Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Istočni grijeh

Go down 
+9
Star
Athena
Akasha
Fantom
MoW
Q
Blizzard
primitive101
Alpha
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet oľu 08, 2012 10:46 pm

Alpha je napisao/la:
Al ta flora i fauna se isto morala razmnozavat nekako. A ako su Adam i Eva trebali ostati sami u vrtu zasto su uopce bili plodni?
Prema kršćansko nauku, Bog je stvorio svu ljepotu edenskog vrata i Adama i Evu koji su uživali u 'plodovima' iste kreacije, dakle flori i fauni.
Više puta je naglašavano kako su nagoni svojstveni životinjama pa može biti da otuda i objašnjenje kako se 'razmnožavala flora i fauna'. misli
Dakle, životinje i biljke su stavljeni u 'inferiorniji' položaj ili barem drukčiju ulogu, 'služitelja' ljudskih bića koja imaju razum.
Upravo se po tome nastoji diferencirati ljude i životinje, a zbog 'svijesti', ljudi ujedno imaju veću odgovornost prema sebi i cjelokupnom živom svijetu oko sebe, a ta odgovornost se očituje i valorizira svakim njihovim postupkom.

Meni je vrlo upitno tumačenje samog 'Istočnog grijeha', barem sa aspekta kršćanske vjere.
Ipak, u okviru tog tumačenja (ne ulazim koliko je navedeno (ne)točno)) se povlači veliko pitanje uloge 'nagona', zapravo odsutsva ljudske savjesti i njegove korelacije sa Istočnim grijehom, jer je znakovito da je Bog rekao Evi:

"Trudnoći tvojoj muke ću umnožit,u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom."

Zašto je Bog kaznio Evu upravo mukom teškog rađanja? confused

Smatram da je u čitavoj priči vrlo bitan upravo onaj dio, prebacivanja odgovornosti sa jedne osobe na drugu (Adam-Eva-zmija), bez prihvaćanja posljedica i odgovornosti, dakle izostanak ljudskog osvještenja i kajanja.
Otud kreću sve ljudske greške i isto ujedno utjelovljuje čovjeka, kao nesavršno i grešno biće. Možda bi se upravo navedeno moglo odnositi na Istočni grijeh.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet oľu 08, 2012 11:39 pm

Athena je napisao/la:

Smatram da je u čitavoj priči vrlo bitan upravo onaj dio, prebacivanja odgovornosti sa jedne osobe na drugu (Adam-Eva-zmija), bez prihvaćanja posljedica i odgovornosti, dakle izostanak ljudskog osvještenja i kajanja.
Otud kreću sve ljudske greške i isto ujedno utjelovljuje čovjeka, kao nesavršno i grešno biće. Možda bi se upravo navedeno moglo odnositi na Istočni grijeh.

Ako je istočni grijeh izostanak kajanja i prihvaćanja odgovornosti, onda se toga ne možemo riješiti krštenjem, već je to stvar osobne odluke u svakom trenutku.

Inače, ono što je meni osobno nejasno to je kako je Krist, umrijevši na križu iskupio Adamov i Evin grijeh. Zašto je to morao napraviti baš Krist? Je li on na neki način vezan s tim grijehom budući da je on potomak Davidov, koji je potomak Abrahomov, koji je potomak Noin, koji je potomak Adamov? Ako je tako, nije li zapravo Kristovo otkupljenje grijeha praočeva zapravo otkupljenje djela vlastite, židovske loze, a ne univerzalno otkupljenje čovječanstva (koje nije moglo cjelokupno poteći od Adama budući da je u doma kad je Adam živio već postojao čovjek i dapače, bio je brojan (oko 4000 god. pr. Kr po prihvaćenom tumačenju)?


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet oľu 08, 2012 11:45 pm

@ MoW
Ovu verziju koju spominješ da je kao moguća, zvuči prije svega jako maštovito zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet oľu 08, 2012 11:55 pm

@Blizz Drago mi je što te zabavljam. :D
Iako se ova verzija u principu slaže s Biblijom, odnosno nema značajnih neslaganja, postoje dva pitanja koja se nameću.

Prvo se tiče toga zašto eksperiment nije ponovljen i na drugima nakon Adama. Odnosno, zašto nemamo izvještaja o tome. Moguće je da ih je bilo još, no to ne znamo.
Ako je pak eksperiment obustavljen, tada se s pravom možemo pitati koji je bio zapravo onda njihov cilj? Je li to bio povećanje razine svijesti na Zemlji ili tek puka radoznalost?

Drugo pitanje je jesam li ispravno pogodio prirodu onog drugog bića, tj. zmije iz priče. Nekako mi je on najviše klimav u toj cijeloj priči. zubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimepet svi 18, 2012 12:29 am

Istočni grijeh nema veze sa sexom, pa nije li Bog izmislio spolove i sex kako bi se ljudi mogli množiti? Ta žena koja je to izjavila je mogla studirati Bibliju i sljedečih 20 godina a da ne shvati. Kao što Isus Krist često kaže dok govori mnoštvu "tko ima uši neka čuje" ili kada kaže nikodemu

Ivan 3:5-12
5 Isus odgovori: 'Zaista ti kažem: ne rodi li se čovjek iz vode i Duha, ne može ući u Božje kraljevstvo.
6 Ljudi mogu dati samo ljudski život, ali Sveti Duh rađa novi život s neba;
7 nemoj se zato čuditi što ti kažem da se morate nanovo roditi odozgora.
8 Kao što čuješ vjetar a ne znaš odakle dolazi ni kamo ide, tako je sa svakim tko je rođen od Duha.'
9 'Kako je to moguće?' upita Nikodem.
10 Isus mu odgovori: 'Pa ti si židovski učitelj, a to ne razumiješ!
11 Zaista ti kažem: govorimo ono što znamo i svjedočimo o onome što smo vidjeli, a ipak nam ne vjerujete.
12 Ako mi ne vjerujete kad vam govorim o onome što se događa ovdje na zemlji, kako ćete mi vjerovati budem li vam govorio što se zbiva na nebu?

Ova sama rečenica odgovara na više pitanja i nedoumica spomenutih na temu istovremeno. Spominje se krštenje i govori da oni koji su od ovog svijeta moraju primiti duha svetoga i ponovno se roditi u duhu svetome kako bi mogli uopče početi razumijevati ono s onoga svijeta i Boga.
Pod drugo, samo krštenje vodom nije potrebno bez obzira na godine jer Ivan krstitelj je krstio vodom a Isus Krist je pokrstio duhom svetim

Djela 11:16
Tada sam se sjetio što nam je rekao Gospodin: "Ivan je krstio vodom, ali vi ćete biti kršteni Svetim Duhom.'

Također se nigdje u Bibliji ne spominje da je nedopušteno seksati se, več samo da se pazimo nagona koji če neprijatelj vrlo dobro iskoristiti, naranvo pod time se ne podržava niti potiće blud = seks sa svime što hoda. Seks je čin ljubavi ne samodopadnog užitka, tako da i jedan par može na sebe navesti grijeh ako omalovažavaju seks bez obzira bili oni "vjenčani" što zapravo ništa ne znaći pred Bogom ako nisu vjenčani ljubavlju.

Možda ima nešto što sam propustio na ovome dijelu pa slobodno najavite.

Dalje: Da bi se mogao shvatiti istočni grijeh i sveopči kaos koji nastaje poslje moramo prvo shvatiti relaciju Bog -> ljudi i svijet.
Grijeh je zapravo nedostatak Boga u neku ruku, kroz slobodnu volju koju imamo možemo odlučiti odbaciti Boga a to se može učiniti na više načina. Dakle, grijeh nije neki čin, kao seks, več ono što prati nekakvo ponašanje ili odluke.
Kada su Adam i Eva odlučili jesti s drva znanja odlučili su izravno prekršiti Božju riječ, prekršili su njegovo povjerenje vrlo dobro znajući što rade. Nakon čega je uslijedio grijeh ili ti manjak Božje milosti i duha svetoga. Zašto su prepoznali da su goli? jer su dosada bili savršeni, milost Božja ih je odijevala i sreča je bila sveprisutna. Golotinja nije samo fizička kao što sve u Edenu nije bilo samo fizičko. Doba Edena je bilo također i duhovno, gdje su Adam i Eva mogli vidjeti te kerubine koji su štitili Eden, a tko danas može vidjeti anđele ili demone? Nisu bili samo goli fizički več su bili goli pred Bogom, dosada su bili opravdani i savršeni pred njime a nakon što su jeli usprkos zabrani više nije bilo opravdanja.

Zmija u priči je prikaz Lucifera, palog kerubina koji je odlučio sebe učiniti bogom i nanio grijeh na sebe i sve uglavnom što dotakne. Lucifer je znao da če ljudi doći na svijet i htio je nanijet zlo Bogu pošto nije mogao njemu samome učinio je to nama. Obečanje o znanju i mudrosti obečaje i dan danas kroz znanja o ezoteriji i poučava nas o "mehanici" duhovnosti, taman nešto da te drži okupiranim a da nemožeš zapravo shvatiti, na kraju se izgubiš.

Najavite ako ima kakav propust

Dalje: Kako je Krist otkupio grijehe, Krist je sin Božji i time jedini ima moč snositi sve naše grijehe, prošle, sadašnje i buduće jer naš grijeh rastužuje Boga i na jedan način vrijeđa.
Odnos Isusa Krista i Boga je pomalo zamršen, Krist je Božji "namjesnik", sin i posrednik Boga i kreacije.

Ivan 10:11-18 - otkup grijeha
11 Ja sam dobri pastir. Dobri pastir daje svoj život za ovce.
12 Najamnik će pobjeći i napustiti ovce kad vidi da dolazi vuk jer nisu njegove i jer on nije njihov pastir. Vuk ih onda grabi i razgoni stado.
13 Najamnik bježi jer je unajmljen i ne mari za ovce.
14 Ja sam dobri pastir. Poznajem svoje ovce i one poznaju mene,
15 kao što Otac poznaje mene i kao što ja poznajem Oca. Ja dajem svoj život za ovce.
16 Imam i drugih ovaca, koje nisu iz ovog ovčinjaka. I njih mi valja dovesti. One će čuti moj glas, pa će tako biti jedno stado s jednim pastirom.
17 Otac me voli jer dajem svoj život da bih ga opet mogao uzeti.
18 Nitko mi ga ne može oduzeti bez mojega pristanka; dobrovoljno dajem svoj život. Imam vlast dati ga i uzeti ga natrag. Tu mi je zapovijed dao Otac.'

Nadalje

Ivan 10:28-30
28 Dajem im vječni život te neće nikad propasti. Nitko ih neće oteti iz moje ruke
29 jer mi ih je dao Otac, a on je jači od svih. Zato ih nitko ne može ugrabiti iz Očeve ruke.
30 Ja i Otac jedno smo!'

Odgovor na
@MoW "Ako je tako, nije li zapravo Kristovo otkupljenje grijeha praočeva zapravo otkupljenje djela vlastite, židovske loze, a ne univerzalno otkupljenje čovječanstva (koje nije moglo cjelokupno poteći od Adama budući da je u doma kad je Adam živio već postojao čovjek i dapače, bio je brojan (oko 4000 god. pr. Kr po prihvaćenom tumačenju)?"

Luka 3:16
Tada će svi ljudi vidjeti Božje spasenje!'
Ivan 4:22
Vi Samarijanci ne znate onoga kojemu se klanjate, a mi židovi ga znamo jer spasenje dolazi od židova.
Djela 13:47
Jer to nam je zapovjedio Gospodin rekavši: "Postavio sam te za svjetlost poganima, da doneseš spasenje u sve krajeve Zemlje.''

Što se tiće samog datiranja... imam jedan dobar video od jednog znanstvenika koji jako dobro objašnjava zemljinu dob, prolaz vremena i koliko je doista star svijet prema Bibliji. Javite ako poželite pogledati.

Oprostite mi na podužem postu :) pozz
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimepet svi 18, 2012 11:55 am

Meni je "najmutnije" u toj prici s krstenjem upravo Kristovo otkupljenje grijeha...ako ih je otkupio onda nema potrebe za krstenjem...

@Athena...dobra teorija sa prebacivanjem krivnje i odgovornosti ides

@Star...lijep post ali ako je Krist otkupio samo Zidove onda to definitivno ide u prilog teoriji da se radilo o vanzemaljskoj rasi koja je doticni narod i kreirala pa stoga otkupljuje samo svoje stado.
Koliko znam Krist je otkupio sve narode, a ne samo Zidove.



_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimepet svi 18, 2012 1:01 pm

Otkupljenje grijeha je za one koji to prihvate, onaj tko se krsti duhom svetim u Kristu Isusu je otkupljen. Nisu samo židovi več svi koji prihvate. Dapaće Isus Krist opominje židove jer se pouzdaju u zakon a ne u Boga. On zna unaprijed da če umrijeti upravo od židovske ruke i da če se najmanje židova preobratiti, njemu to nije nepoznato.

U vrijeme ranih crkava, židovi su bili jedni od večih neprijatelja krščanstva, apostol Paul često nailazi da probleme sa židovima koji mu pokušavaju nauditi ili otjerati i upozorava crkve u svoji poslanicama da se paze židova koji žele unijeti razdor u crkvu. Što je crkva bila bliže Jeruzalemu to je bila veča opozicija radosne vijesti i Isusa Krista.

Ne vidim baš u cijeloj biblijskoj povijest nešto što bi ukazivalo na vanzemaljce. Jedno vrijeme je bila kontroverzna priča da se u Ezekielovoj knjizi nalazi "dokaz" i detaljan opis letjelice ( Erich von Daniken ) koji je jedan Američki inžinjer prebacio u nacrte. Cijela "dokumentarna" serija "Ancient Aliens" koja ide na history kanalu se bazira na tih par stvari koje pokušavaju ubaciti vanzemaljce u bibliju.

Ovdje Isus objašnjava kako ima i drugih koje treba spasiti, ne samo židove ali je razlika što ga židovi poznaju donekle ali drugi ovčinjak su zapravo pogani koji nisu odrasli u Božjem zakonu niti učenju. Isus i Bog ne čine razliku između ljudi, Bog želi svu svoju djecu na okupu.

Ivan 10:14-16

14 Ja sam dobri pastir. Poznajem svoje ovce i one poznaju mene,
15 kao što Otac poznaje mene i kao što ja poznajem Oca. Ja dajem svoj život za ovce.
16 Imam i drugih ovaca, koje nisu iz ovog ovčinjaka. I njih mi valja dovesti. One će čuti moj glas, pa će tako biti jedno stado s jednim pastirom.

Krist je na križu dobrovoljno dao svoj život za ljude kako se opisuje i Ivanu 10 a on je jedini sposoban za to jer je sin Božji i samo Bog može snositi ljudske grijehe kao što programer može riješiti virus na vlastitom računalu. Kroz Kristovu smrt na križu čovjeku je dana mogučnost da se izbavi iz grijeha, da se izbavi iz krivnje. Stanje krivnje i grijeha donosi samo zlo, zato je morao netko preuzeti krivnju na sebe. To je kao kada roditelj preuzme krivnju za svoje dijete jer je dijete maleno i nemože razumijeti niti je krivo zato što je napravilo nešto pogrešno, ali samim činom je na sebe nanijelo ljutnju roditelja i ako dijete ne zatraži oprost i ne potraži pomoč več samostalno odluči usprkos svim upozorenjima da je ono što čini loše raditi to i dalje roditelj mora kazniti dijete. Savršenstvo Boga uključuje da bude u svemu savršen a onda i u milosti, kazni i poštenju i pravdi.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimepet svi 18, 2012 1:23 pm

A gle, naravno da ne vidis vanzemaljce jer su Bibliju pisali ljudi koji nisu imali uopce ideju pojma 'vanzemaljac'. Medjutim, za ljude je sve sto je jace, bolje, naprednije od njih - Bog. Drugim rijecima oni su vanzice zvali Bogovima ili Andjelima.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimepet svi 18, 2012 9:21 pm

:P face tongue lolcina lolcina lolcina lolcina rofl2 rofl2 rofl2 rofl2 hail zubi zubo Boink lood xD lolcina hahhahhahahahahha.... zakon
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimepet svi 18, 2012 9:22 pm

e ja se smijem temi da se razumjemoo ne vama lolcina
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimepet svi 18, 2012 11:09 pm

Alpha je napisao/la:
A gle, naravno da ne vidis vanzemaljce jer su Bibliju pisali ljudi koji nisu imali uopce ideju pojma 'vanzemaljac'. Medjutim, za ljude je sve sto je jace, bolje, naprednije od njih - Bog. Drugim rijecima oni su vanzice zvali Bogovima ili Andjelima.

Kao i ono što nisu znali objasniti. To su objašnjavali na način koji je njima tada bio jasan. Otkud im ideja raketnog motora? Oni su samo rekli da je božanska kočija imala plamena krila. Sviđa mi se recimo opis anđela koji je došao u nedjelju, po uskrsnuću na grob i odvaljao kamen i prestravio čuvare. To piše ako se ne varam u Mateju i tamo ga opisuju kao munju i odjevenog u bijelo.
Fascinantna je priča o proroku Henoku i njegovom "uzašašću" na nebo koja je zapisana u svicima s Mrtvog mora. U toj knjizi opisuje svjetove na koje ga anđeli vode i za koje mu govore čemu služe. To je predivno, jer opisuje multidimenzionalnost postojanja i karakter služenja anđela. O Henokovom opisu Boga ne bih sad, dovoljno je reći da je njegovo prestolje opisano kao vatreno ali da je jasno da se radi o fizičkom prostoru. I Bog je tamo jasno personaliziran i govori mu stvari koje su jasne na način kako ih Henok može shvatiti. Jasno se uviđa da postoji Bog i postoje oni koji su pali i da im Bog neće oprostiti već da će biti uništeni. To dakle ne piše samo u Bibliji, to piše i u drugim knjigama. Po meni, nema apsolutno nikakve sumnje da je židovski Bog vrlo napredna vanzemaljska rasa s jednim entitetom na čelu. Entitetom koji je postao fizički da bi pomogao svojem odabranom narodu, ali i ne samo njima, budući da su geni koji su zasađeni u svim narodima svijeta. Jedino je židovski narod poseban jer on tog utjecaja ima najviše. No, eto, ne mogu ja druge u to uvjeriti niti ih mogu uvjeriti u to kako zapravo Bibliju treba čitati i iščitavati. Ljudi trebaju doći do toga sami.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimepet svi 18, 2012 11:19 pm

Slazem se da je ta teza dosta dobra ali to je prica o Zidovima sto ne znaci da Krist uistinu nije bio Bog u visem smislu rijeci.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimepet svi 18, 2012 11:28 pm

Tako je. Nije Krist samo židovski Bog. On je Bog sviju nas na Zemlji budući da smo svi potekli od tamo, od Njih odnosno od Njega. Međutim, zašto je Isus odlučio živjeti kao židov, to je teže pitanje, a tiče se toga da su židovi odabrani narod budući da su dugo vremena bili direktno vođeni od strane dotične civilizacije koja je imala namjeru pomoći im da se uzdignu. Budući da su imali najviše gena od te civilizacije, židovi su posjedovali ujedno i najjači osjećaj za individualnost i zbog te individualnosti odnosno ega pokazivali su veliki manjak duhovnosti. Sjetimo se samo kako su tijekom cijele svoje povijesti djelovali. Praktički nijedan drugi narod nije toliko okrenut materijalnom kao oni. Zato se Krist odlučio inkarnirati upravo kod njih kako bi ojačao kolektivizam. U tome nije uspio jer ga nisu prihvatili kao Mesiju, ali je zato uspio u tome da ga drugi narodi prihvate. Oni koji su poslije kršteni u njegovo ime. Sin Božji je dao jasno znanje i jasnu poruku, ali njegovi vlastiti ga ne prepoznaše, iako im je bio navješten. To je tragedija koju židovski narod i dan danas prolazi...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimesub svi 19, 2012 12:21 am

Zanimljivo razmišljanje sve u svemu :) ... ne svodi se sve na ovom svijetu, nije svemir posljednja granica stoga nema ni potrebe da to budu vanzemaljci s nekog drugog planeta.

Vanzemaljci s drugog planeta zahtijevaju da se na nekom drugom planetu dogodila još jedna juha iz koje je niknuo život. Činjenica je da nisu uspjeli ni dokazati kako je nastao život na ovom planetu zasad, kamoli život na drugom planetu. Ako uzmemo da je život nastao u nekakvoj drugačijoj dimenziji, moramo se onda opet zapitati kako je nastao ondje.

Knjiga enochova nije konsistentna sa ostalim inspiriranim djelima tako da ne vjerujem osobno da je to inspirirano djelo i koje je validno po pitanju istine, ima i nekoliko navoda da je to zapravo prepis jednog od dijela sa dodacima koji su djelo mašte ili obmane. Nije prvo takvo djelo koje spada u apokrifu. Nisam imao prilike pročitati djelo do kraja, ali dosada što jesam ne djeluje vjerodostojno.

Židovi su samo narod koje je Bog koristio kako bi uspostavio svoj zakon na svijetu inače bi bio u potpunosti zaboravljen i ljudi bi se okrenuli bogovima i krivim učenjima ( kao u vrijeme potopa ) kao što Isus reče samaritanki da preko Židova dolazi spasenje ali da če doći novi narod, narod koji je sastavljen u duhu Božjem.
Došao je od njih jer od njih dolazi spasenje, poganima če doći tek kasnije kroz rijeć.
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimesub svi 19, 2012 2:05 pm

lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimesub svi 19, 2012 3:27 pm

@Star...ne znaci da ako nesto nije konzistentno nije istina. Osim toga ovo sto je nama plasirano je jako procisceno i masa toga fali.

@Ljubav...upozoravam te radi sapamanja. Na nekoliko tema je tvoj post zadnji, a u njemu ne pise nista konstruktivno vec smajlic ili tako nesto.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimesub svi 19, 2012 4:23 pm

Morat ću se složiti s Alphom. Biblija je mnogo puta revidirana da bi se dobila kakva-takva konzistencija.
Nemojmo zaboraviti da su tekstovi u njoj pisani kroz izvanredno dugi period od više tisućljeća s namjerom da se u židovskom narodu ustoliči ideja o njihovom Bogu kao stvoritelju svega što postoji. Židovski mit o stvaranju inače ima nekih sličnosti s drugim mitovima o stvaranju, no namjera mu je drugačija. Dok se recimo kod Enuma Elisha ističe slijepa poslušnost Marduku budući da je on njihov (sumeransko-babilonski) stvoritelj koji ih je stvorio da mu budu robovi, kod biblijskog mita se ističe pojam grijeha prvih ljudi koji ih je otuđio od njihovog Boga.
Konzistencija dakle nekog dijela nije jamstvo njegove istinitosti. Da se izrazim znanstvenim jezikom, neka teorija može biti vrlo precizna i konzistentna, ali apsolutno netočna. Ovaj puta, teoriju su usuglašavali stručnjaci tijekom više stoljeća, počevši se od prvog nicejskog sabora pa do kasnog srednjeg vijeka. Crkveni kanon je usuglašen tek u 16. stoljeću.
Dakle, poanta Henokove knjige nije u tome da nekoga uvjerava u nešto kao što to radi Biblija već je to priča Henoka o tome što mu se dogodilo. U Bibliji samo piše da je on otišao Bogu kad je bio određene starosti, a ništa o njegovom iskustvu tamo ne piše. To piše u Henokovoj knjizi.
U Henokovoj knjizi spominju se anđeli i arhanđeli koji ga vode okolo i pokazuju mu svjetove onkraj ovoga. Tamo se spominju razna imena za anđele, arhanđele i pale anđele. U Bibliji se imenom spominju samo dva arhanđela i to Gabrijel i Mihael, dok se Rafael spominje u Tobijinoj knjizi i nije toliko značajan. Bez imena se anđeli pojavljuju puno puta u Bibliji.
Ovo sve navodi na činjenicu da se zapravo ne zna niti što su arhanđeli niti anđeli niti koliko ih ima, a zbrka je i s njihovim imenima i ulogama. Ono što je također činjenica to je da anđeli u svim tim starim djelima postoje i da su na strani Boga, da su izuzetno moćna stvorenja i da ne žive na Zemlji. Za anđele se kaže da su na nebesima blizu Boga. Također se kaže da su oni Božji sluge i da upravljaju Božjom kočijom.
Jednostavan zaključak je da se tu radi o interdimenzionalnim bićima, koji mogu putovati na Zemlju i drugdje. Također, po toj definiciji oni su van-zemaljci, budući da nisu sa Zemlje. Zatim, mi ne znamo imaju li oni i fizički planet gdje žive u ovom Svemiru, ali na temelju nekih ne-biblijskih djela slutimo da imaju fizički planet i fizičke svemirske brodove, no da mogu boraviti i u ne-fizičkom Svemiru.

Star je napisao/la:

Židovi su samo narod koje je Bog koristio kako bi uspostavio svoj zakon na svijetu inače bi bio u potpunosti zaboravljen i ljudi bi se okrenuli bogovima i krivim učenjima ( kao u vrijeme potopa ) kao što Isus reče samaritanki da preko Židova dolazi spasenje ali da če doći novi narod, narod koji je sastavljen u duhu Božjem.

Što zapravo znači da preko židova dolazi spasenje? Zašto baš preko židova? Po čemu su oni toliko posebni da je Krist želio upravo njima doći? To sam nastojao opisati u onom prethodnom postu. To je ujedno teško pitanje. Zapravo, mislim da je tu Isus mislio na nešto drugo, ali to je moja špekulacija koja ne mora biti istinita. Kad ovdje kaže Židovi, onda on ne misli na svjetovne židove, već na nebesku civlizaciju koja je zasadila židove u "edenskom vrtu", one koja je bila glavna i odgovorna za njih, ali koja je ujedno odgovorna i za sve nas ostale, samo u manjoj mjeri. Krist, kao poglavar te nebeske civilazacije uzeo je svjetovni oblik da bi svojima došao kako bi svima objavio radosnu vijest da je spasenje blizu. Njegovi ga nažalost nisu prihvatili. Dakle, "nebeski židovi" su oni preko kojih spasenje dolazi svima koji ga žele prihvatiti. Na čelu svih njih je Krist koji nas je posjetio. Inkarnirani Bog.


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimened svi 20, 2012 12:54 am

Hmm, imam par videa u kojima če se ispričati tisuću puta više nego što bih ja mogao ovdje napisati.

