoznanice. dakle, mačka, krava, pas, i ostale životnjice što divlje što domaće, mogu se naći ili na selu ili u zoo, a dinosauri su njima područje gdje razvijaju maštu.
Slažem se s ovim. Mislim da su klinci oduševljeni onim što je mistično i ujedno popularno kod njihovih vršnjaka.

Nisam posebno primijetila fazu 'oduševljena' dinosaurima kod djece oba spola.
Štoviše, vidim da moja kumčad-vršnjaci (curica i dečko) usprkos istom odgoju i pristupu, imaju različite interese.
Curica se voli paradirati i zanima je čitanje, slikanje, bojanje, funkcioniranje ljudskog tijela (od srca nadalje), a dečko voli autiće, robote, astronaute i ostalo.
Dakle, više se radi o nekoj klasičnoj podjeli na 'muške' i 'ženske' uloge, iako definitivno mogu naći neke zajedničke interese (poput interesa za planete) i mislim da je ta muško-ženska 'granica' puno 'tanja', nego ranije.

Osobno, ne sjećam se da sam bila u nekoj posebnoj fazi obožavanja dinosaura ili ičeg drugog. misli

Naravno, tu su bili interesi za igrom, ulogama, čitanjem i slušanjem priča, maštanjem...ali ništa posebno nije bilo aktualno.
Doduše, sa dinosaurima sa nisam baš niti susretala. Razlog tome je što se nisam puno družila sa dječacima, jer sam u susjedstvu imala samo jednu curicu-prijateljicu.
Ipak, na moje interese i dječje fascinacije je očito utjecala i okolina (roditelji, prijatelji, rođaci).
Sjećam se da mi je mama jednom rekla: 'Pa nemoj si baš uzeti puzzle sa dinosaurima, to je više za dečke, uzmi si one druge'. :P

Da sam imala starijeg ili mlađeg brata ili nekog prijatelja, možda bih se više zainteresirala za dinosaure, jer bih to 'pokupila' od njih.
Uglavnom, smatram da bi roditelji trebali izbjegavati poticati 'podijeljene' interese kod djece, jer tako automatski dolazi do ograničenja potencijala za opsežnije interese kod djeteta.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 8:16 pm

Athena je napisao/la:
smatram da bi roditelji trebali izbjegavati poticati 'podijeljene' interese kod djece, jer tako automatski dolazi do ograničenja potencijala za opsežnije interese kod djeteta.

S ovim se ne slažem ako se odnosi na ono, nemoj si kupiti igračku za dječake ako si cura i obrnuto. Čisto zato što se protivim feminizaciji muških i pomuškavanju žena. Smatram da bi roditelj trebao paziti na to. Al dobro, to je već druga tema
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimečet vel 02, 2012 8:33 pm

Korplikan je napisao/la:
Athena je napisao/la:
smatram da bi roditelji trebali izbjegavati poticati 'podijeljene' interese kod djece, jer tako automatski dolazi do ograničenja potencijala za opsežnije interese kod djeteta.

S ovim se ne slažem ako se odnosi na ono, nemoj si kupiti igračku za dječake ako si cura i obrnuto. Čisto zato što se protivim feminizaciji muških i pomuškavanju žena. Smatram da bi roditelj trebao paziti na to. Al dobro, to je već druga tema

NIJE TACNO!!! :x
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimened vel 05, 2012 5:09 am

Imo sam i ja tu reptilsku fazu zubi I neke druge faze. Od moje generacije, daleko najizraženija faza bila je igranje sa autićima, tko ima bolji, tko ima ljepši, tko se brže vozi, treskanje... Tu fazu ima i moj bratić. Nekako mi se čini da je to jedna od najraširenijih faza, ono ima li nekog klinca koji ne voli furati autiće? confused

Sa reptilskom fazom kod vršnjaka nisam bio upoznat, meni se činilo da sam bio jedan od rijetkih koji je imao tu fazu. Bar nisam primjetio da bi nekog to zanimalo. Zašto je mene? Zato jer su dinosauri bili veliki, jaki, strašni i mogao sam maštati kako se fajtaju, kako me naganjaju i ostalo. S vremenom me interesiralo kakve su to živine bile koje su živjele, pa sam čitao o njima, crtao ih. Imao sam nekoliko dinača, ali se nisam igrao s njima, više sam volio robote.

Izraženu fazu sam imao vezano za planine. Naprosto sam obožavao gledati kako se planina diči u daljini. Znao sam sve vrhove i visine planina na području Hrvatske i Slovenije, budući sam kraj većine prošao, pa sam znao i kako izgledaju. Čim sam vidio neko brdo, morao sam pogledati kako se zove i koliko je visoko (da se našalim, imao sam sreće što nisam i kroz Bosnu putovao rofl2). Čak i danas imam ostatak te faze. Kao mali sam imao izraženu želju da znam visine brda oko mog sela, a što nije pisalo na karti. I onda sam ne tako davno našao google earth, locirao svoje selo i "spustio" se na svako od tih brda da vidim koliko su visoka i da si odgovorim na pitanja iz mladosti zubo

Imao sam fazu astronomije od 6. godine negdje. Počelo je zbog te faze o planinama i njihovim visinama, kada sam u enciklopediji ugledao imaginarnu sliku planinskog lanca na Mjesecu i odakle je bio pogled na Zemlju. Bila su 2 brda na slici. Pitao sam starce koliko su ta brda visoka (rofl2), pa su izmišljali brojke da me zadovolje. Al sam ih otkrio, drugi puta sam ih isto pitao pa su mi rekli drugačije visine nego prvi puta raspa
Pa je počeo interes za planete i zvijezde. Prvo sam obrađivao planete Sunčevog sustava, nakon toga sam prešao na zviježđa. Već sam u 4. razredu znao pokazati sve na nebu gdje je što i imena zvijezda.

Došla je potom faza kompjutorskih igara kada sam bio lud za time.
I danas sam u određenoj fazi već neko vrijeme, jako pratim nogometna zbivanja i igrače, novosti itd. Mislim da je to počelo prije zadnjeg svjetskog prvenstva. confused

Faze se događaju kroz život i normalna su stvar. Pitam se koja će mi sljedeća faza u životu biti, i interesira me kroz kakve će faze moj bratić proći.

I da, isto po čemu sam se nekako razlikovao od vršnjaka je da nikad nisam bio u fazi da ludujem za ženskama. Znam da je to bilo izraženo kod mnogih negdje od 7. osnovne pa kroz srednju školu. I isto tako je u to vrijeme bila popularna faza kada imaš veliku želju izlaziti van i napiti se ko krava, što sam također preskočio.
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimened vel 05, 2012 3:32 pm

Ja znam za fazu kad su decaci zaljubljeni u fudbal roll
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimened vel 05, 2012 4:43 pm

I curice u barbike i Kena. :P
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimened vel 05, 2012 4:49 pm

Da... drunken
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitimened vel 05, 2012 4:49 pm

Barbike i ekšnmena!
njih dvoje si bolje pašu zubi

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Sponsored content





Faze  Empty
PostajNaslov: Re: Faze    Faze  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Faze
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: