Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kozmetika

Go down 
+2
Gea
Athena
6 posters
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kozmetika Empty
PostajNaslov: Kozmetika   Kozmetika Icon_minitimečet svi 17, 2012 9:33 pm

Žene i muškarci svakodnevno koriste neke kozmetičke proizvode.
Naravno, za pripadnice nježnijeg spola, uglavnom je rezervirana šira paleta kozmetičkih proizvoda. Tako osim preparativne kozmetike koja njeguje kožu, u ženskim ormarićima često nalazimo i dekorativnu kozmetiku. hekla

Inače kupujem relativno malo kozmetike za neku osnovnu njegu lica i tijela. Obično odem u Dm i tamo povremeno "obnovim" kozmetiku.
Međutim, moram spomenuti da sam nedavno otkrila Yves Rocher prirodnu kozmetiku i naručila poštom neke proizvode.
Apsolutno sam oduševljena. lovely
Gelovi za tuširanje, šamponi, kreme za ruke imaju čisti, esencijalni, intenzivni miris nekih biljaka- npr. lavande, koprive, kamilice.
Svima bi je preporučila :P i već sam naručila neke nove proizvode. Nijedna kozmetika koju sam dosad probala, nije bila tako "prirodna", a osim toga proizvode ne testiraju na životinjama.
Cijene su možda malo više nego u Dm-u, ali prihvatljive. Nadam se da ovo ne zvuči kao reklama, jer se radi isključivo o mom iskustvu.

Koje kozmetičke proizvode vi koristite i imate li omiljeni brand?
Da li vam je bitna cijena pri kupnji istih i garantira li viša cijena bolju kvalitetu?
:)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kozmetika Empty
PostajNaslov: Re: Kozmetika   Kozmetika Icon_minitimepon svi 21, 2012 3:32 pm

Pa ovako i ja od ove kozmetike za uljepšavanje odem u Dm i nabavim koju olovkicu, sjajilo itd. ( baš radi cijena koje su više nego ok)
Inače od krema koristim doma-smućene kreme, najčešće na bazi belobaze i eteričnih ulja koja nisu sintezirana i izvrsne su. Inače imam problematično lice,ali me kura mazanja s kremom od sjemenka mrkve i čajevca skroz očisti. Tako da sam s tim zadovoljna :D

Što se tiče skupe kozmetike tu su samo šamponi koji djeluju tipa vichy ( ali djeluju odprilike 3 mjeseca pa ti se kosa navikne i nema više onog sjaja i mekoće kao na početku) One kapsule za poboljšanje rasta kose itekako djeluju ides
[Vrh] Go down
Velebitkinja
Višestanični organizam
Velebitkinja


Female
Leo Goat
Broj postova : 50
Age : 32
Registration date : 12.08.2012

Kozmetika Empty
PostajNaslov: Re: Kozmetika   Kozmetika Icon_minitimečet kol 16, 2012 7:52 pm

Gea, pravis sama svoju prirodnu kozmetiku ili narucujes?

Ja sam nekoc narucivala, ali sam onda pocela praviti sama za sebe i bliznje. To mi je postalo hobi. :)

Sto se tice sampona koristim obicni od koprive i ponekada si smutim jedan.
Kupim Becutan djecji sampon (ima pantenol, sto je plus, a uz to je i blag, i bez suvisnih dodataka). Uspem 30 kapi koprive (ima u apoteci) i 25 ml riccinusovog ulja (takodjer ima u apoteci). Ovaj je sampon odlican za rast kose, isprobajte, nije skupa investicija, a isplativa je.

Od sminke kupujem samo Essence rumenilo u boji breskve, Rimmel ruzeve i maskare.
Jako pazim sto stavljam na oci i ne nanosim nikakva sjenila niti tuseve, samo surmu. Surma je 100% biljna crna olovka. Prodaju ispred dzamija obicno, a ja sam svoju kupila na sajmu knjiga za samo 3 KM (a dugo traje!).
Inace su mi druge olovke (iz DM-a, CM-a i dr.) smetale i nadrazivale oci, kada sam otkrila surmu, bila sam presretna! Preporucujem je svima koji imaju osjetljive oci.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kozmetika Empty
PostajNaslov: Re: Kozmetika   Kozmetika Icon_minitimesub kol 18, 2012 12:44 pm

@Velebitkinja, jako mi se sviđa tvoj pristup. Uvijek volim vidjeti da se ljudi vole vraćati što prirodnijim i jednostavnijim stvarima. Mišljenja sam da je danas kozmetička industrija (pored još mnogih drugih ...ali nije tema sada) čista <papilova>, i da kroz čist fancy marketing hvata ljude u zamku. Pa iz dana u dan dobijamo proizvode 3 u 1; 5 u 1 ... 125 u 1 ... kremice za lice od 400-500-600kn ... i svašta nešto.

Jako me zaintrigirala ta surma. ... od čega je spravljena ... i gdje se još može kupiti?
[Vrh] Go down
Velebitkinja
Višestanični organizam
Velebitkinja


Female
Leo Goat
Broj postova : 50
Age : 32
Registration date : 12.08.2012

Kozmetika Empty
PostajNaslov: Re: Kozmetika   Kozmetika Icon_minitimesub kol 18, 2012 1:31 pm

Marketingu ne vjerujem nimalo - sve sto kazu za mene su lazi da mi izmuzu novac.

Surma je arapska ljekovita sminka, kojoj se cijena krece izmedju 3 i 6 KM (to bi bilo izmedju 12 i 24 kn). Sastojci su aktivni biljni ugljen i biljna ulja (u onim masnim surmama samo). U Sarajevu prodaju ispred Begove dzamije i kada god tamo odem, kupim surmu.
Oni prodaju samo biljnu kozmetiku i tu mi je nekako najsigurnije uzeti. U mom gradu sam nasla u prodavnici Hamam u Starom gradu.
Znam da ne prodaju to u CM-u i DM-u.

Surma u ovoj ambalazi je u prahu, ona se stavlja samo na unutarnje rubove oka:
Kozmetika Hashmi-surma-special-arapska-ljekovita-sminka-slika-12235983
Ova je vec masnija i po mom misljenju dobra za pocetnike koji ne znaju nanositi surmu u prahu pa im se raspe po obrazima. Ovu masnu surmu moze se stavljati i na vanjske i na unutarnje rubove oka.
Kozmetika 3327357142_4c59a84060

Moja kolegica oduvijek ima slab vid. Prije 2 godine sam je upoznala sa surmom i kako ima osjetljive oci, odgovarala joj je (za razliku od olovaka iz drogerija). Koristila ju je svakodnevno, ali nije napadno izgledalo, lijepo bi joj uokvirilo oci. Za godinu dana dioptrija joj se popravila i lijecnik joj je rekao da to moze biti od surme. Cula sam za jos ljudi kojima je surma pomogla, pa cak i da muskarci nanose surmu prije spavanja i uvecer skidaju kako bi im izostrila vid.

Tako da ne steti nikako. :)
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Kozmetika Empty
PostajNaslov: Re: Kozmetika   Kozmetika Icon_minitimesub kol 18, 2012 4:58 pm

Da, i ja sam čula iste info. kao i ti ... A ništa, vidjet ću ima li se ovdje negdje naći. Tnx.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Kozmetika Empty
PostajNaslov: Re: Kozmetika   Kozmetika Icon_minitimepon sij 20, 2014 4:17 pm

Kako se nanosi ta u prahu? Ja sam nekoć imala kao u sticku. Nabavila ne nekom sajmu. Gdje bi se dalo nabavit u HR danas?
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Kozmetika Empty
PostajNaslov: Re: Kozmetika   Kozmetika Icon_minitimepon sij 20, 2014 6:46 pm

Prvi put čujem za surmu, ali zainteresirana sam jer u zadnje vrijeme me često peku oči i nadražene su.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kozmetika Empty
PostajNaslov: Re: Kozmetika   Kozmetika Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kozmetika
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Homemade kozmetika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Moda-
Forum(o)Bir: