Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji

Go down 
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Empty
PostajNaslov: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimepon oľu 12, 2012 10:10 pm

Knjigu ne treba suditi prema koricama, ali prema novom istraživanju, korisnici društvenih mreža (poput Facebooka) druge ljude prosuđuju upravo prema njihovim fotografijama, a ne na temelju onoga što je napisano.

Autor ovog istraživanja je Brandon Van Der Heide, profesor komunikologije na Sveučilištu Ohio State u SAD-u.

Istraživanje je obuhvatilo dvije studije.
U jednoj studiji, sudjelovalo je 196 studenata kojima je pokazan 'lažni' profil osobe, navodno njihovog kolege. Profil je uključivao fotografiju i pisani profil 'o meni'. Studenti su pogledali jedan od četiri profila.

U jednom je bila uključena fotografija (osoba prikazana kako se druži sa prijateljima) i tekst "Najstretniji sam družeći se s prijateljima" koja je sugerirala ekstrovertiranu osobu.
Drugi profil, uključivao je fotografiju (osoba koja sjedi sama u parku na klupi) i tekst "Najsretniji sam kad čitam knjigu u svojoj sobi", što je ukazivalo na introvertiranu osobu.

Ostala dva profila bila su pomiješana sa fotografijom koja je ukazivala na ekstroverta i tekst koji je odavao introverta i obrnuto.
Rezultati su pokazali da fotografije daju primarni utisak za stvaranje dojmova ljudi na društvenim stranicama.

Kad su studentima pokazali fotografiju ekstroverta, nije bilo važno govori li prateći tekst da je riječ o ekstrovertiranoj ili introvertiranoj osobi – većina sudionika istraživanja ocijenila je tu osobu ekstrovertiranom.

Međutim, kad su im pokazali fotografiju introverta, ljudi su više obraćali pažnju na tekst. Ako je i tekst pokazivao da se radi o introvertiranoj osobi, ispitanici su je tako i ocijenili. Međutim, ako je tekst pokazivao da je osoba ekstrovertirana, onda su je ocijenili nešto manje introvertiranom.

Rezultati podupiru teoriju prema kojoj, ljudi posvećuju više pažnje informaciji koja se smatra negativnom ili 'nenormalnom' (poput introvertiranosti).
Na društvenim mrežama, ljudi očekuju da će se korisnici pokazati društvenima, sretnima, uspješnima.

U drugoj studiji, 84 studenata je pogledalo neku od fotografija ili pročitalo neki profil, ali u svojoj 'procjeni osobe' morali su se fokusirati samo na jedno ili drugo.
Rezultati su pokazali da su studenti koji su pročitali profil introvertirane osobe, ocijenili dotičnu osobu znatno više introvertiranom, od onih koji su procjenjivali fotografiju introvertirane osobe. Ipak, u slučaju fotografije i profila ekstrovertiranih osoba, nije bilo znatnih razlika u procjeni 'stupnja' njihove ekstrovertiranosti, obzirom na izvor informacija.
"U nekim slučajevima tekst može imati više utjecaja od fotografije, posebno kad upućuje na negativnu ili neočekivanu informaciju", zaključio je Van Der Heide.

LINK http://www.sciencedaily.com/releases/2012/03/120306142547.htm

Da li ljude na društvenim mrežama procjenjujete više na temelju fotografija ili vam je bitnije ono što napišu u svom profilu?
Smatrate li da primjerice na temelju avatara na forumu, možete prilično dobro 'pročitati' osobu?
Je li vizualni dojam zaista postao primarni izvor u stvaranju 'slike o nekome', prvenstveno radi jačanja 'virtualnog svijeta' ili je tako bilo i ranije?
misli

Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 13, 2012 1:19 am

Prilično dobro procjenim tko je kakav na temelju njegova izgleda. Sa avatarima sam loš ali kada vidim nečiju sliku, 80% znam kakva je osoba. Tako da, da. Procjenjujem ljude po slici

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 13, 2012 1:22 am

@Korplikan
Misliš, kad vidiš najjednostavniju sliku osobe ili kad na fotki vidiš osobu u interakciji sa drugim osobama, na određenom mjestu itd.? confused

Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 13, 2012 1:30 am

Kada se jasno vidi lice. Naravno poželjno je i da vidim okolinu, kako je odjeven/a, ...

Ali po crtama i izrazu lica se dosta toga vidi. A naravno da ću, ako npr vidim tipa u uskoj košulji sa gornja 2 gumba otkopčana, nageliranom kosom i čašom u ruci odmah zaključit da je vjerojatno slikan u subotu, sluša cajke, ima 16-18 godina, smatra se privlačnim i jako se voli družiti sa curama koje ga vjerojatno ne obožavaju ali ne odbijaju njegovo društvo. Isto tako ili voli nogomet ili aute, moguće da oboje i da dalje ne nabrajam zubi

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 13, 2012 1:37 am

Što je sa onim curama koje na slikama ispadaju čudne, a u RL su bombe? zubo
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 13, 2012 1:39 am

e tu se zna pogriješit zubi
istinu da kažem, mnogo bolje procjenjujem muške, pošto poznajem našu psihologiju dok su mi žene vječiti misterij zubo

- The Third Man
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 13, 2012 1:43 am

Blizzard je napisao/la:
Što je sa onim curama koje na slikama ispadaju čudne, a u RL su bombe? zubo
Ima i obrnutih situacija. Uglavnom, ne znam koliko najobičnija slika (bez nekih dodatnih faktora okruženje drugih ljudi, određenih mjesta itd.) zaista može 'reći' o nekoj osobi, štoviše povući čak zaključak o njenom temperamentu itd. misli

Ipak, sigurna sam da interakcija uživo, jako puno može otkriti o nekoj osobi, čak iako smo samo udaljeniji promatrači dotične osobe ili je ne čujemo što točno priča. Geste i način njene komunikacije (osobito mimika i pogled) mogu jako puno otkriti.

Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 13, 2012 1:46 am

Naravno da je uživo bolje. Ja samo kažem da se po slici može dobiti "detaljno" mišljenje o nekome dok uživo dobiješ "cjelokupno" mišljenje o nekome zubi

- The Third Man
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 13, 2012 1:55 am

Što je onda sa svim onim modelima i glumcima koji se pomoću nekog outfita mogu pretvoriti iz nevenih djevojčica u femme fatale? zubi
Mogu ja za sliku pozirati i namjestiti određenu pozu, a u RL biti sramežljiva dobrica. Samo hipotetični primjer. :P

Slažem se da ipak, među 'običnim pukom' nema takvih odskakanja niti fokusiranih slikanja kojima bi se osoba totalno transformirala. Obično su to spontane situacije iz RL.

Pračovjek
InaNNaa

Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Registration date : 22.07.2010

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimečet oľu 15, 2012 11:53 pm

Kako nisam socijalizirana, ako su u pitanju društvene mreže, ne mogu procijeniti bi li svoje mišljenje temeljila na fotografijama, nekako mi je to previše jednostrano, i uvijek računam da mogu biti potpuno u krivu.
Ali kad su avatari tema, onda pogotovo ne stvaram mišljenje na temelju toga, jer bi to bila lutrija. Za mene avatar može jednostavno biti zanimljiv i privući moju pažnju, koja će dovesti do konverzacije koja pak značajno utječe na moj dojam koji ću graditi o toj osobi (bez obzira što i tu mogu gadno pogriješiti.)
Virtualni svijet i njegova ekspanzija nas je praktički prisilila da ponekad moža stvaramo dojam o osobama samo na temelju fotki jer, jbg, kad pogledam na prijateljicinom profilu fotografije sa izlaska jedne poznanice koja potpuno modno onesvještena, s alkoholom ispred sebe, i ponosno pozira s milom kitićem ili nekim takvim pjevačem, i vulgarnim te izazovnim pozama sa te slike meni doslovno vrišti da nije osoba s kojom ću ja povesti neki pametan razgovor (što opet ne mora biti ispravno)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimepet oľu 16, 2012 12:09 am

Kaže se da bi nekoga upoznali sa njim treba pojesti vreću soli...

(Iako mislim da se vreća ne jede)

I mi ovdje na forumu, i mi tamo na društvenim mrežama i ovo i ono - ništa od toga nismo mi...

To su dijelovi nas, upakirani u ambalažu koju mi biramo. U stvarnosti su stvari malo drugačije...

Najsmiješnije mi je ono kad se neko toliko unese u svoje virtuelno Ja da počne lično doživljavati napade preko net-a pa se kao "naljuti"... Bože, koji idiot... :)

Ni slike ni avatari ni slične zaje*ancije ne odražavaju nas - to su trenuci, izuzeci - od njih stvarati suštinu je bedastoća.

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimepon oľu 26, 2012 7:39 pm

Svi smo mi supermeni. Činjenica kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 27, 2012 12:27 pm

Mislim da se moze donijeti neke zakljucke o osobi na osnov njegovog/njenog izgleda. Zvuci povrsno ali cinjenica je da velika vecina ljudi i jeste povrsna. Slicno je i kad je fotografija u pitanju iako je puno veca sansa za pogresku tj. za procjenu puno manjeg dijela osobnosti koji odgovara trenutku kada je slika nastala. I to je nesto ali ne puno.

@Arch...ne kuzim to bas sa ''djelovima nas''...recimo, neki dio mene koji prikazujem na forumu, a u RL daleko manje, je mozda bas onaj najbitniji dio. Koji je to dio koji se vazi dovoljno da bi ga se sagledalo kao neciju bit?
I sto ti je to ''virtualno ja''? Mislim znam sto je ali ispada da kada pises to nema veze s nekim ''stvarnim'' (?) tobom. OK, ako je to slucaj ali recimo kod mene (i jos masu ljudi koje sam upoznala preko foruma) nije. To su ti ljudi. Isti su na forumu i u RL samo sto se ovdje citamo, a u RL slusamo.
Za avatar se slazem iako se i preko toga moze nesto saznati o osobi. Recimo netko tko se smatra velikim frajerom nece za avatar staviti rozog zecica i sl.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 27, 2012 1:19 pm

Prvo, smatram da se u RL može više toga zaključiti o osobi, nego u virtuali, jer ovdje se ipak radi o 'kontroliranijim uvjetima'.

Alpha je napisao/la:
Mislim da se moze donijeti neke zakljucke o osobi na osnov njegovog/njenog izgleda.
Možda se može nešto 'izvući' o samoj osobi po pitanju njenog cjelokupnog stila, dakle fizičke komponente, ali mišljenja sam da je to dosta manjkavo.
Ja sam se u masu slučajeva uvjerila da prvi 'fizički' utisak osobe bilo na fotografiji ili u RL može itekako zavarati. Ne vrijede tu puno neke generalizacije. Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Confused0024

Npr. ja sam slovila za introvertiranu i tihu osobu u jednom periodu života. Tako su premoćno 'izglasali' ljudi koji su me poznavali za vrijeme srednje. zubi
Međutim, mama jednog kolege me je ovlaš znala po viđenju, dakle vidjela me par puta na nekim sastancima ili u razgovoru sa kolegama, komentirala je kako nikad ne bi rekla da sam ja povučena osoba, jer navodno joj 'nisam tako djelovala'. suspect
Ja ne znam na temelju čega je točno ona stekla takav utisak, ali eto...očito baš i nije pogodila 'dijagnozu'.

Isto tako, za vrijeme kad sam part time radila, normalno sam se družila i komunicirala sa ostalim zaposlenicima. Šef je komentirao kako sam 'društvena i zabavna', iako se iskreno... baš ne smatram takvom osobom. :P Nakon toga, održavao se neki tulum i masu ljudi je pomalo iznenađeno komentiralo kako su očekivali da ja to ne bih propustila i kako to da nisam došla.

Eto, ne znam gdje se 'rodila' kriva procjena i da li neki ljudi u prilagodbi društvenim očekivanjima uspješnije nabacuju neke maske ili su se nesvjesno naučili prikrivati, stopiti se sa prosjekom okoline pa ih za razliku od drugih, teže možemo 'pročitati'. misli

Jednom prilikom sam i ja stekla površni utisak o jednoj šminky-pinky kolegici, na način da sam je smatrala curom, čiji je jedini interes našminkati se i obući, a pokazalo se da to nije tako.
Ne bih se iznenadila ni da se iza neke darkerice sa crno namazanim očima i metalnim zakovicama, krije neka nježnija duša koja se na taj način štiti od okoline.

Sukladno tome, teško bi mogla reći da se primjerice sa fotke neke osobe može nešto bitno pročitati, ali malo pomnijim promatranjem same osobe, njenih gesta, njenog okruženja, a najviše komunikacijom s njom...zaista možemo doći do nekih zaključaka.
Zato sam mišljenja da pisana riječ daleko više govori o osobi, nego slika i usputni utisak, iako se postavlja pitanje koliko je ono što pišemo npr. o sebi, zaista objektivno. scratch

Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 27, 2012 2:12 pm

Alpha je napisao/la:
@Arch...ne kuzim to bas sa ''djelovima nas''...recimo, neki dio mene koji prikazujem na forumu, a u RL daleko manje, je mozda bas onaj najbitniji dio. Koji je to dio koji se vazi dovoljno da bi ga se sagledalo kao neciju bit? <br />I sto ti je to ''virtualno ja''? Mislim znam sto je ali ispada da kada pises to nema veze s nekim ''stvarnim'' (?) tobom. OK, ako je to slucaj ali recimo kod mene (i jos masu ljudi koje sam upoznala preko foruma) nije. To su ti ljudi. Isti su na forumu i u RL samo sto se ovdje citamo, a u RL slusamo.

Ne smatram da postoje "bitniji" i "manje bitni" dijelovi nas - sve to smo mi, a mi smo bitni ili u cijelosti - ili nismo više "mi".

I u RL i u virtuali mi smo navikli da igramo određene uloge koje iziskuje okolina i situacija, pa u jednoj situaciji igramo dominaciju, u drugoj submisiju, od treće bježimo; ne poznajemo sami sebe dovoljno da bismo mogli igrati ulogu sebe (odatle NOSCE TE IPSUM maksima), odgoj je od nas pravio ovo ili ono - a ponajmanje je onih koji su imali luksuz da stasaju u nešto prirodno, da spoznaju sebe, da razviju introspekciju...

Sve to se odražava na komunikaciju.

Osim toga, u virtuali (ovoj kompjuterskoj) komunicira se pisanim riječima, no poznato je da je verbalna komunikacija samo manji dio (nekih 15-ak posto) sveukupne komunikacije, i u njoj nedostaje mimika lica, varijacije u tonu glasa, govor tijela uopšte - uslijed čega se mnogo toga izgubi u prijevodu.

Kad bi bilo moguće nekoga upoznati u RL - a zatim sve zaboraviti i upoznati u VL - ja pretpostavljam da bi se dosta iznenadili. Ovako je moguće da na naš sud o jednoj varijanti utječe sud koji proizlazi iz one druge - a mozak to sve nastoji spojiti u jednu sliku. Nekad uspije, i kad uspije - sve je OK. Ali, ne uvijek - i tad nam se neko čini "neiskrenim" ili nekako "nepotpunim".

Nošenje maski je uobičajena praksa, bez obzira gdje se nose. Ali samo mali dio tih maski je baš namijenjen drugim ljudima - varanje sebe je već opštije pravilo nego varanje drugih - ovo drugo je više nešto "usput"...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 27, 2012 3:20 pm

@Athena...procjene koje si navela za primjere dosta su temeljene na predrasudama pa je tako sminkerica=glupacica, a darkerica=opasna cura ili tako nesto. Slazem se da je tesko (teze) procijeniti nesto na osnov slike ali je moguce. Mogucnost pogreske je veca nego procjena na temelju izgleda u zivo ali cesto se desi i da poznajemo nekog citav zivot (recimo 20 godina) pa nas iznenadi i kazemo "ja te uopce ne poznajem". Tako da niti jedna metoda, a posebno ne cisto vizualna, nije pouzdana za procjenu necije osobnosti. Dapace, cesto ni sami sebe ne poznajemo dovoljno da bi sa sigurnoscu rekli kako cemo reagirati u nekoj situaciji.

@Arch...slazem se da ljudi imaju alter-ega koja posebno vole upraznjavati online al isti ti vole i u RL navuci masku kojoj se prikazuju nekakvi kakvi zapravo nisu. A upravo to (ako se skuzi da se radi o maski/alter-egu) je ogroman pokazatelj kakva ta osoba uistinu jeste :)
Slazem se i da je kod ovog vida (tipkanje) razgovora veliki problem nedostatak slike, tona, mimike i svega ostaloga pa je potrebno vise da se nekog ispravno shvati i dozivi.
Nema potrebe nekog upoznat virtualno pa ''zaboravit'' i upoznat u RL. Bas je poanta ''ne zaboravit''. Recimo, dosta ljudi je komentiralo da su me potpuno drugacije dozivljavali prije upoznavanja tj. da su citali postove u jednom tonu, a kad smo se upoznali u RL citaju u drugom tonu. Ipak, postoje i dalje ljudi koji su i nakon upoznavanja uspjesno krivo dozivljavali ono sto zelim prenijeti zubi

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 27, 2012 5:29 pm

Alpha je napisao/la:
Slazem se da je tesko (teze) procijeniti nesto na osnov slike ali je moguce.
Po čemu? misli
Dakle, što bi po tvom mišljenju bilo odlučujuće da nekoga donekle procijeniš na osnovu slike?
Da li bi se dosta toga moglo iščitati ukoliko je osoba na slici sama (tipa slika fotkana na plaži ili u nekoj zatvorenoj prostoriji) ili je nužno da se na slici vidi jasno vidi njena okolina, društvo oko nje itd.?
Meni se čini da bi se iz neke slike pojedinca eventualno moglo iščitati ono šminkerica-glupača, darkerica-opasna cura. zubi

Inače, sad sam se sjetila nekog kviza na koji sam jednom slučajno naišla na netu.
Naizmjence su stavljali slike nekih cura/dečki i onda je gledatelj morao procijeniti koji su od njih po njegovom mišljenju bili nevini/seksualno aktivni. rofl2

Zadnja promjena: Athena; uto oľu 27, 2012 10:14 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Ispravak rečenice)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitimeuto oľu 27, 2012 9:37 pm

@Alpha

Sve se, prije ili kasnije, svodi na "spoznaj samog sebe". Ljudi koji sebe ne poznaju ne mogu nikome ni reći ko su, zato ih je besmisleno zbog toga okrivljavati i/ili osuđivati. Oni samo igraju ulogu za koju misle da im pripada.

I da ponovim - jedna slika znači jedan trenutak. Glupo je suditi o nekom na osnovi samo jednog trenutka.

Avatari, doduše, bi trebali predstavljati baš ono kako se mi sami vidimo, ali ako nedostaje onaj "nosce te ipsum" element - opet daju krivu sliku...

Ništa ne može zamijeniti stvarni doživljaj. To ga i čini "stvarnim" a ne "virtuelnim"... ;)

PostajNaslov: Re: Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji   Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji Icon_minitime

[Vrh] Go down

Ljude s društvenih mreža ocjenjujemo prema fotografiji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.