Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Skrivena poruka u vodi

Go down 
+21
Eternity
Chakotay
hromi
flory
Saroman
silver
meli
gloria_g
Blizzard
stella
None
Alpha
Angel from shadow
zvezda
od soka prazna flaša
Rain
(CroM)Flash
Svjetloisjena
Thor
malenaivi
Galileo Galilei
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimečet sij 03, 2008 6:44 pm

Mikro i makrokozmos
[Vrh] Go down
od soka prazna flaša
Stanica



Female
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 34
Registration date : 24.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimečet sij 03, 2008 9:04 pm

svjetloisjena je napisao/la:
voda koja je dobila poruku: gadiš mi se, ubit ću te:
Skrivena poruka u vodi - Page 2 Make_me_sick
shock Vidim čovječuljka koji upire prstom!!! affraid affraid
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimepet sij 04, 2008 4:39 am

Rizikujuci da budem malo oftopic (sorry, Galileo...), mislim da reci doprinose materijalizaciji... otuda i evokacije, prizivanja... jer reci su zvuk, vibracija... a sve je povezano ... *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimepet sij 04, 2008 6:55 am

zvezda je napisao/la:
Rizikujuci da budem malo oftopic (sorry, Galileo...), mislim da reci doprinose materijalizaciji... otuda i evokacije, prizivanja... jer reci su zvuk, vibracija... a sve je povezano ... *
He, he, Galileo, majstor off topica 8) ti nema sto oprostiti. Znam da nekad skrenem sa teme (da nekad :D ), ali drago mi je sa ljudima procavrljati o svemu, jer ono sto ti povezujes sa jednom temom, a znacajno ti je, mozda ja jos nisam cuo, pa potraga ide sve sire u spiralu. Znanje nije pravocrtno, ono je spiralno (Zivila istocnjacka mudrost :cheers: )
Morao sam izviknuti parolu oops
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimepet sij 04, 2008 12:45 pm

Eh, te spirale...

Videcu da prikacim onu dobijenu koriscenjem zlatne sekvence, mozda i nesto o samoj Zlatnoj sekvenci...

Moze ovde kod tebe?... ;) *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimepet sij 04, 2008 1:46 pm

Slobodno, moji topici su otvoreni za sve :)
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimepet sij 04, 2008 8:57 pm

svjetloisjena je napisao/la:

Osobno vjerujem da voda ne reagira na natpis kao takav nego na emocije onoga tko istražuje. Dakle netko od onih koji su uvjereni da je majka Tereza o kojoj smo imali negdje otvoren topic prevarantica i sadistica sigurno bi izazvao drugačiju kristalizaciju od ove :) Ili ako netko duboko poštuje lik i djelo nacističkog vođe mogao bi također izazvati pojavu pravilnijih kristala. Dakle, vjerujemda se ne radi o procjeni nekog osjećaja ili osobe ili činjenice nego o načinu da se ljepotom i pravilnošću mjere naše emocije, stavovi i doživljavanja svijeta općenito.

slažem se i pridodajem - jako lijepo rečeno :)
a zgodno je ovo s vodom, mislim to možemo i sami provjeriti zar ne? u slučaju da smo sumnjičavi ;)
još nešto što podupire ovu teoriju je (moje) vjerovanje da je misao najača sila :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimepet sij 04, 2008 9:30 pm

Je, ja sam malo provjeravala na biljkama. A kad razmislim, negdje imam dječji mikroskop, mogla bih pokušati i ovo s vodom, jedino ne znam kako bih izdvojila kristale, da o snimanju ne govorim. Nisam nikad naišla na konkretna uputstva ili su bila previše tehnička pa sam ih zaboravila :)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimepet sij 04, 2008 9:30 pm

Pokusat cu ja naci te tehnicke detalje, pa podijelim sa vama.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimepet sij 04, 2008 9:35 pm

Super! To bi bilo u duhu onog zozovog topica koliko smo jaki u praksi :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimesub sij 05, 2008 1:57 am

Dosta puta sam cula za ovo s vodom...i razmisljam tako nekako kao Svjetloisjena...izgleda kao da kroz to s vodom bi mogli shvatiti/spoznati nesto vise...nesto sto nam je ispred nosa, a ne vidimo...nekako ima taj osjecaj...hmmm...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimesub sij 05, 2008 11:02 am

Da, kao da je voda indikator, samo treba vidjeti reagira li na naše misli ili na realnost (što god mi mislili da realnost jest zubo - to je već gnoseološko pitanje i spada na filozofiju))
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimesub sij 05, 2008 7:05 pm

Malo sam citao i ispalo je da je prica oko vode malo sira. Za sutra cu vam pripremiti jos podataka. Sto se tice prakticnog dijela, cekam odgovor kolege koji se sa time bavio.
Bit ce nesto od nas :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimened sij 06, 2008 2:52 am

Sada se setih i da imam nesto o mermeru koji stvara vodu...

No, da pokusam prvo pronaci ono o zlatnim odnosima...

FI
ZLATNI ČOVEK
Zlatni čovek, ili zlatna sekvenca, je matematička konstanta, odnos koji se pojavljuje u prirodi a bio je poznat i Pitagori. Ovaj odnos proporcija su u arhitekturi i umetnosti koristili Grci, i od tada je u upotrebi. Prvo ga je Leonardo Da Vinči nazvao „Sectio Aurea“ (Golden Section). Ovaj broj, 1.6180339... je grčko „Fi“. Ono, kao i „Pi“ (3.14156...) nema kraj i predstavlja iracionalan broj, čije se kombinacije cifara u beskrajno dugom nizu decimalnih mesta nikada ne ponavljaju. Ovi brojevi se pojavljuju u prirodi i koristile su ih sve kulture.
Zlatna Sekcija može da se prikaže grafički postavljanjem tačke na liniju tako da dva dela linije koje ćemo postavljanjem tačke dobiti budu u sledećem odnosu: kraći deo se prema dužem odnosi isto kao i duži prema celini.

A----------B----------------C

Zlatni Pravougaonik, čije strane imaju odnos Fi prikazan je dole.


ZLATNI PRAVOUGAONIK
Zlatni Pravougaonik je formiran iz kvadrata kao što je narandžasti kvadrat levo. Jedna strana je podeljena na pola, u tački „c“, pa je luk iscrtan od „b“ do „e“; „e“ je ugao Zlatnog Pravougaonika. I zeleni pravougaonik i novostvoreni pravougaonik imaju odnos Fi.




ZLATNA SPIRALA
Zlatne Spirale se formiraju ređanjem Zlatnih Pravougaonika pa povlačenjem krivulje kroz dobijene kvadrate. Ovako izgleda školjka nautilus.


Multiple spirale, ispresecane, stvaraju šaru suncokretovih semenki.
Rotacija listova biljke na stablu prati odnos Fi obezbeđujući da se isti položaj ne upotrebi dva puta, omogućavajući optimalnu izloženost donjih listova sunčevom svetlu. Spiralne morske školjke svojom strukturom oklopa prate odnos Fi čime obezbeđuju optimalnu snagu strukture. Masivni blokovi koji su korišćeni u osnovi Velike Piramide „preplavljeni su“ odnosom Fi da bi se obezbedila stabilnost građevine. Latice mnogih cvetova prema njihovim čaurama (mahunama) imaju odnos Fi. Spiralne forme kao što su semenke suncokreta, šišarke, glavice kupusa, čak i galaksije korespondiraju sa radijusom vektora stvorenih slaganjem Zlatnih Pravougaonika.
Otkriveno je da pentagram ima preko 200 odnosa Fi.



FIBONAČIJEVA SEKVENCA
"Fibonačijeva Sekvenca" je tesno povezana sa Zlatnim Čovekom. Primer Fibonačijeve Sekvence je 1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,... gde je svaki broj zbir dva prethodna. Odnos svakog broja prema prethodnom je 1.618, ili Fi. Fibonačijeva kriva počinje grubo i gotovo ugaono, ali se uskoro nežno razvija u Zlatne Spirale.

Uparene Zlatne Spirale stvaraju ovu galaktičku formu.
Na svom poznatom crtežu, Leonardo daVinči (1452-1519) pokazuje gomilu odnosa  na ljudskom telu...

Ovo su samo neki od primera savršenosti „prirode“, tj. Tvorca koji stoji iza nje...[img][/img][img][/img][img]
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimened sij 06, 2008 2:54 am

Nije mi prekopirao slike iz ovog Word-ovog fajla...
ne znam z a s t o ..... ? *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimened sij 06, 2008 9:52 am

moras ih upload na neki server sa slikama, pa da forumov server ih moze povuci i prikazati

malo muke, ali mislim da se isplati, jedna slika govori ...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimened sij 06, 2008 6:24 pm

...vise od hiljadu reci. *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimepon sij 07, 2008 8:28 am

Koliko se malo zna i koliko tek trebamo nauciti o svijetu oko nas. Divimo se ljepoti pahulje i pitamo se odakle toliki oblici i ljepota. Mozda se odgovor krije u slijedecim rijecima. Ali, to nije sve, ima toga jos :)

"Posljednjih se godina obnovilo vjerovanje da voda posjeduje moći koje nadilaze ono što možemo zaključiti iz njene kemijske strukture. Ona, kako vjeruju mnogi istraživači, ima stanovitu moć memorije. Disciplina koje se bavi dokazivanjem ove tvrdnje zove se digitalna biologija, a njen je tvorac Dr. Jacques Benveniste. Ako se ova teza pokaže točnom, mnoge važeće znanstvene teorije bi mogle doživjeti znatne revizije. Dipl. inž. Ivo Košak kaže : "Molekule vode, pored ulaženja u složene molekularne asocijacije (cluster), mogu oscilirati u devet slobodnih pravaca. To znači da jedna jedina molekula vode može zauzeti 9 ! ili jednu od 362880 binarnih informacija ! S jednim tucetom molekula vode, moguće je, prema tome, dobiti broj informacija koje bi trebalo ispisati na tridesetak tisuća stranica A4 formata. Danas još nitko ne zna što predstavlja samo jedna jedina scena u igri vodene memorije. A taj je scenarij još zamršeniji ako oscilacije ne shvatimo kao monotono, jednofazno njihanje, nego kao Fourierov niz….". "

MISTERIJE, NEOBJAŠNJIVI FENOMENI - knjiga prva

Skrivena poruka u vodi - Page 2 180px-SnowflakesWilsonBentley Skrivena poruka u vodi - Page 2 Pahulja8a4uf Skrivena poruka u vodi - Page 2 PAHULJA
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:18 am

Ima tu nesto... sem lepote pahulja... Mislim da je voda mnogo vise nego sto znamo, a naznaka za to je mnogo... Prvo je nastala voda... Sveta voda... Krstenje u vodi... Kupanje preminulog (i docekuje te i ispraca u zivotu)... oko 70% tela je voda... ne mozes preziveti dugo bez nje (mnogo duze mozes bez hrane)... alhemicarski radovi koji je ukljucuju... elementarna magija je obavezno koristi u ritualima... itd... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 11:10 am

Čitala sam u Emanuelu da će se za dvjestotinjak godina za iscjeljivanje koristiti samo čista voda.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimesri sij 09, 2008 2:39 am

Nemam taj spis... :( *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimesri sij 09, 2008 11:57 am

TAJNA TIBETANSKIH LAMA

Prema shvaćanju nekih, proces starenja vezan je uz količinu teške vode, D2O, koju unosimo u organizam. Obzirom da na svakih 6000 molekula dolazi jedna molekula teške vode, postupno se ona u našem organizmu nagomilava, mijenjajući njegovu fleksibilnost, a to bi trebao, po ovoj teoriji, biti glavni faktor starenja ljudi. Razvijen je jednostavan sustav uklanjanja teške vode iz pitke, zasnovan na primitivnoj tehnologiji tibetanskih lama, koji su na neki način znali kako na ovaj način produljiti svoj životni vijek, katkada i više decenija. Ispitivanja su pokazala da planinski led ionako sadrži 20 puta manje teške vode nego rijeke i jezera. Inicijalni pokusi na laboratorijskim životinjama pokazuju da se njihov životni vijek doista može produljiti, izbjegne li se unošenje teške vode u tijelo. Po svemu sudeći, Tibetanci su bili svjesni i vrijednosti mliječnobijele vode iz gorskih potoka, poznate kod Hunza pod imenom glacijalnog mlijeka. Kasnije ce istraživanja pokazati da takova voda sadrži tzv. koloidalne minerale.

Misterije, Neobjašnjivi Fenomeni - Knjiga I



na dnu clanka je spomenuta stetnost teske vode tj. kako ona djeluje na ljudske stanice. OK, zanemarite one saljive komentare na samom kraju :)

wikipedia o teskoj vodi D2O
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimesri sij 09, 2008 11:06 pm

E u ovome ima logike.

A što je s onih osam čaša dnevno?

Imam kod kuće knjigu "Vaše tijelo vapi za vodom" od jednog iranskog autora (emigranta, naravno), on smatra da većina bolova i bolesti vuče porijeklo od dehidracije.

Pa se sad ti snađi Boink
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 1:43 am

A onda opet, bas je nedavno negdje na netu bio clanak o nekim od najcescih zabluda...i jedna je bila ta sa 8 casa vode dnevno...znanstvanici, cini se, jedan dan otkriju da je nesto genijalno za ljude, drugi dan da je to zapravo otrov, a treci dan je opet nesto trece... :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 1:44 am

Osobno sam sklona vjerovati, kao sto sam vec ranije spomenula, da voda krije puno vise nego smo u ovom trenu sposobni spoznati...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Skrivena poruka u vodi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Skrivena poruka u vodi   Skrivena poruka u vodi - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Skrivena poruka u vodi
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Skrivena istina - zabranjeno znanje
» Hodanje po vodi
» Nikola Tesla
» Michael Cremo i R.Thompson - Skrivena povijest ljudske vrste
» Odgovor/poruka od pravog muskarca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: