Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Besmrtnost

Go down 
Autor/icaPoruka
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger

Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Registration date : 13.01.2012

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimepet oľu 16, 2012 12:16 am

Besmrtnost (lat. immortalitas) je stanje oslobođenosti od smrti ili uništenja, odnosno stanje viječnog života. Pojam besmrtnosti obično označava učenje po kojem duša nadživljuje tjelesnu smrt. Ponekad se odnosi i na vječnost bića.

Besmrtnosti može uključiti preživljavanje duše koja je privremeno smještena u tijelu ili može uključivati uskrsnuće tijela, kao u Abrahamskim religijama.

Prema Platonovoj filozofiji moguće je da duša nadživi propast tijela. Za Aristotela, duša je obik tijela, i ne može postojati odvojena od njega.

Činjenica je da neke od crta ličnosti mogu nastaviti postojanje i nakon smrti. Nečije djelo, slava, ozloglašenost, ili geni, mogu svakako opstati u duhovima ili tijelima drugih.

Pojam besmrtnosti spominje se u starozavjetnoj Knjizi postanka u dijelu koji opisuje Henokovo uznesenje na nebo (Post 5,24).[1] Stare legende, a još više književna fikcija i filmovi obrađuju tematiku vampira, ljudskih bića koja egzistiraju nakon smrti i mogu "živjeti" gotovo vječno.

U periodu srednjeg vijeka i renesanse alkemičari su nastojali pronaći tzv. Eliksir života, mitsku supstancu povezanu s Kamenom mudraca, koja čovjeku može omogućiti nevjerojatno dug život, čak i besmrtnost. Prema legendi, francuski alkemičar Nicolas Flamel pronašao je Kamen mudraca i ostvario besmrtnost. O grofu Saint-Germainea koji je živio u 18. stoljeću, također su nastale legende o njegovoj besmrtnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=p70dMW9eJu0

Meni je ovo oduvjek fascinantna tema kao i vrijeme,. Postoje dokazi da su ljudi nekad živjeli i po osamsto godina,dokazano je da neke životinje ne stare već da počine samoubojstvo. Neki navode kako starenje nije genetski uvjetovano,a neki obrnuto.
Zanima me vaše mišljenje o tome i kad bi mogli birati bi li izabrali viječni život ili ne 8)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimepet oľu 16, 2012 12:46 am

Grave Digger je napisao/la:
Postoje dokazi da su ljudi nekad živjeli i po osamsto godina,dokazano je da neke životinje ne stare već da počine samoubojstvo. Neki navode kako starenje nije genetski uvjetovano,a neki obrnuto.
Zanima me vaše mišljenje o tome i kad bi mogli birati bi li izabrali viječni život ili ne 8)

Mene interesuje ovaj dio... Koji su to dokazi? Dakle, i ovo za ljude koji žive stotinama godina i za životinje koje čine samoubistvo... confused

Višestanični organizam
Grave Digger

Male
Cancer Snake

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimepet oľu 16, 2012 1:12 am

U sumeranskim zapisima se govori o ljudima divovima koji su bili kraljevi i koji su upravljali gradovima po 800g. Pronađeni su kosturi ljudi divova koji se uklapaju u tu priču,ali ne u službenu povijest (također pogledaj link do kraja)

Ruski akademik Skulačev vjeruje da ljudi umiru ne zato što moraju, već zato što ih je evolucija "naučila" da treba napraviti mjesta za nove, snažnije, zdravije organizme. "Ako se doista radi o programu, a ne o nužnosti, onda je taj program moguće razbiti", uvjeren je ruski znanstvenik koji intenzivno traži lijek protiv starosti.

Kako bi dokazao svoju teoriju, Skulačev se bavi proučavanjima životinjskog svijeta i traga za dokazima koji će pokazati kako smrt nije nužnost. U tu svrhu ruski znanstvenik proučava životinje koje u određenoj etapi života same odluče umrijeti "počine samoubojstvo", ali i životinje koje nakon isteka svog životnog vijeka umiru u misterioznim okolnostima iako im je organizam u naponu snage.

-ima jedan primjer s plavetnim kitom koji se nasukao i umrlo 90-ih u njezinom tkivu su pronašli komad koji odgovara komadu vrha koplja za koje je utvrđeno da je star oko 900g
a životi vijek toga kita je 80-90godina I pogledaj link do kraja možda će ti prvih 15min. biti dosadan ali kasnije neće
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimepet oľu 16, 2012 3:06 am

Ja nisam pogledao ovaj link jer moram paziti na promet a i veza mi je spora, umjesto toga sam malo prodefilirao net-om i našao upravo to o čemu pričaš... Ne znam šta bi rekao o tome, interesantno jest, ali je možda jednako interesantno i to što veliš da ti kitovi i ostale "biološki besmrtne" životinje, nakon nekog vremena - počine samoubistvo.

Postavlja se pitanje -zašto?

Ljude odvajkada privlači ta misao (pada mi na um Ep o Gilgamešu kao najstarija) no ovi primjeri mogli bi ukazivati na to da je čitava ta fama i težnja besmrtnosti, mada lijepa i privlačna kao misao, ipak, u konačnici, s praktične strane, neostvariva. Kako sam i sam ponekad o tome razmišljao, čini mi se da, iako s biološke strane besmrtnost nije nemoguća, naša (a možda i kitovska) psiha nije prilagođena da podnede stres vječnog života.

Pretpostaviviši da je sve to o čemu se govori o besmrtnim organizmima tačno (mada još nema pravih dokaza, već postoje samo indicije) možda nije slučajno što je evolucija, davši tim organizmima biološku besmrtnost, istovremeno usadila i taj samoubilački nagon - besmrtni organizmi se ne mogu mijenjati, ne mogu poboljšavati, oni su ćorsokak života, kao i sterilni organizmi.

PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimepet oľu 16, 2012 4:48 am

da Archangel ima pravo.. jedna stbar je dugovječnost, druga stvar je besmrtnost, a treća što nas zanima konkretno iz te prilično široke teme i iz kojeg razloga.
Trenutno živimu gradu u kojem se nastanio Kinez star najmanje 130 godina koji najnormalnije hoda i radi razne tretmane, bio je u timu liječnika posljednjeg kineskog cara (koji je btw abdicirao 1928-me) osobno sam bio u prisustvu nekoliko jako starih individua za naše pojmove i razgovarao sa ljudima čiji su djedovi znali te individue i govore da su i u njihovoj mladosti izgledali vrlo slično kao i danas (ove individue sretao sam zato jer sam ih i tražio i to godinama po Indiji i po Kini dok su me ta i takve teme još zanimale) ... Drago Plečko u svojoj knjizi "Moji susreti sa Yogijima" spominje nekoliko susreta sa Sadhuima i Rshijima od kojih je sa nekoliko direktno razgovarao a danas imaju preko 260, 450 i 170 godina .
Sant Rabazar Singh iz loze Hazur baba Sawanh SIng-a (tradicija Sant Mat) navodno postoji u eteričnom tijelu zadnjih 1800 godina, a dolazi iz loze stare 22 miliona godina.
Ništa od ovoga što sam naveo ne mogu sada ovdje na forumu nikome dokazati niti imam potrebu nekog uvjeravati u vjerodostojnost ovih tvrdnji, ali nemam razloga biti neiskren... inače ja sam jedan od tih "kolega bijelaca" koje Plečko spominje u pomenutoj knjizi.
Ovo navodim samo kao jedan blic i hint za pokazatelje mogućnsoti i vrste dugovječnosti, medjutim govoriti o "besmrtnosti" je prilično zatvorena i konačna struktura i tu nema puno prostora jer su odgovori prilično jasni.

Ne postoji nikakva mogućnost da BILO ŠTO ostane beskonačno dugo u fizičkoj formi kakvu mi danas raspoznajemo konvencijama, a nekmoli bilo TKO.
Pod neumoljivom nezainteresiranom i hladnom haljinom Promjena i Vremena sve nestaje, kraljevstva se raspadaju, kamenje i planine se pretvaraju u prah, civilizacije zatiru kao da nikada nisu ni postojale, umiru i galaksije i univerzuumi i radjaju se novi...
Zanimljiv uradak na tu temu napravljen je sa filmom "the man from earth" u kojem glavni protagonist pozove svoje kolege u kuću kako bi se pozdravio sa njima i kako bi im rekao istinu o sebi,a ona je da je star 14000 godina, pogledaj ga svidio bi ti se taj film siguran sam.
Madjutim vratiti se na tezu kako je takvo pitanje konačno.
Konačno je jer ako ne pričamo o fizičkoj besmrtnosti, a ne pričamo jer fizičko postojanje ne postoji bez fizičkog prostora u kojem bi moglo postojati, tada dakle pričamo o nekoj drugoj vrsti bivstvovanja, drugoj vrsti 'Života' u kojem bi nekoga podrazumjevali pod besmrtan.
To drugo ili druga bivstvovanja zastupljena su u tezama, idejama i teorijama kroz filozofiju Istoka, Zapada, religije, cultove i razne raspravekroz milenije i nalažu da Individua zapravo tek počinje svoj put NA KRAJU svog fizičkog aspekta postojanja i da je smrt zapravo početak.
U tom kontextu bi dakle morali postaviti pitanje dali su ta druga vrsta postojanja takodjer ograničena ili limitirana vremenom ili prostorom ili nisu i (da ti uštedim nekoliko godina čitanja) našli bi se na ulazu u Doktrinu Tantre, Ayur-Vede, doktrinu i zakone Karme i neke druge manje poznate.... na kraju takvog proučavanja naučili bi da su i ona ograničena (neka manje neka više), ali da u konačnici individua kao individua prestaje i da postaje Svijest i suštinski Mir (Moksha) stopljena sa beskonačnim bljeskom momenta Svijesti... takav ciklus mira na sreću (ili na žalost) nije vječan i nakon eona Yuga, Pralaya i najvećih vremenskih ciklusa opet počinjemo ispočetka sa vrstama, nivoima i različitim apsektima postojanja...
Ovakva logika i retorika u kojoj čovjek pretpostavlja niz takvih promjena takodjer izvlači zaključak kako to i jest beskonačno to jest besmrtno .. kada govorim TO mislim upravo na TO.. ne ON, ne Ona, ne Bog, ne ti ili ja nego TO (tako ga zovu svi koji se posvetiše iskustvo TOGA)... a TO si u zadnjoj konačnici i ti i ja kako maloprije spomenusmo i u takvom kontextu i ti i ja i svi ostali koji ovo čitaju već jesu Besmrtni !
I zato ne pitaj "kako bi bilo da jeste" ili "dali biste htjeli biti.." nego se pitaj ne gubiš li vrijeme na proučavanje stvari koje nisu ni vrijedne ni bitne.
Ljudima koji znaju i iskutveno naslutiše ove i slične stvari Smrt postaje prijatelj i ne vide ju uopće kao ružnu, strašnu ili lošu stvar već ju čekaju sa velikim poštovanjem jer je ona najBITNIJI dio fizičkog postojanja i velika Vrata kroz koja se spremaju proći.
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger

Male
Cancer Snake

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimened oľu 18, 2012 11:16 pm

Pogledao sam film još prije :)
vijerujem u ovo što si napisao iz razloga što mislim da ne može ništa nestati već samo promijeniti oblik, na kraju krajeva sami sebi smo najveća nepoznanica jer se ne sjećamo velikoga dijela svoga života već samo određene trenutke u "vremenu" ali možda jednom dođe vrijeme kada ćemo se moći sijećati smrti pa nam neće biti razlike između života i smrti i tek tada možda budemo imali nekakvu viziju besmrtnosti.

P.S poštujem smrt kao i rođenje(što je možda isto),ali joj se ne veselim toliko
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimečet oľu 22, 2012 4:58 pm

@Pitanje iz uvodnog posta...ovako prosto seljacki gledano oko sebe cini mi se da bi jedna velika vecina ljudi izabrala vjecni zivot fizickog tijela. Vjerujem da se razlog tome krije u prevelikom odvajanju od same biti svog postojanja (sebstva) ili da tako kazemo duhovne komponente. Danasnji je zivotni stil sveden na materijalizam i samo materijalizam.

Majmun
Einar

Male
Capricorn Broj postova : 1241
Registration date : 27.04.2010

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimeuto tra 03, 2012 2:37 pm

znate li da su telomere jedini dio stanice koji se troši svakim dijeljenjem stanice. I telomere su ograničene na 50-60 dijeljenja. Nakon toga se stanice više ne dijele i čovjek počne odumirati. Stanice tumora koje se dijele nekontrolirano nemaju telomere nego enzim telomerazu koja se regenerira svakim dijeljenem stanice (poput svih ostalih dijelova stanice). Tako nešto, iz tehničkog aspekta, može se iskoristiti za besmrtnost, odnosno beskrajno dijeljenje stanica. Ukoliko, naravno, osoba ne pogine zbog mača u trbuhu, dekapitacije, tuberkuloze i ostalih takvih stvari.
Kad su dali telomerazu živim stanicama, pogodite što se dogodilo...

zloćudni tumor
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger

Male
Cancer Snake

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimečet svi 31, 2012 6:49 pm

Koliko vidim većina vas smatra da samo nedovoljno produhovljeni ljudi priželjkuju fizičku besmrtnost u tom smislu da ne stare,ali mislim da to nije obavezno točno,nek živim 100 godina i šta ja mogu za toga vremena?????
Sad sviram gitaru,ali želio bi naučiti svirati i violinu i klavir ne želim cijeli život raditi 1 posao ili se baviti samo jednom djelatnošću,neka je moja produktivnost i do 90. dodine ja to ne mogu ostvariti,mogu jedino težiti lažnoj skromnosti i nadati se viječnom životu nakon smrti ja vjerujem da će on to i biti,ali ja tamo neću imati nikakve svijesnosti o sebi već će samo moja esencija možda preći u neki drugi oblik,ali to nije dovoljno.

Ovo s rakom me podsijetilo na crnkinju iz SAD-a koja je živjela 40-ih godina ako se ne varam i koja je imala netipičan tumor,nemam dovoljno znanja o tome da pričam,ali radilo se o tumoru čije stanice ne stare i vrlo su agresivne na način da čak ubijaju i neke viruse i imaju beskonačnu diobu do sada je o tome tkivu napisano nekoliko doktorskih radnji, tumor stalno raste i sad ga ima toliko da bi mogao popuniti empire state building,moguće je kupiti epruvetu s uzorkom za 300$
To sam pročitao u novinama prije neke 2g i nedugo nakon toga na internetu,ali sam zaboravio kako se žena zove.
Sad tražim ime od te žene na netu i nešto o tome,ali ne mogu pronaći ako netko pronađe neka stavi u komentar
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimečet svi 31, 2012 7:33 pm

Zvuči interesantno. Ako pronađemo što, postat ćemo to tu. :)

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimečet svi 31, 2012 7:37 pm

Evo ga: http://en.wikipedia.org/wiki/Henrietta_Lacks

Ako ništa drugo, barem su stanice raka postale besmrtne ako ih se uzgaja unutar zaštićene okoline.

I još jedan link koji se bavi besmrtnim stanicama:

http://en.wikipedia.org/wiki/Immortalised_cell_line

Dinosaur
Star

Male
Broj postova : 391
Registration date : 13.04.2010

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimečet svi 31, 2012 8:48 pm

Umiremo zbog tzv. genetske entropije. Kada se naša stanica replicira kroz diobu, replikacija nije potpuna več taj "klon" ima dve do tri mutacije više. Kada se nakupi previše mutacija tijelo počne otkazivati. Nekome zbog genetske predispozicije otkine srce, nekome bubreg, jetra itd.

Kada bi mogli spriječiti genetsku entropiju, živjeli bismo vječno. Sama genetska entropija se događa jer nam je općeniti DNK kod oštećen i ne stigne se popraviti onoliko koliko mutira. Zato je primjerice u Bibliji pokazan sve kraći životni vijek ljudi, naši potomci će živjeti još kraće od nas zbog detorijacije DNK, sve više bolesti i raznih mutacija. Rezultati su rak i razne bolesti na genetskoj razini.
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger

Male
Cancer Snake

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimečet svi 31, 2012 9:02 pm

@MoW
hvala za link evo sad sam i ja pronašao,vidim da ima i knjiga i film o njezinom životu
evo još jedan link
http://www.smithsonianmag.com/science-nature/Henrietta-Lacks-Immortal-Cells.html

@Star
mislim da to u krajnjoj granici nije točno (da će naše buduće generacije živjeti kraće)
ima puno više stvari od DNA koje utiječu na to od cijelokupne prirode pa do načina našeg razmišljanja u najmanju ruku to je nepredvidljivo
[Vrh] Go down
LJUBAV13
Prašina
LJUBAV13

Female
Cancer Horse
Broj postova : 3
Registration date : 01.06.2012

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimepet lip 01, 2012 12:03 pm

smatram da samo oni koji još nisu baš u toku sa duhovnošću da samo oni misle da mogu umrijet. umrijeti ne možeš. samo se možeš transformirat iz oblika u oblik, a to ima i svoj proces, a jedan od njih je i smrt tvog trenutnog fizičkog vozila, vvrrmmm vrrmm... ides
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger

Male
Cancer Snake

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimepet lip 01, 2012 4:28 pm

Reci mi to kad te budu crvi jeli mlati

Ta duhovnost je izgleda ušla u modu,osjetim je bolje nego što misliš,ali ovdje govorim o fizičkoj SMRTI sadašnjeg tijela ne nekoj budućoj u koju ću se reinkarnirati već o ovoj ljudskoj formi, reinkarnirat ću se u kamen,orla,travu itd. pa ću u tome smislu živjeti stalno,baš me briga u što ću se reinkarnirati apsurd je da sad živim 100godina,a ne 100 000 i uvijek će ostati
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV

Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Registration date : 06.05.2012

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimeuto lip 05, 2012 3:32 pm

ok. no problem, tak i tak ćemo se zajedno smijeti jednog dana tome, što smo rekli. . . to što si rekao isključuje čovjekovo duhovno postojanje i ostala tijela koja ima koja ne papaju crveki, kao da misliš da smo mi samo tijelo... mlati
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimesri lip 20, 2012 1:39 pm

Star je napisao/la:
Zato je primjerice u Bibliji pokazan sve kraći životni vijek ljudi, naši potomci će živjeti još kraće od nas zbog detorijacije DNK, sve više bolesti i raznih mutacija. Rezultati su rak i razne bolesti na genetskoj razini.

Iz kojeg razloga se onda životni vijek ljudi do danas povećavao? Prije se živjelo po 30-40 godina, sad se već živi iznad 70 godina. Zašto bi se sad odjednom počelo sve kraće živjeti?
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV

Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Registration date : 06.05.2012

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimečet lip 21, 2012 5:26 pm

epifiza izlučuje hormon besmrtnosti, melatonin. znam da ljudi mogu biti besmrtni jer ljudi su savršene mašine, samo se trebamo upoznati s njima.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimened kol 25, 2013 12:25 pm

Blizzard je napisao/la:
Star je napisao/la:
Zato je primjerice u Bibliji pokazan sve kraći životni vijek ljudi, naši potomci će živjeti još kraće od nas zbog detorijacije DNK, sve više bolesti i raznih mutacija. Rezultati su rak i razne bolesti na genetskoj razini.
Iz kojeg razloga se onda životni vijek ljudi do danas povećavao? Prije se živjelo po 30-40 godina, sad se već živi iznad 70 godina. Zašto bi se sad odjednom počelo sve kraće živjeti?
U spisima a la Ep o Gilgamešu/Biblija itd itd tadašnji kroničari znaju navesti ljude koji žive po par stotina godina.
Međutim, to su nedokazive tvrdnje i ne može se znati.

A što se tiče nakupljanja mutacija, to nije istina. Jedino što se postiže nakupljanjem sitnih, točkastih mutacija, na razini stanica rezultira alzheimerima, demencijom, slabovidnošću itd itd. Ali tijelo takve stvari samo regenerira dok smatra da je to potrebno (odnosno dok ima materijala za popunjavanje novim stanicama), jer inače nitko ne bi imao potomaka, da zbog toga umire, jer se njihov genetski slijed kopira od oca i majke.
Nadalje, jedini razlog zašto ljudi umiu od starosti su te famozne telomere. Jer kad potrošiš genetski materijal u obliku telomera, tvoje stanice se više neće dijeliti i polako ćeš se raspadati dok to tvoje tijelo više ne bude moglo podnijeti. Kao prastari fićo. Možeš ti stavljati nove dijelove, komad po komad, ali smrt je neizbježna.
Još jedna stvar, tumori UVIJEK imaju telomerazu i tumorske stanice su UVIJEK teoretski besmrtne. Mene zanima jel bi se kako mogao napraviti GMO čovjek, odnosno njegova stanica koja je živa i nije divlja (nije tumor) aktiviranjem telomeraze. To je jedan način, a drugi je da se pokuša prekopirati spolno razmnožavanje na razini diobe tjelesnih stanica. To je praktički nemoguće zbog složenosti te radnje same po sebi, ali čujte....
Još jedan način je da se kromosomi "zaokruže". Većina prokariota (neke bakterije, praživotinje blablabla) imaju kromosome koji su okrugli, njihovim cijepanjem se ne gubi materijal. Kad su kromosomi tipa x i y, odnosno bilo kakvi linearni, onda se troše krajevi. Telomere su genetske sekvence određene duljne koje se troše kao nazovi genetski materijal, odnosno umjesto njega.
One su određene duljine i mi si tu ne možemo pomoći što se fizike tijela na mikrobiološkoj razini tiče.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitimened kol 25, 2013 12:42 pm

LJUBAV je napisao/la:
epifiza izlučuje hormon besmrtnosti, melatonin. znam da ljudi mogu biti besmrtni jer ljudi su savršene mašine, samo se trebamo upoznati s njima.
*hormon spavanja. Ima efekte potiskivanja starenja, ali ne potiče proizvodnju novih stanica iz potrošenog genetskog materijala starih stanica. Sprječava oksidiranje i starenje na 13 gena (koliko je dosad poznato) i vraća ih na stupanj mladosti, ali to je samo 13 njih koje melatonin čini neuništivima. Svi pokusi su s miševima i dalje završili smrću.
[Vrh] Go down
Sponsored content

Besmrtnost Empty
PostajNaslov: Re: Besmrtnost   Besmrtnost Icon_minitime

[Vrh] Go down

Besmrtnost
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.