Ovaj traje 13-ak min, zove se "Can you trust the Bible historically"

https://www.youtube.com/watch?v=iHWVWw9gJT8&list=PL1B7EA7B92476264B&index=4&feature=plpp_video

A ovaj video je upravo na temu jeli Biblija izmijenjivana namjerno, u ovom slučaju iluminati
10-ak min

https://www.youtube.com/watch?v=w0-8kI7NdOY&list=PL1B7EA7B92476264B&index=8&feature=plpp_video

Treći video je o tome jeli Biblija bila izmjenjivana na koncilu u niceji. 6-7 min

https://www.youtube.com/watch?v=OYOf5yDKYZE&list=PL1B7EA7B92476264B&index=21&feature=plpp_video
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimesri svi 30, 2012 8:18 pm

moj odgovor na ''istočni grijeh'' je kao mač jaka ali nježna kao pero knjiga neala donalda walscha-razgovori s Bogom. knjiga je zakon. i čudim se ali stvarno se čudim kako ju crkva već nije pokušavala zatamanit, to govori tko je bog, crkva ili bog.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet svi 31, 2012 11:02 am

@Star...ti video materijali (mislim generalno na takve materijale) gdje se narodu jednostavno "objasnjava" kako znanost nije tocna su cista manipulacija. Radi se o ljudima koji pojma nemaju o fizici, matematici, kemiji...i ne razumiju ono sto znanost tumaci. Onda izbace i zanemare sve sto ne kuze (sto je sve) i prikazu stvar na nacin kako oni vide (laicki prosto). Onda ovce, koje isto nemaju velike veze s navedenom predmetima, radosno prihvate "objasnjeno" jer im je to logicno. Naravno da im je logicno. Zvuci logicno i da je ovaj rat bio radi visih ideala kad se kaze na pravi nacin. Nece nitko rec "e, ljudi, ja bih malo bio na vlasti i malo se nakesao love pa ajdete vi ginut i ratovat kako bih to mogao ostvarit".

Ne kazem da su sve stvari koje znanost tvrdi apsolutna istina ali mnoge jesu samo su ljudima komplicirane pa je lakse ne zamarat se time...kao sto je lakse gledati tursku sapunicu nego ucit nuklearnu fiziku.

@Ljubav...crkva ima jasan stav da sve takve knjige su zapravo od demona jer Bog vise nikom se ne obraca direktno. Jako zgodno je to slozeno. Ko djecja igrica. Kad sam se doveo u prednost onda sam proglasio da vise nitko to ne moze napravit da me se ne bi ugrozilo. Svatko tko poznaje ucenja crkve zna kako se na to gleda i nema potrebe da se nesto zatamnjuje posebno jer bi se samo obratila paznja na to, a i negativna reklama je reklama.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet svi 31, 2012 11:20 am

@Alpha

Žao mi je da tako misliš jer mislim da si u krivu. Kako možeš pouzdano znati da ti ljudi neznaju o čemu govore ako nisi sama provjerila informaciju?
Jednostavno reći da netko nema pojma o nečemu nije dovoljno, moraš i pružiti dokaze zašto je netko u krivu osim ako se ne radi o postulatu kao recimo "sunce sije svijetlo"

Linkovi koje sam dao nisu o nuklearnoj fizici da ju je teško shvatiti, nuklearnu fiziku samu po sebi nije teško shvatiti ako se netko potrudi ući u osnove, samo se prića kako je teško ovo ili teško ono ali onome koji uživa u takvoj nauci nema s njom problema.

Upravo zadnja rečenica koju si mi rekla potvrđuje moj point. Lakše je jednostavno reći da ti ljudi neznaju o čemu govore pa se nečemo dalje zamarati time. Trebamo ići i potražiti za sebe te odgovore, ovakvi ljudi nam mogu na nešto ukazati ali na nama je da provjerimo o čemu se radi, tj ti ljudi su nam samo pokazali kako su oni prokrčili šumu, mi možemo pratiti njihov primjer ali nemoramo. :)

Sve grijehe bacamo na crkvu, "crkva je kriva, crkva je iskvarila Bibliju" stoga nemojmo vjerovati ičemu s čime smo u kontaktu s Bogom. To su poluistine koje se sama crkva trudi propagirati svojim primjerom. Crkva nije Božji prijatelj (RKC, PC) one su mu najveći neprijatelji.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet svi 31, 2012 11:25 am

Zato jer jesam. I nisam pricala o konkretno tim linkovima nego globalno. Te linkove nisam sada otvarala jer sam na poslu pa ne mogu. Ali gledala sam puno tumacenja na tu temu i ti ljudi ne znaju o cemu govore. Neke stvari, kao sto rekoh, stoje...ali masu toga su gluposti. To vrijedi za obje strane. Jedino sto ovi koji pricaju po Bibliji manipuliraju na nacin iskrivljavanja i presucivanja i neobjasnjavanja suprotnih informacija nego izbanaliziraju stvar na nivo "i onda je eskplodiralo nista i stvorilo nesto" kao da je znanost do tog "niceg" dosla eto tek tako jer im se sprdlo i uopce ne kuze sto znanost zapravo tvrdi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet svi 31, 2012 11:46 am

Zanimljiva interpretacija, na koji link točno misliš?
Nadalje ja bih se složio s tobom kada bi mi bili dovoljno stručni prosuditi tko tu što govori točno a tko govori krivo. Primjer je bio na temi kreacionizma. Nekome se čini kao mlaćenje prazne slame ali treba pogledati izbliza što je napisano.
Ako netko kaže primjerice da se sunce okreće oko Zemljine osi, mora dati dokaz zašto je to tako, nemoramo mi "obićni puk" samo stajati i gledati. To je stav današnje znanosti da se ljudi netrebaju brinuti oko toga što znanost govori nego samo uzeti zdravo za gotovo. Sada imam drugu dogmu, i to intelektualnu, više nije duhovna več intelektualna. Ali o tome na drugu temu drugi put.

Kako prosuditi da netko tko govori o Bibliji govori krivo?
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet svi 31, 2012 12:03 pm

@Alpha, da upravo je tako. to baš i Bog u toj knjizi kaže. reko j eljudi vi cijelo vireme tražite da vam se obratim a kad vam se obratim onda to proglasite vjažjim djelom. aahhh mi ljudi. ta knjiga oslobađa. predivna je. mnei najjača od svih. nepromjenjena, ne okaljana biblija, ajmo tak nekak reći. ta knjga otapa laži kako sanitar kamenac. a crkva, ona ona j epravi demon. tihi ali ubitačni. pogotovo sa svojim pametnjarijama. mora da se krist križa kad to vidi. Bože blagoslovi tu crkvu, rastopi i nju svojom ljubavlju kao što rastapaš sve laži.

@Star, ovo je moj odg na tvoje pitanje. kako je to rekao Bog u mojoj omiljenoj knjizi ljudi ne postoji takvo nešto što bi bilo krivo. nego ako ti hoće krenuti npr. u Zagreb kreneš onim putem prema Mađarski, onda moraš znati da je to krivo. ako vidiš da te grižnja savijest koju sam grijeh kao nagrizujuće sredstvo za tvoju dušu stavlja u tebe onda shvaćaš da nešto nije u redu, da ako ti osjećaji odgovaraju bolima onda to nije ono što si tražio. a to je onaj osjećaj slobode u srcu. Bog kaže da su nam strah i grižnja savijest najveći neprijatelji, i s tim se slažem. ONO jereklo da u svemu što je Bog/inja stvorila da ne postoji krivo. postoji ono što ti paše i ne paše. Bog je čisto savršenstvo, pa kako se mi ljudi onda usuđujemo reći da on stvara nešto što je krivo. sve što je stvorio je on sam. npr. 10''božjih zapovijedi'' Bog kaže, znam da ću sada povrijediti mnoge, ali 10božjih zapovijedi ne postoji. kakvih zapovijedi, kome da ja zapovijedam, sam sebi????? koga da kažnjava, sam sebe???? postoje posljedice, ali ne i kazne, ali ne i paka, osim ako ga silno želiš i vjeruješ u njega ok, onda ćeš ga i dobiti. toliko se božjih riječi izokrenulo, jer kako je Bog rekao riječi su najlošije sredstvo pripćavanja, jer se najlakše mogu krivo intrepretirati, i shvatiti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitimečet svi 31, 2012 12:18 pm

@Star...gledala sam stvarno puno izlaganja teorije kreacionizma i ne bih sada znala sve to navesti. Stvar je u tome da se ni znanost ni keracionizam ne javljaju kao apsolutno tocne teorije. Mislim da u obje ima istine. Medjtuim, ta igra se igra ne sve ili nista. Ili je iskljucivo sve kako znanost kaze (s cime se isto ne slazem) ili je sve apsolutno kako pise u Bibliji tj. kako tvrde/tumace kreacionisti.

Citat :
Kako prosuditi da netko tko govori o Bibliji govori krivo?

Lijepo. Kako prosudis da netko tko ne govori o Bibliji govori krivo? E, pa mehanizam je isti.

@Ljubav...Crkva svoje argumente isto vadi iz Biblije i nacina na koji tumaci ono sto u istoj pise. Dakle, to stvarno i pise. Ali da li je istina?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Istočni grijeh - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istočni grijeh   Istočni grijeh - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Istočni grijeh
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: