Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Badi, pas heroj

Go down 
Autor/icaPoruka
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Badi, pas heroj Empty
PostajNaslov: Badi, pas heroj   Badi, pas heroj Icon_minitimečet vel 09, 2012 10:29 pm

Petogodišnji nemački ovčar Badi zaradio je status heroja u SAD nakon što je zaustavio zalutali policijski automobil i vodio ga do kuće svog vlasnika koju je zahvatio požar.

Amerika ima novog heroja. To je Badi, petogodišnji nemački ovčar sa Aljaske koji je zaustavio patrolni automobil i vodio policajca krivudavim sporednim putevima do kuće svog vlasnika koja je gorela.

Snimak kamere sa komandne table jasno prikazuje psa koji se pojavljuje ispred vozila sa policajcem Terensom Šeniganom za volanom, koji je krenuo da odgovori na prijavu požara, ali mu je GPS zatajio i izgubio se na lokalnom drumu. Ni dispečer nije mogao da ga provede kroz 120 kilometara duge sporedne puteve.


Badi, pas heroj Heroj-Badi-1 "Odmah sam shvatio da ne beži od mene, već da me vodi", istakao je Šenigan.

A šta se pre toga dogodilo? Ben Hajnrih (23) je u radionici obrađivao delove za svoj kamionet, varnica je pala na mrlju od benzina i planula je vatra. Momak je istrčao napolje po sneg i za sobom zatvorio vrata želeći da spreči širenje požara.

Badi, pas heroj Badi-i-Ben

Vlasnik Ben Hajnrih je emotivnim glasom dodao: "On je moj heroj. Da nije bilo njega izgubili bismo kuću".

Policajci su ga za "trud i asistenciju" nagradili činijom za hranu sa ugraviranom posvetom, a njegova "dvonožna porodica" mu je dala veliku kost i uramila dokument o njegovom podvigu.



Badi, pas heroj Badi-na-svecanosti-1Zatim se setio da je Badi ostao unutra! Uleteo je i oslobodio psa, pritom zaradivši opekotine drugog stepena na levoj ruci i par manjih po licu. Pas nije bio povređen.

"Uzviknuo sam da ćemo morati po pomoć i on je počeo da trči!", objašnjava Ben. Badi je uleteo u obližnju šumu, prošao kroz nju i istrčao na Kasvelov drum. Ostalo ste videli u skraćenoj verziji na početku snimka.

Policajac Šenigan je zatim navodio vatrogasce koji su stigli na vreme da spasu kuću, udaljenu 90 kilometara od Enkoridža.

Radionica i garaža su izgorele, a na kući je oprljeno samo nekoliko ramova prozora i fasada.

Za trud i asistenciju

"Badi je pas koji nije prošao nikakvu dresuru i iz nekog razloga je prepoznao koliko je situacija ozbiljna", rekao je policijski pukovnik Odi Holovej na svečanosti upriličenoj u čast novog četvoronožnog junaka koji je mirno i "skromno" stajao pred gomilom koja mu se divila.

Badi, pas heroj Badi-na-svecanosti-2

Vlasnik Ben Hajnrih je emotivnim glasom dodao: "On je moj heroj. Da nije bilo njega izgubili bismo kuću".

Policajci su ga za "trud i asistenciju" nagradili činijom za hranu sa ugraviranom posvetom, a njegova "dvonožna porodica" mu je dala veliku kost i uramila dokument o njegovom podvigu.

izvor
[Vrh] Go down
 
Badi, pas heroj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Psa Lea u Srbiji hteli da uspavaju, u Italiji heroj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: