Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitimeuto vel 07, 2012 9:28 am

Trebao bih pisati o poštivanju, odnosno nepoštivanju ratnog prava u borbi NATO snaga protiv pobunjenika u Afghanistanu, Iraku i ostalim zemljama.

Ako imate kakve članke, primjere iz novina, web stranice koje govore o toj temi.

Molio bih vas da ne budete samo protivnici intervencije, pokušajte pronaći i mišljenja koja obrazlažu zašto provesti operaciju.

Domo arigato!
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Re: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitimeuto tra 03, 2012 4:22 pm

kolko ja znam, kad se netko smatra pobunjenikom, onda ga Ženevska konvencija ne brani. Zato NATO i Ameri proglašavaju neprijatelje pobunjenicima tek tako da ih mogu tlačit kolko žele.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Re: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitimeuto tra 03, 2012 7:22 pm

ne, nisi u pravu...
ljudska prava svakog čovjeka-vojnika-pobunjenika-ili civila štite. kao što se znaju nekolike stvari: da se ne puca u razoružana čovjeka, ne iživljava se itd itd.

ali kao i sve ostalo, to vrijedi samo za neke. uvijek je bilo i uvjek će biti onih iznad zakona kojima je sve dozvoljeno...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Re: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitimeuto tra 03, 2012 7:28 pm

ljudska prava...to se odnosi na sve, da. Da li Ženevska konvencija brani prava svih ljudi ili samo vojnika suparničke strane? Koliko ja mislim, odnosi se samo na vojnike, ali misliti je šipak znati. Ako znaš bolje, reci.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Re: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitimeuto tra 03, 2012 7:41 pm

"Konvencija se uglavnom odnosi na postupak prema neborbenom osoblju i ratnim zarobljenicima."
dakle štiti vojnike i civile.
a ako nisi vojnik, onda si civil.
stvar kao "pobunjenik", "paravojna postrojba" bi se trebala smatrati vojnikom.

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Re: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitimeuto tra 03, 2012 7:49 pm

reci to ameru ili četniku
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Re: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitimeuto tra 03, 2012 7:54 pm

e to je problem.... Amer je uvjek u pravu... a četnike nije briga....

(pod četnike ne mislim na srbe, nego na srpske ekstremiste. moje mišljenje je da ekstremizam bilo kakve vrste nije uredu...)

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Re: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitimesri tra 04, 2012 4:14 pm

Einar je napisao/la:
reci to ameru ili četniku

Reci to Ustasi.... no

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Jasenovac
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Re: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitimesri tra 04, 2012 5:44 pm

istina, ni ustaški režim nije bio baš najsjajniji, ali nimalo gori od partizana, amera, nacista i ostalih
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Empty
PostajNaslov: Re: Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima   Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ratno pravo u borbi sa pobunjenicima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» odakle joj pravo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: