Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt

Go down 
+11
Kahali
Star
Archangel
Bozon
Blackness
Chakotay
MoW
Athena
LJUBAV
Korplikan
Blizzard
15 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Q
Riba
Q


Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 170
Age : 111
Location : u kontiniumu
Registration date : 14.12.2009

Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt   Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Icon_minitimečet lip 28, 2012 2:28 am


Zašto su vegani agresivni. Dali je za to kriva hrana koju jedu?
Tu agresivnost ste več sigurno svi primjetili a i sve češče se
piše o tome. Po nekoj logici bi se reklo krv meso nasilje.
Ali gle nisu mesožderi ti koji napadaju biljoždere več obratno.
Svako malo vegani znaju organizirat koje kakove
skupove na kojima na vrlo agresivan način pokušavaju ljude
odvratit od konzumiranja mesa. Pri tome zna čak doči i
do fizičkih nasrtaja prema onima koji se ne slažu s njima.
To je po njima moralno i etički. No da ne duljim. Dali je po
vašem mišljenju hrana koju jedu kriva za takovo ponašanje.
Onak samo us put da dodam da je i jedan mali brko bil vegi
a jedan je od največih zločinaca u povijesti čovječanstva.


[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt   Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Icon_minitimečet lip 28, 2012 3:41 am

Dosad sam naišao na 2 njihova skupa. Nisam puno uvidio iz toga jer sam bio više-manje u prolazu, ali sam pročitao pokoji transparent, pročitao neki list koji sam dobio, pogledao nekoliko minuta filma koji su prikazivali... Ništa posebno da steknem konkretan dojam na temelju toga, ali trenutno su moji dojmovi ovo: pomalo oštar pristup i šizologika. Mislim film je pokazivao ogavne scene mučenja životinja, jedino nisam pohvatao kakve to točno veze ima s vegetarijanstvom. Ako je TO pristup da se nekog privuće vegetarijanstvu, onda ne hvala, kratko i jasno. Ne znam koji im je to biser došao na ideju prikazivanja takvog filma u javnosti. Ljudi mlate psa. Da, i, što bi mi to trebalo reći o vegetarijanstvu? Ili poruka na transparentu da "neka si jedemo mamu"? Zar zbilja? To je bit vegetarijanstva?
[Vrh] Go down
involved
Višestanični organizam
involved


Male
Taurus Dog
Broj postova : 62
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 28.04.2012

Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt   Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Icon_minitimečet lip 28, 2012 12:03 pm

vegeter na francuskom znaci biti u snu,ne ziveti,vegetirati i cekati...vise volim pecurke koje imaju ukus mesa(znate na koje mislim)no ukus jaretine sa raznja:)
no zar kokoska i riba nisu isto ziva bica?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt   Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Icon_minitimečet lip 28, 2012 5:09 pm

Znam pečurke i sjajne su na roštilju, kao što su i sunčanice. ides

Kokoši i ribe su živa bića kao što su i gljive. Nego, ne kužim na što točno ciljaš sa postavljenim pitanjem?
[Vrh] Go down
takojesudjeno
Stanica
takojesudjeno


Male
Virgo Horse
Broj postova : 24
Age : 33
Location : Novi Sad
Registration date : 01.07.2012

Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt   Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Icon_minitimened srp 01, 2012 3:23 pm

Licemeri i kvazi-moralisti, po mom mišljenju. Imao sam priliku da upoznam nekoliko vegana. Svi su žešće smarali o tome koliko su dobre osobe i kako vole životinje... bez da sam ih pitao...

Naravno, to su samo neki primeri, neću da generalizujem, ali to je moje iskustvo što se tiče tih par ljudi.

Što se tiče samog ubijanja životinja, jesam protiv mučenja i zlostavljanja istih, ali ubijanje radi hrane, e to je prirodna stvar i deo lanca ishrane. Sad, koliko god to brutalno zvučalo, tako je, i ja verujem da je ispravno jer i jeste. A možemo da morališemo koliko god hoćemo, treba se pomiriti sa činjenicama.

I da, meso je neophodno ljudskom organizmu. Mogu da se traže alternative, ali ne znam baš kakvi proteni mogu da se vade iz salata i proizvoda od soje, il' šta več trpaju u sebe... al' svako ima svoj izbor.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt   Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Icon_minitimened srp 01, 2012 5:49 pm

Licemjeri i kvazi-moralisti, apsolutno se slažem. Ja bi reko "preseravanje". Vidim po tome kako se odnose prema svojoj ishrani kako se odnose prema sebi - oni ne cijene dovoljno ni sebe ni život kao pojavu upravo tom svojom "izbirljivosti". Vidi se da nikad nisu gladovali i molili se bogu sa komad slanine, a kad bi došli do njega slavili taj dan kao da im je nebo ukazalo neku neizrecivu milost.

Mislim da je već rečeno na ovoj temi da neki ljudi imaju problema sa jedenjem ili mesa uopšte ili određene vrste. To je drugo. Ali praviti od toga neki moralni problem, to zbilja jeste licemjerno.

Koliko sam shvatio, to su Amerikanci popularizirali (neka me neko ispravi ako griješim) a tamo ima jedan čudan običaj koji se radi u svrhu zabave. Zove se "food fight" i u njemu ste vjerujem svi, mogli vidjeti kako se razbacuje hrana za koju bi neko drugi prodao dušu. Potpuno razumljiv običaj. Čega se ima mnogo, time se može razbacivati jer to više nije vrijedno nekog velikog obzira. Ali, tamo gdje jest, drugačije se i postupa i misli.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt   Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Icon_minitimened srp 01, 2012 6:12 pm

Po meni, vegetarijanstvo je stvar nečijeg izbora, i ne sviđa mi se što pri upoznavanju ljudi koji su odabrali biti vegani, vegetarijanci, to što odmah popuju o tome zašto su oni u pravu, a ja nisam, odmah dobivam kratko predavanje o tome zašto trebam postati vegetarijanac, i čudo, ne zanima ih to što ja znam većinu stvari koji oni meni govore, ali je moj izbor i dalje da sam svežder, da volim pojesti dobar komad mesa, i da vidim veći problem u nekim drugim nemoralnostima našeg vremena od hranjenja životinjskim mesom i namirnicama životinjskog podrijetla.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt   Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vegatarijanstvo - moralni i etički aspekt
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: