Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

ACTA

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

ACTA Empty
PostajNaslov: ACTA   ACTA Icon_minitimened vel 12, 2012 1:03 pm

Možda bi se moglo i u SOPA topic stavit.... Al kad već imamo tema "riječ koja sadrži slovo žnj" onda možemo i ovdje gomilat topice lol!

Uglavnom:

Paranoično ili ne?
Nisam siguran može li se stvarno TOLIKO kontrolirati internet... Ako da, skidajte ljudi filmove dok se još može.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna

Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Registration date : 10.06.2011

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimened vel 12, 2012 3:34 pm

Bože moj. Ovo je strašno. Akon ne, ovo je živi doklaz da je Orvelova "1984" postala stvarnost. shock
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna

Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Registration date : 07.11.2010

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 4:44 pm

neka probaju mene skuzit pa nek se onda jave,a kamoli kontrolirat...@ kava
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra

Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Registration date : 09.06.2011

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 4:52 pm

Očigledno će nam slobodu ukinuti na svim poljima. Možda vam se čini bezazleno, ali ako ovaj "zakon" nastupi na snagu, privatnosti više nema... Preagresivno, to vam je kao da kada izađete iz dućana zaskoči vas 5-6 specijala, pretresaju vas do gole kože da bi utvrdili da slučajno nešto niste ukrali.

STOP ACTA!

Majmun
Deti

Male
Sagittarius Broj postova : 1736
Registration date : 29.09.2007

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 5:39 pm

Nevezano za AKTU, onog trenutka kad korisnik upali svoj ruter on više nema privatnosti.

Oni koji misle da imaju privatnost kad su spojeni na mrežu u velikoj su zabludi."U najmanju ruku" mogu se saznati podaci na kojim win. im radi računalo, približna točka spajanja, koji int. pretraživač koriste itd.

Interesantno je da o privatnosti najviše pričaju oni korisnici koji imaju svoj profil na fejsu gdje su lako dostupni svi njihovi podaci: ime prezime, godine, bračno stanje, hobi, broj i spol djece, mjesto stanovanja, postaju slike svoje obitelji itd. itd. i još mnogo više od toga.

Apsurdno zar ne?

[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra

Female
Leo Snake

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 5:46 pm

Deti je napisao/la:
Oni koji misle da imaju privatnost kad su spojeni na mrežu u velikoj su zabludi."U najmanju ruku" mogu se saznati podaci na kojim win. im radi računalo, približna točka spajanja, koji int. pretraživač koriste itd.
Pa?

I tebe kad netko promatra ne moraš ništa ni reći, a svašta se može saznati.

Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 5:49 pm

Ne, nije apsurdno.

O svojoj privatnosti sam odlučuješ. Ako odljučiš staviti nešto na face, sam si svjestan toga. Jedino zbog čega mrzim face je kada netko drugi stavi MOJU sliku ili video na face koja mi ne odgovara a ja ne mogu ništa učiniti osim maknuti svoju oznaku sa iste. I to je to, to je jedino nesvjesno kršenje privatnosti. Za sada je privatnost na internetu od prilike kao i privatnost na ulici, svi te mogu vidjeti ali te nitko posebno ne zamječuje i ne prati tvoj korak u stopu. ACTA pak pazi na SVAKI bajt koji ti dođe na kompjuter, i to je kršenje privatnosti na koje ti nemaš nikakav utjecaj.
Je da mene brine nešto više od same privatnosti ali i to je jedna od negativnih strana

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti

Male

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 6:19 pm

Lyra je napisao/la:
Deti je napisao/la:
Pa?

I tebe kad netko promatra ne moraš ništa ni reći, a svašta se može saznati.

@Lyra ne razumijem tvoj komentar confused

Svatko tko je čist pred zakonom ne treba se bojati ovog zakona.

Što se tiče downloada i korištenja zaštićenog materijala (filmovi, igre, programi, glazba) to je kažnjivo djelo i bez ACTE !!

@Lyra pođi od sebe.
Zamisli da netko distribuira preko interneta neki tvoj uradak na koji si potrošila puno truda financija i vremena.

Dali bi to prihvatila?

[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra

Female
Leo Snake

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 6:44 pm

@Deti, ne znam šta ti nije jasno. Mislim da sam sve objasnila u svom postu:

Lyra je napisao/la:
... Preagresivno, to vam je kao da kada izađete iz dućana zaskoči vas 5-6 specijala, pretresaju vas do gole kože da bi utvrdili da slučajno nešto niste ukrali.

Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Registration date : 05.09.2009

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 6:45 pm

@Deti, imaš privatnost, nitko te ništa ne pita niti te ne nadzire. ACTA sve mijenja za 100%. Nema više posjeta torrentima i ostalim 'prljavim' stranicama. Možeš ti, ali će tvoj ISP u tom slučaju morati obustaviti tvoj internet promet i odgovarati ćeš pred zakonom. Tu ti neće pomoći nikakvi proxy servisi i ostali alati za sakrivanje identiteta jer identitet sakrivaš od stranice koju posjećuješ a ne od ISP-a, ISP-u ne možeš sakriti identitet, oni su ti ga stvorili.

Dalje, fejs, fejs je totalna glupost koja nema veze sa privatnošću niti sa ničim, fejs se ne bi trebao spominjati uopće u ovakvim temama. Kao da se spominje Super Mario igrica.

Majmun
Deti

Male

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 7:03 pm

@Skulp nisam za to da se ljudima oduzme privatnost.

Što se tiče Fejsa želio sam samo naglasiti koliko neki ljudi drže do svoje privatnosti.

Ne može se ušetati u trgovinu uzeti neki proizvod i otići a da se ne plati.
Na Internetu je to moguće, bez da se snose ikakve posljedice.

Mislim da treba poštivati tuđi rad. :)

[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 7:09 pm

Jasno, ali u tom slučaju ne možeš podržati ACTA-u. Druga stvar da se ACTA odnosi samo na internet krađu, ali ona se odnosi na sve, ne možeš poslušati pjesmu a da ju ne platiš, ne možeš c/p neki novinski članak jer nisi njegov autor, ne možeš ništa :)

EDIT: Ljudi na fejsu sami, svojevoljno ugrožavaju svoju privatnost. ACTA to radi protiv tvoje volje.

Zadnja promjena: Skulptura; čet vel 16, 2012 7:16 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti

Male

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 7:15 pm

Skulptura je napisao/la:
Jasno, ali u tom slučaju ne možeš podržati ACTA-u. Druga stvar da se ACTA odnosi samo na internet krađu, ali ona se odnosi na sve, ne možeš poslušati pjesmu a da ju ne platiš, ne možeš c/p neki novinski članak jer nisi njegov autor, ne možeš ništa :)

Tako je.Podržavam je samo u dijelu koji se odnosi na zabranu downloada i korištenja autorski zaštićenog materijala. :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 7:21 pm

Sa time ću se složiti od onog trenutka kada pjevač prestane biti svaka druga klinka koja uopće nije pjevač niti ima sluha. I tome slično.

Majmun
Deti

Male

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 7:38 pm

Skulptura je napisao/la:
Sa time ću se složiti od onog trenutka kada pjevač prestane biti svaka druga klinka koja uopće nije pjevač niti ima sluha. I tome slično.

@Skulp uvažavam tvoje mišljenje.

Možda bi ti drukčije razmišljao kad bi netko na netu besplatno dijelio neki tvoj rad kojeg si zaštitio.

Mislim da uvijek treba poći od sebe. :)

EDIT:
Skulptura je napisao/la:

Tu ti neće pomoći nikakvi proxy servisi i ostali alati za sakrivanje identiteta jer identitet sakrivaš od stranice koju posjećuješ a ne od ISP-a, ISP-u ne možeš sakriti identitet, oni su ti ga stvorili.

Što se tiče rada provajdera sve je lijepo objašnjeno
u uvodu 1. dijela mog davno objavljenog video uratka. 0:18 - 0:47 sek.

:)

Zadnja promjena: Deti; čet vel 16, 2012 7:59 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 7:56 pm

Ovako, konkretno za glazbenike. Najveći dio zarade od prodaje njihovih pjesama ima njihova izdavačka kuća. Izdavač će bendu ponuditi snimanje spota i izdavanje njihovog albuma besplatno. Izdavač će prihodom od prodaje albuma platiti troškove koje su imali da reklamiraju, snime i izdaju album. Od ostatka zarađenog novca bend dobiva određeni postotak, npr. 25%. Znamo da bendovi žive od samostalnih koncerata, a ne od prodaje albuma po dučanima. ACTA-u zagovaraju izdavačke kuće, Hollywood, Sony Music, videoteke i dio trgovine koja prodaje glazbene CD-e, filmove i softver.

Čak se i dobar dio glazbenika protivi ACTA-i :)

Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 8:18 pm

Eto, ja se pak protivim ACTA-i čak i u smislu downloada. Neću tu serekat kako je ispravno ovako i onako i kako mi krademo... Krademo, i ja kradem, skidam filmove, glazbu, wallpapere i znate šta? Zaboli me. Oni i onako dovoljno zarađuju. Od kad je interneta, nisam primjetio da neki glumac ili glazbenik loše živi. Čak nasuprot! Čuo sam kako je prije 90-ih bilo skoro normalno da se glazbenik uzdržava dilanjem droge, koliko je malo zarađivao od svirke.
A vidi ih sad!
Ovako nitko nije u minusu. Uz ACTA-u samo kompanije bivaju u plusu a mi u minus idemo. Ne znam kako vi, ali ja ne planiram dati po 100 i kusur kuna za neki film/album. Nikada nisam, nikada ni neću. Samo ću raditi ono što sam i prije, otići na plac i kupiti piratsku kasetu. Toga će uvijek biti, to ne možeš nadzirati. Barem ne dok ne dođe stroži režim.

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 8:20 pm

Stanica
SrW

Male
Cancer Cat
Broj postova : 26
Registration date : 11.01.2012

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimečet vel 16, 2012 10:49 pm

molim sve vas da malo odete na wikipediu i pogledate malo onu kartu zemalja koje su podrzale ACTU.
vidite li sto neobicno?
u vezi hrvatske,bih i srbije?
SIVE SU!
A ZNATE STA TO ZNACI?
ZNACI DA NISU UKLJUCENE U ACTU I DA OVDE TO NE VRJEDI!
prestanite gledati kod komsije u dvoriste i fantazirati vec kupujte flat s 2mb/s downloada i bacite se na skidanje.

BTW: pricate "ACTA ONO-ACTA-OVO" a ACTA je potpisana 1.10.11 lol!
jeste li primjetili neke stvari koje se mjenjaju?
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimepet vel 17, 2012 10:36 am

Pričekaj malo da zaživi jbt. Ja se nadam da neće i da će sve ostati po starom ali iz ovoga što čujem, ne sviđa mi se ni malo. Btw, Josipović se zalaže za nju tak da nećemo ni mi još dugo biti sivi na wikiju zubi

- The Third Man
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna

Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Registration date : 10.06.2011

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimepet vel 17, 2012 5:39 pm

Ništa se ne sekirajte, doćiće to i kod nas. Uvek će postojati novi uslovi za Evropu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimepet vel 17, 2012 7:56 pm

Kad uđemo u EU ovi naši će sigurno potpisati. Treba na vrijeme reagirati.

Višestanični organizam
Marko88

Male
Taurus Dragon
Broj postova : 45
Registration date : 17.02.2012

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimepet vel 17, 2012 8:25 pm

Money equally Power, Power equally Domination, Domination equally Disaster, Disaster equally ACTA
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra

Female
Leo Snake

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimesri vel 22, 2012 5:28 pm

Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitimesri vel 22, 2012 8:09 pm

Ja to bojkotiram od kad znam za sebe. Mislim, ko će, sa zdravom pameti, platiti nešto što može dobiti besplatno?

Na Internetu već postoji sasvim dovoljno cenzure. Ne smiješ ovo, ne smiješ ono. Kakva sloboda govora? Kakva sloboda uopšte? A još dodaj ovu ACTA-u na sve to i eto Orwela ko naručen! roll

ACTA Empty
PostajNaslov: Re: ACTA   ACTA Icon_minitime

[Vrh] Go down

ACTA
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next