Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Brže od svjetlosti

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
petarbosni4
Riba

Male
Scorpio Rat
Broj postova : 157
Registration date : 01.12.2010

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 8:35 am

Evo jednog fenomena koji pokazuje kako se predmet kojeg ubrzava neka sila, nasuprot Einsteinovom mišljenju i Teoriji relativiteta, može kretati većom brzinom nego što se rasprostire sama sila koja ga ubrzava. Ovaj primjer naveo sam i u članku "Brže od svjetlosti" u kojem dam izložio projekt akceleratora koji bi ubrzavao čestice na brzine višestruko veće od brzine svjetlosti. Članak o nadsvjetlosnom akceleratoru
http://www.petar-bosnic-petrus.com/hr/clanci-download/Brze-od-svjetlosti.pdf
Hydroptère : record de vitesse à la voile ! le bateau vole
www.youtube.com
Hydroptère pulvérise le record de vitesse lors d'une séance d'entraînement le 4 Sept. dernier avec un run à 51,36 noeuds !
https://www.youtube.com/watch?v=kcCtJsNreiE
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac

Male
Virgo Broj postova : 1053
Registration date : 10.04.2012

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 9:44 pm

U jebote... Gdje si to pronašao, ako smijem pitati?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 9:52 pm

@2pac To je petrus sam izmislio, kako misliš gdje je to pronašao?

Inače, ne kužim ovo s hydroptèreom i njegovim rekordom. Ima li to neke veze s tvojom vječnog potragom za što većom brzinom, @petruse? :)

Riba

Male
Scorpio Rat

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:30 pm

MoW je napisao/la:
@2pac To je petrus sam izmislio, kako misliš gdje je to pronašao?

Inače, ne kužim ovo s hydroptèreom i njegovim rekordom. Ima li to neke veze s tvojom vječnog potragom za što većom brzinom, @petruse? :)

Prikazani katamaran, hidrokrilac može postići čak višestruko veću brzinu od vjetra koji puše u njegova jedra, naravno samo ako mu vjetar dolazi s boka. A ako ima "vjetar u leđa" tj. ako mu vjetar dolazi s krme, što se smatra optimalnim, ne može Zbog otpora vode, postići čak niti brzinu vjetra. To može svaki malo bolji brod, a katamarani su posebno pogodni za to, jer pružaju manji otpor vodi i stabilniji su. A ako koriste još i vodena krila , hydroptera, onda su vrlo stabilni i ne stvaraju gotovo nikakav otpor kretanju kroz vodu.

To je važno zato što to zorno pokazuje da i ionizirana čestica može postići mnogo puta veću brzinu od brzine svjetlosti, tj. elektromagnetskog impulsa koji ju ubrzava, pod uvjetom da joj taj elektromagnetski impuls prilazi s boka ili "longitudinalno", kako se izrazio Einstein. Nadsvjetlosni akcelerator je uređaj koji EM impulse dovode čestici s boka, i tako joj omogućuju i nekoliko stotina puta veću brzinu od brzine svjetlosti. Dosadašnji akceleratori "gurali" su čestice tako da su im prilazili s leđa, pa čestice nisu mogle postići čak ni brzinu svjetlosti. To se pravdalo povećavanjem mase, povećavanjem koje ne postoji i koje je potpuno apsurdno.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:34 pm

Razumijem. A kako napreduju praktični eksperimenti? Vidim da je teorija sasvim solidno razrađena, ali postoje li takvi funkcionalni uređaji?

Riba

Male
Scorpio Rat

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:41 pm

No evo nečega što je produkt čiste i apsolutne genijalnosti, premda se u obliku koji ću vam pokazati ne doima takvim. No kad se bude primjenjivalo u svemiru i kad pogonska energija ne bude dolazila od vjetra nego ot tzv. pozadinskog zračenja i sličnih pojava, vidjet će se kako je moćan ljudski um. Brodić koji ćete vidjeti pomalo je nespretno napravljen i može se kretati samo uz vjetar. Prije nekih tridesetak godina ja sam napravio jedan takav, ali koji se može kretati u svim smjerovima i bez obzira na to odakle, iz kojeg smjera vjetar puše. Paradoksalno, ali ipak apsolutno logično, brodić je opet postizao najmanje brzine kad se kretao pravo niz vjetar, a najveće kad se kretao točno uz vjetar.

evo vam ovog čovjeka s njegovim brodićem:

https://www.youtube.com/watch?v=oKqC5JsurOk
[Vrh] Go down
petarbosni4
Riba

Male
Scorpio Rat

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:43 pm

Brod se kreće usuprot sili koja ga gura, a...!!!???

Što čovjek može !!!!!!!!!!!!!!???????????????!!!!!!!!!!????????????
[Vrh] Go down
petarbosni4
Riba

Male
Scorpio Rat

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 10:50 pm

MoW je napisao/la:
Razumijem. A kako napreduju praktični eksperimenti? Vidim da je teorija sasvim solidno razrađena, ali postoje li takvi funkcionalni uređaji?

Za sada samo općepoznati i opće-zaniemarivni Čerenkovljev efekt postignut još 1953 (Čerenkov , Vavilov, Frank) i Nobel za 1958.
I sada, nedavno Nadsvjetlosno brzi neutrini poslani iz Cerna u Gran Sasso u Italiji. No, nažalost, i ovaj zadnji pozitivan pokus pada u zaborav, iako je bio potvrđen sa dva naknadna eksperimenta koji su trebali provjeriti vjerodostojnost prvoga.
[Vrh] Go down
petarbosni4
Riba

Male
Scorpio Rat

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 11:14 pm

Sad sam upravo vidio da ovdje već postoji topic o nadsvjetlosno brzim neutrinima. Nema dugo da je to bilo objavljeno u novinama. Stručnjaku koji to pročita odmah će biti jasno da se zbog takvih grešaka koje se navode kao moguće neutrini ne bi pokazali brži nego znatno sporiji od svjetlosti. Naročito ono s optičkim kablovima, koji vode svjetlost znatno sporije od vakuuma, odnosno brzine svjetlosti, c. Te se greške vjerojatno "konstruiraju" radi toga da se umiri javnost. Slično tzv. montiranim procesima u politici.

Teorija relativnosti donosi profesiji fizičar golem novac. Ona također višestruko poskupljuje proizvode koji se temelje u fizikalnim istraživanjima, ali za sada ne čini neku izravnu tehničku ili tehnološku štetu. No ona sprečava razvoj znanosti fizike i mediokritetima omogućuje da dobiju gotovo božanski društveni status. Istovremeno odbija pristup istinski kreativnim ljudima. Za sada je teorija relativnosti vrlo unosna jednoj moćnoj društvenoj grupi i zato se tako žilavo održava na "vlasti".
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger

Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Registration date : 13.01.2012

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimečet svi 17, 2012 11:53 pm

Ovo s brodom me podsjeća na pastrvu koja se kreće uzvodno bez napora ili bez ikakvoga napora stoji na mjestu dok voda protiče. Viktor Shauberger i njegov negativni otpor.

Kad netko spomene relativnost uvijek se sjetim prešućivanog Milerovog etera koji je noćna mora relativnosti,a kad bi se konačno priznao u pitanje bi došlo i inflacija svemira kao i big bang teorija.

Mislim da je Orgonska energija ključna u svemu tome

[Vrh] Go down
petarbosni4
Riba

Male
Scorpio Rat

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimepet svi 18, 2012 9:47 am

Razlika između pastrve i onog brodića je u tome što pastrva koristi svoju vlastitu energiju a brod energiju vjetra. Što ga vjetar jače gura natrag, to brod brže ide naprijed. Na prvi pogled, to poništava Newtonov zakon o jednakosti akcije i reakcije, ali ne, nego ga koristi na najparadoksalniji mogući način. Čovjekov genije zaokrenuo je pravac djelovanja sile za punih 180 stupnjeva.
No evo jednog drugog savršenijeg broda čija je elisa uvijek okrenuta vjetru i koji se može kretati u svim smjerovima, kao da ima vlastiti motor. Ja sam prije oko 30 godina izradio jednog takvog, ali dužine svega 70 cm Elisa je bila na istoj osovini s jednim malim generatorom el. struje i pokretala mali el. motor koji je onda pokretao propeler u vodi. Struje se sa generatora na "jarbol prenosila putem kliznog kontakta- četkice su kliizile po prstenovima - tako da se propeler mogao okretati kamo god je htio. Trup broda mora biti jako aerodinamičan po transverzalnoj i longitudinalnoj liniji radi što manjeg otpora vjetru.

https://www.youtube.com/watch?v=IzGCYaJbf0A

Evo još jednog tipa turbine koji se već desetljećima pokazuje dobar u proizvodnji el. struje, jer hvata vjetar iz svih smjerova.

https://www.youtube.com/watch?v=y_i9AzqdjsQ
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac

Male
Virgo Broj postova : 1053
Registration date : 10.04.2012

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesub svi 19, 2012 12:09 am

Ups... Nisam znao da je on to sam izmislio, ali stvarno genijalno!!!
[Vrh] Go down
petarbosni4
Riba

Male
Scorpio Rat

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesub svi 19, 2012 11:12 am

2pac je napisao/la:
Ups... Nisam znao da je on to sam izmislio, ali stvarno genijalno!!!

Da, da Stari, to je moja izmišljotina.

Hvala na komplimentu!

Pozdrav

Petrus
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male
Capricorn Broj postova : 1620
Registration date : 07.10.2015

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimepet tra 15, 2016 7:51 pm

[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimepet tra 15, 2016 11:24 pm

Petrus i dalje piše, vidim... zanimljivo. :)

Majmun
web dust

Male

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesub tra 16, 2016 10:33 am

bilo mi strašno drago jučer dok sam otkrio ovaj thread, morao sam ga potražit :D
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco

Male
Leo Snake
Broj postova : 1082
Registration date : 18.06.2015

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesub tra 16, 2016 4:26 pm

MoW je napisao/la:
Petrus i dalje piše, vidim... zanimljivo. :)
Ko je Petrus ako nije tajna? Sto se tice ove teme,naravno da postoje cake kako postici brzinu brzu od svetlosti,ili tacnije preci velike svemirske razdaljine za relativno kratko vreme,odnosno skoro trenutno,ali za to nam treba mnogo vece saznanje iz oblasti Astronimije i Astrofizike,nego sto sada imamo i naravno naprednija tehnologija.Jedna od caka su crvotocine(vestacke i prirodne),tahionski pogon i naravno najpoznatiji FTL pogon-hiperpogon,pomocu medjudimenzionalnog prostora i brane(opet dolazimo do aspekta  Dimenzija,mozda je upravo ovaj medjudimenzionalni prostor i brana jedna od barijera izmedju Dimenzija-Svemira), poznatije nazvanog hipersvemir.Moze biti mozda 4 solucija,nekakva vrsta lineralnog-klasicnog-obicnog FTL pogona,bez prelaska u hipersvemir,kao sto na primer imaju svemirski brodovi Drevnih-Alterana u cuvenoj SF seriji Stargate.Ali zato je potrebno nadljusko znanje i sposobnost,ali mislim da se ta FTL tehnologija Drevnih-Alterana bazira na nekim ezoterijskim cesticama koju jos uvek nismo otkrili,niti cemo verovatno skoro.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Registration date : 16.11.2011

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesub tra 16, 2016 10:41 pm

Upiši u google Petar Bosnić. Hrvatski znanstvenik i malo otkačen, odvojen od mainstreams. Posvetio je život ovoj temi na kojoj pišemo.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimepon tra 18, 2016 1:21 pm

[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco

Male
Leo Snake
Broj postova : 1082
Registration date : 18.06.2015

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimeuto svi 03, 2016 6:59 pm

Jel je neko ponudio potencionalno resenje za postizanje brzine brze-vece od svetlosti?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesri svi 04, 2016 12:19 am

Čovjek je legenda, pročitao sam cijeli njegov intervju i ne znam da li je točan ali je jako zanimljiv :)

Dinosaur
grga@bizArt

Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Registration date : 24.01.2016

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesri svi 04, 2016 9:51 am

Razmišljajuči umom ne oslanjajući se na iskrivljenost osjetila koju stvara iluzija teorija relativnosti koja kaže da ništa nemože putovati brzinom veće od c-brzina svijetlosti, rekao bi ti da teorija i jedan mali dio prakse već postoji i da se može kretati brzinom većom od c.
Kvantna fizika! Dao sam negdje u nekoj temi link. Pogledaj veoma veoma interesantan video. Zanimljivo je da veza između dva međusobno spregnutih atoma, neovisno o njihovoj udaljenosti, je čak trenutna.
Znanstvenici su kroz spregnutu vezu poslali česticu svjetlosti koja je stigla na odredište trenutno-teleportacija!
Znači na pragu smo evolucije fizike i sve što smo do sad znali pada u vodu kako bi se reklo. Čitao sam i ja intervju sa Petrom Bosnić Petrus i slažem se sa njim da je Einsteinova teorija relativnosti iluzija. Rekao je da bi htio za svog života spoznati dal su njegove teorije točne ili ne. Jer drži se toga da je spoznaja iluzije, ma kako bila gorka,ipak vrednija od iluzije spoznaje. I to je nekakav napredak.
Jednu zanimljivost ću napisati! Zemlja ima 7 chakri tj. elektromagnetna centra. Spomenut ću jedan od njih, koja je svima valjda shvatljiva, u Egiptu gdje su Keopsove piramide. Možda su baš tu zemljinu chakru vanzemaljske civilizacije koristile kao spregnutu vezu kroz elektrićni svemir kako bi došli u kontakt sa nama.
Nevjerujem jedino da su lično došli na zemlju ali poslali su dosta podataka o sebi, svoje znanje, vještine, genetski kod, tehnologiju, umjetnost, kulturu, itd... jer nezamislivo mi je, još zasad, da se živo biće kao oblik i svijest kao forma može rastaviti-teleportirati-sastaviti u prvobitni oblik! Možda u nekoj skoroj budućnosti kad razvijemo sofisticiranije uređaje! A možda i ne jer induvidua je svijesno biće koje se rodi i umre u jednoj dimenziji. Ko bi ga znao!! To bi možda i objasnilo skokove u razvoju tehnologije na zemlji i tezu da je tehnologija koju koristimo biće koje se razvija u čitavom svemiru i tamo je rođena a ne da je strikno zemaljsko biće!
A putovanje u druge dimenzije su već druga tema. I ustanovili smo, a neki i okušali, da postoji!!!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesri svi 04, 2016 2:19 pm

Chakotay je napisao/la:
Čovjek je legenda, pročitao sam cijeli njegov intervju i ne znam da li je točan ali je jako zanimljiv :)
svakako se radi o čovjeku renesansnog kapaciteta (originalnog uma i vanserijske zalihe volje i ustrajnosti) no i nepokolebljive tvrdoglavosti. pretpostavljam da u toj beskomprominosti po pitanju spinalne "fuzije" i neutrinskog "uzgona" ima polupanih lončića jednako kao i u njegovoj "civilizacijskoj" dijalektici. za pogrešno uspostavljanje "nove" dijalektike ima konkretnih greški u koracima pa me to navodi na zaključak: ak mu je metafizika s bugom velika je vjerojatnost da je i u fizici bug prisutan.
to naravno ne znači da einsteinova priča drži vodu, ipak je on bio samo duhoviti enigmata i pragmatičan trgovac kao i cjela ekipa poslje plancka skup sa weinbergerom i svim big.bengašima.

grga@bizArt je napisao/la:
............ jer nezamislivo mi je, još zasad, da se živo biće kao oblik i svijest kao forma može rastaviti-teleportirati-sastaviti u prvobitni oblik! Možda u nekoj skoroj budućnosti kad razvijemo sofisticiranije uređaje! A možda i ne jer induvidua je svijesno biće koje se rodi i umre u jednoj dimenziji. Ko bi ga znao!! To bi možda i objasnilo skokove u razvoju tehnologije na zemlji i tezu da je tehnologija koju koristimo biće koje se razvija u čitavom svemiru i tamo je rođena a ne da je strikno zemaljsko biće..... putovanje u druge dimenzije su već druga tema. I ustanovili smo, a neki i okušali, da postoji!!!
ak postoji ( a velika je vjerojatnost da postoji) prostorna i vremenska telepotacija to su duhovne moći premještanja fizikalnih (i duhovnih) tjela, a ne kvantne rekombinacije.

Zadnja promjena: web dust; sri svi 04, 2016 2:30 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Registration date : 16.11.2011

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesri svi 04, 2016 2:21 pm

Što su to Zemljine čakre?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust

Male

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitimesri svi 04, 2016 2:29 pm

nemam blage veze o tome, bit će da je neka analogija iz proširenog uvažavanja živih bića; ljudsko biće - planeta
[Vrh] Go down
Sponsored content

Brže od svjetlosti Empty
PostajNaslov: Re: Brže od svjetlosti   Brže od svjetlosti Icon_minitime

[Vrh] Go down

Brže od svjetlosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next